Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 stycznia 2018, 16:13

Byczo tu, widzę. To może dla schłodzenia atmosfery:

Obrazek

Jesteśmy na niedźwiedzim rynku, a dominuje wciąż silny trend spadkowy. Chociaż byki od kilku godzin bezustannie tłuką w linię spadków (od 6 stycznia), to do odwrócenia trendu spadkowego (niebieska linia) pozostało duuuuużo do zdobycia.

więc może być różnie.

Wystarczy jeden bad news i będzie powrót do 9500.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 16:17 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » sobota, 20 stycznia 2018, 16:16

dannu pisze: Pracuję na targowisku miejskim, gdzie jest duży kontakt z przypadkowymi ludźmi zawsze można coś usłyszeć jak i też chwilę porozmawiać. Nawet osoby starsze mężczyzna na oko 60 lat, który nawet nie zna się na komputerze powiedział, że narazie nie myśli mieć jak to zacytuje całego "pieniążka" tylko chociaż kawałek i poprosił syna, żeby pomógł mu kupić bitka za 10,000zł
Według mnie akurat to jest znak końca tej bańki...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 20 stycznia 2018, 16:25

@Zbyszek_gd, ta dywergencja u Ciebie dotyczy wskaźnika bazującego na volume. Zauważ, że mamy teraz formację niedźwiedziego proporczyka, dla którego dla samej figury klina volume powinien być malejący, jest to normalne. Tu przykład z Bulkowskiego:
Spoiler:
Obrazek
Dywergnecję najczęściej łapie się na RSI i MACD (a więc bazujących na cenie). Poniżej wrzucam obecnie trwającą dywergencję na RSI dla 4H.
Spoiler:
Obrazek
@Zbyszek_gd, lepiej wstawić wykres w spoiler zamiast wyrzucać. ;)
Brave New World

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chuaw123 » sobota, 20 stycznia 2018, 16:47

dannu pisze:Jestem również tego samego zdania co do wzrostów i nowego ATH w 2018, bynajmniej mogę dodać taki fakt, że mentalność ludzi wcale nie opada do inwestowania w btc i alty. Pracuję na targowisku miejskim, gdzie jest duży kontakt z przypadkowymi ludźmi zawsze można coś usłyszeć jak i też chwilę porozmawiać. Nawet osoby starsze mężczyzna na oko 60 lat, który nawet nie zna się na komputerze powiedział, że narazie nie myśli mieć jak to zacytuje całego "pieniążka" tylko chociaż kawałek i poprosił syna, żeby pomógł mu kupić bitka za 10,000zł :mrgreen:
Dlatego w końcu jest pora gdzie grubi mogą zrzucić kasę i zostawić takich dziadków z wirtualnymi pieniążkami . Przyszedł czas ,w którym lata pchania przez nich tego w górę i łożenia kasy na reklamę się spłaca i nawet dziadziusie odkupią ich coiny .

Pytani czy dziadziusiów stać po pchąć to marketingowo wyżej czy zostaną z monetkami na pendrive

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » sobota, 20 stycznia 2018, 16:50

kierownik pisze:
dannu pisze: Pracuję na targowisku miejskim, ...
było takie powiedzenie ze jak się ochroniarz zaczyna interesować jakąś inwestycja to pora się z niej ewakuować.

pamięta ktoś jak to powiedzenie brzmiało w oryginale bo to moja wariacja na temat, bo warto je pamiętać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: nibylandia

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DanielBruno76 » sobota, 20 stycznia 2018, 16:54

PilotPirx pisze: ze jak się ochroniarz zaczyna
chodziło raczej o "ulicę";)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dannu » sobota, 20 stycznia 2018, 16:58

@PilotPirx, aha rozumiem krypto tylko dla wysokich stanowisk Panów w garniturach...

@new06, W skrócie z moich obserwacji duża większość osób traktuje aktualną cenę jako promocja i chcą w to wejść (nastawienie jest większe na dalsze wzrosty niż apokalipsa koniec btc itd), nawet pośród moich znajomych, która kupiła bitka w okolicach 19k co holduje nie gra na giełdzie są nastawieni nadal na dalsze inwestowanie kasy, niż wysprzedanie tego co mają. x % z zarobku i wolne środki nadal wkładają w krypto. Także tyle ode mnie nastroje od grudnia dużo się nie zmieniły i wg mnie jak pociąg ruszy szybciej to i tak do niego wskoczą nawet w szczycie, ale co ja się tam znam ;) moja wypowiedź jest czysto informacyjna, każdy odbierze to jak zechcę :)

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » sobota, 20 stycznia 2018, 16:58

@PilotPirx, pewnie coś w tym jest, ale powiedzenie jest stare, a świat się mocno zmienił, i w tych czasach ochroniarz może sobie całe dnie siedzic w robocie, analizować wykresy studiować analizę i śledzić newsy. Co było kiedyś dostępne tylko dla ludzi zajmujących się tym zawodowo, teraz jest dostępne dla wszystkich.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » sobota, 20 stycznia 2018, 17:09

@anty dlatego jak czytam te frazesy o końcu BTC odcinek 7546 to pękam już ze śmiechu. BTC to bardzo długa gra. Rozumiem że wiele osób ciągle czeka na 7k$ tak samo jak wielu czeka na 200$ ale oni świata nie zmienia mogą tylko zmienić swoje nastawienie.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » sobota, 20 stycznia 2018, 17:17

dannu pisze: aha rozumiem krypto tylko dla wysokich stanowisk Panów w garniturach...
Tu chodzi o to, żeby tego "gorącego ziemniaka" komuś sprzedać. A jak kupi tzw. ulica, czyli taksówkarze, babcie na targu itp, to komu oni dalej sprzedadzą? Ano nikomu, bo to oni są ostatnia grupą naiwnych wierzących w łatwy zysk na kryptowalutach.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » sobota, 20 stycznia 2018, 17:22

@kierownik tylko czy liczyłeś ile BTC powinien mieć ten pan w garniturze żeby zrzucić i zostawić ludzi z kursem 3k$?

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » sobota, 20 stycznia 2018, 17:31

anty pisze:@PilotPirx, pewnie coś w tym jest, ale powiedzenie jest stare, a świat się mocno zmienił, i w tych czasach ochroniarz może sobie całe dnie siedzic w robocie, analizować wykresy studiować analizę i śledzić newsy. Co było kiedyś dostępne tylko dla ludzi zajmujących się tym zawodowo, teraz jest dostępne dla wszystkich.
Piękne byłby to zmiany gdyby ochroniarze w wolnej chwili czytali Ulissesa Joysa lub analizowali trendy. W sumie mój przyjaciel który już swoje w życiu zarobił zatrudnił sie w ZTM Warszawa, zrobił prawo jazdy na tramwaj i jakiś czas nim jeździł, wiec jest to możliwe, ale czy częste?

Natomiast co do zmian to mamy krótka pamięć i tendencje do wmawiania sobie ze teraz będzie inaczej.
Doskonale pamiętam rozmowy z 2008r. (wiem, starość;)) z kolegami z Citka o bance na rynku nieruchomości. I ich tłumaczenia ze spokojnie teraz będzie inaczej, teraz tak nie spadnie.
i po spadku jest strach przez jakiś czas, rok a potem ludzie zapominają jak wtedy glebło.

No ale teraz na pewno będzie inaczej i będzie pięknie;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » sobota, 20 stycznia 2018, 17:36

A po co inaczej? Niech będzie tak jak było. Przykładowo, bo są podobne cyfry z przodu, po pęknięciu bańki z 2013 zeszliśmy z 250$ na 70$ i już nigdy nie było taniej.

Gdyby teraz było inaczej i rzeczywiście mielibyśmy zejść, to wtedy byłoby źle.

Jestem więc za tym, by teraz nie było inaczej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 20 stycznia 2018, 17:50

@PilotPirx, ja komentarz @anty odebrałem trochę inaczej. Mówimy tu o dwóch rzeczach:
- cenie - i tu może być nowe ATH, może być krach, whatever. Ci, którzy chcą spekulować zawsze znajdą jakieś aktywa, na których będą to robić, nie musi to być crypto. A pęknięcie bańki nie musi też oznaczać końca czegokolwiek,
- rozwoju projektu Bitcoin i crypto ogólnie. Mamy moment, w którym świat - zarówno zwykli ludzie, jak też ci trochę wyżej powoli zwracają swoją uwagę na tą branżę. A jest to według mnie kolejny krok w rozwoju. Dlaczego BTC miałby wyjść z kręgu zainteresowania geeków komputerowych na trochę szersze obszary, skoro nie ma wiele wspólnego z blondynkami o wymiarach 90-60-90? No jeśli nie to, to pewnie kasa (czyli cena, bo jeśli urosło, to znaczy że dalej będzie rosło). Nieważne jak o tobie mówią, ważne, żeby mówili. A jeśli pewne problemy zostaną rozwiązane do czasu, aż ta uwaga się nie odwróci, to w rezultacie efekty mogą zaskoczyć każdego.

No i główna kwestia, o której pisał @anty: mamy czasy Tradingview ;) .

Poza tym:
Spoiler:
Joyce'a
PS coś tam się dzieje, nasza linia trendu spadkowego jest przebijana.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » sobota, 20 stycznia 2018, 18:04

Pierwszy etap dzisiejszego rajdu rozpoczął się na godzinę przed głosowaniem senatu USA w sprawie shutdownu rządu fedralnego, ciężko uznać to za przypadek. Shutdown stał się faktem, więc kurs pozostał w lokalnym trendzie wzrostowym, być może dając impuls czekajacym na dołek rzędu 8-9k, że póki co not gonna happen - i się ludzie ładują dalej. Analiza techniczna to to nie jest, ale w tym przypadku wydaje mi się, że taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny - zwłaszcza, że innych ważnych newsów dzisiaj nie wyłapałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 stycznia 2018, 18:04

Sukces byków:

Obrazek

do niebieskiej krechy (trend spadkowy od 20000 USD) daleko, ale coś ruszyło.

Teraz zauważyłem, że odbicie w 9500 nie było przypadkowe, lecz tam wypadała linia trendu wzrostowego liczonego od dołka poprzedniej korekty. Sprytne. (pomarańczowa linia)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 20 stycznia 2018, 18:12

@wipqozn właśnie oglądam na żywca na CNN wywiady i debatę odnośnie shut down. Poprzednia wg.wyliczeń przyniosła 25 mld $ straty wiec się zapewne dogadają. Zabawy Republikaów ,całą administracja na urlopy przymusowe, brak zasiłków na ubezpieczenia najbiedniejszych bo to wszystko federalny finansuje. Pytanie czy to powód i jak się temat skończy jak przejdzie przez Senat. Wzrosty już na tyle ładne od wczorajszych zakupów na 11k że się sam przygotowuje do wyjścia jednak. Pięknie to wygląda, ale jeszcze kilka dni temu przy największych spadkach miałem właśnie w głowie ze twraz spompują i znowu sru. Trzeba to brać pod uwagę. Za ładnie, za malinowo ale jeszcze jestem na pokładzie i obserwuje 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Czarsky » sobota, 20 stycznia 2018, 18:15

Spoiler:
BitJanusz pisze: do niebieskiej krechy (trend spadkowy od 20000 USD) daleko, ale coś ruszyło.
Rozumiem, że ta wspomniana przez Ciebie niebieska linia to aktualny opór do którego prawdopodobnie dążymy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 20 stycznia 2018, 18:18

new06 pisze:
Obrazek

Wstrzymałbym się jeszcze z hur dur, przebiliśmy opór. Jeszcze jest górna granica klina od @new06. Możliwe, że od niej się odbijemy(albo już odbiliśmy - zależy jak rysować) i zrobimy retest linii oporu od góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 stycznia 2018, 18:23

Czarsky pisze:
Spoiler:
BitJanusz pisze: do niebieskiej krechy (trend spadkowy od 20000 USD) daleko, ale coś ruszyło.
Rozumiem, że ta wspomniana przez Ciebie niebieska linia to aktualny opór do którego prawdopodobnie dążymy?
niebieska linia to trend spadkowy - linia poprowadzona od ATH (20000$) i najwyższego odbicia od ATH (ok. 17000$). Żeby mówić o odwróceniu trendu, ta linia musi zostać przecięta.

dodam, że to na podstawie wykresu z bitstampa. Mogą pojawić się różnice względem innych giełd :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, Google [Bot] i 20 gości