Wydobywanie LTC Laptopem z gtx1050ti

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydobywanie LTC Laptopem z gtx1050ti

Postautor: driv3rs » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:53

Witam
Mam Pytanie
Wydobywam Laptopem z GTX1050ti i kiedy odpalam cgminer to wszystko ładnie się łączy i jest jakaś tam prędkość ale ciągle pokazuje na przemian

"STRATUM FROM POOL 0 Requested work restart"
Lub
"pool 0 difficultet changed to (jakaś tam wartość)"

i raz na jakiś czas "block Accept ( coś tam coś tam) i wtedy coś tam ukopie

i teraz moje pytanie
na stronie pokazuje prędkośc tylko wtedy kiedy właśnie złapie "accept "

a tak to pokazuje 0 prędkości a w cgminer tylko to co pisałem wyżej

Co może być nie tak? czy może jest to spowodowane niską prędkością kopania?
Czy miał ktoś doczynienia z kopaniem na laptopie lub czy ktoś pomoże ze scryptem?

Komentarze że to nie opłacalne itp można sobie darować bo prąd mam za darmo i jesli uda mi sie ogarnąć temat tu to będę dokładał sprzętu i prędkości

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydobywanie LTC Laptopem z gtx1050ti

Postautor: driv3rs » środa, 3 stycznia 2018, 17:40

chyba nie wiesz o czym mówisz... temperatury są w normie
Chodzi o to że jak ogarne skrypt to zrobie asiki na listwie usb.. tylko chce wiedzieć czy ten skrypt prawidłowo dziala

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydobywanie LTC Laptopem z gtx1050ti

Postautor: topnetdeal » środa, 3 stycznia 2018, 18:13

driv3rs pisze:Komentarze że to nie opłacalne itp można sobie darować bo prąd mam za darmo i jesli uda mi sie ogarnąć temat tu to będę dokładał sprzętu i prędkości
Tutaj już nie chodzi o to, że próbujesz kopania kartą graficzną laptopa, ale o to, że wybrałeś jeden z najtrudniejszych algorytmów jakie są dostępne. Scrypt jest już od dość dawna kopany urządzeniami ASIC, spowodowało to geometryczny wzrost trudności i obawiam się, że Twoja karta graficzna nawet jeśli znajduje jakieś share, to są one z tak małym diff (trudność), że nie wystarcza to na naliczenie choćby jednego satoshi, bo pewnie są to jakieś setne, lub tysięczne jego części.

Generalnie też odradzam kopanie laptopem, szkoda sprzętu. Mimo, że nie widzisz podwyższonych temperatur, to jednak wydobywanie kryptowalut obciąża grafikę mocniej niż niejeden benchmark i dzieje się tak godzinami, a nie przez kilka minut - to bardzo intensywna degradacja sprzętu, który nie został zaprojektowany do tak "drakońskiej" pracy. Skoro jednak masz dość mocną (jak na laptopa) kartę graficzną i jesteś zdecydowany na wykorzystanie jej do miningu, to kop coś na algorytmie dedykowanym dla kart graficznych, a nie ASIC'ów, może coś na algorytmie CryptoNight, albo NeoScrypt - one dużo mniej obciążają sprzęt, a i wydobycie zacznie być mierzalne, a nie tylko teoretyczne jak przy LTC i Scrypt'cie.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "zrobię ASIC na USB" - obecnie układy ASIC dla LTC to urządzenia o mocach setek MH/s i więcej, a ich ceny to nawet tysiące USD (urządzenia tańsze, a małych mocach już dawno przestały być opłacalne, ostatnio na forum ktoś sprzedawał koparkę o mocy 110 MH/s - ona zużywa obecnie więcej prądu niż potrafi wykopać).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydobywanie LTC Laptopem z gtx1050ti

Postautor: driv3rs » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:55

A jakie tansze użadzenia polecacie? Chodzi mi tez o małe kompaktowo... myslałem o kilku takich pod usb ale nie pamietam nazwy... one tam mialy około 180kh/s
Kilka takich dało by rade.. i czy nimi mozna kopać inną walutę? Bo z tego co się orientuje to one tez na skrypt chyba są

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości