Zaczyna się dziać w świecie BCH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: tonyxxl » piątek, 17 listopada 2017, 12:00

No raczej nietrudno zgadnąć co się wydarzy jak coinbase nagle uwolni te wszystkie BCH dla swoich klientów...
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: tonyxxl » piątek, 17 listopada 2017, 12:47

Ponoć na coinbase rejestruje się ok 30tys nowych userów dziennie, trzymali tam na coinbasowym wallecie jakieś BTC przed 1 sierpnia, czekają na BCH bo nie mogą wyciągnąć kluczy. Mi się to składa w prosty schemat. A jak będzie to ręki sobie nie dam uciąć.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: jpr » piątek, 17 listopada 2017, 13:40

Taaa juz tak samo mialo byc jak tylko ludzie rozdzielą swoje BCH po forku. Częsc sie wyprzedała a pozniej po $2000 odkupowali :D
Jak widac BCH do grobu się nie wybiera a będzie tylko lepiej. Jasne, ze moze byc dip po uwlonieniu ale nie spowoduje to zadnej tragedi. Za duzo ludzi się juz przekonało, ze mylili sie krzycząc jaki to "shitcoin".

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 grudnia 2017, 21:15

tonyxxl pisze:No raczej nietrudno zgadnąć co się wydarzy jak coinbase nagle uwolni te wszystkie BCH dla swoich klientów...
Obrazek
Jedyne co się może dziać to całkowita śmierć BTC i zajęcie jego miejsca przez BCH.

Masz jeszcze szansę żeby się nawrócić na prawdziwą kryptowalutę Satoshiego. Później już nie będzie litości dla wszystkich, którzy zostali przy starym Bitcoinie.

Jak ten cały rynek kryptowalut pompowany przez bezpokryciowy Tether "pierdolnie", to zostaną tylko i wyłącznie te kryptowaluty, które mają sens. A Bitcoin Cash ma sensu najwięcej, więc będzie dominującą walutą po kryzysie.

Będzie MTGOX bis jak nic, z tym że na całym rynku krypto a nie tylko na Bitcoin Core. Nie wiem kiedy, bo te rzeczy lubią się przeciągać i nie można ich dokładnie przewidzieć, ale będzie.

Będzie krew na ulicach, jak inwestowałeś w gównowaluty to będziesz płakał krwawymi łzami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: baggins » wtorek, 19 grudnia 2017, 21:18

@ShadowOfHarbringer
nie pamiętam kiedy ostatni raz się... nie pomyliłeś ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: mecenas » wtorek, 19 grudnia 2017, 21:29

@baggins, właśnie odjechał mi przelew BTC w przedział czasu nieskończonego...
... zaczyna mnie to już tak irytować, żeby nie powiedzieć wk*****ć!
Podziwiam ludzi, którzy preferują BTC względem BCH lub np. DASH, o IOTA nie wspomnę.
Podzielam zdanie Shadowa, BTC musi odejść.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 19 grudnia 2017, 21:30

A czemu napiwki za post nie są jeszcze zmienione na BCH :?: Przecież nie da się płacić za piwo poprzez BTC, bo wychodzi drożej niż... W agencji masażu :roll:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 grudnia 2017, 21:35

baggins pisze:@ShadowOfHarbringer
nie pamiętam kiedy ostatni raz się... nie pomyliłeś ;)
To Ty mnie z kimś pomyliłeś, ja mam zawsze rację ;P
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: tonyxxl » wtorek, 19 grudnia 2017, 23:41

Shadow się odezwał, znaczy że Bcash coś drgnął wreszcie ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 20 grudnia 2017, 00:00

tonyxxl pisze:Shadow się odezwał, znaczy że Bcash coś drgnął wreszcie ;)
Patrzenie na cenę i na zarobek jest zgubne.

Patrz lepiej na adopcję w biznesie. Blockchain.info, BitPay, Coinbase w styczniu.

Niedługo wszystko co obsługiwało do tej pory BTC będzie obsługiwać BCH. A wtedy BTC stanie się całkowicie bezużyteczną i w pełni łatwo-zastępowalną walutą.

Pomyśl chwilę: jaki sens ma używanie BTC, jeżeli BCH to też BTC, tylko że lepsze we wszystkim ?

W takiej sytuacji techniczno-praktyczna wartość BTC wynosi ZERO, bo można go w 100% zastąpić BCH.

To, że ludzie tego nie widzą, wynika tylko i wyłącznie z ich głupoty i nieobeznania. Zadaj sobie pytanie: ile osób czytało Whitepaper Bitcoina i rozumie jakie były idee, które stworzyły kryptowaluty ? Może 0,1% inwestujących. Właściwie to założę się, że sam nie czytałeś.

O czym my tutaj rozmawiamy. To co ja mówię, to oczywiste oczywistości.

Po raz kolejny: Wszyscy się mylicie, żaden z Was nie ma racji. Dobranoc.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: baggins » środa, 20 grudnia 2017, 00:45

żeby nie było, kibicuję pierwotnej idei dużych bloków, jednak gdy wejdzie LN zmiecie argumenty pro-altowe w temacie szybkości i funkcjonalności, a że idea zostanie wypatrzona... no cóż, zobaczymy co z tego wyniknie (mam nadzieję że nic złego chociaż teamu i metod core nie cierpię organicznie)- widząc katastrofę na fee transakcyjnym poniekąd wbrew sobie zaczynam już nawet wypatrywać i kibicować również LN
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: tonyxxl » środa, 20 grudnia 2017, 04:56

ShadowOfHarbringer pisze: Niedługo wszystko co obsługiwało do tej pory BTC będzie obsługiwać BCH. A wtedy BTC stanie się całkowicie bezużyteczną i w pełni łatwo-zastępowalną walutą
spokojnie, najpierw niech BCH pokaże jakąkolwiek adopcję, bo póki co to jak na kapitalizację to jest co najmniej żałosna. Nie ma wątpliwości że jako płacidło gotówkowe to BTC na dzisiaj nie ma szans z BCH. Ale jako rozpoznawalność, historia, i właśnie adopcja to BCH musi zrobić jeszcze wiele w tym celu. Same pr-owe gadki nic tutaj nie zdziałają jak widać. Niech sobie będzie BCH, nie mam z tym problemu a nawet kibicuję, ale gadanie o nim jako nowym BTC to jest śmieszne, to już 10x bardziej na takie stwierdzenie zasługuje choćby LTC. A wejście na coinbase pozwoli zarobić spekulantom na chwilę jak na każdym innym alcie. Prawdziwa wartość będzie koło połowy stycznia. Jak wtedy BCH będzie grubo ponad to co dzisiaj to znaczy że ma szansę aby się mu poważnie przyjrzeć. Osobiście w to wątpię.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 20 grudnia 2017, 10:09

tonyxxl pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Niedługo wszystko co obsługiwało do tej pory BTC będzie obsługiwać BCH. A wtedy BTC stanie się całkowicie bezużyteczną i w pełni łatwo-zastępowalną walutą
spokojnie, najpierw niech BCH pokaże jakąkolwiek adopcję,
Z ostatniego miesiąca:

Blockchain.info, BitPay, GDAX, Coinbase (dzisiaj z zaskoczenia!).

Mało ?

Czy istniała w ogóle kryptowaluta w historii kryptowalut, która rozwijałaby się tak szybko ? Nie sądzę.

Bitcoin Cash jest pierwszą kryptowalutą, która została zaadaptowana przez największych w ciągu kilku miesięcy od powstania.

Teraz trzeba sobie zadać pytanie dlaczego?
Odpowiedź jest prosta: Bo to Bitcoin Cash jest prawdziwym Bitcoinem. Nic innego nie może się z nim równać. Król jest jeden, reszta to pachołki.

Bitcoin-SegWit ostatecznie zostanie zredukowany do roli śmieciowego shitcoina jakim faktycznie jest od roku, a Bitcoin Cash po skróceniu nazwy zostanie zwyczajnie "Bitcoinem".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 20 grudnia 2017, 10:14

baggins pisze:jednak gdy wejdzie LN
LN nigdy nie wejdzie. LN nie istnieje i prawdopodobnie nigdy nie będzie istnieć ani działać tak jak miało być w założeniach. Przykro mi, że dałeś się oszukać propagandystom Core.

Aha, prawie już zapomniałbym:

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: tonyxxl » środa, 20 grudnia 2017, 10:42

ShadowOfHarbringer pisze: Z ostatniego miesiąca:

Blockchain.info, BitPay, GDAX, Coinbase (dzisiaj z zaskoczenia!).
Nie miałem na myśli kolejnych giełd żeby zadowolić spekulantów i skusić nowych a adopcję w celu jakim ponoć został stworzony ten biznesowy wynalazek który udaje zbawcę świata: szybkie i tanie płatności za usługi, akceptacje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy pieniężne, itp. Jak na ukradzioną nazwę Bitcoin, przygotowany grunt przez prawdziwego Bitcoina przez lata i obecne kuriozalne opłaty i czasy transakcji na sieci BTC to ten BCH powinien wejść szturmem i pozamiatać. Widać że jest inaczej, także sama nazwa i kapitalizacja nie wystarcza póki co. I to jest fakt. A co będzie za rok to nie wiem. Zdecydowanie BTC jest w krytycznym momencie i musi wybrać pomiędzy zwiększeniem bloku i zachowaniem wytycznych Nakamoto a tym samym zachowaniem swojego dziedzictwa i trzymania się raz obranego kierunku albo faktycznie stanie się nie wiadomo czym, jakimś mutantem który całkowicie nie nadaje się do tego po co został stworzony. Gadanie o cyfrowym złocie czy store of value jest tutaj moim zdaniem zupełną aberracją która nie ma racji bytu. Do trzymania złota jest złoto Au, a do płacenia są coiny. Jeśli BTC nie rozwiąże problemu płacenia to zostanie sam "Bit" bez "coin". Tylko różnimy się że ja właśnie nie jestem przekonany że na jego miejsce musi być BCH. I ja widzę wady: pozorna decentralizacja, to projekt biznesowy a nie społecznościowy, agresywna promocja a raczej anty promocja przez środowisko, której Shadow niestety jesteś typowym przykładem: wy już wiecie jak to będzie a kto twierdzi inaczej to się nie zna. No sorry, ale to jest żałosne naganianie oparte na straszeniu że albo będzie BCH albo nic.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: baggins » środa, 20 grudnia 2017, 11:17

ShadowOfHarbringer pisze: LN nigdy nie wejdzie. LN nie istnieje i prawdopodobnie nigdy nie będzie istnieć ani działać
pamiętam jak na tym forum tak się o koparkach ASIC pisało ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 20 grudnia 2017, 11:23

tonyxxl pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Z ostatniego miesiąca:

Blockchain.info, BitPay, GDAX, Coinbase (dzisiaj z zaskoczenia!).
Nie miałem na myśli kolejnych giełd żeby zadowolić spekulantów i skusić nowych a adopcję
Kolego, bez obrazy ale komentujesz bez ładu i składu a nawet nie wiesz co.

BitPay to nie giełda a serwis płatnościowy a także portfel i karta VISA. To *CZYSTA DEFINICJA* adopcji.

tonyxxl pisze: w celu jakim ponoć został stworzony ten biznesowy wynalazek który udaje zbawcę świata: szybkie i tanie płatności za usługi, akceptacje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy pieniężne, itp.
O czym Ty tutaj rozmawiasz ? Bitcoin Cash został stworzony przez Satoshiego Nakamoto, a później rozwijany przez Gavina Andresena i Mike Hearna, zanim główne repozytorium przejęli zdrajcy Core.

Bitcoin Cash to ten sam kod co Bitcoin, tylko rozwijany w oryginalnym kierunku.
tonyxxl pisze: Jak na ukradzioną nazwę Bitcoin,
Aha, ukradzioną przez Core / Blockstream.

tonyxxl pisze: przygotowany grunt przez prawdziwego Bitcoina
...który jest tym samym. Gdybyś przeczytał whitepaper to byś to wiedział i rozumiał. Nie przeczytałeś, nie masz więc pojęcia czym właściwie jest Bitcoin, więc nie rozumiesz - to prostę.
tonyxxl pisze:No sorry, ale to jest żałosne naganianie oparte na straszeniu że albo będzie BCH albo nic.
Ja nie straszę, jak mówię jak jest.

Bitcoin Cash to Bitcoin, to nie jest groźba tylko rzeczywistość.

Jak masz z tym problem, to na skargę możesz iść do twórcy - Satoshiego Nakamoto.

A jeżeli nie podoba Ci się wizja Satoshiego Nakamoto, którą Bitcoin Cash bezsprzecznie jest, to widocznie zainwestowałeś w jakiegoś altcoina, a nie w Bitcoina.

Przykro mi, ale Ty także nie masz racji. Wszyscy nie macie racji. Rację mam ja.

Pozwolisz, że uznam Cię za poprawnie zaoranego i nie będę już kontynuował tej jałowej dyskusji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 20 grudnia 2017, 11:24

baggins pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: LN nigdy nie wejdzie. LN nie istnieje i prawdopodobnie nigdy nie będzie istnieć ani działać
pamiętam jak na tym forum tak się o koparkach ASIC pisało ;)
Nie wiem kto to pisał, ale na pewno nie ja.

ASIC jest naturalnym kierunkiem ewolucji kryptowalut. Pisał o tym sam Satoshi - że "w przyszłości miningiem będą zajmować się farmy serwerów, a nie zwykli użytkownicy" (cytat niedokładny, nie chce mi się szukać oryginalnego, ale to 5 sekund na google).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: hashdee » środa, 20 grudnia 2017, 12:10

tonyxxl pisze: No raczej nietrudno zgadnąć co się wydarzy jak coinbase nagle uwolni te wszystkie BCH dla swoich klientów...
Obrazek
XAPO i Grayscale Investments sprzedały chyba ~800k BCH i wplywu na kurs to mocno nie miało? Pozostały Coinbase i Bitmex

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zaczyna się dziać w świecie BCH

Postautor: ikswodnal » środa, 20 grudnia 2017, 13:14

ShadowOfHarbringer pisze:
Bitcoin Cash to Bitcoin, to nie jest groźba tylko rzeczywistość.
Z pełnym szacunkiem dla kapłanów Bitcoina, obojętne czy ważniejszego Cash, czy niereformowalnego Core. W tej chwili ważniejsze wydają się wszystkie działania zmierzające do adopcji, upowszechnienia Bitcoina. Akceptacja bitcoina przez sprzedawców jest najważniejsza. Bardzo ważna wydaje się też akceptacja BCH (BCC) przez różnego organizacje pozarządowe np WOŚP, (ciekawy jestem czy w br BitBay też będzie zbierał na Orkiestrę). W skrócie: Nie ma co marnować energii na dobicie Core, ważniejsze jest upowszechnianie Bitcoina.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości