Bitfinex

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » czwartek, 28 grudnia 2017, 10:58

Na Bitfinexie pojawiły się 2 nowe coiny: GNT - Golem i SNT - Status

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: laxon » czwartek, 28 grudnia 2017, 19:57

GetBitCoin_pl pisze: @laxon, tak, min 10tyś USD lub EUR
pisza, ze jest to 20 dolarów
Bank wire 0.100% (min 20 USD/Euro) 0.100% (min 20 USD/Euro)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: esse » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:35

@laxon, to jest ich prowizja od wpłaty.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: noyo » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:03

Ktoś coś wie kiedy ruszy z powrotem możliwość rejestracji na bitfinex?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:13

A po co chciałbyś się rejestrować na BFX? To taka zła giełda, nie czytałeś? Tethery drukują, lada moment padną, wszystko to było już napisane. Więc lepiej nawet, że się nie da zarejestrować. Jakbyś się jednak upierał stracić pieniądze, to sprawdź po 15 stycznia.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: noyo » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:16

Bo mają troche kryptowalut do wyboru i z filmów, ss wygląda na intuicyjny interfejs.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: jeziorany » środa, 3 stycznia 2018, 13:03

anty pisze: Widze ze sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ze na finexie gra sie za tethery. wiec radze mieć to jednak na uwadze.
Nie jest to moim zdaniem uczciwa zagrywka z ich strony, skoro nie informuja o tym wprost, tak jak na innych giełdach korzystających z tego wynalazku
Możesz rozwinąć temat?

Jestem tu nowy i szukam informacji czy wymieniając BTC lub jakieś alty na USD/EURO. Działa się na krypto czy to fiat? Interesuje mnie to pod względem podatkowym. Z góry dzieki za info ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: bl4ck » środa, 3 stycznia 2018, 13:24

@jeziorany, to ten wątek powinien też cię zainteresować https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=720

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: jeziorany » środa, 3 stycznia 2018, 17:14

bl4ck pisze: @jeziorany, to ten wątek powinien też cię zainteresować https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=720
@bl4ck dzieki troche tak, ale chodzi mi jeszcze o to jak to dokladnie jest w przypadku BF. Bo na niektórych giełdach jest USDT i jest jasność, że to jest coś w stylu crypto. Jednak na BF jest USD oraz Euro i pytanie brzmi co to jest? Realna waluta czy coś w stylu theter??

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: noyo » środa, 3 stycznia 2018, 17:19


Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: jeziorany » środa, 3 stycznia 2018, 17:41

noyo pisze: @jeziorany
USDT to tether https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
Ok to rozumiem, ale czy USD i Euro na BF to jest tether czy fiat?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » środa, 3 stycznia 2018, 19:20

Fiat. Ponieważ możesz te dolary wypłacić.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Lais » czwartek, 4 stycznia 2018, 18:02

Przeczytałam tutaj, że min wpłat fiat to 10 tys USD lub EURO... to trochę kiepsko bo tyle nie wpłacę na to by coś popróbować a muszę uciec od absurdów polskiej BB.

Czy znacie jakąś inną giełdę, która podąża kursami głównych walut za Bitfinex a jednocześnie nie ma takich wysokich minimalnych wpłat fiat i szybko one są księgowane?
Na próbę i oswojenie giełdy wolałabym wpłacać max 100 EURO lub nawet mniej.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » czwartek, 4 stycznia 2018, 22:05

@Lais, Po prostu kupujesz na jakiejkolwiek giełdzie kryptowalutę która jest na BFX i przelewasz ją sobie na BFX. Tam sprzedajesz i masz USD za które możesz sobie kupić co chcesz. Jak chcesz wycofać kapitał z BFX robisz analogicznie w drugą stronę. Zanim kupisz krypto do przelania na BFX sprawdź które da Ci najlepszy zwrot.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Lais » piątek, 5 stycznia 2018, 11:02

@Excray, to byłoby oczywiście oczywiste, gdyby w PL było normalne ceny bo tylko tu w tej chwili mogę kupić coś za fiaty na start. Niestety mamy w PL jakiś % idiotów, którzy pomimo dostępu do internetu nie są w stanie sprawdzić realnego kursu i kupują np LTC po 1100 gdy kurs był po 226$ w związku z czym ja od tygodnia nie mogę nic kupić by choć wyjść choć na 0 po przelewie krypto na zagraniczną giełdę i sprzedaży tam.
Dlatego muszę wyjść z tych polskich opar absurdu i zacząć działać na jakiejś zagranicznej giełdzie, gdzie akceptują przelewy fiat od płotek, czyli np 100 Euro (bo takimi porcjami jestem w stanie zasilać na start mając ograniczone zaufanie do każdej nowej giełdy).
Dużo by można o tym pisać - po prostu nie chcę już kupować w PL bo to tylko strata czasu na czekanie na okazje i nerwy obserwując tę głupotę kupujących - oczywiście trafiają się jakieś momenty gdy coś można trafić ale to trzeba warować przy kompie non stop a ja chcę po protu przelać gdzieś fiaty na zagraniczną i tam działać bo np wykres takiego bitfinexa dla się czytać a wykres na polskich giełdach to jakaś kaszana, gdzie nie wiadomo co jest dołkiem co górą i dlaczego akurat tak. Na takim BB patrzą na minutowe świeczki i nie ważne czy taka świeczka zielona podbija cenę tylko o 0,1$ to oni potrafią już podbić kurs o 20-30zł. Nie mam na to siły już bo to koszmar kupującego.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Verdas » piątek, 5 stycznia 2018, 11:39

Panowie mam mały/duży problem. Nie wiem dlaczego nie działa mi trading na bitfinex. Na moim prywatnym PC nie ma żadnych problemów, ale kiedy loguję się z laptopa po wybraniu jakiejkolwiek pary BTC, LTC, BTG cokolwiek, nie wczytuje mi się order book i w ogóle żadne opcje do tradingu. Co ciekawe, mam podgląd na depozyt i mogę robić wypłaty, zmieniać ustawienia itd. Ale nie widzę wykresów i nie wczytuje mi opcji do tradingu.
Ktoś miał może podobny problem, lub wie czemu może się tak dziać? Mogłem przeoczyć jakieś ustawienia, ale nie widzę nic co mogło by to powodować.
Aha, dodam, że inne giełdy działają mi normalnie na obu jednostkach.
Z góry dzięki za pomoc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Pawelawe » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 08:35

Mam problem z weryfikacją, dokładnie z Proof of Residence.

Mieszkam z rodziną i to oni opłacają wszystkie rachunki, podatki zatem jak mogę udowodnić swoje miejsce zameldowania?

Czy jeżeli wyśle skan jakiegoś rachunku wystawionego na innego członka rodziny zostanie on zaakceptowany? Jak, by nie patrzeć przecież w dowodzie osobistym są imiona matki i ojca.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: kierownik » środa, 10 stycznia 2018, 11:36

Czy przypadkiem na początku roku nie miał pojawić się jakiś audyt bitfinexa? Taki, który potwierdzi, że oni faktycznie mają kasę na koncie, a nie pompują BTC sztucznymi zapisami w bazie danych (tether).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: ergorg » środa, 10 stycznia 2018, 11:39

@kierownik, rozliczenie kwartalne, pewno się ukaże w drugiej połowie stycznia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: CosmicDust » czwartek, 11 stycznia 2018, 19:39

Excray pisze: @Lais, Po prostu kupujesz na jakiejkolwiek giełdzie kryptowalutę która jest na BFX i przelewasz ją sobie na BFX. Tam sprzedajesz i masz USD za które możesz sobie kupić co chcesz. Jak chcesz wycofać kapitał z BFX robisz analogicznie w drugą stronę. Zanim kupisz krypto do przelania na BFX sprawdź które da Ci najlepszy zwrot.
Czy można tak zrobić bez weryfikacji konta na Bitfinexie?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości