Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:17

ognos pisze:@lisek nie dość, że cytujesz zaraz pod moim postem, to go nie przeczytałeś całego. W jakim świecie spadkowe świece są zielone? :D
W Chinach są zielone. Tam jest odwrotnie, czerwony jest kolorem pozytywnym.

Po kiego grzyba zamieszczasz tu jakieś zmodyfikowane wykresy bez wyraźnego oznaczenia, że to dowcip?
By czytający ten wątek tracili czas?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prap0n » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:28

Bez zejscia ponizej 19k to chyba ta sciana nie sie nie przeczysci.. na bitfinexie juz sa zrzuty majace wywolac panike. IMO max 18800-18900

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:32

Ja tu widzę też taką opcję na H1
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 grudnia 2017, 18:09 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:40

@rejmer dokładnie o tym napisałem... przy wzroście 10 razy z 1k do 10k lewar 1:10 na bitmarkecie traci sens (bo nie dość że masz ryzyko że spadnie to przestaje przyrastać liczba BTC wraz z wzrostem. W tym czasie powinno się zamknąć o tworzyć longa na nowo. I w ten sposób byś dojechał w tym samym czasie do jakiś 20 BTC.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:41

No to musze uzbroić się w cierpliwość. Nie wsiadałem przy 16k, przy 17k coś mi wypadło, wiec wsiadłem dzisiaj przy 19.6k :) Z taką gotówką, że mogę ją stracić, ale byłoby szkoda. Wierzę ciągle, że w ciągu 2 miesięcy dojdzie do 25k i wtedy będę realizować zysk. Pamiętam, jak wchodziłem przy 4.2k to spadło do 3.7k ale potem nieźle odbiło i gdybym do dzisiaj trzymał te ułamki bitków... ehh :)

Tak jak już pisałem wbrew słowom użytkownika @prezes : kto nie ryzykuje.. ten nie zarobi :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:45

@zaxbit, tyle, że trzeba mądrze ryzykować. Jeżeli widać, że nadchodzi duży spadek (nie mówię że teraz się szykuje, ale kurs jakby stracił impet) to przecież możesz sprzedać i odkupić na dołku zamiast to trzymać.
Brave New World

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:48

No tak, ale sprzedanie to kolejne prowizje, i kolejne straty. Dzisiaj rano mówię sobie, rośnie, przebije 20k jak nic, jak się spóźnię do wieczora, pewnie będzie jechać ku 21k. No ok, stało się inaczej, ale nie chciałem przyglądać się w najbliższych dniach (szczególnie po 18.12.) jak będzie rosło. Na chwilę obecną jestem stratny, ale brałem to pod uwagę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 grudnia 2017, 17:50 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piwo » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:53

Na Bitmarkecie zaraz będzie flash crash. W bidach bieda a longow prawie na 300 BTC. Ludzie bez opamiętania otwierają nowe pozycję nie patrząc na głębokość bidów. Jak Bitfinex mocniej pierdnie, to na BM pewnie przebije 50k PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 17 grudnia 2017, 18:05

W końcu musi odreagować ten spadek. Ja tu widzę też taką opcję na HS-ik.
Spoiler:
Obrazek
PS Chyba odbija. Było tam fibo 0.382.
Brave New World

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:03

Toczy się ostra walka na finex o uwalenie/wyratowanie kursu. Nagle namnożyło się sporo asków bardzo nisko... Tak jakby wiara, której pełno było widać jeszcze dzisiejszego ranka, nagle wyparowała.

A wykres, z pewnego oddalenia wygląda dla mnie na dojrzały do korekty -40%.

@Bitcoinek, co powiesz? Pamiętasz schemat, który kiedyś niezależnie opisaliśmy. Popatrz:
8 grudzień - pik ATH po bardzo ostrym podejściu,
10 grudzień - niewielka korekta,
11,12 grudzień - szybkie, dynamiczne wyjście z korekty bez wahań,
13 - 17 grudnia - wzrosty o kilkanaście % powyżej ATH, ale już z mniejszą dynamiką.

Wszystko jak w poprzednich cyklach, ale, co zrozumiałe, z większą niż poprzednio dynamiką.

Możliwe jest jeszcze RGR, oraz oczywiście powrót do wzrostów. Ale zaryzykowałem shorta z rozsądnym SL. Aski na finex dają tu pewien komfort (może celowo? ;) ).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:29

Mamy kolejny tydzień za nami i kolejny wzrost kapitalizacji kryptowalut. Dzisiaj wynosi ona już ponad 594.5 mld USD. W ciągu siedmiu dni wzrosła ona o około 181.5 mld USD. Dominacja Bitcoina spadła i w chwili obecnej wynosi 55.7%. Za to sam kurs BTC w ciągu ostatnich 24h rośnie o ponad 6%.



Cena Bitcoina osiągnęła już niemal 20 000 USD. Skutkiem tego mogło być wprowadzenie na rynek kontraktów terminowych przez CBOE. Natomiast już jutro CME – znacznie większy rynek, wprowadza również handel kontraktami terminowymi. Wielu analityków finansowych zakłada, że wprowadzenie handlu futuresami może oznaczać zielone światło dla nowych funduszy ETF Bitcoin. Może okazać się że notowania BTC znowu osiągną nowe ATH. ETF dla Bitcoina zapewniłby możliwości inwestycyjne i handlowe tym, którzy nie chcą zajmować się kupowaniem i przechowywaniem kryptowaluty bezpośrednio.

Wracając do wykresów - widzimy jak cena zrealizowała target 161.8% zewnętrznego mierzenia Fibo ostatniej korekty spadkowej. Było to miejsce tuż przed ceną 20 000 USD. Potencjalnym końcem korekty, która zaczyna się tworzyć, może być wsparcie na poziomie 17 100 USD. Będzie to dobre miejsce do kupna.




W przypadku nie zrealizowania się korekty, kolejnym miejscem na kupno będzie wybicie i retest od góry poziomu 20 000 USD. Target średnioterminowy wyznaczamy na 24 500 USD.



Już jutro udostępnimy Wam nasze szablony dla klientów brokera XM na platformę mt5. Po ich wgraniu będziecie mogli się cieszyć gotową analizą.

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.

Analiza jest również dostępna na TradingView PL: LINK
Analiza jest również dostępna na TradingView UK: LINK
Analiza jest również dostępna w języku angielskim na naszym profilu Steemit: LINK
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: WitoldC » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:37

@jpktraders, czyli według Was nie ma szans na pęknięcie "bańki". Kiedy pokażecie w którym momencie sprzedać bo niektórym już fiatów brakuje :D

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: marlone » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:40

Natomiast już jutro CME – znacznie większy rynek, wprowadza również handel kontraktami terminowymi.
Może ktoś wskazać dokładny termin naszego czasu wprowadzenia tych kontraktów? Wszędzie pisze, że jutro, ale godziny nie mogę nigdzie zlokalizować.

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lisek » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:45


Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:57

Independent Trader
Boom na kryptowaluty, a okazje inwestycyjne na innych rynkach

zaczalem, poczatek to analiza rynku krypto
Spoiler:
[youtube][/youtube]

Co do kursu, tym razem bedzie inaczej, bedzie zawsze rosl i juz nigdy nie spadnie ;-)
Tym ktorym chce sie jeszcze sensownie kreslic i analizowac dziekuje, czytam z ciekawoscia, osobiscie juz od jakiegos czasu wywiesilem biala flage na btc bo to szalenstwo, a w kolejne szybkie 100% nie wierze, a za 10% strach ryzykowac.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:02

pael pisze: a w kolejne szybkie 100% nie wierze, a za 10% strach ryzykowac
A ja sie przerzuciłem na shitcoiny :) Mozna kupić takie, które kosztują 10sat i skaczą z nienacka o 300% :) Przez weekend przewineło mi sie przez portfel ze 20 róznych crypto, bilans ogólny jakies +40%, na niektórych zrobiłem prawie 200%, na innych straciłem...Teraz troche kłopot bo nie wiadomo jak się zachowają przy korekcie BTC ale mam nadzieję, że spadną do 1sat i kupie ponownie :)
Ot, taka zabawa bo szansa na BTC żeby skoczyło nagle o 200% to chyba niewielka jest. Jeszcze pokładam wiarę w LTC z wiodących walut.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:05

Na razie to wygląda na powolne kończenie fali c flata budowanego od wczoraj z godz. 21.00, który jest 4-ką w 3-ce rozpoczętą 14.12 o godz. 16:15. Jeśli to się potwierdzi to nadchodząca 5-tka w 3-ce powinna być mocnym pociągnięciem w górę.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:07

japu pisze: A ja sie przerzuciłem na shitcoiny Mozna kupić takie, które kosztują 10sat i skaczą z nienacka o 300% Przez weekend przewineło mi sie przez portfel ze 20 róznych crypto, bilans ogólny jakies +40%, na niektórych zrobiłem prawie 200%, na innych straciłem...Teraz troche kłopot bo nie wiadomo jak się zachowają przy korekcie BTC ale mam nadzieję, że spadną do 1sat i kupie ponownie
Ot, taka zabawa bo szansa na BTC żeby skoczyło nagle o 200% to chyba niewielka jest. Jeszcze pokładam wiarę w LTC z wiodących walut.
Hazard na malych(jak sadze) stawkach. Co kto lubi ;-)
Kiedys kupilem EXP i przysnalem, do dzis trzymam zeby mi przypominal by tak nie robic :lol: eot

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:11

No w porównaniu z ceną bitcoina to jest to mała stawka - zdecydowanie - osobiście nie rozumiem powodów nagłych skoków jakiegos Dogecoina, ADA czy innych - nie wiem jaka jest przyczyna, że nagle wg wolumenu ruchu są na topie przez dzień czy dwa. Jedyne czego nie jestem pewny to w co uciekać gdy BTC leci. W USDT? a jak USDT pęknie bo ktoś powie "sprawdzam"? :)

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:15

Jesli peknie USDT to nastapi kataklizm na kazdym coinie, nie ma sie co ludzic ze ostatnie sie jakis tytan. Miejmy nadzieje, ze albo finex ma pokrycie, albo rozegra tak, ze tym co ma bedzie w stanie utrzymac wierzytelnosc.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, grzeg i 44 gości