Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kecoin2110 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:04

@marcos pisze: Wierzycie jeszcze w Cardano?
BTC-m pisze: Nie, coś ty, przecież jest korekta ceny, to sprawia że wszyscy porzucają projekt i ładują kasę tylko w te które urosły już 3000% i rosną dalej bez żadnej korekty.
Spoiler:
:)
superjakub pisze: Ma ktoś jakieś doświadczenie związane z przesyłaniem ADA z bittrex na Dedalusa ? Moja transakcja jest od ponad 24H w "pending" , ile to jeszcze może potrwać ?
Na dzisiaj zaplanowany jest jest webcast z:

Kod: Zaznacz cały

On Monday 15th January at 3.30pm Lisbon time, we will be hosting a webcast with three special guests:
Charles Hoskinson, CEO and Founder @ IOHK
Duncan Coutts, Director of Engineering @ IOHK
Michael Parsons, Cardano Foundation Chairman
Na ich forum możecie przeczytać jakie pytania do nich zostały zaproponowane: https://forum.cardanohub.org/t/cardano- ... tions/4982.

Roadmap ma zostać zaktualizowane w lutym:
https://coinmarketcal.com/?form%5Bmonth ... submit%5D=.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 321
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:20

Ada weszła na giełdę Korei Południowej - www.upbit.com

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: marlone » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:34

_det pisze: Ada weszła na giełdę Korei Południowej - www.upbit.com
Całkiem spore ruchy na tej giełdzie. Mogło by to trochę rozruszać Cardano. Pożyjemy, zobaczymy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 321
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 19:49

Oby dało to jakiegoś kopa (choć i tak trzeba to traktować jako długoterminową inwestycję). Z tego co obserwuję... to ktoś ładne "klocki" BTC postawić na sprzedaż (może świadome blokowanie kursu?).. zobaczymy jutro.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: marlone » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 19:54

@_det korzystasz może z Daedalusa? Jeśli tak to możesz napisać ile miejsca zajmuje ten portfel na dysku i czy w ogóle warto go instalować. Chciałbym w końcu przerzucić ADA do siebie, ale nie wiem czy bawić się tym portfelem czy czekać na obsługę Cardano przez Ledgera.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 321
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 21:34

marlone pisze: @_det korzystasz może z Daedalusa? Jeśli tak to możesz napisać ile miejsca zajmuje ten portfel na dysku i czy w ogóle warto go instalować. Chciałbym w końcu przerzucić ADA do siebie, ale nie wiem czy bawić się tym portfelem czy czekać na obsługę Cardano przez Ledgera.
Na dysku zajmuje około 350 MB - zainstalowałem go z ciekawości (miałem chwilową chęć przelania kwoty na portfel, ale mi przeszło :) ) Jakoś nie ogarniam tematu ponownego odzyskiwania portfela po reinstalacji systemu - po prostu temu nie ufam. Znając moje "umiejętności" i szczęście.. pewnie bym coś spartolił i później bym był zły.

Pierwsza synchronizacja może trwać nawet około godziny, a następnie to już tylko chwila przy każdorazowym uruchamianiu portfela.
Na stronie Cardano znajduje się film instruktażowy co do jego obsługi.

Na moje oko portfel jest bardzo czytelny, intuicyjny, łatwo się po nim poruszać.

Mimo tych zalet ja poczekam aż uruchomią portfel na Ledger'ze - wtedy go zamówię i będę trzymał na "penie".

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: empty » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 22:42

_det pisze:
marlone pisze: @_det korzystasz może z Daedalusa? Jeśli tak to możesz napisać ile miejsca zajmuje ten portfel na dysku i czy w ogóle warto go instalować. Chciałbym w końcu przerzucić ADA do siebie, ale nie wiem czy bawić się tym portfelem czy czekać na obsługę Cardano przez Ledgera.
Na dysku zajmuje około 350 MB - zainstalowałem go z ciekawości (miałem chwilową chęć przelania kwoty na portfel, ale mi przeszło :) ) Jakoś nie ogarniam tematu ponownego odzyskiwania portfela po reinstalacji systemu - po prostu temu nie ufam. Znając moje "umiejętności" i szczęście.. pewnie bym coś spartolił i później bym był zły.

Pierwsza synchronizacja może trwać nawet około godziny, a następnie to już tylko chwila przy każdorazowym uruchamianiu portfela.
Na stronie Cardano znajduje się film instruktażowy co do jego obsługi.

Na moje oko portfel jest bardzo czytelny, intuicyjny, łatwo się po nim poruszać.

Mimo tych zalet ja poczekam aż uruchomią portfel na Ledger'ze - wtedy go zamówię i będę trzymał na "penie".
Po pełnej synchronizacji zajmuje sporo więcej, >3gb

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: marlone » wtorek, 16 stycznia 2018, 00:55

Po pełnej synchronizacji zajmuje sporo więcej, >3gb
Chyba będę musiał poczekać na dodanie ADA do Ledgera. Nie chcę instalować takiej kobyły... Swoją drogą wykresy zaczynają działać mi na nerwy. Niby mam wszystko kupione na long term, ale ta czerwień zaczyna mnie już dobijać. Może dokupię trochę Cardano, bo cena wydaje się obecnie kusząca. Martwi mnie tylko cały obraz krypto - wszystkie newsy działają raczej negatywnie na cały rynek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 321
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » wtorek, 16 stycznia 2018, 07:47

@marlone, Twardym trzeba być, a nie miatkim ;)
Takie tam zasady rynku - jak wszyscy kupują - sprzedawaj :) Mam trochę BTC "luzem" ... poczekam jeszcze trochę i dokupię.
Póki co nie muszę z tego żyć - więc niech sobie leży i póki co czerwień "w..$%^&*..wia" ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:10

Niech sobie BTC spada. Nie lubię tej krypto specjalnie :) BTC się kończy pomału, wskrzesić go może tylko LightningNetwork. Moim zdaniem cała kasa prędzej czy później wróci na rynek krypto i pójdzie w ETH, XRP oraz w inne alty, najlepiej w Cardano :D. Mamy czas wyjątkowych promocji. Szkoda, że nie mam już więcej środków na dokupowanie coinów, wszystko zamrożone co było przeznaczone na inwestycje w krypto :)

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: marlone » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:20

Niech sobie BTC spada.
BTC czy nam się to podoba czy nie jest Altom bardzo potrzebne. Bez stabilnego BTC ja nie widzę możliwości nowych ATH na altach...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: pk456 » wtorek, 16 stycznia 2018, 16:16

marlone pisze:
Niech sobie BTC spada.
BTC czy nam się to podoba czy nie jest Altom bardzo potrzebne. Bez stabilnego BTC ja nie widzę możliwości nowych ATH na altach...
Bez uzyskania prawdziwej użyteczności BTC musi w końcu upaść, z pewnych punktów widzenia im prędzej tym lepiej - sam mam trochę kasy w altach więc nie w smak mi spadki... ale w końcu to i tak musi nastąpić.
Jeśli będziemy ciągle uważać że silny BTC jest potrzebny altom to będziemy stali w miejscu jeśli chodzi o technologię, będą setki pseudo użytecznych projektów. Upadający BTC pociągnie za sobą nic nie warte projekty, a te które mają wartość, coś wnoszą odbiją od dna.

Oczywiście to optymistyczna wizja, która wcale nie musi się spełnić, po korekcie mogo znowu wszyscy rosnąć, a motorem napędowym wzrostów nie będzie użyteczność projektu tylko tweety, telegramy i plotki.

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: szulc » wtorek, 16 stycznia 2018, 18:06

Jak odzyskać seed z deadalusa? Właśnie się przed chwilą zorientowałem że nie zapisałem go w pliku (chociaż przed oczami mam że to robiłem ale pewnie nie kliknąłem "zapisz" ;)
Portfel działa więc mogę go bez problemu uruchomić

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kecoin2110 » czwartek, 18 stycznia 2018, 14:03

Cześć,

Czy aktualnie warto już znowu doładowywać portfele ADA, czy jeszcze poczekać na ewentualny jeden większy spadek?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » czwartek, 18 stycznia 2018, 14:38

Cześć. No trudno to przewidzieć. Może być Bulltrap w okolice 8k$ i odbicie, może się teraz kurs BTC bujać w okolicach 10-12k$ albo pójdzie petarda w górę. Jeśli zamierzasz zainwestować długoterminowo to nawet aktualna cena ADA jest atrakcyjna.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kanpat » sobota, 20 stycznia 2018, 15:46

Jestem leszczem jeżeli chodzi o coiny ale chyba nikt nie wie wszystkiego a tym bardziej w branży, która w sumie jest jeszcze początkująca branżą. Może zabrzmi to głupio, może naiwnie ale mam chyba takie nietypowe pytanie do ludzi bardziej rozgarniętych ode mnie w temacie.
Czy nie jest dziwne, albo niebezpieczne albo jakiś inny zauważacie problem, że ADA robi 85% ruchów na tylko jednej giełdzie Upbit? A może to jest jej atu? Chociaż wydaje mi się, że taka mała dywersyfikacja pomiędzy giełdami nie robi dobrze walucie, no ale jestem leszczem i sobie tak tylko gdybam. Zainwestowałem troszkę w ADA , przelałem do portfela i zapominam na długie miesiące :) Ma ktoś tak jak ja?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Marthu1990 » niedziela, 21 stycznia 2018, 00:37

kanpat pisze: Zainwestowałem troszkę w ADA , przelałem do portfela i zapominam na długie miesiące :) Ma ktoś tak jak ja?
No pewnie, wiele osób tutaj trzyma ADA na long term ;) Sam do nich należę i nie zamierzam sprzedawać nawet jeżeli czekają nas kolejne spadki na BTC.
Sam dopiero nie dawno zauważyłem że ta giełda Upbit ma aż 80% całego volumenu na Cardano. Podobno coinmarketcap nie wliczał jej i dopiero niedawno dodali. Mała giełda to nie jest, łączne obroty 24h większe niż na Bithumbie. Minimalnie ale jednak.
Dla Cardano z jednej strony to dobrze, ponieważ ADA jest kierowana na rynek azjatycki i musi być na dużej koreańskiej giełdzie. Tylko niestety uzależnienie w takim stopniu od jednej giełdy daje ryzyko dużych spadków jeżeli nagle giełda postanowi "zwinąć interes". Ale to taki bardzo negatywny scenariusz :D

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: SzybkiPoligraf » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:39

Cześć jak wygląda sprawa podatków, ktoś wie?
Hipotetycznie, wpłaciłem 1000zł wyciągam 10000zł jaki dowód muszę pokazać w urzędzie, czy tylko kwotę będę musiał na rozliczeniu rocznym zapisać?

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: TSD_WWA » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:43

SzybkiPoligraf pisze: Cześć jak wygląda sprawa podatków, ktoś wie?
Hipotetycznie, wpłaciłem 1000zł wyciągam 10000zł jaki dowód muszę pokazać w urzędzie, czy tylko kwotę będę musiał na rozliczeniu rocznym zapisać?

Zapraszam do czytania i udzielania sie w odpowiednim watku

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=21138

Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 321
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » środa, 24 stycznia 2018, 13:25

http://bitcoinist.com/weiss-ratings-list-crypto/

Zabierają się za rating kryptowalut - wymieniono również Cardano.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości