Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » sobota, 23 grudnia 2017, 03:08

bl4ck pisze: @kAArter, aż się boję .. tak piszesz to poważnie .. mam nadzieję że nie zadłużyłeś się od karrtelu narkotykowego :lol:
Haha nie nie :D ale pamiętam jak na swoich pierwszych krokach i stracie na pompce BCH ( a straciłem na chciwości nie kupnie na górce) było mi tak wstyd przed samym soba że nie potrafiłem patrzyć w lustro (mam jakiś silny syndrom nie godzenia się z porażką :D ) postanowiłem siedzieć tu do końca zycia i byc tak dobrym zeby wyjsc na + z bożą pomocą w 2 tygodnie się udało.
Ale gdybym własnie był na kredycie w all in btc po 20k modliłbym sie do każdego mesjasza jakiego ziemia widziała

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » sobota, 23 grudnia 2017, 03:09

@karter Osoby kupujace na górce all in z kredytem dla mnie sa po prostu niedowładni umysłowo :P i jakby niebylo nie powinno byc ich tez zal, liczac na szybkie i latwe pieniadze mogliby chociaz minimalnie liznac tematu, a po tym liznieciu watpie zeby weszli na gorce all in z kredytem :P Co do bitka w skali 1D log na finexie wyglada na korekte :P w 6H mamy hammera z naprawde dlugim juz knotem, zas w skali 1h bullish hammer z wolumenem 19K wskazujacy na wzrosty,albo mamy promocje na swieta albo grubaski robia dzieciom prezenty :)


EDIT: oczywiscie nikomu zle nie zycze, oby jak najwiecej ludzi tutaj udało sie wyjsc z zyskiem :) tylko wiadomo no bierzcie tez pod uwage ryzyko
Ostatnio zmieniony sobota, 23 grudnia 2017, 03:12 przez Zeyt, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » sobota, 23 grudnia 2017, 03:14

Zeyt pisze: @karter Osoby kupujace na górce all in z kredytem dla mnie sa po prostu niedowładni umysłowo :P i jakby niebylo nie powinno byc ich tez zal, liczac na szybkie i latwe pieniadze mogliby chociaz minimalnie liznac tematu, a po tym liznieciu watpie zeby weszli na gorce all in z kredytem :P Co do bitka w skali 1D log na finexie wyglada na korekte :P w 6H mamy hammera z naprawde duzym juz knotem, zas w skali 1h bullish hammer z wolumenem 19K wskazujacy na wzrosty,albo mamy promocje na swieta albo grubaski robia dzieciom prezenty :)
Mi ich osobiście żal jednak każdemu staram sie życzyć dobrze a myślę że takich nie brakuje

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Swoją drogą często mówicie o bance 2013 roku.
Doszukiwałem się informacji i mniej wiecej przyczyny znam.
Ale nie nie mogłem znaleźć odpowiedzi co spowodowało ponowne wzrosty/zainteresowanie ? może ktoś mi w 2 słowach powiedzieć?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » sobota, 23 grudnia 2017, 03:16

kAArter pisze: Ale nie nie mogłem znaleźć odpowiedzi co spowodowało ponowne wzrosty/zainteresowanie ? może ktoś mi w 2 słowach powiedzieć?
Właściwie nic .. sytuacja się oczyściła, stagnacja boczniak trwał dość długo do tego having na btc czyli spadek nagrody za wykopanie bloku ... nadzieja w ludziach ożyła na nowo :)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » sobota, 23 grudnia 2017, 03:20

bl4ck pisze:
kAArter pisze: Ale nie nie mogłem znaleźć odpowiedzi co spowodowało ponowne wzrosty/zainteresowanie ? może ktoś mi w 2 słowach powiedzieć?
Właściwie nic .. sytuacja się oczyściła, stagnacja boczniak trwał dość długo do tego having na btc czyli spadek nagrody za wykopanie bloku ..
Rozumiem , ciekawy byłem jak to jest na giełdzie ale w pokerze dużą role odgrywał ,,trening'' mindsetu.Czy tu tez macie jakichś wybitnych speców którzy wykładają na filmikach podejście etc?
(Jestem jeszcze świeżakiem interesuje sie tematem od września także nie wynalazłem takich jeszcze)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 23 grudnia 2017, 03:24

kAArter pisze: Swoją drogą często mówicie o bance 2013 roku.
Doszukiwałem się informacji i mniej wiecej przyczyny znam.
Ale nie nie mogłem znaleźć odpowiedzi co spowodowało ponowne wzrosty/zainteresowanie ? może ktoś mi w 2 słowach powiedzieć?
1. bańka - jej koniec kwiecień 2013, od kiedy nie pamiętam - niby że reakcja na kryzys cypryjski. Ale to doklejone, wiadomo. Czy Gox juz wtedy robił to co na bańce jesiennej - chyba tak, ale nie na taką skalę raczej. Nie pamiętam, czy Willie wtedy też działał, na wykresach aktywności chyba go nie pokazują. Bańka pękła i Gox chyba padł wtedy też przeciążony, duże kłopoty z działaniem. Curex padł na 7 czy 8 dni wtedy. :D

2. bańka -jesień/zima 2013 - zaraz po upadku silkroad kręcona na siłę i to kręcona ostro botem Willie, który na Goxie skupował dużą część wolumenu (nawet 50-80%) nieistniejącymi fiatami. Niewypłacalność Goxa, bity dawno skradzione ale bez ujawnianie tej informacji itd. Kręcili banie po to by wyjść jakoś z tego, w efekcie zbankrutowali zupełnie, odcięli wypłaty BTC i fiat, ale wpłaty przyjmowali (Tak - byli chętni wpłacać tam dalej hehe). Odcięty Gox miał dużo niższą cenę od giełd "normalnych", która tylko spadała. Zobacz wykres goxa, niezłe jaja: https://bitcoinwisdom.com/markets/mtgox/btcusd
Patrz 1w. Rsi dość schłodzone od dłuższego czasu i stabilne, rokujące do wzrostu! :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » sobota, 23 grudnia 2017, 03:29

Willy działał przy bańce na 1200$ i tam jego wpływ oceniam na 90-95% a przy wcześniejszej na 266$ też działał tylko słabiej oceniam wpływ na 50%.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » sobota, 23 grudnia 2017, 03:30



Tak sie zastanawiam nad tym patternem - jednej strony ktos wywala price actionowe stoplossy - czerwona linia a jednak kurs potem leciał dalej do dołu - czyżby to tylko lasowanie głowy w powiększających się fraktalach aby zajac najlepsza pozycje wejscia ?
Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » sobota, 23 grudnia 2017, 03:31

Wymazywanie pisze:
kAArter pisze: Swoją drogą często mówicie o bance 2013 roku.
Doszukiwałem się informacji i mniej wiecej przyczyny znam.
Ale nie nie mogłem znaleźć odpowiedzi co spowodowało ponowne wzrosty/zainteresowanie ? może ktoś mi w 2 słowach powiedzieć?
1. bańka - jej koniec kwiecień 2013, od kiedy nie pamiętam - niby że reakcja na kryzys cypryjski. Ale to doklejone, wiadomo. Czy Gox juz wtedy robił to co na bańce jesiennej - chyba tak, ale nie na taką skalę raczej. Nie pamiętam, czy Willie wtedy też działał, na wykresach aktywności chyba go nie pokazują. Bańka pękła i Gox chyba padł wtedy też przeciążony, duże kłopoty z działaniem. Curex padł na 7 czy 8 dni wtedy. :D

2. bańka -jesień/zima 2013 - zaraz po upadku silkroad kręcona na siłę i to kręcona ostro botem Willie, który na Goxie skupował dużą część wolumenu (nawet 50-80%) nieistniejącymi fiatami. Niewypłacalność Goxa, bity dawno skradzione ale bez ujawnianie tej informacji itd. Kręcili banie po to by wyjść jakoś z tego, w efekcie zbankrutowali zupełnie, odcięli wypłaty BTC i fiat, ale wpłaty przyjmowali (Tak - byli chętni wpłacać tam dalej hehe). Odcięty Gox miał dużo niższą cenę od giełd "normalnych", która tylko spadała. Zobacz wykres goxa, niezłe jaja: https://bitcoinwisdom.com/markets/mtgox/btcusd
Patrz 1w. Rsi dość schłodzone od dłuższego czasu i stabilne, rokujące do wzrostu! :mrgreen:
W dużej mierze wyrobiłem sobie zdanie że własnie Gox był powodem tego upadku.
Ale ostatnio bardzo intensywnie nad tym myślałem i nie mogę postawić kropki nad i.
Z biegiem lat kiedy widzi się X takich scenariuszy świadomość inwestorów teoretycznie wzrasta w dodatku mnóstwo liczy na korekte żeby wkupić się w ,,okazyjnych cenach".Więc teoretycznie jeżeli przyjmujemy że kryptowaluty a raczej technologie stojące za nimi zmienią świat ( bo moim zdaniem do tego to dąży ) powtarzalność takich baniek powinna być mniejsza a po tylu latach czy w kolejnych ~zerowa?
Ale wtedy dostaje kontre w postaci spadku o 50% i widze że ludźmi targają emocje topniejącego salda.
Więc w efekcie końcowym nie rozumiem nic :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 23 grudnia 2017, 03:36

@FlyingAtom, 90-95% to nie, zobacz aktywność:

Obrazek

Są też szczegółowe analizy, ale jak ktoś chce sam wygogluje artykuły, grafiki itd.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
FlyingAtom pisze: a przy wcześniejszej na 266$ też działał tylko słabiej oceniam wpływ na 50%.
No właśnie nie mam pewności, bo na grafikach nie pokazują go wtedy. @zbiges, @ekonokomik, pamiętacie dokładnie jak było z marcowo-kwietniowa bańką? :)

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
kAArter pisze: Więc teoretycznie jeżeli przyjmujemy że kryptowaluty a raczej technologie stojące za nimi zmienią świat ( bo moim zdaniem do tego to dąży ) powtarzalność takich baniek powinna być mniejsza a po tylu latach czy w kolejnych ~zerowa?
Powtarzalność baniek może maleć i daje mniejsze wzrosty.

Co do zmieniania świata, BTC w 2013 czy 2012 (czy wcześniej ale wtedy nie znałem go) był dużo lepszy niż teraz w użyciu - tani, bez dziwnych walk frakcyjnych, forków itd. To co teraz się dzieje z opłatami za przelewy to wstyd przed całym światem jest.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » sobota, 23 grudnia 2017, 03:39

Generalnie BTC nie śledzę pod względem upgradu i tak dalej.
Ale LN powinien wnieść bardzo dużo.Jestem zdania że potrzeba wiele czasu zanim będzie to działało jak ma działać

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » sobota, 23 grudnia 2017, 03:50


Idealny scenariusz :)
powaga - podane na tacy... wierzyć czy nie wierzyć 0.0 ??? :?: :?:

ymmm DODAM tylko że w przypadku realizacjo takiej figury zasię to okolice 18k (finex)!!! :shock:


EDIT
Żeby nie było jest też możliwość słabsza w razie braku realizacji:

w ramach powtarzalności wzorców 0.0



EDIT 2
w D1:

Wygląda na dobry początek odbicia. Jak ta zielona świeca przetrwa do końca jutrzejszego dnia to będzie dobry znak i pewnie kolejne zakupy się zaczną...

EDIT 3 - ostatni
Cały czas zastanawiam się nad TD w 1W ... jeżeli to już zacznie rosnąć to przecież się nie zresetuje... a jak wiemy taka bzdura może ściągać późniejsze wzrosty :/ Więc jeżeli to pominie to ja nie uwierzę w żadne nowe ATH - NO WAAAY! bleh tam ath - na odbicie do 1800 nawet - byłoby mozolnie cięzko!
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » sobota, 23 grudnia 2017, 05:02

@soulnecturn, Czyli zeby ostudzić TD w 1W musielibysmy siegnac kolo 7900-8300 USD? Dobrze to rozumiem?
Ostatnio zmieniony sobota, 23 grudnia 2017, 05:03 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » sobota, 23 grudnia 2017, 05:03

ergorg pisze:


Ludzie na twiterze ostrzegają przed coinbase i GDAX. Nie zdziwię się, jeśli na dniach wyjdzie jakiś bad news w związku z tym. (Przy takim newsie dopiero byśmy zobaczyli korektę :evil: )

W sumie już coś wisi w powietrzu z ciągłym zamykaniem trade'owania, problemy z wypłatami etc.
/e To dopiero plotki, nie zrzucajcie bitków odrazu. :P

https://steemit.com/bitcoin/@nelepali/t ... tcoin-cash
Przyczyna?

Zeyt pisze: @soulnecturn, Czyli zeby ostudzić TD w 1W musielibysmy siegnac kolo 7900 USD? Dobrze to rozumiem?
Nie nie... wysatarczy posiedzenie przez kilka dni nawet na pułapie 10k+ z odpowiednimi wahaniami w odpowiednim czasie; )



EDIT
https://trends.google.com/trends/explore?q=Bitcoin
Flaga hehehe
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » sobota, 23 grudnia 2017, 06:15

@Wymazywanie

To moja ocena na ile miał wpływ, wiadomo że nie skupował 90% btc ale wtedy cały świat szedł za goxem i tak oceniam jego wpływ.
Czytałem 2 opracowania 2 osób które niezależnie od siebie publikowały o tym artykuły, i jak mnie pamięć nie myli przy 266$ też działał tylko mniej konta były robione po milion$ przy tej drugiej już po 2,5 miliona $ - rozbrykała się ta osoba.
Może ktoś graficznie ujął tylko 2 bańkę nie zwracając uwagi na 1.

https://willyreport.wordpress.com/ - tu masz analizę, sprawdziłem jest ten okres na 266$

- a tu zdaje się drugiej osoby.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12846
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » sobota, 23 grudnia 2017, 07:08

minerek pisze:
Dodano po 39 sekundach:
burzolak pisze:
Przejdź do cytowanego posta ktoś obserwuje wjazd Theterów na giełdę


Tak ale oni maja ostatnio takie problemy ze zmieniaja system dystrybucji jak i adresów Bez pomocy publicznej bity na tym etapie nie maja mocy
https://coinmarketcap.com/currencies/te ... ical-data/

Z market capu wychodzi, że wczoraj wjechało kolejne 50mln tetherów, ale może też to być spowodowane wahaniami kursu.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 grudnia 2017, 09:19

Moje kreski na dziś. Właśnie mamy test wyjścia górą z nocnego trójkąta.
Jeśli się potwierdzi to dorzucę paliwa do lokomotywy.
Potem trzeba będzie uważać przy 14600 czy nie uformuje się klin.
fin30.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » sobota, 23 grudnia 2017, 10:24

Wygląda na to, że się odbił.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » sobota, 23 grudnia 2017, 11:05

Czy jest jeszcze szansa na IHS?
Obrazek

Żeby oddać nastroje mas, mi śmierdzi mocnym spadkiem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » sobota, 23 grudnia 2017, 11:28

Nie było jeszcze pogromu na altach i nie będzie jeśli bitek nie spadnie do bardzo niskiego poziomu. Ciekawe gdzie jest ten prób bólu dla altów, 50% korekty to widać nadal za mało. Czy 60-70% wystarczy? Jeśli one miałby zacząć się sypać na poziomie 8k$ i niżej to ta skumulowana wyprzedaż będzie gigantyczna, że aż trudno to sobie wyobrazić. I taki scenariusz sprawia, że poziomy 2-3k$ nie wydają się być już fikcją i myśleniem życzeniowym.

Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić scenariusza, w którym pompa na altach nie pęka. Przecież tam jest władowane tyle kasy, w tak słabe projekty, że to musi rypnąć. A, że nie jest to dojrzały rynek, więc nie padnie jeden coin, a cała ich masa.

A trójkąt ekonokomika zwodniczy bardzo jest :) prawidłowe wyjście nastąpi dopiero za trzecim razem? hmm...

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Eth pisze: Żeby oddać nastroje mas, mi śmierdzi mocnym spadkiem...
Czyli wg twojej obserwacji masy są nastawione bardzo optymistycznie, tak?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, fusywszklanejkuli, Godstar, Karolak, Olexy, palecboży, yaretzky i 32 gości