Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: hashdee » sobota, 23 grudnia 2017, 01:10

dla porównania jedne z ostatnich bloków BTC vs BCH

BTC - ilość transakcji - 982, opłaty 5.37 BTC = $87 389
tak: 5.37BTC na same prowizje w 1 bloku :)

BCH - ilość transakcji - 630, opłaty 0.05 BCH = $187

Obrazek

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: czajaPL » sobota, 23 grudnia 2017, 10:00

dzisiaj chciałem wysłać 113$ portfel wyliczył mi fees 48,23

" A dlaczego tu nie ma okien? A dlaczego tu nie ma klamek?" :)

Obrazek

ta waluta musi upaść przy takich opłatach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: mecenas » sobota, 23 grudnia 2017, 10:08

czajaPL pisze: ta waluta musi upaść przy takich opłatach
To jest jasne już od dawna. Ekonomia fee zniszczy BTC. Kto rozsądny to już dawno nawiał.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: devega » sobota, 23 grudnia 2017, 10:32

@mecenas, niekoniecznie; po prostu BTC nie będzie służył do płatnosci (chyba że do b.dużych kwot), lecz do przechowywania wartości (jak złoto).

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: format » sobota, 23 grudnia 2017, 11:04

czajaPL pisze:
ta waluta musi upaść przy takich opłatach
Zauważ że gdy tylko trochę spadnie jej popularność to spadnie ilość transakcji, a więc i fee.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: zdch » sobota, 23 grudnia 2017, 12:07

devega pisze:@mecenas, niekoniecznie; po prostu BTC nie będzie służył do płatnosci (chyba że do b.dużych kwot), lecz do przechowywania wartości (jak złoto).
Jak coś co jest bezużyteczne, może mieć jakąś wartość?
Złoto przynajmniej ma jakieś zastosowania, nawet w małych ilościach.
BTC nawet nie opłaca się wypłacać. Zastanawia mnie ile jest porfeli gdzie koszt opłaty transakcyjnej jest wyższy od wartości portfela, a ich liczba pewnie z czasem będzie rosnąć.

Jeszcze mnie tak naszło co do opłat, bo żywcem mi to przypomina swapy na giełdzie.
Mamy niskie fee i wszyscy mają taki sam priorytet. Ktoś stwierdza, dam większe fee żeby być wyżej w kolejce. Ci niżej robią to samo. Fee rośnie i rośnie, a efektów realnie brak.
(Dokładnie jak ze swapami, gdzie ludzie dają niższe i niższe oprocentowanie, byleby tylko załapać się tymczasowo do puli pożyczających.)
Zastanawia mnie jak BTC i inne crypto radzą sobie z tym problemem?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 23 grudnia 2017, 12:28

devega pisze:@mecenas, niekoniecznie; po prostu BTC nie będzie służył do płatnosci (chyba że do b.dużych kwot), lecz do przechowywania wartości (jak złoto).
Nie możesz użyć do utrzymywania wartości czegoś co jest bezużyteczne.

Jeżeli coś jest bezużyteczne, to jest bezwartościowe z definicji.

Złoto jest użyteczne, nawet jeżeli nie można go łatwo przenosić, składować i dzielić. Bo zawsze można przetopić na biżuterię. Bitcoin-SegWit nie ma tej cechy.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
czajaPL pisze:dzisiaj chciałem wysłać 113$ portfel wyliczył mi fees 48,23
No co Ty, tak tanio ? xD

Ludzie płacą po 100 dolarów i im nie przechodzi od razu...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » sobota, 23 grudnia 2017, 12:50

devega pisze:@mecenas, niekoniecznie; po prostu BTC nie będzie służył do płatnosci (chyba że do b.dużych kwot), lecz do przechowywania wartości (jak złoto).
Jakiej wartości?
Kto i co gwarantuje wartość i wymienialność krypto waluty?
Tłum?
A jeśli chodzi o deflacyjność krypto waluty, bo to ponoć ma gwarantować jej wartość- kiedy brakuje żetonów w jednej to kreuje się kolejną :-D
I niczym się to nie będzie różniło od waluty fiat bo każdy pryszczaty geek z komputerem w piwnicy może wykreować kolejną krypto walutę.
Będzie zalew inflacyjny nowych krypto bytów.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » sobota, 23 grudnia 2017, 13:11

bioly7787 pisze: Dopiero 2-3 dni po tym fakcie transakcja uzyskała potwierdzenia z blockhain.info, ale BTC nigdy nie trafiły do portfela na bittrex. Może ktoś miał podobną akcję albo ma pomysł co mogę zrobić ???
Proste reguły do zapamiętania:
  • jeżeli transakcja jest niepotwierdzona, wina nadawcy i on musi to naprawiać (albo czekać), choć odbiorca może próbować CPFP, jeżeli mu zależy
  • jeżeli transakcja jest potwierdzona, środki doszły do odbiorcy i wszelkie reklamacje do odbiorcy (np. giełdy)
edgardo pisze: Mógłby ktoś podać strony które podają właściwe fee dla najpopularniejszych altów? Ja znam niestety tylko dla BTC. Dzięki z góry.
Większość kryptowalut poza BTC jest na tyle mało obciążona, że domyślne opłaty działają.
Pix pisze: Jakiej wartości?
Kto i co gwarantuje wartość i wymienialność krypto waluty?
Tłum?
Chodzi o wartość wynikającą z używania. Jeżeli waluta jest używana do przeprowadzania transakcji, ma wartość wynikającą z tego, że ludzie ją kupują (bo jej używają).
Pix pisze: I niczym się to nie będzie różniło od waluty fiat bo każdy pryszczaty geek z komputerem w piwnicy może wykreować kolejną krypto walutę.
Będzie zalew inflacyjny nowych krypto bytów.
Liczba kryptowalut już teraz to pewnie dziesiątki/setki tysięcy. I co?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: maky » sobota, 23 grudnia 2017, 13:22

devega pisze: @mecenas, niekoniecznie; po prostu BTC nie będzie służył do płatnosci (chyba że do b.dużych kwot), lecz do przechowywania wartości (jak złoto).
Nie jest to takie pewne bo wartość może przechowywać też coś co ma niskie fee i jest używalne. Osobiście uważam, że BTC powinno dostać Nobla ale w dłuższym okresie czasu stanie się zabytkiem. ;)

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
zdch pisze: Złoto przynajmniej ma jakieś zastosowania, nawet w małych ilościach.
Złoto jest ZŁOTEM nie ze względu na możliwe zastosowania tylko ze względu na swoje właściwości fizyko-chemiczne. Rzadkie, niezniszczalne, podzielne.

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Złoto jest użyteczne, nawet jeżeli nie można go łatwo przenosić, składować i dzielić. Bo zawsze można przetopić na biżuterię. Bitcoin-SegWit nie ma tej cechy.
Dlaczego złoto jest elementem biżuterii? Bo jest rzadkie, bo łatwo przetopić, bo łatwo obrobić.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
Pix pisze: I niczym się to nie będzie różniło od waluty fiat bo każdy pryszczaty geek z komputerem w piwnicy może wykreować kolejną krypto walutę.
Każdy krawiec może uszyć kopię ciucha haute couture znanego projektanta. Jednak to pochodzenie (oryginalność) decyduje o cenie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » sobota, 23 grudnia 2017, 17:01

pm7 pisze: Liczba kryptowalut już teraz to pewnie dziesiątki/setki tysięcy. I co?
I argument o deflacyjności upada :-D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » sobota, 23 grudnia 2017, 22:55

Pix pisze:
pm7 pisze: Liczba kryptowalut już teraz to pewnie dziesiątki/setki tysięcy. I co?
I argument o deflacyjności upada :-D
Upada bo? Możesz mi wskazać jakieś efekty powstawania nowych kryptowalut?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: mecenas » niedziela, 24 grudnia 2017, 07:46

devega pisze: @mecenas, niekoniecznie; po prostu BTC nie będzie służył do płatnosci (chyba że do b.dużych kwot), lecz do przechowywania wartości (jak złoto).
Od przechowywania wartości "jak złoto" jest oczywiście złoto. 8-)
Może mam skrajne poglądy, ale doszukiwałbym się w przyszłej wycenie BTC raczej wartości kolekcjonerskiej, niż jakiejkolwiek innej. BTC stanie się "reliktem przeszłości".
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » niedziela, 24 grudnia 2017, 14:06

pm7 pisze: Upada bo? Możesz mi wskazać jakieś efekty powstawania nowych kryptowalut?
Rośnie świadomość inwestorów i zwykłych ludzi że koronny argument krypto zwolenników-" deflacyjnośc która ma gwarantować wartość " to frazes. Czym to będzie się różniło od dodruku waluty fiat przez bank centralny? Już powstał Bitcoin Cash, w przygotowaniu Bitcoin Gold itd... inflacja wartości.
Bo argument o "rewolucji w płatnościach" już upadł. Spróbuj coś kupić za walutę krypto.
Już kiedyś wspominałem- sukces krypto waluty będzie jej gwoździem do trumny, ponieważ każdy pryszczaty geek z komputerami w piwnicy może stworzyć kolejne.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
pm7 pisze: Chodzi o wartość wynikającą z używania. Jeżeli waluta jest używana do przeprowadzania transakcji, ma wartość wynikającą z tego, że ludzie ją kupują (bo jej używają).
Gdzie używają?
Chyba tylko w Japonii.
Spróbuj coś kupić za Bitcoina- nie dość że miejsca takie można policzyć na palcach jednej ręki to opłaty transakcyjne są zabójcze.
Póki co Bitcoin to narzedzie do spekulacji, ludzie przerzucili się z Forexu.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 11:34

Pix pisze: Czym to będzie się różniło od dodruku waluty fiat przez bank centralny? Już powstał Bitcoin Cash, w przygotowaniu Bitcoin Gold itd... inflacja wartości.
Dodruk waluty, a powstanie innej waluty to różne sytuacje. Chyba, że twierdzisz, że dodruk PLN powoduje inflacje USD? :)
Pix pisze: Bo argument o "rewolucji w płatnościach" już upadł. Spróbuj coś kupić za walutę krypto.
Okazjonalnie kupuję za kryptowaluty, nie tak dawno kupowałem, przeszło, choć rzeczywiście nieco drogo kosztowało. Opłaty na szczęście już maleją.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 13:05

pm7 pisze: Dodruk waluty, a powstanie innej waluty to różne sytuacje. Chyba, że twierdzisz, że dodruk PLN powoduje inflacje USD?
Ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy dodrukiem waluty fiat a forkowaniem Bitcoina lub kreowaniem kolejnych krypto bytów z niczego.
Ilość jednostek w systemie się jednak zwiększa.

Dodano po 49 minutach 19 sekundach:
Jak już wcześniej pisałem, rządy nie pozwolą na taką jazdę bez trzymanki i na tak nieprofesjonalne działanie giełd krypto oraz "ICO scams".Nadchodzą regulacje:
https://www.coindesk.com/advice-icos-im-sorry-right/
Państwa zaadaptują blockchain ponieważ daje im to pełną kontrolę nad przepływem środków. Ci naiwni którzy marzyli sobie o całkowicie anonimowych przelewach rozczarują się. Technologia blockchain zostanie wykorzystana przeciwko wolności. To o czym rządy marzą od dawna- o eliminacji gotówki i pełnej cyfryzacji pieniądza która pozwoli im na całkowitą kontrolę- znajdą swój "Święty graal" w technologii blockchain i kontrolowanych przez rządy kryptowalutach.
Zaś co do mrzonek o niezależności od rządowych regulacji samymi kryptowalutami- kolejne rządy rozważają wprowadzenie swoich krypto-wersji waluty fiat.
https://cointelegraph.com/news/israel-g ... tocurrency
Nie sądzicie chyba że rządy pozwolą na funkcjonowanie walut i systemu nad którym nie będą miały kontroli?
Blockchain daje możliwość totalnej kontroli- nadchodzi NWO.
Będziecie jeszcze płakać i z łezką w oku wspominać gotówkę.
Nic nie daje takiej anonimowości jak gotówka. Wypłacona z banku czy bankomatu- rząd nie ma żadnej kontroli nad tym co z nią zrobiłeś.
Dlatego era gotówki się kończy. Nadchodzi totalna kontrola. Nadchodzi "krypto".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: maky » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 13:53

Pix pisze: Dlatego era gotówki się kończy. Nadchodzi totalna kontrola. Nadchodzi "krypto".
Większość ludzi, których znam nie używa gotówki w ogóle. No może w kościele na tacę.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: talgo » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 14:05

czy tema który tu opisujecie ma coś wspólnego iż od 3 tygodni nie mogę wogóle przelać BTC z blockchaina
cały czas mieli pasek adresu gdzie wpisuje się adres docelowy wysłania waluty
przy czym dodatkowo widnieje alert na pierwszej stronie ALERT: INCREASED NETWORK TRAFFIC...


EDIT
ok już chyba doczytałem mam blockchain ok 250$
których nie moge wypłacić bo ..You do not have enough funds to use this fee.
to jakie to są opląty obłędne

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: AseT » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:42

Ile muszę posiadac bitcoina żeby przesłać na infinitycoin ?

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:57

Co to w ogóle za giełda?
1) the trading fee is 2%.
2) https://infinitycoin.exchange/faq -> Permissions Error You don't have permissions to access this page.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości