Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:01

Wymazywanie pisze:Uważajcie na Casha, jeśli BTC zleci konkretnie to marne szanse by coś wypompowanego się utrzymało i jeszcze rosło. A Cash jest wypompowany. LTC też. Dash też. 90-99% monet jest. BTG nie jest ale nikogo nie interesuje na forum oprócz socjologa, jeśli to pokazuje skale zainteresowania w całym kraju no to nie wróżę wielkiego sukcesu, nawet jeśli czasem mam tego typu badziewie.
@Wymazywanie, przecież to było widać. Alty były znakomicie pompowane DO momentu kiedy zaczęła się zwałka na BTC. Dokładnie w tym momencie zaczęły spadać.

BCH jest enigmą. Operation dragonslayer wciąż jest ciekawą opcją. Ale jesłi na BTC doczekamy się korekty o 30-40% to pozostałe alty oddadzą z nawiązką ostatnie wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:02

@Wymazywanie jest nas wielu. Legiony :mrgreen:
A i wpływ Polskiego rynku crypto na światowy to jak osiedlowy warzywnak do Centrum Handlowego Klif w Gdyni na przykład. Taka skala.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:09

@socjolog2008, BTG jest naprawdę mało popularny i mało kogo obchodzi. Np. na bm jest często poniżej ceny rynkowej kilka % a trading jest martwy i nie arbitrażują tego na trexa i inne mimo, że przelewy dostępne. BCH się przebił, BTG nie jest nawet w fazie w jakiej był BCH przed bańką jakiś czas. I taki będzie los kolejnych niemal nikomu niepotrzebnych forków aż do poziomu, że żadna poważna giełda nie będzie ich listowała ani nawet dawała monet.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:09

No ja tu cos niecos pisalem o BCH i mam tam skromne srodki (bo wbrew temu co tu starszyzna mowi, troche z wyczerpania, troche strategicznie i troche ZE WZGLEDU NA SWIETA wycofalem spory wklad) ja do przesylow szybkich zwykle operacji arbitrazowych, uzywam ETH, ale BCH ma chyba wiekszy potencjal, kraza tam jakies dziwne plotki na temat Vera, ale obserwuje ich tweetera i jako ekipa robia po prostu wiecej, kojarza mi sie z Apple, przy Microsofcie, po prostu inny poziom wizji/marketingu.

Przygotowania swiateczne, sprawy rodzinne i awaria telefonu (two-factor), sprawiaja ze troszeczke jestem z tylu za pompkami, ale BCH moze byc dobrym strzalem, o ile juz nie jestesmy za bardzo przepompowani. Generalnie to od 2 tyg wiekszosc mniejszych krypto, w ktore zamierzalem sie pakowac juz wystrzelilo, NEO ETH LTC ETC BCH, boje sie ze moge byc w tym za pozno. Chodzi mi po glowie jeszcze Vertcoin jako mniejsza inwestycja, ale z wiekszym potencjalem na wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:11

No panic no fun :D Może bańka pękła może nie pękła, BTFD i sprzedawać na odbiciach : ) :D



[======= stopka =======]
22k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:20

@Wymazywanie kiedy BCC było opłacalne ja z nim byłem i skupowałem. Nadal kopie Casha. Wystarczy ze działają przelewy (latają i są tanie) jest na największych giełdach i można go wprowadzić jako płatność używając ustawień BTC ( tu sukces BCC i będzie jeszcze jeden;) Czas. Nic więcej i moc - na ta chwile Ethereum i inne podobne zabierają moc, ale niech im się noga powinien to się może wiele wydarzyć akurat w tym temacie(jak zresztą się wydarzyło w temacie BTC/BCC - hash zadecydował)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » wtorek, 19 grudnia 2017, 13:31

Ahr pisze: osobiscie uwazam, ze BCH jesli zostanie dodany do coinbase bardzo zrani swojego starszego braciszka, mam cicha nadzieje, ze dotkliwie i bedzie nr1
Predzej czy pozniej zostanie dodany, mysle ze jest to trzymane w wielkiej tajemnicy, BCH zbyt duzo robi aby zyskac dominacje, aby Coinbase ich pominelo. Nie wiem tylko jak to bedzie wygladac poczatkowo na kursie... Czy bedzie wielki dump, czy pompa?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:18

Grubasy mogą grać na zmyłę doprowadzając rynek poniżej wzrostowej linii trendu z 30 listopada - z równie mocnym impetem zaraz możemy nad nią powrócić. Ja bym na razie nie panikował z tymi spadkami.
Jeśli już jednak miałbym 'panikować' to po przebiciu $16300.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dr_hash » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:21


Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:31

@dr_hash, calkiem mozliwe, a poniewaz ciezkie jest to dla mnie do objecia troche umyslem, to moze ktos mi powiedziec jakie sa teorie na wplyw kursu btc na kursy innych walut? Dlaczego AZ tak bardzo sa od niego zalezne?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:33

@maq242, przez innych walut masz na myśli kryptowalut czy fiat? Bo na fiaty to Bitcoin tak niezbyt wpływa póki co.

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:35

No tak... Oczywiscie, ze na krypto. Ciezko mi to sobie wytlumaczyc... Czy jest to jakas techniczna zaleznosc, czy psychologiczna? Jak to sobie tu tlumaczycie?

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: eye664 » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:38

tak, że na większości giełd większość krypto jest wyceniania do BTC a nie do waluty fiat. Psychologia tłumu swoją drogą.

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:42

W teorii powinno byc odrotnie prawda? Skoro sa dla siebie nawzajem konkurencja, to slabosc jednej powinien powodowac sile drugiej. Czy moze jakies boty to arbitrazuja? Jest w tym cos jeszcze?

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: eye664 » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:46

Przykład: 1 LTC = 0.02 BTC = 340 USD (w zaokrągleniu). Ile będzie kosztować 1 LTC jeśli BTC zaliczy skok w dół np. o 15%?

Trzeba to też brać poc uwagę przy wycenie altów, nie tylko psychologiczne aspekty.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: makur » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:50

dr_hash pisze: To było chyba powodem spadku:
http://www.thejakartapost.com/news/2017 ... cking.html
Nikomu szerzej nieznana giełda została zhakowana w kwietniu a teraz ogłosiła bankructwo, jakoś nie widze związku spadków z tą wiadomością.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:51

Sytuacja napięta jak plandeka na żuku - ciężko się Was czyta Panowie i Panie ostatnio - strasznie dużo offtopu, pojawiły się nawet wyzwiska. Opanujcie troche klawiatury, święta idą, czas radości i rodzinnej atmosfery - jak ma pęknąć na święta to pęknie - ustawcie stoplossy i cieszcie się zielenią na wykresach wszelakich :)

Co do kursu aktualnie - odbiliśmy się odealnie od 78.60 Fibo pociągniętego od szczytu 19891 na Finexie oraz dołka z 30.11 8801. Wytestowaliśmy też od dołu linię trendu od owego dołka poprzez dołek z 10.12 12761. Ja osobiście ustawiam się na odbicia i szybkie przycięcia od tych właśnie linii, hedgując tak samo na altach, które idealnie korelują z BTC, ale rosną o wiele szybciej. Można uciułać parę ziarek na szybkich ruchach.

Z fartem Panie i Panowie, cieszmy się tym co jest i skończmy już tą walkę pomiędzy 'pękającymi' i 'tudemoonami' bo powoli merytoryka i esencja tego wątku umiera.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » wtorek, 19 grudnia 2017, 15:10

Moi drodzy, garść uwag:

1. Pierwszy raz od dawna mamy spadek BTC i jednoczesny WZROST Ethereum.
2. Idzie double bottom raczej więc będzie dobra okazja do zakupu.
3. dominacja BTC spadła poniżej 50%, być może nadejdzie teraz era altów - ETC, ZEC, BCH, DASH, etc. Wszystko to są lepsze rozwiązania techniczne od BTC i świadomość o krypto wzrosła na tyle by to zauważyć. Litecoin też w zasadzie miażdży BTC i już dawno powinien go zastąpić.
4. Z drugiej strony, jeśli wejdzie Lightning do BTC, to dla odmiany większość altów traci sens :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » wtorek, 19 grudnia 2017, 15:15

https://omniexplorer.info/lookupadd.asp ... PTW1zBTwXL

Tether wygenerowany - moze oprzemy sie o mediane duzego kanalu wzrostowego. Bo przecież zwała to nie jedyny sposob robienia sobie dobrze. No zobaczymy
Make Bitcoin great again

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ahr » wtorek, 19 grudnia 2017, 15:24

ja nadal widze to tak Obrazek kiedy juz zaczniemy poruszac sie pod LT skorzystaja na tym znowu Alty, nadal podtrzymuje swoje zalozenie, ze BCH i ETH najbardziej, co zreszta staje sie coraz bardziej wyrazne

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, kontener i 14 gości