Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: TonyM » wtorek, 9 stycznia 2018, 16:19

TonyM pisze: Wiadomo czym są spowodowane te spore wzrosty ETH w ostatnich dniach? Nawet wczoraj szło do góry mimo spadku BTC i wielu altów.
Ok, odpowiadając sam sobie, myślę, że jest to ucieczka od BTC w ETH w związku z ostatnimi niekorzystnymi informacjami o BTC.
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: cyzxer5 » wtorek, 9 stycznia 2018, 17:56

owiekje pisze: Rynek krypto czeka na krach. Prognozy byłego CEO Ethereum

W mojej opini rynek zacznie teraz konsolidować po solidnej przecenie – stwierdził były CEO Ethereum Charles Hoskinson. Kierujący firmą badawczą z sektora blockchain Hoskinson krytycznie wypowiada się na temat nierealistycznych projektów jakie zdobywają popularność wśród społeczności.

https://comparic.pl/rynek-krypto-skonso ... -ethereum/
W pelni sie z tym zgadzam, ale nie mozemy nawet probowac przewidywac kiedy to nastapi.

Czytam o tym nieuniknionym krachu na krypto od dobrych 2-3 lat. Gdy pierwszy raz o tym przeczytalem myslalem ze nasapi to dosc szybko - btc wzrosnie do pewnej ceny a potem peknie jak banka mydlana.
Minelo sporo czasu, jak narazie nic nie peka a nadal rosnie, zaluje ze nie kupilem btc te 2-3 lata temu :)

Co do eth: pokladam w nim spore nadzieje.
Pewnego dnia mam nadzieje zobaczyc cene kilkukrotnie wyzsza niz obecna cena btc jednak wiem, ze jezeli dojdzie do krachu na btc to ten pociagnie za soba wszystkie inne krypto i nie zdziwie sie jezeli bedzie mialo to pewien wplyw na gospodarke bo jak by nie patrzec miliony ludzi straca na prawde pokazne sumy, prawdziwych pieniedzy.
Tak czy inaczej: jest to gielda ktora ma do siebie to, ze pewnego dnia z jednych robi milionerow, innego dnia, innych ludzi wpedza w ubostwo - taki urok tej zabawy.

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: odoja » środa, 10 stycznia 2018, 10:47

Niepotrzebną panikę sieje były CEO...jak wyżej w komentarzu, osobiście słyszę o krachu od 6 lat :P korekty mniejsze,większe były, krachu póki co żadnego,i zakładam, że przynajmniej przez kilka następnych lat nic tragicznego się nie wydarzy, rynek jest wciąż chłonny i baaaardzo mały. Czego się można było spodziewać jeśli nie głębszej korekty i bessy na BTC jak urósł w ciągu kilka tygodni o 12-13 tyś $....Takie zawirowanie jest naturalne.
Pamiętam jakieś 8 lat temu jak cena za BTC wahała się od 1 do 2$, i nagle podskoczyła do 5 $, jaka była wtedy panika na jednym z forum ,które obserwowałem ;) Poza ceną to jedno się nie zmieniło, nieuzasadniona panika.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: TonyM » środa, 10 stycznia 2018, 11:08

odoja pisze: Niepotrzebną panikę sieje były CEO
Pewnie chce zwrócić uwagę na swój produkt czyli Cardano i w jakiś sposób przekonywać ludzi, że ADA nie jest jeszcze tak napompowana jak powinna być ;)

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Avenged90x » środa, 10 stycznia 2018, 15:50

Jak myślicie, czy teraz mniej więcej jest dobry moment, żeby sprzedawać eth przed korektą, czy pociąg dopiero się rozpędza?

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: sialala » środa, 10 stycznia 2018, 16:52

Wydaje mi się że zaczyna pomału hamować. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 stycznia 2018, 17:41

cyzxer5 pisze: Pewnego dnia mam nadzieje zobaczyc cene kilkukrotnie wyzsza niz obecna cena btc jednak wiem, ze jezeli dojdzie do krachu na btc to ten pociagnie za soba wszystkie inne krypto i nie zdziwie sie jezeli bedzie mialo to pewien wplyw na gospodarke bo jak by nie patrzec miliony ludzi straca na prawde pokazne sumy, prawdziwych pieniedzy.
Będzie to miało dokładnie ZEROWY wpływ na gospodarkę. Kryptowaluty mają ZEROWY wpływ na gospodarkę i w niej udział. Są może nic nie znaczącym 0,00cośtam-procentowym udziałem w płatnościach internetowych. Nikomu i niczemu poważnemu w świecie finansów i gospodarki nie są w sposób konieczny potrzebne jako płatność. Jedynym obszarem w którym mają znaczący udział są niestety darkmarkety (narkotyki, broń, leki, rzeczy zakazane) i szara strefa. Nie jest to "wina" samego BTC oczywiście, ale póki co w tym się znalazł jako ważny kanał płatności.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 235
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Comparic.pl » czwartek, 11 stycznia 2018, 12:21

Notowania kryptowaluty ethereum kontynuują silny trend wzrostowy, który zdołał wynieść kurs powyżej 1300 dolarów. Obecnie jesteśmy w ramach fazy korekcyjnej, która doprowadziła do testu lokalnej linii trendu wzrostowego przebiegającej w rejonie cenowym 1120. Strona popytowa zareagowała wyraźne na wspomnianą linię, co może świadczyć o zakończeniu korekty i kontynuowaniu ruchu w kierunku północnym.

Obrazek

Ewentualne pogłębienie się ruchu korekcyjnego powinno doprowadzić w pierwszej kolejności do testu kluczowego poziomu wsparcia występującego w konfluencji z psychologicznym obszarem 1000 dolarów.

Całość na: https://comparic.pl/ethereum-testuje-lo ... rostowego/
Comparic.pl - każdego dnia najwięcej informacji i analiz o kryptowalutach w polskiej sieci
Dołącz do grupy na Facebooku dotyczącej kryptowalut - SPRAWDŹ JUŻ TERAZ
Weź udział w FxCuffs 2018 - bezpłatnej konferencji poświęconej między innymi kryptowalutom

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: bober » czwartek, 11 stycznia 2018, 16:41

Ma ktos jakies refleksje odnosnie przyszlosci kursu Ethereum, jak w temacie?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: _Kojot_ » czwartek, 11 stycznia 2018, 17:35

Dla mnie wyglada to bardzo niesympatycznie od kilku dni. Cały czas topi i mam nadzieje ze nie jest to kierunek 1k$ z liku wyżej ;)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: arbitration » piątek, 12 stycznia 2018, 23:07

Piękna ścianka 1255 ETH na 1250,90$ na Binance

Obrazek

Ciekawe co dalej

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: VooCash » sobota, 13 stycznia 2018, 00:36

@arbitration.
Ktoś wie że kurs spadnie, co nie jest jakimś zaskoczeniem.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Ahr » sobota, 13 stycznia 2018, 11:50

jestesmy caly czas powyzej lini trendu wyrysowanej od 30.12.17r korekta zakonczyla sie idealnie na wspomnianej LT, na 1D wyglada na to, ze bedziemy testowali poprzednie ATH, mysle, ze jeszcze dzisiaj, jesli spojrzymy na wykres 1D, rysuje nam sie trojkat zwyzkujacy, Obrazek w rejonach 1350$ jest dosc silny opor.


Obrazek

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: gieerka » niedziela, 14 stycznia 2018, 10:59

Taki byczy scenariusz (1H FINEX)
Obrazek
Pierwsza flaga niby się zrealizowała. Zasięg się zgadza
Teraz w przeciągu paru godzin się okaże czy ta mniejsza druga flaga też może być grana.
Jeśli tak będzie to zasięg żółtej strzałki w okolicach 1600$

Na mniejszym interwale wyjście z tego kanału może potwierdzić rgr jak niżej. Było by to potwierdzenie scenariusza wyżej.
Obrazek
W trakcie pisania tego posta odbiło od góry kanału i realizuje głowe.

Idzie jak po lini, ale RHR chyba odpada bo fala 4 niższego rzędu w ruchu fali (5) wkroczyła by w obszar fali 1?
Obrazek
Co prawda fale eliota praktykuję od niedawna, ale w miarę się zgadza w tym kanale spadkowym.

Raczej się realizuje ten HS więc możliwe, że mieliśmy 3 fale główną dopiero.
AO raczej to potwierdza.
Obrazek

Pożyjemy zobaczymy.
Mam nadzieje, że ktoś grał tego RGR bo ja akurat jestem zamrożony w BCH :D

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Ahr » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 00:44


Idzie jak po lini, ale RHR chyba odpada bo fala 4 niższego rzędu w ruchu fali (5) wkroczyła by w obszar fali 1?
Obrazek
Co prawda fale eliota praktykuję od niedawna, ale w miarę się zgadza w tym kanale spadkowym.

Nie pisze tego zlosliwie, radze jeszcze raz przestudiowac fale Elliota, http://www.almanachinwestora.pl/wp-cont ... lozony.png




Obrazek jesli dzienna swieczka zakonczy nam sie na poziomie powyzej 1350$ mozemy jutro przy dobrych wiatrach ruszyc pod ATH i byc moze przebic :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 235
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Comparic.pl » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 15:11

W dalszym ciągu utrzymuje się silny trend wzrostowy na notowaniach kryptowaluty ethereum. Ostatni dni poprzedniego tygodnia stały pod znakiem ruchu korekcyjnego, który zakończył się testem lokalnego poziomu wsparcia 1130 dolarów, gdzie dodatkowo przebiega linia trendu wzrostowego. Ostatecznie kupujący zdołali obronić wskazane wsparcie, co w konsekwencji doprowadziło do kontynuacji wzrostów.
ETHUSDH13.png
Aktualnie jesteśmy świadkami testu ostatnich historycznych maksimów, które zlokalizowane są w rejonie cenowym 1360 dolarów. Wydaje się jednak, że nie zobaczymy tutaj formacji podwójnego szczytu, a byki zdołają utworzyć nowe szczyty prawdopodobnie w okolicy 1400 dolarów.

https://comparic.pl/ethereum-konczy-kor ... e-maksima/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Comparic.pl - każdego dnia najwięcej informacji i analiz o kryptowalutach w polskiej sieci
Dołącz do grupy na Facebooku dotyczącej kryptowalut - SPRAWDŹ JUŻ TERAZ
Weź udział w FxCuffs 2018 - bezpłatnej konferencji poświęconej między innymi kryptowalutom

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 15:42

19-stego ma być hard fork na ETH, więc możemy zobaczyć wzrosty. Ludzie raczej będą dokupywać i trzymać, by dostać darmowe coiny.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: anubis » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:34

Powstanie jakiś odłam eth jak eth clasic??

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: sialala » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:46

macie info kiedy eth przechodzi na pos ?

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 19:25

https://coinmarketcal.com/?page=8

"The fork will be at block height #4936270" Each ETH holder receives ETZ in the ratio of 1:1"
"Widły będą na wysokości bloku # 4936270 "Każdy posiadacz ETH otrzymuje ETZ w stosunku 1: 1"

Czyli raczej dokupywać niż sprzedawać :) Pytanie tylko, które giełdy to będą wspierały?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości