Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 23.07.2020 znajdzie się w przedziale:

<8000$
23
20%
8000-10000$
44
38%
>10000$
48
42%
 
Liczba głosów: 115
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5518
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 4664
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:36

Pytanie "i co dalej" jest niestety istotne. Pojawia się zakres od 5k$ do 14k$ (w 20k$ nikt nie wierzy) - oczywiście krótkoterminowo. Skoro nie damy rady technicznie, to pomyślmy o aspekcie nietechnicznym:

1. FUD z Korei z głowy => przemawia za wzrostem
2. Pojawiają się pierwsze nody Lightning => przemawia za wzrostem
3. silnie wyprzedany rynek => przemawia za wzrostem

Z kolei bóle porodowe to:

1. Technologia nie oferuje niczego nowego i nie sprawdziła się jako waluta (boczniak lub powolny spadek)
2. Strach przed zakazami komunistów, tfu, rządzących
3. Tethery... nieskończona ilość nieaudytowanych tetherów.
4. Jakieś przekręty/problemy z Krakenem?
5. FUD. Niestety, ludzie są spanikowani, bo to pierwsza tak duża korekta od czasów MT.GOX.
6. Bagholderzy, którzy będą uciekać, gdy kurs podniesie się do kwot ich zakupu. Realizacja zysków przez przestraszonych. Spowolnienie wzrostu, możliwe nowe ataki paniki.

słowem... tu też niczego nie da się przewidzieć. :?

Spróbuję zagrać na powrót na 13-14k$, obym nie żałował (tzn. na moich altach, bo tam mam siaty).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 250
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 285
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:43

Wymazywanie pisze:
... aż bym powiedział, że to śmieszne co piszesz.... Bądź poważny ... Nie ośmieszaj się.... Zaorałeś się w tym momencie jak dla mnie. :P
Już sam fakt, że agresywnie (tak, to jest właśnie agresywnny typ dialogu) będące wyaprciem, że ktoś wykazał Ci brak konsekwencji.
Podniosłem jedna kluczową sprawę na którą nie znaleałeś argumentów i dlatego jak zbunotwaone dziecko zacząłeś użwyać epitetów. Jets to przeniesienie merytorycznej argumentacji na atak personalny. Cóż to nie mój poziom dyskusji, dlatego nie będę dalej kontunuował wątku .

W czsie spadków swoje argumenty opierałeś o funfamenty, a raczej ich brak. Teraz gdy perwspektywa trochę się zmieniłą nagle kontekst fundamentów staje się nieistotny, W ten sposób, to można dowolnie nadinterpretotowywać rzeczyywistość i naginać fakty do swojego punktu widzenia.

PS. Ja nie oczekuje od Ciebie abyś był moim doradcą, borń cie panie boże, ale sam kiedys wspominałeś o wadze (etycznej odpowiedzlności) tego co piszemy wzgledem osób które mogą sie kierować naszymi sugestiami.


Bez odbioru, chyba że na prv.
Przyjmę każdą ilość "marnych" $30mln :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:49

BitJanusz pisze: 5. FUD. Niestety, ludzie są spanikowani, bo to pierwsza tak duża korekta od czasów MT.GOX.
FUD jest od momentu przebicia 10 tys. USD za bitcoina. Od końca listopada wszędzie czytam, że to bańka i zaraz spadnie. Zauważcie, że o ile wcześniej informacje o przekroczeniu kolejnych wysokich pułapów robiły nagłówki, od tego czasu nikt już o kolejnych specjalnie nie trąbił.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
51
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:54

coss_takiego pisze: lubie twój sceptycyzm, ale co mi z takiej analizy technicznej, z której wynika, że kurs wzrośnie lub spadnie, jeśli nie wiadomo tego jednoznacznie.
Niestety nie ma innej analizy. Możesz szukać analiz, że coś na pewno będzie i podają Ci 1 możliwą drogę, jako pewną. Na dłuższą metę doprowadzi Cię to do bankructwa, chyba, że trafisz na jasnowidza z prawdziwego zdarzenia. Rynek ma tyle możliwości kierunku ceny, że po prostu nie da się nie widzieć wielu możliwych scenariuszy. Jak masz dobry ogląd i dobra taktykę sygnałów i sl do każdej opcji (niekoniecznie ustawianego sl, ale w głowie), możesz nie znając przyszłości poruszać się w wielu możliwościach z względnym zyskiem, czerpiąc z niemal każdego rozwiązania.

Szukanie tylko 1 opcji i branie jej za względnie pewną jest bliższe w dłuższej perspektywie totolotkowi. Wiem po sobie. Kiedyś wymyślałem 1 opcję i tylko pod nią grałem, na wykresie szukałem tylko dowodów na jej zaistnienie. Wychodziłem na tym często dobrze, bo miałem dobre przeczucie, ale czasem były sromotne klęski i nie potrafiłem wyjść z tego schematu, jak coś było nie tak, sygnał, że nie idzie tak jak planowałem, grałem nadal te same nuty jak tuman.

Postawiłbym tezę, że każdy zaawansowany inwestor czy gracz musi lub powinien rozważać różne opcje i nigdy nie być pewnym jednej z nich.

Pytasz na końcu o to czym się kierować jak mamy kilka opcji.
W punktach coś rozpiszę, może pomoże:

Super 1) dobre przeczucie - najczęściej do wypracowania po tysiącach godzi pracy i fascynacji tym zajęciem. Jak masz to silnie rozwinięte, to możesz być technicznie słabeuszem a sobie dobrze poradzisz;

1) znać dokładne "ramki" scenariusza w którym jesteśmy - w jakiej figurze, gdzie się kończy, co się w niej dzieje;

2) znać dokładnie w których momentach przechodzić możemy z aktualnej figury w inną, tworzącą lub prowadząca do urealnienia innego scenariusza (przebicia figur, tworzenie podstaw do wybicia, zmyłki, co z wolumenem, jakie figury mniejszych skal są rysowane i co mogą rozwijać);

3) z pkt. 2. można ułożyć sobie taktykę wejścia w nowo-rozwijane opcje. Nie musi to być taktyka typu automat, bo często sa zmyłki. Wyjdzie w górę, potem wraca itd. Każdy to zna. Są tez zmyłki podwójne;

4) j.w. - umieć ułożyć stratną taktykę wyjścia jeśli znajdziemy się dosłownie w szambie. Szambo polega na tym, że sponsorujemy scenariusz, który upada, nie jest rozwijany, kończą go itd. Czyli taktyka SL. Cięcie strat to ciężki temat. Trzeba wyczucia. Jest to szalenie trudne jak robią podwójne zmyłki. Wtedy techniczne SL i sygnały wejścia dostają równo po dupie. Dlatego nie jestem za grą automatyczna, botową, forexową, czyli sztywne sl i sztywne wejścia po sygnałach bez myślenia. Do tego wszystkiego potrzeba wyczucia, intuicji no i zawsze trochę szczęścia. Ogólnie lepiej przyjąć na klatę -3% niż wierzyć w upadający scenariusz i popierać go kasą i patrzeć na -10 czy -20% a na altach to i -50% i więcej;

5) umiejętność oceny prawdopodobieństwa scenariuszy - a) podstawą jest doświadczenie-przeczucie i umiejętności techniczne - jak przesiedzisz nad wykresem kilka tysięcy godzin, to wyrabia się u wielu przeczucie, które pozwala widzieć co jest bardziej realne a co mniej i nie trzeba nawet wielkich technicznych umiejętności, by to ocenić. Jak się zobaczy w życiu np. 1000 trójkątów, no to po tym co się dzieje w kolejnym, ma się już jakiś "smak" na to gdzie się to rozwinie. Nigdy nie jest to pewność i nie może być pewnością, jest to raczej taki "wgląd", który oczywiście też może się mylić, ale zasadniczo pomaga, jak ktoś ma wypracowany ten zmysł;

b) techniczne aspekty - statystyka, wiedza. Jak masz jakiś klin, który w 78% przypadków wychodzi górą, no to jest to przydatna wiedza dla oceny prawdopodobieństwa, to jasne i tu nie trzeba rozwijania. Warto jednak zaznaczyć, że gra zawsze na najprawdopodobniejszy statystycznie scenariusz niekoniecznie jest dobra i warto tez rozpatrywać statystycznie mniej występujące kontynuacje. Statystyka jest bardzo przydatna, ale czasem warto stawiać nie tylko przeciw niej (przeciw to byłaby gra na 0% możliwą opcję), ale na mniej występujące w niej przypadki - zwłaszcza jak masz dobre przeczucie i daje Ci moment wglądu w rynek, który zaskoczy tym razem bardziej niż zwykle;

6) osobno to napiszę, bo jest ważne - do tego wszystkiego bardzo przydatne jest "czucie" trendu, czucie psychologii, nastrojów rynku. Osoba, która doskonale czyta emocje rynku może być słaba technicznie a sobie poradzi. Tylko tu jest pewne niebezpieczeństwo - te czucie to nie może być wrażenie po czytaniu jednego forum. To raczej ma za podstawę wykres a potem media społecznościowe. Dlaczego wykres a piszę że nie-technicznie? Bo wykres wyraża niebezpośrednio emocje rynku (poprzez zawarte transakcje, które są wynikiem decyzji graczy a decyzje pochodna ich emocji i oceny rynku w danym momencie).

Postawię tezę, że im szybciej nowy trader zacznie widzieć różne możliwe opcje zamiast ślęczeć przy jednej, na którą stawia a potem szuka powodów by ją uzasadnić, tym szybciej będzie się poruszał po tym rynku sprawnie a nie tarzał tylko za jedną opcja, która albo wynagrodzi albo zabierze wodę i powietrze i jeszcze skopie człowieka bo już dawno zmalała szansa (tutaj nawet aż do 0% jak idzie w druga stronę z danej figury wyraźnie*), by wystąpić.

*do 0% tak jak np. jest już 0% szans na bullish kontynuację wprost z trójkąta z którego wypadliśmy ostatnio

EDIT:

@coss_takiego, Mała uwaga jeszcze. Te różne opcje na wykresie nie widzisz poprzez wyobrażanie sobie świec, które nastąpią, ale poprzez widzenie zakresu ruchów czyli figur. To taka zagroda dla świeczek. Nie staraj sobie nigdy wyobrażać jakie będą świeczki ale bardziej zakresu ruchu, jego charakter. Dopiero jak już jesteś bardziej zaawansowany możesz starać się przewidywać zachowanie z patternów świeczek i charakteru ruchów korzystając np. z układu fal Elliotta. Ale najpierw lepiej widzieć wykres jako układ figur - zagród dla ceny, w których mniej więcej jednak kurs się porusza. Znajomość trójkątów, klinów, HSów i kanałów jest konieczna by widzieć wykres w ten sposób. Warto też zawsze mieć na uwadze - to banał - że mniejsze figury tworzą jakąś część większej. Fajnie widzieć możliwość utworzenia dużego trójkąta jak jeszcze go nie da się narysować. Bo kolejny etap to możliwość narysowania - tu techniczni ludzie już rysują, a ostatni etap to już potwierdzona i narysowana formacja i tu już tłum o niej wie, który na dobrą sprawę sam nie za bardzo by na to wpadł jakby jej nie narysowano przez techniczne osoby, które już mają punkty.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 16:14 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 4 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:57

spamboy pisze: Już sam fakt, że agresywnie (tak, to jest właśnie agresywnny typ dialogu) będące wyaprciem, że ktoś wykazał Ci brak konsekwencji.
To nie jest brak konsekwencji ale - przepraszam za pisanie wprost - brak Twojego myślenia w tym przypadku.
Jak widzisz zgrzyt między wizją bearish na najbliższe dni czy max tygodnie a wizją delikatnego bullish na za rok, no to po prostu współczuję. Pozdrawiam. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5518
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 4664
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:05

bardoz fajny post @Wymazywanie. Daje plusa. Od siebie dodam, że wymaga to dodatkowo czasu, wiedzy (nie mówię o wykształceniu ekonomicznym, ale chociaż o podstawach) i dyspozycyjności, trzeba być gotowym do tego, by śledzić giełdę w zasadzie całodobowo.
I to nawet, jeśli nie gramy daytrade, tylko swingtrade parę razy w miesiącu, bo decyzja o, khm, "swingowaniu" ( :mrgreen: ) też musi zapaść na podstawie przyjętej strategii. Stale modyfikowanej.

innymi słowy, jak każde inne zajęcie, trading wymaga poświęceń. Ja zarobiłem sporo pieniędzy głupim fartem, dlatego rozważam, czy na ewentualnym odbiciu do poziomów, na których leżą moje siaty z altami nie wyjść całkowicie z handlu i nie kupić za zarobioną kasę kilkudziesięciu kart nowej generacji (ampere), która ma wyjść za pół roku (+/-). Pozostając w krypto wyłącznie jako miner.

Wiem, że to nie miejsce na osobiste rozkminki, ale skoro już rozważamy "mechanikę tradingu" i dajemy ludziom rady, to dałbym tę jedną; ZAANGAŻOWANIE. Nic nie wyjdzie z gry na pół gwizdka. To wtedy rzeczywiście jest jak rzucanie kostką bez pomysłu, uda-się-lub-nie.

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:05

Właśnie btc wyszło górą z ostatniej małej chortągiewki i trójkąta na Bitstamp, według mnie oznacza to dalsze wzrosty, kolejny pułap to okolice 12,4k do przebicia, poprawcie mnie jeżeli się mylę. ale jestem dobrej myśli, że ten opór nie jest problemem dla BTC i można bezpiecznie zapomnieć o kursie przynajmniej do wieczora

Edit: ktoś kiedyś pytał kto jest na altach i ma się przyznać. To napiszę, że ja jestem all in na altach od okolic o których wcześniej pisałem czyli 9,5k ; )

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jakub » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:14

Kolejne dobre informacje z Korei - prezes Południowokoreańskiej Komisji Wolnego Handlu powiedział, że wprowadzenie zakazu handlu kryptowalutami na giełdach (kryptowalut) jest rozwiązaniem mało realistycznym. - https://dowbit.pl/korea-zakaz-handlu-kr ... nstwowych/

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:23

wiecej milosci mniej nienawisci kochani, przeciez nie temu to forum sluzy, klocicie sie jak male dzieci w piaskownicy, @Wymazywanie wspomnial o swoich spostrzezeniach, ty @spamboy o swoich, zaden z was nie napisal, ze "tak bedzie" a raczej, ze tak moze byc, po co te nerwy zablokujcie siebie nawzajem skoro miedzy wami cos zgrzyta i po problemie. W moim przekonaniu mamy zwyczajne odbicie po ciezkim ratowaniu kursu, silny opor na 12k i mozliwe dalsze nurkowanie, jesli jednak kurs obierze polnoc to mamy wiele oporow na drodze do przebicia LT spadkowego do ktorej daleka droga, byc moze dzisiaj bedzie nudno, na czym skorzystaja alty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:27

Ten naciągany troszkę klin BDW, jeśli będzie kontynuowany, to tak by wyglądało:

Obrazek

Mała poprawka, pisałem, że trójkąt spadkowy nie jest już możliwy, jest - ale też naciągany, bo ma dziurawą i luźną podstawę na szpilach. Wtedy tak by wyglądał:

Obrazek

Obie figury naciągane, ale jak dla mnie, i tak do rozważenia.

Dodano po 6 minutach 13 sekundach:
Ahr pisze: wiecej milosci mniej nienawisci kochani, przeciez nie temu to forum sluzy, klocicie sie jak male dzieci w piaskownicy
Peace? Love? Thanks, but how about NO? :)

Wątek nie potrzebuje Ewy Drzyzgi ani proboszcza z przesłaniem miłości podczas zbierania tacy. 8-) Ten wątek nie jest od miłości ani przyjaźni ale od rozkminiania wykresu/ruchu ceny. Ktoś mi zarzuca niekonsekwencje bo piszę że będzie spadało za kilka dni a za rok, że może utworzy się figura wzrostowa, no to nie dziw się reakcji na takie bzdury.
Najlepiej nie rozpatrywać kłótni poprzez ujście samych emocji, ale poprzez "ad rem", tego czego ściśle dotyczą.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mitchell » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:40

Witam wszystkich serdecznie z racji mojego pierwszego wpisu.

Przez te prawie trzy miesiące wyniosłem stąd sporo wiedzy, która pozwoliła mi, Januszowi, nie popaść w większe straty. Za to dziękuję. Szczęśliwy był czas gdy na początku listopada zacząłem inwestować. Spokojnie przesypiałem noce bez świadomości ryzyka, stresu, koszmarów...
Wy mnie zmieniliście, Boże Narodzenie na rynku mnie zmieniło. Jestem strzępem tamtego pogodnego, beztroskiego człowieka. ;)

Piszę jednak głownie z innego powodu.
Tę aktualną korektę wszyscy lub prawie wszyscy traktują jako logiczny ciąg zjazdu z grudniowego ATH. I z technicznego punktu widzenia pewnie macie rację. Bit na 17k jako "return to normal", przed chwilą dołek pogłebiony, cały czas w grze jest przecież również scenariusz crasha na 6-8k.
Ale...
W tym czasie marketcap z grudniowego pika 630 mld wykręcił nowe ATH 8 stycznia na poziomie 830 mld $. Bit stał wtedy po 17,5k. I to co się dzieje ja postrzegam jako zupełnie nową korektę. Początkowo łagodną przechodzącą 3 dni temu w gwałtowną, zdrową, dobrą dla rynku i graczy.
Ofiarą tego padł niejako sam bitcoin gdyż w tym czasie nie zdążył wykręcić własnego ATH. Po prostu większość środków od grudnia poszła w alty. Na szczycie bit miał 55% rynku. Dziś mniej niż 35%. Jeśli ten trend się utrzyma to przy następnym szczycie marketcapu bit może nie dojechać do 16k. Ja w każdym bądź razie będę trzymał kciuki za 15-15,5 bo tylko to pozwoli mi wyjść z niektórych inwestycji gdy wcześniejsze zyski radośnie wkładałem w nowe, obiecujące projekty a bitcoin fruwał po 17k. Rysowałem sobie kreski, wykresy, kanały... Tu się nauczyłem. A potem BTC zostawił mnie na przedwczesnym spadku z opuszczonymi spodniami.
Długo myślałem dlaczego...

Nie sądzę by w jakimś dającym się określić przybliżeniu moglibyśmy sięgnąć ponownie po 20k. Nie przy tej strukturze rynku. Ba, nawet 17k jest możliwe tylko wtedy gdy dzieci nie będą już bardziej podgryzały ojca. Te proporcje w styczniu oscylują wokół wspomnianych 35% rynku. Jeśli spadną to nowym szczytem dla BTC będzie 15k-16k. Ja postanowiłem uważnie obserwować marketcap a gdy dobijemy do biliona to będzie dla mnie sygnał do ewakuacji bez względu po ile wtedy stoi BTC.

Nie wiem czy mam rację ale tyle wiedzy mi daliście z samego czytania, że postanowiłem się podzielić swoimi wnioskami, gdyż nie zauważyłem by ktoś wcześniej podnosił ten temat. Być może komuś zawaha się ręka na altowym, okazyjnym bidzie w momencie gdy bit lata po 16000$. Uwierzcie - ciężko potem z tego wyjść.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:41

sniegu pisze:czytać z przymrużeniem oka :D
post oparty tylko obserwacją rynku na coinbase.
Na 12000 stoi ściana i odniej się odbijamy ( zakładam, że maluje ktoś kurs)
na popycie jako zabezpieczenie stoi ścianka na 7800,
scenariusze mam dwa.
1. Malowany kurs.
2. zrzut kursu wywołanie paniki hamowanie małymi ściankami co 500 $ a potem wyłapanie przy 8k i wtedy wybicie zębów :P
pozdrawiam
Koncepcje bardzo słuszne, zwłaszcza malowanie, acz to może być równocześnie naganianie sprzedających na ukryte niżej zlecenia zakupu (przynajmniej na Bitfineksie, gdzie była analogiczna, choc ruchoma ściana).
Potwierdziło to zniknięcie ściany i powstanie nowych mniejszych pompujących w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1529
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1122
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:43

Rysuję to pierwszy raz także...

Obrazek

Wygląda na fraktal:
Obrazek
Obrazek

Mimo że sam mam w głowie ten magiczny zjazd do 8k to według tego można by wywnioskować, że fala C dobiegła końca. Ktoś mądrzejszy się wypowie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1727
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:58

zainteresowanie może jest ale jak nie można się zweryfikować/zarejestrować przez miesiąc to może wygasnąć... i w ten sposób Korea zrąbała kurs. Gdyby ci wszyscy co chcieli mogli się zarejestrować wszystko by zupełnie inaczej wyglądało... To jak z bitwą pod Kurskiem. Ruski miały czas by się przygotować przez tygodnie..... i z przegranej bitwy zrobiła się wygrana. Gdyby tylko politycy się we wszystko nie wtrącali jak słoń w skladzie porcelany....
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 17:00 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 738
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:00

Ja uznam koniec spadków jak wybije mocno 12800 usd i rysowanie fal na kolejne wzrosty teraz to czekac do wieczora pozostaje z nadzieja jak dla mnie, zeby spadlo bo wczoraj sie nie obkupilem;p. Teraz walka trwa sie okarze kto wygra i jak narazie nie polecam wchodzic bo w okolicach 12000-12800usd moze byc bull trap i po zawodach

@socjolog2008 myślalem że dziabnie 8,5k, i nie spodziewalem sie takiego odpalu, trudno stratny na niczym nie jestem, ale serce boli xd
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 17:04 przez Ishias, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3265
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3755
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:01

@Ishias wczoraj zanim poszedłem na sanki też mi odradzałeś wchodzić na 9500$..Teraz to wiadomo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1666
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:07

Ja widzę tu niedźwiedzi proporczyk. Miał jedno fake'owe wyjście, być może był to test. Jak widać volume w tym momencie nawet nie drgnął. Co to może oznaczać? Np. że jeśli wyjdzie dołem, to będzie trochę leciało zanim znajdą się chętni do kupna. Może też oznaczać, że wszyscy są pewni wzrostów. Na jedno wychodzi.

Co ciekawe proporczyk kończy się w miejscu przecięcia z mocnym oporem, który powstrzymał odbicie 16 stycznia przed południem. Kurs nie mógł się przez ten opór przebić przez 6 godzin i ostatecznie zrobił dołek, który znamy.
Opór jest na poziomie 12057 $, przecięcie i jednocześnie zamknięcie proporczyka jest dzisiaj o 23:00, czyli kiepska godzina dla byków potencjalnie. Zasięg tej flagi to 6932 $.

Dodam jeszcze tylko, że ostatnio było sporo fake'owych formacji, więc coś tak oczywistego jak bearish pennant nie musi się sprawdzić. Bulkowski daje 60-63% na pełną realizację.

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:08

Mitchell pisze:Przez te prawie trzy miesiące wyniosłem stąd sporo wiedzy, która pozwoliła mi, Januszowi, nie popaść w większe straty.
Mnie jako drugiego Janusza za to wizyta tutaj nauczyła czego innego, że warto kierować się własnym rozumem. Gdybym wczoraj posłuchał Wymazywanie i sprzedał cześć swojego kapitału za 9,5k z myślą o spadkach do okolic 5k to bym był teraz stratny. A właśnie postąpiłem całkowicie przeciwnie, dokupiłem kapitał w tym rejonie jako szalony pomysł według niektórych, od momentu kiedy sam analizuje rynek ,wychodzę na nim o niebo lepiej.

Co do kursu osobiście sprzedaję przy górnej linii kanału, pewnie okolice 13k, po późniejszych spadkach, retestach przechodzę dalej na longterm
To jeszcze nie pora na upadek BTC, przynajmniej nie w tym roku
the ozo pisze: Jak myślicie jest jeszcze szansa na korektę w okolicach 10,5k$?
Tutaj macie przykład jakie nastroje panują teraz na BTC skąd wnioskuję, że kurs nie dojdzie do 8k a napewo nie w najbliższym czasie a 10,5k może być dobrym wsparciem ; )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:15

Kristof707 pisze: Gdybym wczoraj posłuchał Wymazywanie i sprzedał cześć swojego kapitału za 9,5k z myślą o spadkach do okolic 5k to bym był teraz stratny.
Ja nikomu nie każę sprzedawać i kupować więc nie można mnie "posłuchać". Spadki o których piszemy to nie jest coś co ma się stać w dzień po napisaniu tego i nie wyklucza odbić a wręcz je zakłada. Także więcej zrozumienia, koniecznie. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5518
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 4664
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:26

100 milionów Tetherów wydrukowane.

http://omnichest.info/lookuptx.aspx?txi ... 68901576cd

Finex jak widać chce trochę pomóc bykom, gdyby nie starczyło sił :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, dzioban i 8 gości