Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:07

_det pisze: Parę razy była sytuacja że btc szedł w górę a alty spadały. Od czego to zależy?
od intensywności wzrostów czy spadków btc :)

Ciężko określić na czym siedziec przy wzrostach... ZALEŻY jakie one są a przy wyborze alt czy btc jest 50/50.
jeżeli btc idzie powoli do góry to i alty tez... rynek altów nie lubi po prostu gwałtowności btc :)

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:08

Wymazywanie pisze: Sztuką jest widzieć nie to co będzie, bo to absolutnie niemożliwe, ale widzieć różne scenariusze, które MOGĄ się wydarzyć, nie sądzisz?

Nigdy nie piszę, że coś BĘDZIE czy że jest PEWNE, ale co jest MOŻLIWE. To też trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Niektórzy na forum chyba wagarowali, bo jakby nie potrafią czytać ze zrozumieniem tryby warunkowego, przypuszczającego itd. Ja osobiście np. jak widzę, że ktoś formułuje posty dotyczące wykresu w stylu, że coś będzie, że coś jest pewne, kończę natychmiast takie rzeczy czytać, bo są bezwartościowe.
Jestem świeżakiem i pewnie zostane za to skrytykowany,
@Wymazywanie , lubie twój sceptycyzm, ale co mi z takiej analizy technicznej, z której wynika, że kurs wzrośnie lub spadnie, jeśli nie wiadomo tego jednoznacznie. Z perspektywy czasu to raz sie trafi, raz nie, więc jest to ciągła oscylacja na zero, bez zysków. O tym, że kurs raz rośnie, raz maleje wiadomo nawet nie znając się na analizie. A stwierdzenie, że na podstawie pewnych linii, czy zniesień Fibo, itd wynika że pójdzie np w górę jest cenną informacją, ale informacja powinna być jednokierunkowa. Co mi z informacji, że kurs może spaść, boczniakować przez kilka miesięcy czy wzrosnąć, to oczywiste, bo jakąś drogę musi wybrać. Rozumiem, że czasami po prostu nie wiadomo, ale w takich sytuacjach moim zdaniem powinno się chociaż podać prawdopodobieństwo danego ruchu (na jakiejś podstawie) lub postawić jasny warunek, np. jeśli przebije pewną linie to... Skoro wykres jest graficzną reprezentacją psychologii inwestujących, a wydaje mi się, że psychologia tłumu się nie zmienia, to powinna być możliwość określenia co pomyśli tłum w danym momencie i określić jaki to będzie moment (np czas lub wartość kursu) i ten moment to właśnie ta jednoznaczna informacja.

Pewnie się ze mną nie zgodzisz, więc od razu zadam pytanie. Skoro należy widzieć kilka możliwych scenariuszy, to na jakiej podstawie podejmować decyzję pod który scenariusz grać?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: the ozo » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:10

Jak myślicie jest jeszcze szansa na korektę w okolicach 10,5k$?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:10

ergorg pisze: wierdzę, że jest nadal zainteresowanie wejściem w kryptowaluty przez nowych mimo spadków przez ostatni miesiąc (nowych na rynku nie przestraszyła obecna korekta). Na podstawie tego również uważam, że ciężko będzie o boczniak, jeszcze nie teraz. Co nie znaczy, że tak nie będzie.
Jest i będzie - to racja, ale nie znaczy to, że będzie to wystarczający popyt by ciągle przewyższać podaż. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:11

na finexie cały czas jest dużo większa sprzedaż niż zakupy... przynajmniej tak wskażniki wskazują.. ciekawe...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:14

the ozo pisze: Jak myślicie jest jeszcze szansa na korektę w okolicach 10,5k$?
Niech zgadnę. Tak! i jest to niezerowa szansa. :)
Kurcze zresztą pytanie jakie stawiasz, no przecież to retoryczne pytanie. Co innego jakbyś pytał o korektę do 200$, tu już nieco trudniej, ale kilka % w dół? To nawet przy mocno wzrostowych kontynuacjach jest raczej standard, takie wahania na BTC.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
ergorg pisze: I może znajomi nie będą inwestować milionów, ale na podstawie tego, że w jednym dniu dwóch znajomych się o to pyta, śmiem twierdzić, że zwiększyło się zainteresowanie na ten moment.
Dwie jaskółki nie wróżą wiosny? czy jak to było. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:16

Wymazywanie pisze: Dwie jaskółki nie wróżą wiosny? czy jak to było.
lobor pisze:
Wymazywanie pisze: Na podstawie 2 zapytań kolegów o crypto formułujesz tezę, że nowy kapitał wchodzi? :mrgreen: To oni muszą chyba obracać setkami milionów dolarów jak nie więcej? :P
To nie są wyjątki, to jest masowe. Do mnie zaczęły teraz trafiać podobne zapytania. Na forum złożyłem konto stosunkowo niedawno, ale z tematyką kryptowalut mam styczność od powstania LTC. Wiele razy próbowałem zainteresować znajomych kryptowalutami - bezskutecznie. Teraz przychodzą sami z pytaniami.
Jak to było, grosz do grosza, będzie kokosza? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:19

spamboy pisze: To taki żart, prawda? Jak leciało dwa dni temu na pysk to wytykałeś ludziom co kupowali na astronomicznych poziomach bezmyślność, a teraz im sugerujesz, że może istnieje jakaś szansa na nowe ATH za rok?
To co, w 10 miesięcy zmieni coś aż tak radykalnie w projekcie, który do tej pory był nierychliwy - mało tego - który ponoć jeszcze przed chwilą nie miał żadnych fundamentów?
Popłynąłeś za bardzo, aż bym powiedział, że to śmieszne co piszesz. Pisanie o aktualnej korekcie/pęknięciu, które mamy w perspektywie dni lub kilku tygodni max gryzie Ci się z widzeniem dużej kołyski rocznej z atakiem na ATH za rok? Bądź poważny.

Ja piszę o wykresie, co się zmieni w projekcie, nie wiem, ale nie potrzeba absolutnie NIC by wzrastało czy spadało, co pokazał cały rok 2017. Więc BTC może dalej lecieć w kulki i nawet zmienić blok na 0.5MB a cena może i tak wzrastać jak niewidzialna ręką ją poprowadzi. Zatem nie rozumiem jak co do mojego pisaniu możesz stosować jako kontrargument kontekst fundamentów jako bazy do określonych ruchów. Obaj wiemy, że spekulacja oderwała się od fundamentów już bardzo, chyba nawet aż za bardzo. :)

EDIT
spamboy pisze: Rozumiem zmienność nastrojów, ale na boga Kowalski wczoraj opchnął swoje uciułane kypciaki, dziś go szlak trafia że choć trochę mógł poczekać, a Ty mu jeszcze poddajesz wizję, że za pół roku to w ogóle miałby jąkś szansę wyjść z tego co najmniej na zero? Nie wiem stary, ale nie rozumiem w takich chwilach Twojego toku myślenia.
Nie ośmieszaj się. Zachowujesz się w tym poście jakbym był płatnym radcą forumowym. To, że piszę, że teraz pękamy i pokazuję na wykresie scenariusze na najbliższe dni, max tygodnie, wyklucza, że mogę mówić, że widzę możliwość, że za rok zrobi się formacja dużej kołyski i nas wybije do 16-20k?

Zaorałeś się w tym momencie jak dla mnie. :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 15:23 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sud » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:22

Wymazywanie pisze: Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
ergorg pisze: I może znajomi nie będą inwestować milionów, ale na podstawie tego, że w jednym dniu dwóch znajomych się o to pyta, śmiem twierdzić, że zwiększyło się zainteresowanie na ten moment.
Dwie jaskółki nie wróżą wiosny? czy jak to było. :)
Dwie nie, ale dwadzieścia może już tak? Generalnie zainteresowanie jest duże, w porównaniu z tym co było jeszcze pół roku temu. Widzę to po ciągłych pytaniach o kryptowaluty w pracy, od znajomych itp. Kurde, nawet na urodzinach mojej babci jak byłem dwa tygodnie temu to mnie o bitcoina pytali. Fakt, że ludzie w większości tylko o tym gadają, ale boją się wejść, albo nie wiedzą jak się za to zabrać, więc konkretnego przełożenia na wzrost sprzedaży tu chyba brak.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:26

sud pisze: Generalnie zainteresowanie jest duże, w porównaniu z tym co było jeszcze pół roku temu
Tutaj sie muszę zgodzić. Wczoraj wracałem z pracy do domu autobusem i jakiś słoik chwalił się koledze, że go inny kolega namówił i kupili Doge oraz Game za 1kPLN. I że Doge juz wzrosło z 61sat do 65....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:36

Pytanie "i co dalej" jest niestety istotne. Pojawia się zakres od 5k$ do 14k$ (w 20k$ nikt nie wierzy) - oczywiście krótkoterminowo. Skoro nie damy rady technicznie, to pomyślmy o aspekcie nietechnicznym:

1. FUD z Korei z głowy => przemawia za wzrostem
2. Pojawiają się pierwsze nody Lightning => przemawia za wzrostem
3. silnie wyprzedany rynek => przemawia za wzrostem

Z kolei bóle porodowe to:

1. Technologia nie oferuje niczego nowego i nie sprawdziła się jako waluta (boczniak lub powolny spadek)
2. Strach przed zakazami komunistów, tfu, rządzących
3. Tethery... nieskończona ilość nieaudytowanych tetherów.
4. Jakieś przekręty/problemy z Krakenem?
5. FUD. Niestety, ludzie są spanikowani, bo to pierwsza tak duża korekta od czasów MT.GOX.
6. Bagholderzy, którzy będą uciekać, gdy kurs podniesie się do kwot ich zakupu. Realizacja zysków przez przestraszonych. Spowolnienie wzrostu, możliwe nowe ataki paniki.

słowem... tu też niczego nie da się przewidzieć. :?

Spróbuję zagrać na powrót na 13-14k$, obym nie żałował (tzn. na moich altach, bo tam mam siaty).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:43

Wymazywanie pisze:
... aż bym powiedział, że to śmieszne co piszesz.... Bądź poważny ... Nie ośmieszaj się.... Zaorałeś się w tym momencie jak dla mnie. :P
Już sam fakt, że agresywnie (tak, to jest właśnie agresywnny typ dialogu) będące wyaprciem, że ktoś wykazał Ci brak konsekwencji.
Podniosłem jedna kluczową sprawę na którą nie znaleałeś argumentów i dlatego jak zbunotwaone dziecko zacząłeś użwyać epitetów. Jets to przeniesienie merytorycznej argumentacji na atak personalny. Cóż to nie mój poziom dyskusji, dlatego nie będę dalej kontunuował wątku .

W czsie spadków swoje argumenty opierałeś o funfamenty, a raczej ich brak. Teraz gdy perwspektywa trochę się zmieniłą nagle kontekst fundamentów staje się nieistotny, W ten sposób, to można dowolnie nadinterpretotowywać rzeczyywistość i naginać fakty do swojego punktu widzenia.

PS. Ja nie oczekuje od Ciebie abyś był moim doradcą, borń cie panie boże, ale sam kiedys wspominałeś o wadze (etycznej odpowiedzlności) tego co piszemy wzgledem osób które mogą sie kierować naszymi sugestiami.


Bez odbioru, chyba że na prv.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:49

BitJanusz pisze: 5. FUD. Niestety, ludzie są spanikowani, bo to pierwsza tak duża korekta od czasów MT.GOX.
FUD jest od momentu przebicia 10 tys. USD za bitcoina. Od końca listopada wszędzie czytam, że to bańka i zaraz spadnie. Zauważcie, że o ile wcześniej informacje o przekroczeniu kolejnych wysokich pułapów robiły nagłówki, od tego czasu nikt już o kolejnych specjalnie nie trąbił.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
51
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:54

coss_takiego pisze: lubie twój sceptycyzm, ale co mi z takiej analizy technicznej, z której wynika, że kurs wzrośnie lub spadnie, jeśli nie wiadomo tego jednoznacznie.
Niestety nie ma innej analizy. Możesz szukać analiz, że coś na pewno będzie i podają Ci 1 możliwą drogę, jako pewną. Na dłuższą metę doprowadzi Cię to do bankructwa, chyba, że trafisz na jasnowidza z prawdziwego zdarzenia. Rynek ma tyle możliwości kierunku ceny, że po prostu nie da się nie widzieć wielu możliwych scenariuszy. Jak masz dobry ogląd i dobra taktykę sygnałów i sl do każdej opcji (niekoniecznie ustawianego sl, ale w głowie), możesz nie znając przyszłości poruszać się w wielu możliwościach z względnym zyskiem, czerpiąc z niemal każdego rozwiązania.

Szukanie tylko 1 opcji i branie jej za względnie pewną jest bliższe w dłuższej perspektywie totolotkowi. Wiem po sobie. Kiedyś wymyślałem 1 opcję i tylko pod nią grałem, na wykresie szukałem tylko dowodów na jej zaistnienie. Wychodziłem na tym często dobrze, bo miałem dobre przeczucie, ale czasem były sromotne klęski i nie potrafiłem wyjść z tego schematu, jak coś było nie tak, sygnał, że nie idzie tak jak planowałem, grałem nadal te same nuty jak tuman.

Postawiłbym tezę, że każdy zaawansowany inwestor czy gracz musi lub powinien rozważać różne opcje i nigdy nie być pewnym jednej z nich.

Pytasz na końcu o to czym się kierować jak mamy kilka opcji.
W punktach coś rozpiszę, może pomoże:

Super 1) dobre przeczucie - najczęściej do wypracowania po tysiącach godzi pracy i fascynacji tym zajęciem. Jak masz to silnie rozwinięte, to możesz być technicznie słabeuszem a sobie dobrze poradzisz;

1) znać dokładne "ramki" scenariusza w którym jesteśmy - w jakiej figurze, gdzie się kończy, co się w niej dzieje;

2) znać dokładnie w których momentach przechodzić możemy z aktualnej figury w inną, tworzącą lub prowadząca do urealnienia innego scenariusza (przebicia figur, tworzenie podstaw do wybicia, zmyłki, co z wolumenem, jakie figury mniejszych skal są rysowane i co mogą rozwijać);

3) z pkt. 2. można ułożyć sobie taktykę wejścia w nowo-rozwijane opcje. Nie musi to być taktyka typu automat, bo często sa zmyłki. Wyjdzie w górę, potem wraca itd. Każdy to zna. Są tez zmyłki podwójne;

4) j.w. - umieć ułożyć stratną taktykę wyjścia jeśli znajdziemy się dosłownie w szambie. Szambo polega na tym, że sponsorujemy scenariusz, który upada, nie jest rozwijany, kończą go itd. Czyli taktyka SL. Cięcie strat to ciężki temat. Trzeba wyczucia. Jest to szalenie trudne jak robią podwójne zmyłki. Wtedy techniczne SL i sygnały wejścia dostają równo po dupie. Dlatego nie jestem za grą automatyczna, botową, forexową, czyli sztywne sl i sztywne wejścia po sygnałach bez myślenia. Do tego wszystkiego potrzeba wyczucia, intuicji no i zawsze trochę szczęścia. Ogólnie lepiej przyjąć na klatę -3% niż wierzyć w upadający scenariusz i popierać go kasą i patrzeć na -10 czy -20% a na altach to i -50% i więcej;

5) umiejętność oceny prawdopodobieństwa scenariuszy - a) podstawą jest doświadczenie-przeczucie i umiejętności techniczne - jak przesiedzisz nad wykresem kilka tysięcy godzin, to wyrabia się u wielu przeczucie, które pozwala widzieć co jest bardziej realne a co mniej i nie trzeba nawet wielkich technicznych umiejętności, by to ocenić. Jak się zobaczy w życiu np. 1000 trójkątów, no to po tym co się dzieje w kolejnym, ma się już jakiś "smak" na to gdzie się to rozwinie. Nigdy nie jest to pewność i nie może być pewnością, jest to raczej taki "wgląd", który oczywiście też może się mylić, ale zasadniczo pomaga, jak ktoś ma wypracowany ten zmysł;

b) techniczne aspekty - statystyka, wiedza. Jak masz jakiś klin, który w 78% przypadków wychodzi górą, no to jest to przydatna wiedza dla oceny prawdopodobieństwa, to jasne i tu nie trzeba rozwijania. Warto jednak zaznaczyć, że gra zawsze na najprawdopodobniejszy statystycznie scenariusz niekoniecznie jest dobra i warto tez rozpatrywać statystycznie mniej występujące kontynuacje. Statystyka jest bardzo przydatna, ale czasem warto stawiać nie tylko przeciw niej (przeciw to byłaby gra na 0% możliwą opcję), ale na mniej występujące w niej przypadki - zwłaszcza jak masz dobre przeczucie i daje Ci moment wglądu w rynek, który zaskoczy tym razem bardziej niż zwykle;

6) osobno to napiszę, bo jest ważne - do tego wszystkiego bardzo przydatne jest "czucie" trendu, czucie psychologii, nastrojów rynku. Osoba, która doskonale czyta emocje rynku może być słaba technicznie a sobie poradzi. Tylko tu jest pewne niebezpieczeństwo - te czucie to nie może być wrażenie po czytaniu jednego forum. To raczej ma za podstawę wykres a potem media społecznościowe. Dlaczego wykres a piszę że nie-technicznie? Bo wykres wyraża niebezpośrednio emocje rynku (poprzez zawarte transakcje, które są wynikiem decyzji graczy a decyzje pochodna ich emocji i oceny rynku w danym momencie).

Postawię tezę, że im szybciej nowy trader zacznie widzieć różne możliwe opcje zamiast ślęczeć przy jednej, na którą stawia a potem szuka powodów by ją uzasadnić, tym szybciej będzie się poruszał po tym rynku sprawnie a nie tarzał tylko za jedną opcja, która albo wynagrodzi albo zabierze wodę i powietrze i jeszcze skopie człowieka bo już dawno zmalała szansa (tutaj nawet aż do 0% jak idzie w druga stronę z danej figury wyraźnie*), by wystąpić.

*do 0% tak jak np. jest już 0% szans na bullish kontynuację wprost z trójkąta z którego wypadliśmy ostatnio

EDIT:

@coss_takiego, Mała uwaga jeszcze. Te różne opcje na wykresie nie widzisz poprzez wyobrażanie sobie świec, które nastąpią, ale poprzez widzenie zakresu ruchów czyli figur. To taka zagroda dla świeczek. Nie staraj sobie nigdy wyobrażać jakie będą świeczki ale bardziej zakresu ruchu, jego charakter. Dopiero jak już jesteś bardziej zaawansowany możesz starać się przewidywać zachowanie z patternów świeczek i charakteru ruchów korzystając np. z układu fal Elliotta. Ale najpierw lepiej widzieć wykres jako układ figur - zagród dla ceny, w których mniej więcej jednak kurs się porusza. Znajomość trójkątów, klinów, HSów i kanałów jest konieczna by widzieć wykres w ten sposób. Warto też zawsze mieć na uwadze - to banał - że mniejsze figury tworzą jakąś część większej. Fajnie widzieć możliwość utworzenia dużego trójkąta jak jeszcze go nie da się narysować. Bo kolejny etap to możliwość narysowania - tu techniczni ludzie już rysują, a ostatni etap to już potwierdzona i narysowana formacja i tu już tłum o niej wie, który na dobrą sprawę sam nie za bardzo by na to wpadł jakby jej nie narysowano przez techniczne osoby, które już mają punkty.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 16:14 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 4 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:57

spamboy pisze: Już sam fakt, że agresywnie (tak, to jest właśnie agresywnny typ dialogu) będące wyaprciem, że ktoś wykazał Ci brak konsekwencji.
To nie jest brak konsekwencji ale - przepraszam za pisanie wprost - brak Twojego myślenia w tym przypadku.
Jak widzisz zgrzyt między wizją bearish na najbliższe dni czy max tygodnie a wizją delikatnego bullish na za rok, no to po prostu współczuję. Pozdrawiam. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:05

bardoz fajny post @Wymazywanie. Daje plusa. Od siebie dodam, że wymaga to dodatkowo czasu, wiedzy (nie mówię o wykształceniu ekonomicznym, ale chociaż o podstawach) i dyspozycyjności, trzeba być gotowym do tego, by śledzić giełdę w zasadzie całodobowo.
I to nawet, jeśli nie gramy daytrade, tylko swingtrade parę razy w miesiącu, bo decyzja o, khm, "swingowaniu" ( :mrgreen: ) też musi zapaść na podstawie przyjętej strategii. Stale modyfikowanej.

innymi słowy, jak każde inne zajęcie, trading wymaga poświęceń. Ja zarobiłem sporo pieniędzy głupim fartem, dlatego rozważam, czy na ewentualnym odbiciu do poziomów, na których leżą moje siaty z altami nie wyjść całkowicie z handlu i nie kupić za zarobioną kasę kilkudziesięciu kart nowej generacji (ampere), która ma wyjść za pół roku (+/-). Pozostając w krypto wyłącznie jako miner.

Wiem, że to nie miejsce na osobiste rozkminki, ale skoro już rozważamy "mechanikę tradingu" i dajemy ludziom rady, to dałbym tę jedną; ZAANGAŻOWANIE. Nic nie wyjdzie z gry na pół gwizdka. To wtedy rzeczywiście jest jak rzucanie kostką bez pomysłu, uda-się-lub-nie.

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:05

Właśnie btc wyszło górą z ostatniej małej chortągiewki i trójkąta na Bitstamp, według mnie oznacza to dalsze wzrosty, kolejny pułap to okolice 12,4k do przebicia, poprawcie mnie jeżeli się mylę. ale jestem dobrej myśli, że ten opór nie jest problemem dla BTC i można bezpiecznie zapomnieć o kursie przynajmniej do wieczora

Edit: ktoś kiedyś pytał kto jest na altach i ma się przyznać. To napiszę, że ja jestem all in na altach od okolic o których wcześniej pisałem czyli 9,5k ; )

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jakub » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:14

Kolejne dobre informacje z Korei - prezes Południowokoreańskiej Komisji Wolnego Handlu powiedział, że wprowadzenie zakazu handlu kryptowalutami na giełdach (kryptowalut) jest rozwiązaniem mało realistycznym. - https://dowbit.pl/korea-zakaz-handlu-kr ... nstwowych/

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:23

wiecej milosci mniej nienawisci kochani, przeciez nie temu to forum sluzy, klocicie sie jak male dzieci w piaskownicy, @Wymazywanie wspomnial o swoich spostrzezeniach, ty @spamboy o swoich, zaden z was nie napisal, ze "tak bedzie" a raczej, ze tak moze byc, po co te nerwy zablokujcie siebie nawzajem skoro miedzy wami cos zgrzyta i po problemie. W moim przekonaniu mamy zwyczajne odbicie po ciezkim ratowaniu kursu, silny opor na 12k i mozliwe dalsze nurkowanie, jesli jednak kurs obierze polnoc to mamy wiele oporow na drodze do przebicia LT spadkowego do ktorej daleka droga, byc moze dzisiaj bedzie nudno, na czym skorzystaja alty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:33

Ten naciągany troszkę klin BDW, jeśli będzie kontynuowany, to tak by wyglądało:

Obrazek

Mała poprawka, pisałem, że trójkąt spadkowy nie jest już możliwy, jest - ale też naciągany, bo ma dziurawą i luźną podstawę na szpilach. Wtedy tak by wyglądał:

Obrazek

Obie figury naciągane, ale jak dla mnie, i tak do rozważenia.

Dodano po 6 minutach 13 sekundach:
Ahr pisze: wiecej milosci mniej nienawisci kochani, przeciez nie temu to forum sluzy, klocicie sie jak male dzieci w piaskownicy
Peace? Love? Thanks, but how about NO? :)

Wątek nie potrzebuje Ewy Drzyzgi ani proboszcza z przesłaniem miłości podczas zbierania tacy. 8-) Ten wątek nie jest od miłości ani przyjaźni ale od rozkminiania wykresu/ruchu ceny. Ktoś mi zarzuca niekonsekwencje bo piszę że będzie spadało za kilka dni a za rok, że może utworzy się figura wzrostowa, no to nie dziw się reakcji na takie bzdury.
Najlepiej nie rozpatrywać kłótni poprzez ujście samych emocji, ale poprzez "ad rem", tego czego ściśle dotyczą.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, fledermaus, MagicznyKrokiet, norbus82 i 16 gości