Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:03

Ishias pisze: Nom tak jak mówisz. Co do dat to nie znam szczegołów jak to będzie wyglądać mamy cały rok. Ale tak się zastanawiam teraz czy nie zrobiłem blędu pisząc to.
Spoiler:
O bicie usłyszałem 6-7 lat temu, bardziej jako o ciekawostce, nie zagłębiając się w technologie chodź koncepcja wydała mi się na tyle przyszłościowa że nawet zechciałem nabyć owe cudo, człowiek jednak młody i głupi to z racji trudności pozyskania puścił temat bokiem ehhh...
Obserwuje forum od lipca, gdy o bicie zaczęło być głośniej z racji kolejnych ATH, nie wszedłem gdyż wzrosty wydawały mi się zbyt gwałtowne, jak teraz widać mogła być jeszcze bardziej, obecnie coś tam gram, uczę się technik analizy i gromadzę kapitał.
Ale do rzeczy, w sylwestra podczas składania życzeń, przypadkiem (środowisko mało bitcoinowe, wcześniej padło tylko hasło bym nie śledził cały czas tego kursu i akurat usłyszał to mój "informator" :lol: - nie chce zaśmiecać mało istotnymi szczegółami) dostałem informacje że Bitcoin zacznie intensywnie rosnąć od marca. Ostatnimi czasy moje podejście jest raczej niedźwiedzie, uznałem to raczej jako pobożne życzenie i nie dałem zbytnio wiary zwłaszcza że nie znam gościa, ale mój znajomy który zna go lepiej podsumował że może coś wiedzieć bo obraca się pośród różnych ludzi. Teraz po poście kolegi Ishias trochę mi się to układa wszystko.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 21:06 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:09

@szymoncorr
Spoiler:
co do koncepcji przyszłościowej itd. to jednak z biegiem czasu jednak dużo się zmieniło i raczej jest pewne w chwili obecnej, że BTC ew. mógłby jedynie służyć do przechowywania wartości. Do szybkich płatności na pewno nie, do kupowania pizzy tym bardziej a to gadanie o deflacyjnym charakterze też można pomiędzy bajki włożyć (forki, tethery itd.). Tyle że ja doszedłem do takiego wniosku - apropo long term - że trzymanie długoterminowe to ogromne ryzyko i tak naprawdę zachęcają do tego Ci wszyscy NAGANIACZE, byle kurs szedł do góry i kapitał gwałtownie nie odpływał. A pomyśl, co będzie jak więksi gracze, tzw. grubasi zaczną realizować zyski przy określonym poziomie - może już być za późno dla Ciebie i Twojego "ulokowanego" kapitału.
W końcu ruszyło się do góry, jak dobije do 16k$ dzisiaj to będzie naprawdę spoko czego życzę wszystkim grającym w bitki :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 21:10 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: antimagic_ray » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:09

@Zeyt
IMHO altów nie da się wrzucić do jednego worka, oceniając w jakim stopniu są nadal przyspawane do kursu BTC.
W zasadzie już coraz mniej, i te największe coraz mniej pasują do nazywania ich altami.
Kiedy kurs BTC łagodnie się zmienia, ich kursy potrafią już podążać w tym samym kierunku.
Ludzie coraz więcej patrzą się na relację kursów kryptowalut do USD, czego wcześniej prawie nie robili, z wiadomymi konsekwencjami.
Ale kiedy kurs BTC cechują takie przyspieszenia jak dzisiejsze, naturalne że na każdej parze z BTC pojawią się proporcjonalnie strome uskoki.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:14

Ja tylko zwrócę uwagę, że zapowiedź 30/50 dotyczy roku 2018 - szczyty mogą być w dowolnym kwartale, niekoniecznie pierwszym. Co więcej, przed nimi kurs ma prawo jeszcze spaść, zwłaszcza gdyby te szczyty miały być w drugiej połowie roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:16

A ja to co nie zostanę obwołany prorokiem, jak ten post o 18:38 pisałem też byłem w garniturze..
Panowie powód wzrostów jest prosty : fork United Bitcoin. Mało poważnie potraktowany Diamond i Super Bitcoin tez daje zarobić ,a po mocach kopalni od wczoraj widać że 184 PH już tam poszło (wczoraj 50 PH bylo). Tu jak ktoś ma koparki ,nawet te stare pod ręką : http://www.vvpool.com
To będzie rok forków też. Wymiennych na Bitcoin :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:30

Wygląda coraz bardziej double-topowo no zobaczymy.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:40

zaxbit pisze: co do koncepcji przyszłościowej itd. to jednak z biegiem czasu jednak dużo się zmieniło i raczej jest pewne w chwili obecnej, że BTC ew. mógłby jedynie służyć do przechowywania wartości. Do szybkich płatności na pewno nie, do kupowania pizzy tym bardziej a to gadanie o deflacyjnym charakterze też można pomiędzy bajki włożyć (forki, tethery itd.). Tyle że ja doszedłem do takiego wniosku - apropo long term - że trzymanie długoterminowe to ogromne ryzyko i tak naprawdę zachęcają do tego Ci wszyscy NAGANIACZE, byle kurs szedł do góry i kapitał gwałtownie nie odpływał. A pomyśl, co będzie jak więksi gracze, tzw. grubasi zaczną realizować zyski przy określonym poziomie - może już być za późno dla Ciebie i Twojego "ulokowanego" kapitału.
Spoiler:
Spokojnie, zachwycałem się bitem kilka lat temu. Po poznaniu technologii, obecnych problemów i ograniczeń BTC oraz jego alternatyw, daleki jestem od owczego pędu, skoro nie wszedłem w long term w lipcu to na pewno nie wejdę ani teraz ani w marcu, na dobrą sprawę nie wiem co musiało by się wydarzyć z bitem by w o ogóle tak wejść. Od początku gram znikomym kapitałem, poznaje interfejs giełdy, zasady i zachowanie rynku, dlatego też nie udzielałem się na forum, za mały jeszcze jestem i o tym wiem ;) tym bardziej, że ogólny poziom merytoryczny wątku idzie cały czas w górę (z nielicznymi korektami w postaci "gwałtownej wymiany zdań" :lol: ). Niemniej dzięki za dobra rade.
Nie sądzę by chciał mnie on nagonić, nie znam go osobiście ale znam dobrze jego znajomych i z tego co podpytałem ich delikatnie jest osobą godną zaufania i nie jest trejderem, ale może coś tam kisi w krypto, kto wie :) . Niemniej traktuje to jako CIEKAWOSTKĘ, nie mam zamiaru pod to grać i również wam przedstawiam w tejże formie ;)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:49

Głowa z trzema ramionami...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:51

Ach te imprezy. To trzeba przyznać ze na nich ( Sylwek 2018) ludzie dzielą się na insiderów , obserwatorów kursu , zachwyconych bitami jak i inwestorów. Ci ostatni siedzą cicho i nic nie mówią. Reszta programuje rynek na swoja modłę. Tu słowa mitycznego Chińczyka na lotnisku maja moc sprawczą Ministra Finansów. To są bity - wirtualna waluta ale fizyczny fenomen :P
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:00

Jaroslaw pisze: Głowa z trzema ramionami...
Nie. Normalny HS. Zasięg okolice 14400.

Obrazek
Brave New World

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Clinic » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:02

Clinic pisze: Poruszamy się chyba w czymś takim https://pl.tradingview.com/x/s4iMafbn/ 15200 możne być oporem

Te 15200 o których wspominałem jakiś czas temu jak widać stawia dość silny opór https://pl.tradingview.com/x/PSYzyKY4/ jak to przebijemy to myślę ze może wreszcie lecimy pod 17200

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spidersEverywhere » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:04

Ostatnim razem przewidywania Ishias'a się sprawdziły wyjątkowo celnie ;). Mimo, że chyba dołączę do wyścigu mój sceptycyzm jednak też się odzywa i mam jedynie nadzieję, że tym razem bazujemy na tym samym źródle co poprzednio a nie na przewidywaniach niejakiego proroka Sol Adoni, który 20 grudnia 2017r również taką hipotezę wygłosił -
A month ago I publicly said Bitcoin would be moving toward the $30k then $50k range. It was around $5,000 then.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:11

@minerek, w marcu zakwalifikuje tego osobnika do właściwej kategorii :D

Ale tak sobie też myślę, czy giełdy aby nie zaprzestały rejestracji nowych kont, by przygotować się technicznie na napływ nowych użytkowników podczas kolejnej fazy szybkich wzrostów na krytpo. Pochodną, pewnie przemyślaną jest że jedyne co karmi teraz te rybki to FOMO, które da impuls gdy rejestracje ruszą. Może dlatego te spadki są jakie są, na tyle głębokie by uznać to za doskonałą promocje gdy maszyna znów zatrybi i nie na tyle intensywne by nazwać to bańką :?:


edit: BTC w górę, alty w dół, czyżby znowu gramy na odwrotną korelacje?
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:22 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: NYpost » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:18

new06 pisze: Nie wiem czy było wrzucane. Jak działa bot na Gdax. Wszyscy wiemy, że tego gościa warto czytać.
https://medium.com/@bitfinexed/meet-pic ... 78ff8f50e5

Cytat z artykułu:
I do not believe any humans placed buy orders for Bitcoins at $2000+ over Bitstamp/Bitfinex.
Witam

Zarejestrowalem sie wlasciwie zeby wyrazic zdanie na temat tego artkulu. Tak dzialalnosc bota byla dosyc dobrze widoczna i mnie znana juz jakis czas. Do tej pory udawalo sie robic arbitrazowo dniowki, na poziomie przecietnej miesiecznej w pl, wiec niewiem, chyba gratulacje dla rycerza, bo chyba bot sobie poszedl. Od dawna mam wrazenie, ze bitfinexed jest jakims niespelnionym dziennikarzem sledczym, ktory z nudow smaruje te przemyslenia, albo z brakow sukcesow na polu trejderskim. Sorka normalnemu czlowiekowi, ktory troszeczke bawi sie na rynkach finansowych znane sa zabiegi grubych i ze wszelkie manipulacje sa na porzadku dziennym. Takze zaraz po spostowaniu tu, zloze herosowi soczystego koma z podziekowaniami.

Takze slowko komentarza do ostatnich stron tematu.
Zabawnie sie to czyta, gdy przychodzi koles pisze "kurs dojdzie do 30k, potem do 50k, ale nie wiem kiedy, chyba ze cos sie zmieni to napisze" Przewidzenie, ze kurs bedzie szedl w gore do swiat, czy nowego roku i prawdopodobnie zatrzyma sie w okolicach 20k, bylo banalnie proste, o czym pisalo tu kilka osob, ale wystarczy, ze ktos dopisze "oferuje to z sekretnej wiedzy od kuzyna/brata/Jamesa Bonda i forum zwariowalo :) No nic powodzenia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:26

spidersEverywhere pisze:Sol Adoni, który 20 grudnia 2017r również taką hipotezę wygłosił -
A month ago I publicly said Bitcoin would be moving toward the $30k then $50k range. It was around $5,000 then.
To chyba to co tutaj pisze Sol Adoni: "Bitcoin CASH rises to $10k while Bitcoin BTC falls to $10k" ma wpływ na decyzję właściciela tego portfela:
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k
Ostatnie dwa dni to kolejne zakupione tysiące BCH.

Panowie i Panie, obok takich "informacji" nie można przejść lekceważąco.

P.S.
Jak to dobrze Was tu mieć wszystkich. Samemu w życiu człowiek nie zebrałby tych wszystkich informacji, a już z pewnością nie każdą człowiek przeanalizowałby wystarczająco krytycznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:28

@NYpost, faktem jest, że jego odkrywanie metod manipulacji przekłada się tylko na to, że te same osoby dobierają bardziej wyrafinowane techniki i ciężej jest odczytać ich intencje, a co za tym idzie wyczuć kurs. Z drugiej strony, jak mi się wydaje, to on pierwszy pisał o potencjalnych problemach z usdt, dopiero potem temat został podchwycony na innych serwisach. A wiedza na ten temat jest dla nas bardzo ważna do stwierdzenia jaka jest obecna kondycja rynku i skąd może uderzyć potencjalny grom.

Wygląda na to, że neckline HS przetestowany od dołu pomyślnie...
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:29 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nikus » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:28

Ishias pisze: Dałem jednej osobie na prive alty do ilu mają byc pompowane. I kiedy pompa na innej walucie nastąpi. Dlatego nie piszę o altach bo by się np Tobie poprzewracało w d... :). Jak sie sprawdzi to proszę Cię odezwij się czy miałem rację:)
Spoiler:
@Ishias Czemu jednej osobie ? To jakaś tajna konspira? tajne przez/poufne ? Kto ma się odezwać ? Przecież forum to nic innego jak grupa dyskusyjna, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szymoncorr » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:40

new06 pisze: faktem jest, że jego odkrywanie metod manipulacji przekłada się tylko na to, że te same osoby dobierają bardziej wyrafinowane techniki i ciężej jest odczytać ich intencje, a co za tym idzie wyczuć kurs. Z drugiej strony, jak mi się wydaje, to on pierwszy pisał o potencjalnych problemach z usdt, dopiero potem temat został podchwycony na innych serwisach.
Co do pierwszej części zgadzam się absolutnie, co do drugiej absolutnie się nie zgadzam, mi USDT śmierdzi na kilometr od kiedy o nim usłyszałem, podejrzewam że nie tylko mi a to kto był pierwszy, kto pierwszy to wygłosił na szerszym forum i poparł argumentami to inna historia. Ale to tylko moje zdanie, a ja nigdy nie rozumiałem "fenomenu" tethera.

edit: @nikus, by całe forum, a jak fama poszłaby dalej to może nawet cały krypto rynek nie zaczął handlować na tych altach, wtedy kurs nijak miałby się do przewidywań Ishiasa i dopiero by była afera :lol: BTW mam nadzieje że ten cynk poszedł do użytkownika z historia na forum, szkoda że nie do dwóch i to najlepiej nie przepadających za sobą w tym wątku, byłoby wiarygodniej :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:51 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 3 listopada 2016
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ciombat » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:43

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale na 1h pojawiło się gravestone doji ( https://www.investopedia.com/terms/g/gr ... e-doji.asp )

Obrazek

Pewnie pociągnie jeszcze w dół :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:48

vjankuv pisze: To chyba to co tutaj pisze Sol Adoni: "Bitcoin CASH rises to $10k while Bitcoin BTC falls to $10k" ma wpływ na decyzję właściciela tego portfela:
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k
Ostatnie dwa dni to kolejne zakupione tysiące BCH.
Hm, a ja mam coś takiego znalezionego na twitterze w sierpniu:

Wygląda na to, że wtedy(okolice marca) BTC przykorekci mocno z 30-40k$ i na BCH pójdzie pompa, co sprawi, że oba się cenowo zrównają :D Łączy się to też z tym, że BTC spadnie niby o 90% aż :D Może wbije nawet 100k$ chociaż tego oczekiwałbym dopiero na koniec roku :D



[======= stopka =======]
32k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu | Obrazek@Anagamidev

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości