Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » środa, 20 grudnia 2017, 18:38

mam nadzieję, że to jaja z tym forkiem. To by było jak ostateczne przyznanie się do porażki. Drukowane tethery nie dały rady tym razem, to ogłośmy forka rzutem na taśmę. Żenada. Szkoda, że akurat teraz, szkoda, że nie 10 dni później, ale cóż - stało się i trzeba się pogodzić z myślą, że mamy bessę (na której DT zarabia się rewelacyjnie :P)

Obrazek

nowe ATH? nah, musiałby się przebić przez kanał spadkowy i 2 linie trendu. Grudniową i spadkową sprzed 2 dni.

Raczej nie ma bata, a poniżej nic nie ma :roll:

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ahr » środa, 20 grudnia 2017, 18:57

Obrazek

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Xceed » środa, 20 grudnia 2017, 19:17

To nie jest prawidlowo narysowana glowa z ramionami. Zobacz tu: http://bossa.pl/edukacja/AT/liniowe/odwrocenia/

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: eye664 » środa, 20 grudnia 2017, 19:24

Poza tym czy bierzecie pod uwagę, że w dużej mierze spadek kursu wynika z pompowania przez Jihana i spółkę BCH? W listopadzie też wieszczono rychł upadek BTC. Niektórzy po 1 dniu spadków już piszą o bessie...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: VooCash » środa, 20 grudnia 2017, 19:29

eye664 pisze: Poza tym czy bierzecie pod uwagę, że w dużej mierze spadek kursu wynika z pompowania przez Jihana i spółkę BCH? W listopadzie też wieszczono rychł upadek BTC. Niektórzy po 1 dniu spadków już piszą o bessie.
W sumie to już 4 dzień spadków.
https://gyazo.com/0b2041402e0813969a9500266bd36006

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: eye664 » środa, 20 grudnia 2017, 19:36

Zwracam honor. Ciągle mi w głowie siedzi pompa na BCH. :)

Z drugiej strony piszący o bessie i krachu jak wyobrażają sobie korekty? Bitcoin od dawna żadnej porządnej nie miał. Czy obecna skończy się na zahaczeniu o $15 czy przebije opory i zatrzyma się na $13k - nikt nie wie, ale wysnuwanie wniosków na wykresie jednominutowym przez niektórych pozostawię bez komentarza. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » środa, 20 grudnia 2017, 19:40

Opcja 1: Odbicie tu. Jednak jest mały volume (chociaż bardzo nisko RSI)
Opcja 2: Niebieska linia, 14400.
Opcja 3: pęknięcie bani.

Widzę też taką powtarzalność scenariusza jak małe i duże kwadraty na wykresie. Ale to może być gra pod strzyżenie owiec. No i skoro BTC traci na rzecz BCH, ze względu na ogłoszenie coinbase, to może jeszcze nie pęknięcie. Przy pęknięciu chyba wszystko na czerwono (chociaż to wiadomo na pewno dopiero po czasie).
Rajd od 25.11 raczej skończony (chyba, że odbije tu). Jeżeli będzie nowe ATH w ciągu najbliższego miesiąca dwóch, to imo po jakimś boczniaku.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 20 grudnia 2017, 20:12 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zbyszek_gd » środa, 20 grudnia 2017, 19:58

A ja nie wykluczam, że całe te zamieszanie ma na celu wzmocnienie BTC. Pewnie są tańsze metody pompowania samego BCH niż pompowanie wszystkiego w koło i jednoczesne wykupowanie BTC aby go osłabić.

Moim zdaniem intencją grubasów jest posiadanie jak najwięcej BTC przed nadchodzącymi zmianami. Pytanie jakimi? Może ostatnie news`y o G20 i zmiana prawa w UE to jest klucz. Kończy się era dzikich i wolnych cryptowalut i zacznie się poważny biznes i naprawdę duże wpływy.
No cóż poprzednio szczęśliwym trafem uciekałem w BCH, ale teraz się zastanawiam czy nie zacznę działać przeciwnie niż mnie grubasy spychają. Bo i dla mojego dobra tego nie robią.
To nie tylko BCH, zobaczcie na ETH. Samo do mnie krzyczy "wykopałeś mnie, sprzedaj mnie z zyskiem, nie ma co dalej inwestowąć, więcej nie zarobisz" - a czy coś się takiego zmieniło że nie zniżkuje razem z BTC.

Dla jasności czytających, jestem typowym januszem i analizę wykonuje na poziomie podstawowym. Tylko od rana sie zastanawiam dlaczego nic nie straciłem, a nawet zyskałem, po mino kilku głupich ruchów. I tylko BCH mnie ratuje... Jeszcze troszkę za wcześnie na skruchę wujka Scrooga i to nie są prezenty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » środa, 20 grudnia 2017, 22:09

A co, jeśli bańka tak ślamazarnie pęka, bo ludzie powysyłali swoje bitki z niskim fee i to wisi w mempoolu? Oczywiście, można fee podbić, ale trzeba mieć na to wolne środki na portfelu, więc jak ktoś wysłał 100% to musi znowu kupić, wysłać na portfel i wtedy podbić = jednak trochę czasu to trwa. No i nie każdy portfel coś takiego umożliwia, a i nie każdy zgodzi się zapłacić astronomiczne fee wynoszące kilkadziesiąt dolarów. A jeszcze inni nie wiedzą o co chodzi i czekają bo nawet nie wiedzą, że można coś z tym zrobić :) - a takich też jest bardzo dużo.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 171
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: crone » środa, 20 grudnia 2017, 22:12

@wrip, jeśli tak wygląda pękająca bańka, że mi w Blockfolio codziennie przybywa kilkanaście % na altach to ja bardzo się cieszę i kibicuję dalszym spadkom BTC ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » środa, 20 grudnia 2017, 22:23

@crone, dlatego piszę, że ślamazarnie a to wiąże się ze wszystkimi tego konsekwencjami - czyli wzrostem altów :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 20 grudnia 2017, 22:50

@crone tyle tylko że trzeba być na odpowiednich altach lub super altach (bo są już takie wśród nas). Dogorewa i tu już nie chodzi o analizy,figury. Zwykła psychologia - poszło info w świat że jest taki tech cud jak Bitcoin,co za tym idzie crypto, ludzie poczytali, pomyśleli i zadali sobie pytanie jak mam powiedzmy 500$ to co tu kupić ? 0.03 BTC ,a może 0.135 BCC, a może 1.2 BTG..Wszystko to Bitcoin w nazwie a szczegóły,historyjki i cala ta reszta jest owszem ciekawa ale kupie to,czy tamto. I do tego kociołka mamy jeszcze wiele realnie lepszych,szybszych i ciekawszych altów. Więc. Jak pisałem rano 15.9k,obiad 17.7, wracając z pracy 16.3$. Ja bym jednak obstawiał że święta ,realizacja zysków, ale żeby tak bez nie zostać to coś tam kupie. No i kupują ,tylko już nie BTC.
@maq242 z tą śmiercią Bita to bym nie przesadzał (umierał już wiele razy i nikt BTC nie zastąpi) ale że kilka setek albo i tysi przejdzie na inne coin to już widać się dzieje. Na tym można zarobić to zarabiamy, spadnie i będzie tani to też się wróci i kupi. Jak w mantrze. A Dash jest cool ale jest jeszcze Pivx, TX i wiele innych oferujących to samo a za kilka $. Na spokojnie. Ja all na BTG. Ale to jak kto i co lubi (Pivx i TX mam od poziomów kilku centów ,to proof of stake tak że leci) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 20 grudnia 2017, 23:13 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » środa, 20 grudnia 2017, 23:03

Ta bańka jeszcze nie pęka/pękła. Wczoraj też tak myślałem. Następuje po prostu kolaps Bita, nikt już go nie chce. Impuls wyszedł ze środowiska, ludzie dalej kupują krypto i są bycze nastroje. Moim zdaniem czołowe ekipy "zarządzające" zdawały sobie sprawe, że rynek jest zbyt uzależniony od bitka, a bit jest coraz słabszy i bezużyteczny, nie chcą ryzykować pęknięcia koniunktury w przypadku zapadku BTC pod własnym ciężarem. Pierwszy cios zadał Cash i ludzie widzą jak Bit się wykrwawia i traci kontrolę nad całym rynkiem. Tutaj zbyt dużo jest jeszcze do ugrania, żeby taka firma jak Coinbase stawiała wszystko na jedną kartę (mania na BTC). Bania do tej pory jechała na Bicie, ale para mu się wyczerpuje więc podzielą ten tort na kilka mniejszych czołowych altów, a nast w kolejce jest moim zdaniem Dash, a nawet jestem tego pewny. Alty-wydmuszki notowane tylko wobec bita i nic nie oferujące zostaną zmyte z powierzchni ziemi, a GDAX stanie się czołową giełdą. Nadal będzie można zarobić. Ja się nie martwię. Ostatnio wszędzie byłem spóźniony, ale w końcu udało mi się trafić z Cashem i tak kombinowałem taki scenariusz kilka dni. Narazie się potwierdza. To co widzimy to śmierć Bita i jego dominacji w rynku, bania się nie kończy tak jak nie skończyło się cesarstwo wraz z zamachem na Cezara. Może się mylę, ale tak mi to wygląda, uważacie, że po tym co widzimy ludziom przeszła mania na krypto?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 20 grudnia 2017, 23:08

Nie zgadzam sie.
W pierwszym etapie spadkow ludzie szukaja spokojnej przystani w altach. Kiedy alty osiagna zbyt wysokie ceny - przejda na fiaty co spowoduje wzmocnienie spadkow BTC. A ten pociagnie za soba alty co nakreci spirale spadkow.
Caly czas uwazam ze na nowe ATH poczekamy dosc dlugo. Nie chce tu sie rozwodzic czy banka pekla czy nie bo to nie ma znaczenia. Kurs spada i to jest wazne.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 grudnia 2017, 23:14

socjolog2008 pisze: ludzie poczytali, pomyśleli i zadali sobie pytanie jak mam powiedzmy 500$ to co tu kupić ? 0.03 BTC ,a może 0.135 BCC, a może 1.2 BTG..
Te ruchy na forkach i altach nie są generowane przez drobnicę. Zawsze grube portfele generują te ruchy a drobni się przyłączają. Rynek crypto jest bardzo sterowany przez grubych. Sami drobni mogą generować... ...boczniaki z +-5% tygodniami. :) Oczywiście sztywnych dowodów nie mam. To tylko opinia. Ale dość łatwo widzieć akcje na orderbookach i wolumeny, by widzieć jakie zakupy i sprzedaże ciągną za nos kurs - to prowadzi do tego wniosku.

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
maq242 pisze: Następuje po prostu kolaps Bita, nikt już go nie chce.
Każdy chce zysków i prawie każdy chce bita. Jedyni co go nie chcą w środowisku to ideowi przeciwnicy Core.
Kolaps bita był ogłaszany setki i tysiące razy. Twoja prognoza ma szansę stać się pierwszą sprawdzoną. Możemy się założyć, że się nie sprawdzi? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: eye664 » środa, 20 grudnia 2017, 23:51

Na finexie był "quadro bottom". :D Albo grubo pierdyknie aż do $13k albo będzie wisiał w okolicy 15.5 do 16 aż skończy się pompowanie BCH. Póki co wachnięcie w dół Casha to wachnięcie w górę BTC. Już to w listopadzie przerabialiśmy. Czy po tej sytuacji będzie nowe ATH w najbliższych tygodniach - wątpię i nie wiem - luźny punkt widzenia janusza kryptowalut. Co sądzą weterani? :)

Co do wzrostów altów - to większość krwawi razem z BTC. Tylko nieliczne notują wzrosty. Nie przesadzajcie. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 21 grudnia 2017, 00:01

bańka pęka miesiąc nie od razu.. jak przez 2 tygodnie nie będzie ATH to zacznę się martwić... ale w tym czasie kurs powinien wrócić pod szczyt...
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 grudnia 2017, 00:03 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » czwartek, 21 grudnia 2017, 00:03

@eye664, Nie taki "quadro". Ostatni pik przebił najniższy do tej pory o prawie 150$. więc może być jeszcze grubo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » czwartek, 21 grudnia 2017, 00:06

wizardking76 pisze: jak przez 2 tygodnie nie będzie ATH to zacznę się martwić.
Przyjmujesz jakis zaklad? Uwazam ze sie mylisz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: eye664 » czwartek, 21 grudnia 2017, 00:10

@Excray Średnio zatrzymywał się na 15700. Ten jeden knot pod świecą raczej niewiele znaczy (według mnie oczywiście - każdy gra pod swój scenariusz)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości