Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: snajp » piątek, 5 stycznia 2018, 19:23

Obecnie BTC rośnie to reszta altów spada i pewnie pomoże spaść także ARN, tak więc ja czekam jak zachowa się btc. Ale myślę że 2.5-3$ to będzie dobra cena na wejście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Jeff » piątek, 5 stycznia 2018, 19:30

Zobaczcie jak malo jest ARN w askach. Malo kto chce sprzedawac.

Ja trzymam do $20 minimum...

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Robredo » piątek, 5 stycznia 2018, 19:32

Działą Wam hitbtc? Tzn możecie się zalogować? Ja mam problemy...

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: adolek17 » piątek, 5 stycznia 2018, 19:48

Robredo pisze: Działą Wam hitbtc? Tzn możecie się zalogować? Ja mam problemy...
Nie jesteś sam :)

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: wijtek » piątek, 5 stycznia 2018, 19:50

Jeszcze jedno. Trzymacie teraz swoje XCS na gieldzie czy dla bezp. w portfelu? Chodzi ogolnie o wszystkie coiny, ktorymi można w razie konieczności sie "ewakuowac" za kilka dni. Bo co jak np. gielda padnie albo bedzie zamulac itp., ale chodzi tutaj o coiny, ktore spelniaja wczesniej wymieniony warunek.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: krypcik » piątek, 5 stycznia 2018, 20:22

Załozylem konto na BitPanda. Widze ze przy wplacie 100e zabieraja mi 4,5 a nie wiem jeszcze ile to wyjdzie za przewalutowanie z pln na euro na Skrill. Ile minimum polecacie wplacic zeby za duzo nie tracic. Od razu chce przelac kase gdzies indziej (chyba). Powiedzcie ile to minimum, moze tyle bede mial :p

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Kryptonis » piątek, 5 stycznia 2018, 21:00

skapskiadi pisze:@Rumcajs, Z Twojego doświadczenia i ew innych osób. Czy prowizja z wypłaty na hitBTC zależy od kursu danej waluty? Tzn jeśli w tej chwili jest to 145 VIBE przy jakimś kursie, to jesli kurs skoczy dajmy na to x10 to prowizja nadal wyniesie 145 czy będzie odpowiednio niższa aby utrzymać stałą wartość po przeliczeniu na klasyczne waluty? Jakie macie doświadczenie z innych krypto w tym temacie?
Testowo dzisiaj sprawdzałem wypłacenie "Eneja" (to tak z cyklu ładne nazwy :D ) (ENJ) bez względu czy chciałem wypłacić 200 czy 1000 to pokazywało na tej walucie 163 ENJ opłaty fee. Zakładam że warto zatem wypłacać większą pulę. A jeśli walutę do transakcji a nie wysyłkę do portfela to trzeba by sprawdzić czy np. Neo będzie (bezpłatnie/tanio ?) - na KuCoin i Binance (wysyłka w Neo bezpłatna).

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: skapskiadi » piątek, 5 stycznia 2018, 23:02

@Kryptonis,

Nie zrozumiałeś mojego pytania :D
Nie miałem na myśli czy fee zmienia się w zależności od ilości wypłacanych coinów, czyli przy 200 i 1000 jakichś coinów. Chodzi mi o to, że jeśli teraz hitBTC chce za wypłatę VIBE dokładnie 145 szt tej waluty, co przy obecnym kursie daje ok. 58USD, to czy jeśli VIBE wzrośnie powiedzmy x10 z $0,4 na $4 to czy nadal będa chcieli 145 VIBE, które będą wtedy warte już $580, czy będą chcieli odpowiednik $58 co da około 14,5 szt VIBE?

Niestety nie mam jak tego sprawdzić dlatego pytam głównie osób, które handluja na hitBTC od dłuższego czasu i może zauważyli czy ilość coinów za fee zmienia się jeśli waluta znacznie zwiększa swoją wartość.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Badoomdangboi » piątek, 5 stycznia 2018, 23:05

Jeff pisze:Zobaczcie jak malo jest ARN w askach. Malo kto chce sprzedawac.

Ja trzymam do $20 minimum...


:!: ALERT :!:

Z 12,000,000 do 13,000,000 coinów w trakcie jednego dnia, mimo obietnicy zamrożenia ich.

Sam zarobiłem trochę na tym coinie (wsiadłem za późno i wysiadłem za wcześnie bo nie przewidziałem AŻ TAKIEJ pompy) i kusi, żeby sobie trochę poujeżdżać fale ale jeżeli ktoś to trzyma i kupił stosunkowo tanio, to naprawdę radzę się zastanowić czy trzymać to dalej.

Coin którego twórcy za pstryknięciem palca puścili prawie 1/10 dodatkowych monet do obiegu, niezależnie od ich tłumaczeń, nie jest moim zdaniem wart ryzyka jakim jest dalsze trzymanie go (nie mówiąc już o kupnie). Jeszcze w tym tygodniu będzie kilkanaście pomp na kilkadziesiąt % w ciągu 24 hna innych coinach i coś koło 100% pewnie też się trafi.

Niech każdy sobie sam odpowie na pytanie, czy urwanie 50%, 100% czy 200% na już napompowanym coinie z takimi szemranymi akcjami jest warte potencjalnego gaszenia światła i bycia frajerem.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Artur7428 » sobota, 6 stycznia 2018, 00:58

przypomni ktoś powód takiej pompy na ARN dzisiaj?
o ile jakiś konkretny jest poza fomo

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 6 stycznia 2018, 01:05

Artur7428 pisze:przypomni ktoś powód takiej pompy na ARN dzisiaj?
o ile jakiś konkretny jest poza fomo
Powodem pompy na ARN była pompa na ARN, możliwe że (współ)napędzana przez samych twórców, vide mój post wyżej ;)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: oneclap84 » sobota, 6 stycznia 2018, 01:12

Mcafee zrobił swoje, dodanie coina na jakąś chińśką giełde i poszła pompa, dobrze że właściciele tak szybko pokazali swoje zamiary ;)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: HeartBit » sobota, 6 stycznia 2018, 01:30

Uważacie, że w obliczu właśnie tego co się dziś stało (wypuszczenie 1M tokenów) skreśla to ARN jako pozycję na longa?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Jeff » sobota, 6 stycznia 2018, 03:08

Ciezko powiedziec, mysle ze wyjasni sie to nie dlugo.

Ja HODL. Malo monet w obiegu, ciekawy projekt, cena moze spokojnie x5 jeszcze.

Kazdy musi szacowac ryzyko do wlasnych mozliwosci...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: mxxm977 » sobota, 6 stycznia 2018, 05:53

@Jeff, kupowalbys jeszcze teraz po kursie kilku dolarów?

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Dokładnie to 6.33 dolara

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Jeff » sobota, 6 stycznia 2018, 05:57

@maxxam97,

Nie, poczekal bym na korekte.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 6 stycznia 2018, 07:55

HeartBit pisze:Uważacie, że w obliczu właśnie tego co się dziś stało (wypuszczenie 1M tokenów) skreśla to ARN jako pozycję na longa?
A co Ty sam o tym sądzisz?

Ja wiem, że samodzielne myślenie jest mało popularne, ale otwórzcie sobie whitepaper Aerona, a potem dla porównania takiego Trona albo Enigmy albo po prostu jakiegoś starego poważnego coina.

Jeżeli ktoś się o to pokusił i dalej nie kuma w czym problem... whitepaper Aerona to 44 strony, gdzie mamy:
- praktycznie 0 technikaliów odnośnie kodu i blockchaina,
- tabelki z informacjami odnośnie awiacji bez podania jakichkolwiek źródeł (coś co jest wymagane w niektórych gimbazach przy robieniu referatu na chemię...),
- mnóstwo grafik (z czego jedna powtórzona kilka razy w niskiej rozdzielczości),
- gigantyczna czcionka (bez niej i bez grafik wszystko by się zmieściło na max. 5 stronach),
- mnóstwo lania wody bez ładu i składu (Wymieniony z czapy Elon Musk i jego SpaceX i obrazek "flying car" Ubera :lol: :lol: :lol:),
- bardzo dopracowana sekcja terms & conditions, skąd możemy się dowiedzieć, że nie gwarantują niczego i rezerwują sobie prawo do zmienienia czegokolwiek w jakimkolwiek momencie, a obywatele USA lub osoby rezydujące tam nie mają de facto prawa do używania ARN. Dodatkowo: "and the user is not acting on behalf of United States citizen, resident or entity." W zasadzie to chyba nawet giełda mająca jakiegokolwiek potwierdzonego użytkownika z USA (choćby był to Pacho z Meksyku, który przeskoczył wczoraj przez mur) oferująca ARN łamie ich terms & conditions, ale to akurat musiałby potwierdzić ktoś z prawniczym backgroundem.
- dodałbym jeszcze imo trochę szemrany team z niemal wyłącznie wschodniosłowiańskimi nazwiskami, ale nie trzeba się posuwać do rasizmu bo wyżej wymienione wystarczy chyba w zupełności.

Wiadomo, że na scamach też da się zarobić, ale weźcie się chłopaki ogarnijcie i nie pytajcie czy warto wchodzić w coina napompowanego o 500% w ciągu jednej doby z wałkiem na tokeny tego samego dnia i whitepaperem, którym przez ilość grafik i kolorków nawet tyłka nie dałoby się podetrzeć...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: pk456 » sobota, 6 stycznia 2018, 08:56

@Badoomdangboi

Wszystko oczym piszesz to prawda, kiedyś UE dawała pieniądze na nowe technologie i dawało się załapać na grant na stworzenie stron WWW. Moim faworytem był system rezerwacji miejsc u fryzjera za pośrednictwem sieci - projekt dostał dofinansowanie 150tyś zł. Stronę domorosły twórca z pocałowaniem w rękę zrobiłby na 10tyś, serwer + prąd + internet następne 10tyś licząc z zapasem, no więc przy umiejętnym rozegraniu sprawy 130tyś w kieszeni.

To są śmieszne pieniądze w porównaniu z ICO, a sporo projektów ma porównywalne koszty - trzeba dać więcej na reklamę niż fryzjer z mojego porównania... ale za to mówimy często o milionach dolarów!

Koszty:

1. Strona, roadmap, whitepaper
2. Token na istniejącej platformie, własny blockchain wymaga więcej wysiłku
3. W miarę ogarnięty programista do stworzenia portfeli - cała masa kodu open source więc wystarczy przerobić
4. Reklama żeby był hype
5. Wejście na giełdy

Wcale nie trzeba po ICO uciekać z pieniędzmi i robić za sobą smrodu, można w 100% wykonywać roadmap i przytulić parę mln $ tworząc nieprzydatny nikomu produkt.

Niestety takie są realia większości ICO, przez to projekty wartościowe, przyszłościowe mogą się nie wybić.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: TSD_WWA » sobota, 6 stycznia 2018, 10:48

Serio wierzycie że jeszcze w ciągu tych dwóch dni XCS pójdzie x20 albo chociażby x10 w górę? Sam mam kilka tysięcy sztuk tej waluty ale zaczynam wątpić w jakieś poważne wzrosty. Ale jestem jeszcze mało doświadczony i niewiele widziałem i może w poniedziałek pierwszy raz doświadcze ogromnej pompy na własnej skórze

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: wijtek » sobota, 6 stycznia 2018, 10:58

@TSD_WWA
Tez zaczynam troche watpic. Az zaluje, ze nie sprzedalem przy 0,05$ i nie kupilem wiecej przy 0,03$. Byloby wiecej na snapshota. I chyba tak zrobie jeszcze zeby z 15k zrobic 20-30k :D. Jestem takze malo doswiadczony i nigdy na wlasne oczy nie widzialem tak ostrej pompy. Czy jest ona mozliwa @paprykarz18 jeszcze?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości