Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jamnu » sobota, 23 grudnia 2017, 11:34

Ja również wtrącę od siebie ze osoby z mojego otoczenia tzw Janusz czyli '' masy'', nadal głęboko wierzą w szybkie wybicie i nowe ath. Bo przecież już tyle uroslo :shock:

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Radeq » sobota, 23 grudnia 2017, 11:35

Moim zdaniem szara eminencja nie pozwoli na zejscie poniżej 8k bo to mogłoby zachwiać całym rynkiem i odstraszyc skutecznie nowych inwestorów (nikomu dluga bessa teraz sie nie opłaci) dlatego uważam że poki co mozna nazwać to zdrową korektą. Uważam też ze Prezes mial rację mówiąc ze już nie bedzie tak łatwo zarobić na krypto. Ulica zostala wyleszczona teraz w grze zostaną same cwaniaki .

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » sobota, 23 grudnia 2017, 11:36

Masy forumowe, jak to oddał bodajże @Wymazywanie, ;)
@wrip, ulica raczej jest podszyta strachem. Tylko grubasy to pchną na północ.
Ulica nie kalkuluje tak jak my, że można się wkupić na wyprzedaży.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » sobota, 23 grudnia 2017, 11:51

Radeq pisze: Moim zdaniem szara eminencja nie pozwoli na zejscie poniżej 8k bo to mogłoby zachwiać całym rynkiem i odstraszyc skutecznie nowych inwestorów.
Tych samych nowych inwestorów ponownie zachęci nowa mega pompa, już ty się nie bój ;) Ludzka chciwość nie zna granic ani logiki. Grubasy też mają swoje poziomy wejścia i wyjścia, zapewne kupują/sprzedają partiami schodkowo po różnych cenach, gdy się więc już prawie wyprzedadzą nagle na rynku zaczyna brakować pary, tworzy się długa (w porównaniu do charakteru danej bańki) bessa podczas której znowu partiami akumulują dane aktywo, w taki sposób, żeby nie tworzyć zauważalnych skoków ceny bo po co sobie podbijać. Nowa bańka/pompa nastąpi gdy grubasy się w ogóle na tę akumulację zdecydują.. a pewnie tak będzie bo na Bitcoina i inne krypto znajdzie się jeszcze sporo chętnych ;)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: antimagic_ray » sobota, 23 grudnia 2017, 12:05

wrip pisze: w tak słabe projekty
Czy to teza że blockchain miałby nie znaleźć zastosowań innych niż tylko waluta cyfrowa?
To imo wynalazek który zmieni życie gospodarcze i społeczne, a czy zaproponowane wielofunkcyjne platformy są słabe wszystkie (!?) to oceni dopiero rynek.
Wierzę że jeśli ludzie przyzwyczają się do niższych niż dzisiejsze odbicie cen BTC, ruch wpierający finansowo te projekty ożywi się znowu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » sobota, 23 grudnia 2017, 12:09

Kulfon pisze: @burzolak, Teraz już nei warto! Nie warto teraz!
Dowcipkuję sobie. Od parunastu godzin wyrównanie kursu bokiem. Lekki podjazd po 15-16K i zjazd dalej. Taką opcję obstawiam.
Z racji ,że jestem zbyt mało obeznany, lepsza byłaby analiza starszych stażem. Jakie towarzyszyły nastroje podczas double top w sierpniu lub wcześniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » sobota, 23 grudnia 2017, 12:11

@antimagic_ray, po prostu nie sądzę by większość z kilku tysięcy kryptowalut była użyteczna. Pewne projekty oczywiście mają szanse, ale większość nie bo to powielane pomysły.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Stiepa » sobota, 23 grudnia 2017, 12:13

Na bidach cieniutko, autostrada do piekła otwarta. Gracze wciąż bardzo optymistyczni, kupa ludzi widzi wyłącznie okazje. Barometr entuzjazmu na polskich giełdach też wysoki: cały czas są 5-6kpln ponad finexem. Aż się prosi żeby to wszystko wybrykać bez wazeliny.

Ja postoje z boku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: M4ciek » sobota, 23 grudnia 2017, 12:20

No ja nie wiem co teraz robić, siedzę głównie w altach, wraca mi wszystko do poziomów sprzed spadku. Zamiast się cieszyć to się boję, że będzie następny zjazd i to większy. Nastroje na fb widzę ludzie maja różne - tak 50/50 - jedni czekają na krach, drudzy pewni, że już po strachu.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » sobota, 23 grudnia 2017, 12:35

Ja chciałbym, aby dosyć szybko pojawiło się nowe ATH i nie dlatego, że bedę mieć wtedy duży zysk, bo nie, bo wszedłem w złym momencie, ale życzyłbym sobie tego po to, aby prasa typu wp i inne szmatławce odszczekała to co pisała na zamówienie banksterki :) W sumie dziwią mnie tak szybkie wzrosty, ale widocznie prawdziwi maniacy BTC mają usprawiedliwienie przed tym, aby skupić się na świątecznych pracach domowych ;)

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piwo » sobota, 23 grudnia 2017, 12:37

@Stiepa, No właśnie na BitbBayu i Bitmarkecie chyba wprowadzili kontrakty krótkoterminowe :D i przewidują cenę jaka będzie za 1-2 dni na Bitfinexie. Tak jak to było o 3 rano 22 grudnia na obydwu giełdach, gdzie cena w przeliczeniu na $ spadla w okolice 10700 $.

@zaxbit, Podejrzewam, że pod 17k-18k będzie "tłoczno" przez dużą ilość graczy, która kupiła na szczycie lub pod aby ratować kapitał. Wg mnie maksymalnie możemy podjechać pod 17 500 $ na Bitfinexie.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 grudnia 2017, 12:52 przez piwo, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: M4ciek » sobota, 23 grudnia 2017, 12:44

Apropos mediów - też chciałbym, żeby im to trochę zamknęło ryje... bo na razie tylko mówią "ostrzegaliśmy, hahaha". Pan z UOKiK w materiale Polsatu porównał Bitcoina do piramidy i powiedział, że to jak totolotek. Ciekawe czy to oficjalne stanowisko UOKiK i dlaczego nie ostrzegają, że inwestycja w totolotka to ryzyko i naraża na straty? A reklamy są nawet w TV. Hazard jest dobry, a giełda zła?

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » sobota, 23 grudnia 2017, 12:46

zaxbit pisze: aby prasa typu wp i inne szmatławce odszczekała to co pisała na zamówienie banksterki
WP i inne szmatławce nie piszą na zlecenie banksterki, naprawdę. a NAWET jeśli - to nie po to, żeby mieć rację, tylko wywołać konkretne nastroje, które EWENTUALNIE banksterka mogłaby wykorzystać.

ostatecznie - 45% spadku w 2 dni to bardzo dobry medialny temat, więc czemu ktokolwiek miałby być inspirowany kimkolwiek, żeby o tym pisać? dobierajcie sobie lepsze wskaźniki do opisywania rzeczywistości, bo się wyzerujecie jeśli na tej podstawie podejmujecie decyzje.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » sobota, 23 grudnia 2017, 12:54

piwo pisze:@zaxbit, Podejrzewam, że pod 17k-18k będzie "tłoczno" przez dużą ilość graczy, która nastawiona będzie na sprzedaż BTC. Wg mnie maksymalnie możemy podjechać pod 17 500 $ na Bitfinexie.
skąd ta myśl? Ci co mieli sprzedać wg mnie już sprzedali i może nawet żałują (jeśli ze stratą), pozostali myślę ze powoli będą czekać na wyższe rejony, jeśli doszło do 20k$ nie tak dawno.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piwo » sobota, 23 grudnia 2017, 13:06

@zaxbit, Jak to w którymś wpisie wspomniał @Wymazywanie, psychika ludzka tak działa. Osoby, które sprzedały w dołku będą odkupywać drożej a inni, którzy jeszcze nie sprzedali czekają na odbicie. Wg mnie na tygodniowej świeczce mieliśmy dopiero pierwszą wyprzedaż.

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kulfon » sobota, 23 grudnia 2017, 13:20

Jako specjalista od kryptowalut nadal trzymam swoje btc na giełdzie i czekam. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 91#p417391

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ikswodnal » sobota, 23 grudnia 2017, 13:31

M4ciek pisze: Pan z UOKiK w materiale Polsatu porównał Bitcoina do piramidy i powiedział, że to jak totolotek.
Też oglądałem tą skandaliczną rozmowę. Pan z UOKiK mówił jak by mu za ochronę starego systemu (banksterki) płacono. Powinien polecieć z funkcji już teraz, bo jak przyjdą nowe rządy to zgłoszenie do prokuratury ma pewne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » sobota, 23 grudnia 2017, 13:32

Jak czytam posty z ostatnich stron to chyba bitcoin umar. Który to już raz? :mrgreen:

Ludzie, na razie to tylko korekta! Ba, chyba większość ma nawet w głowie jak pod to grać przez najbliższe kilka dni. :p

Spoiler:
Jeszcze jedno, ludzie oczekują spadków na altach o 70% nawet. Mi się wydaje, że możemy na nich zobaczyć ath w korelacji z btc. Przynajmiej te główne, bo to btc słabnie, może czasy się zmienią i alty się od niego uniezależnią.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 grudnia 2017, 13:43 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » sobota, 23 grudnia 2017, 13:32

Wczoraj ktoś wspominał jeśli się nie myle że potwierdzeniem końca tak gwałtownych spadków będzie jakaś wyraźna zielona dzienna.
Powoli się takowa rysuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » sobota, 23 grudnia 2017, 13:41

Zobaczymy czy bedzie to inside-podobny twór - w okolicy przedwybiciowego wsparcia

Obrazek
Make Bitcoin great again

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, bn801, juscik, shinya56 i 20 gości