Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: noyo » wtorek, 26 grudnia 2017, 16:28

Zobacz jak pobrać listę transakcji z bitbay.net
Jeśli ktoś już zaczął przepisywać ręcznie liste transakcji to niech przestanie, bo mam lekarstwo na to.
Napisałem skrypt w PHP który przy użyciu API wyciąga liste naszych transakcji.
Gotowy skrypt znajdziecie tu:
https://kazuko.pl/page/listTransactionsBitBayNet

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » wtorek, 26 grudnia 2017, 17:44

rav3n_pl pisze:@bitbay.pl
W związku ze sporą ilością zgłoszeń włamów na konto że schematem: włam na pocztę, reset hasła, kupno btc i wysłanie ich z giełdy proszę o podjęcie "jakichś" działań. (...)
Pisałem do nich na ten temat z półtora miesiąca temu. Odpisali, że nie mogą wymagać od użytkowników konkretnych zabezpieczeń.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » wtorek, 26 grudnia 2017, 18:40

constantine pisze:
rav3n_pl pisze:@bitbay.pl
W związku ze sporą ilością zgłoszeń włamów na konto że schematem: włam na pocztę, reset hasła, kupno btc i wysłanie ich z giełdy proszę o podjęcie "jakichś" działań. (...)
Pisałem do nich na ten temat z półtora miesiąca temu. Odpisali, że nie mogą wymagać od użytkowników konkretnych zabezpieczeń.
Mogą ale nie chcą.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: noyo » wtorek, 26 grudnia 2017, 18:41

aneks pisze: @noyo,

Jeden mały błąd w linku, podatek płacimy od DOCHODU a nie PRZYCHODU ;)
Dzięki

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » wtorek, 26 grudnia 2017, 18:43

@marimach77, Dokładnie. Bynajmniej konkurencja tego wymaga. Na Bittrexie jest ograniczenie bez 2FA i aż alertami na stronie proszą o włączenie 2FA. Mam nadzieję, że Sylwester wprowadzi to również na BitBay, bo za dużo się słyszy na grupach i forach o znikających pieniądzach.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 26 grudnia 2017, 22:21

constantine pisze:
rav3n_pl pisze:@bitbay.pl
W związku ze sporą ilością zgłoszeń włamów na konto że schematem: włam na pocztę, reset hasła, kupno btc i wysłanie ich z giełdy proszę o podjęcie "jakichś" działań. (...)
Pisałem do nich na ten temat z półtora miesiąca temu. Odpisali, że nie mogą wymagać od użytkowników konkretnych zabezpieczeń.
No popatrz, a ode mnie wymagają hasła.

~eL
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ~eL » wtorek, 26 grudnia 2017, 22:46

@BitBay próbowałem kilka razy wypełnić formularz weryfikacyjny w przeglądarce Safari (MacBook) i ani razu mi się to nie udało. Dopiero na chrome poszło.
Konta również nie mogłem założyć na adres mailowy w domenie icloud.com.
Proponuję więc zwrócić na to uwagę.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 27 grudnia 2017, 07:56

@noyo tak pobierzesz tylko o ile pamiętam 100 ostatnich transakcji :) dla niektórych to nie wystarcza na 2 dni a gdzie tu na cały rok. Niestety większość osób jakie znam rezygnuje z @bitbay z obawy o problemy z urzędem skarbowym, od kilku miesięcy nie wiedzą na czym stoją. Sam od 1 stycznia raczej uciekam, chciałem przejść na firmę, potrzebuję na bierząco księgować, a obecnie 4 miesiące nie da się doprosić bitbay o dostęp do własnych danych.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: noyo » środa, 27 grudnia 2017, 08:13

teamfm pisze: @noyo tak pobierzesz tylko o ile pamiętam 100 ostatnich transakcji :)
Może ktoś to potwierdzić? Nie mam aż tylu. Generalnie jest opcja ustawienia ilości operacji, ale przyjąłem, że jak nie podam to wyciągnie wszystkie.

Szkoda bitbay, bo platforma wygląda całkiem w porządku, jest wygodna, może oprócz smartfonów. Jest zdecydowanie za ciężka dla smartfonów.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: brzydkizdzicho » środa, 27 grudnia 2017, 08:14

NA bitbay mam problem z logowaniem .Po resecie nie wysyła hasła na maila.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 27 grudnia 2017, 08:44

teamfm pisze:@noyo tak pobierzesz tylko o ile pamiętam 100 ostatnich transakcji :) dla niektórych to nie wystarcza na 2 dni a gdzie tu na cały rok. Niestety większość osób jakie znam rezygnuje z @bitbay z obawy o problemy z urzędem skarbowym, od kilku miesięcy nie wiedzą na czym stoją. Sam od 1 stycznia raczej uciekam, chciałem przejść na firmę, potrzebuję na bierząco księgować, a obecnie 4 miesiące nie da się doprosić bitbay o dostęp do własnych danych.
Odpowiedzcie sobie sami, dlaczego giełda miałaby bronić dostępu do historii transakcji i nie czekajcie do stycznia, żeby się stąd ewakuować, bo wtedy może być już po ptakach.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 27 grudnia 2017, 10:52

@noyo
Ich obecne api znam na wylot, już od dawna próbowałem zrobić to co Ty zrobiłeś, w nowym API 3.0 nalegam by odpalili w końcu i ustalili możliwość ustalenia ram czasowych. W przypadku kilkudziesięciu tysięciu rekordów curl nie będzie czekał 100s, dostanie timeout. Pobranie jakie zrobią na www też mogę iść o zakład, że nie wygeneruje całej historii. Mam kilka możliwych rozwiązań dla BB, ale to musi wymagać od nich wdrożenia.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 27 grudnia 2017, 12:12

aneks pisze:Może ktoś z tu obecnych ma pomysł na tę dość dziwną sytuację, przed świętami przyszedł kolejny przelew z BitBay, jak wiadomo obecnie obsługuje ich Rybnicki Bank Spółdzielczy (ja wypłacałem na mBank) i uwaga przelew przychodzi opisany jako "Przelew wewnętrzny przychodzący" ale z zewnętrznego banku i to o godzinie 10:20 a jak wiadomo mBank ma pierwsze księgowania od 11:00. Po telefonie do mBanku poinformowano mnie (czego oczywiście w tym przypadku nie mogą potwierdzić ani zaprzeczyć) "że czasami wszystkie przelewy przychodzące od danego nadawcy przechodzą przez dział bezpieczeństwa" ?! - waaaaat :?: :!: ? cokolwiek to znaczy. I tu moje pytanie do @BitBay:

1. Czy korzystacie z jakiegoś pośrednika płatności krajowych skoro wszystkie przelewy mają dziwne tytuły i księgowania poza sesjami elixir banków ?
2. Co znaczy że przelewy od was przechodzą przez dział bezpieczeństwa, czy może mieć na to wpływ zakończenie (nie wiem w jakich okolicznościach) waszej współpracy z mBankiem w wakacje ( moment kiedy nie chcieli wam otworzyć konta korporacyjnego)

3. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł ?

Dodaje screen jednego z przelewów:

Obrazek
W PKO, millenium i mbanku często przelewy z giełd przechodzą przez dział bezpieczeństwa. Jest grupa banków która nie jest za krypto walutami i są nawet problemy z wykonaniem przelewów na giełdy, bank po prostu blokuje taki przelew. Jest sporo artykułów na ten temat.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: -28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Makaveli455 » środa, 27 grudnia 2017, 16:28

Witam. Sprawdźcie sobie zużycie procesora oraz karty graficznej, przy korzystaniu ze strony czy też giełdy bitbay.net. U mnie zużycie procesora i karty waha się w okolicach 20-30 %, a jest to procesor i5 6600k i karta gtx 1080, a więc dosyć mocne podzespoły i martwi mnie to wysokie zużycie. Napiszcie jak u Was wygląda sytuacja, bo powoli zaczynam się zastanawiać czy czasem giełda Bitbay nie wykorzystuje naszego sprzętu do kopania...

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 27 grudnia 2017, 16:51

Wszystko jest w JS napisane, słabo zoptymalizowane, często używają $ zamiast $this - a to zjada zasoby cpu ;P

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: noyo » środa, 27 grudnia 2017, 22:20

Makaveli455 pisze: Witam. Sprawdźcie sobie zużycie procesora oraz karty graficznej, przy korzystaniu ze strony czy też giełdy bitbay.net. U mnie zużycie procesora i karty waha się w okolicach 20-30 %, a jest to procesor i5 6600k i karta gtx 1080, a więc dosyć mocne podzespoły i martwi mnie to wysokie zużycie. Napiszcie jak u Was wygląda sytuacja, bo powoli zaczynam się zastanawiać czy czasem giełda Bitbay nie wykorzystuje naszego sprzętu do kopania...
Jak chcecie zobaczyć jak obciąża takie kopanie to http://koparka.kazuko.pl
Leci CPU na maxa :D więc wątpię żeby bitbay coś takiego stosowało. Raczej obciążenie generuje się przez wykresy i ogólnie js.
Adbloker wystarczy, aby to zablokować, a opera ma to wbudować taka blokade na stałe.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TipoAntiguo » czwartek, 28 grudnia 2017, 06:56

mwm pisze:
TipoAntiguo pisze:
PolskiJezus pisze:

Jeśli dzieje się tak jak mówisz, nagraj to i przedstaw tutaj. Pokaż dowody aby innych ustrzec.. Bo na razie wszyscy piszą jak ich oszukano ale dowodów nie przedstawiają..
Dowodów brak? Moje się zbierają i trafią tam gdzie mają trafić czyli do odpowiednich organów .A myślę że opisy innych osób o błędach + screeny jak to platforma BB okrada ludzi jest wystarczająco i nie tylko ja miewam takie problemy z tego co widzę. Bitbay podnieś trochę cenę BTC u siebie bo 5-6 tyś różnicy na jednym btc to trochę mało a brakuje mi 16tys by zamknąć rok z równą sumką :lol:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: harnas1979 » czwartek, 28 grudnia 2017, 09:48

Mam pytanie Panowie, trzymajac BTC na BB dostane tam nowego BTG ??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ExcaliburPLL » czwartek, 28 grudnia 2017, 10:51

Tak. Wszyscy, którzy mieli BTC w dniu podziału otrzymali już swoje należne BTG. To było jakiś czas temu.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: caffe23 » czwartek, 28 grudnia 2017, 11:36

@BitBay Gdy nie jesteśmy zalogowani to pokazuje nam nieprawidłowo kursy walut.
Najniższa 24h jest taka sama jak ostatnia i równocześnie się zmieniają.
Dla przykładu: GAME o godzinie 8 rano było w cenie 14.40 a pokazuje najniższą taką jak jest aktualnie. W tym momencie jest to 14.92

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości