W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 stycznia 2018, 08:41

Tylko się nie pomylcie przy ewentualnym zakupie - na giełdzie EtherDelta pod nazwą KEY to NIE jest SelfKey więc uważajcie, to jakiś inny token.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: EmCortess » wtorek, 16 stycznia 2018, 08:51

sud pisze: tego TheKey, to ja raczej stawiam na SelfKey (mają chyba identyczne założenia)
Dobry wybór. ICO TheKey (TKY) to jakiś czeski film. Wpierw był problem z whitelist, praktycznie do końca nie wiedziałem czy zakwalifikowałem się, czy nie. Potem w dniu crowdsale wpierw cena za token została ustalona na jakimś kosmicznym poziomie, raczej token będzie o wiele tańszy po wejściu do sprzedaży.

Potem ich strona internetowa pośrednicząca w zakupie padła kompletnie i nie wstała przez kolejne godziny. Dopiero na drugi dzień będąc w pracy odczytałem, że mimo problemów ze stroną, crowdsale przebiegł pomyślnie(?!?)

Biorąc pod uwagę ogromny shitstorm jaki się potem rozpętał na ich twitterze, reddicie itp., to jestem zadowolony, że nie wszedłem. Poczekam i zobaczę co się będzie działo jak wejdzie a giełdy.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Jacky » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:29

Nigdy nie kupuję czegoś co nie wiem jak działa. Zawsze najpierw muszę poznać przedsięwzięcie, a dopiero potem zastanawiam się nad jego przeszłością i znaczeniem dla ludzi. Decyzja o zakupie jest na samym końcu długiego łańcucha poznawczo-decyzyjnego. Niektórych ICO nie chciałbym nawet darmo i mocno się dziwię, że ktoś to kupuje.
Nie jestem w stanie poznać wszystkich ICO. Wybieram intuicyjnie 2-3 i czytam o nich wszystko, wszędzie. Jeśli uznam, że jest OK, nawiązuję kontakt z teamem (email, serwisy społecznościowe), pytając o jakieś niuanse, które pozwalają mi ocenić jakość odpowiedzi. Potem jeszcze czytam opinie o danym ICO. Na końcu pytam różnych znajomych czy zainwestowali by w przyszłości w coś takiego.
Na końcu dopiero decyduję czy zainwestować i ile. Potem biorę się za kolejne 2-3 ICO. Potem znów wracam do poprzedniego i decyduję czy kupować kolejne tokeny, które czasem są już na giełdzie.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:38

Jacky pisze: Nigdy nie kupuję czegoś co nie wiem jak działa. Zawsze najpierw muszę poznać przedsięwzięcie, a dopiero potem zastanawiam się nad jego przeszłością i znaczeniem dla ludzi. Decyzja o zakupie jest na samym końcu długiego łańcucha poznawczo-decyzyjnego. Niektórych ICO nie chciałbym nawet darmo i mocno się dziwię, że ktoś to kupuje.
Nie jestem w stanie poznać wszystkich ICO. Wybieram intuicyjnie 2-3 i czytam o nich wszystko, wszędzie. Jeśli uznam, że jest OK, nawiązuję kontakt z teamem (email, serwisy społecznościowe), pytając o jakieś niuanse, które pozwalają mi ocenić jakość odpowiedzi. Potem jeszcze czytam opinie o danym ICO. Na końcu pytam różnych znajomych czy zainwestowali by w przyszłości w coś takiego.
Na końcu dopiero decyduję czy zainwestować i ile. Potem biorę się za kolejne 2-3 ICO. Potem znów wracam do poprzedniego i decyduję czy kupować kolejne tokeny, które czasem są już na giełdzie.
Brzmi jak sensowna strategia na inwestycje longterm. Podzielisz się co aktualnie obserwujesz i planujesz zainwestować?

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Jacky » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:55

Krypto interesuję się od niedawna. Pierwszą moją inwestycją był Stratis, potem była Bankera, teraz zacząłem bliżej poznawać KuCoina (strasznie późno, kupiłem tylko kilka szt. tokenów do testów). Liczę, że jedna z tych inwestycji pokryje ewentualne straty z dwóch pozostałych. Wygląda na to, że zaczynam preferować sektor finansowy. Zatem kolejne ICO musi być "niefinansowe".
Faktycznie wszystkie inwestycje są longterm. Żadna spekulacja mnie nie interesuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: shinya56 » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:30

Jak kupujecie ICO to na jaki czas planujecie trzymać?
Niektórzy wyprzedają jak wejdzie na giełdę, inni czekają do końca roadmap, jeszcze inni trzymają na dłużej jak projekt wszedł do "życia" i ludzie z tego korzystają. A Wy jak?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: pk456 » środa, 17 stycznia 2018, 10:32

shinya56 pisze: Jak kupujecie ICO to na jaki czas planujecie trzymać?
Niektórzy wyprzedają jak wejdzie na giełdę, inni czekają do końca roadmap, jeszcze inni trzymają na dłużej jak projekt wszedł do "życia" i ludzie z tego korzystają. A Wy jak?
Jak ktoś zainwestował w krypto 1tyś $, a ma teraz w obrocie 50tyś $ bo zarobił to pewnie spokojnie będzie czekał, jak ktoś wszedł 1tyś $ i stracił połowę to debiut ICO na giełdzie z zyskiem 100% może być idealną okazją do sprzedania, szybkiego odrobienia strat i powiększenia kapitału do inwestycji itd. itp. Obaj podejmą być może bardzo dobre, choć zupełnie inne decyzje.

Po prostu nie ma wg. mnie uniwersalnej odpowiedzi, każdy musi patrzeć na swoją sytuację i minimalizować ryzyko.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » środa, 17 stycznia 2018, 11:01

pk456 pisze:
shinya56 pisze: Jak kupujecie ICO to na jaki czas planujecie trzymać?
Niektórzy wyprzedają jak wejdzie na giełdę, inni czekają do końca roadmap, jeszcze inni trzymają na dłużej jak projekt wszedł do "życia" i ludzie z tego korzystają. A Wy jak?
Jak ktoś zainwestował w krypto 1tyś $, a ma teraz w obrocie 50tyś $ bo zarobił to pewnie spokojnie będzie czekał, jak ktoś wszedł 1tyś $ i stracił połowę to debiut ICO na giełdzie z zyskiem 100% może być idealną okazją do sprzedania, szybkiego odrobienia strat i powiększenia kapitału do inwestycji itd. itp. Obaj podejmą być może bardzo dobre, choć zupełnie inne decyzje.

Po prostu nie ma wg. mnie uniwersalnej odpowiedzi, każdy musi patrzeć na swoją sytuację i minimalizować ryzyko.
Zgadza się, raczej co osoba to inne podejście - niektórzy robią quick flip, sprzedają zaraz po wejściu na giełdę i wchodzą w następne ICO, inni holdują bez końca. Generalnie jednak uważam, że nawet przy sprzedawaniu, warto pozostawić sobie 10%-20% na dłuższy termin, bo zawsze jest szansa na skok w stylu ethereum.

Aktualnie zainteresowałem się ICO https://www.sapien.network/ - sieć społecznościowa z własną ekonomią, właśnie czytam whitepaper.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » czwartek, 18 stycznia 2018, 12:25

Jest dostępny whitepaper projektu Telegram Open Network (TON), którego ICO się zbliża - https://icorating.com/upload/whitepaper ... Q802vo.pdf

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: mediabooker » czwartek, 18 stycznia 2018, 12:45

@RafaelGrey
Wchodzę w dadi. Wszedłeś w trinity? Teraz trochę żałuję, gdy czytam o ekosystemie neo. Wiadomo na jakiej giełdzie wystartuje?

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 18 stycznia 2018, 13:00

Za godzinę startuje https://www.zeepin.io/, też ico na neo, trochę duży cap 420tys neo, ale wchodzę. Wchodzę też w dadi i bluzelle.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 3 stycznia 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: twofreckles » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:38

Czy ktoś ma konto na sprzedaż na carbox?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Legamedary » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:56

Niedługo startuje nowe ICO Kinguin Krowns. Jeśli ktoś jest zaznajomiony z platformą do sprzedaży gier Kinguin.net to pewnie już wie co w trawie piszczy.
Moim zdaniem bardzo ciekawy i przyszłościowy pomysł, w który sam będę inwestować.

Osobiście brałem udział w tworzeniu platformy Kinguin.net 5 lat temu.

Poniżej linki:
Podcast: https://m.soundcloud.com/user-645022638 ... -podcast-5

Strona ICO: http://kinguin.io
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: VooCash » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:47

Interesujacy AI projekt. Właśnie trwa airdrop, czyli dostaniesz pewna ilość consenous tokens za darmo. Najlepiej logowac sie przez Twittera. Jak zalogujecie się przez ten link to i ja coś dostanę:
https://genesis.msp.cx/sen/r/JnMQiP

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Ninsu » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:13

Ja ostatnio zainteresowałem się Streamity - P2P exchange. Ciekawy projekt, akurat teraz jest pre-ico.
Strona ICO: https://streamity.org/

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: jeremi-kossak » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:32

Polskie: IndaHash od 2 dni wylistowane: https://coinmarketcap.com/currencies/indahash/

Interesująco. Moja cena za tokeny w ICO to 0.12$.

HitBTC następne.

Ale ja i tak no long-hold raczej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: artoor » piątek, 26 stycznia 2018, 10:46

Poszukuje kontaktów do naszych Youtube'ów robiacych czasem materiał o ICO, Ethereum itd...Będę zobowiązany za info na priv.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: mediabooker » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 23:44

Po udanym ico (!) dadi clouds teraz czekam na arcblock i insights network. Na co wy czekacie? Cisza w wątku od kilku dni..

Gdybym ktoś był zainteresowany arcblock, to zostawiam referal link:

https://www.arcblock.io/s/DCK6dD5IFE8YGIr

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Wipqozn » wtorek, 30 stycznia 2018, 00:54

Na arcblock whitelista została już zamknięta ;)

W lutym przede wszystkim inwestuję w WePower i Swytch, kawałek budżetu także w Faceter oraz CoinSpark.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: dyneck » środa, 31 stycznia 2018, 10:15

Co myślicie o LH Crypto ?

https://lh-crypto.io/

Dzisiaj kończy się sprzedaż. Wydaje się, że stoją za tym poważne osoby, a dużo ludzi gra na forexie więc coin może mieć zastosowanie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości