Korzystałeś? 4coins.pl

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystałeś? 4coins.pl

Postautor: Kulfon » sobota, 2 grudnia 2017, 20:46

...
Ostatnio zmieniony piątek, 11 czerwca 2021, 13:58 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kantor 4coins - kupuj BTC anonimowo

Postautor: tonyxxl » wtorek, 12 grudnia 2017, 19:18

słabo, biuro czynne do 21 to dzwonię o 19tej i czekam, bo numer zajęty, a potem połączenie zostaje odrzucone...

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystałeś? 4coins.pl

Postautor: Kulfon » wtorek, 12 grudnia 2017, 19:24

...
Ostatnio zmieniony piątek, 11 czerwca 2021, 13:58 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja między giełdami nie zatwierdzona?

Postautor: Hernoldex » sobota, 16 grudnia 2017, 13:39

Wtam, jestem tu nowy i od razu przepraszam ze wskakuje nie w temat. Ale mam bardzo duzy problem a mianowicie mam konto na bittrex i posiadam ok 100 $ przelalem z 4coins.pl 1000zl na bittrex pokazalo mi ze kasa jest PENDING DEPOSITS wczoraj wieczorem juz jej tam nie bylo a z kolei pokazalo sie w DEPOSIT HISTORY . Problem jest taki ze bitcoiny mi nie przyszly dalej mam 100 $ a powinienem miec ok 300 $ wiecej :( Co mam zrobic?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja między giełdami nie zatwierdzona?

Postautor: pm7 » sobota, 16 grudnia 2017, 14:04

Po pierwsze, nie przelewamy środków bezpośrednio, tylko używamy swojego portfela (np. Electrum, Trezor/Ledger).
Z ważniejszych powodów dlaczego Bitcoiny wypłacamy z giełd wyłącznie na własne adresy (takie, których klucze prywatne kontrolujemy, czyli portfele jak Electrum, Bitcoin Core):
-przy wypłacie z giełdy nie wiesz ile czasu potrwa wypłata, ani z jaką dokładnością (np. spróbujesz wypłacić 0.012345 BTC, a giełda zaokrągli do 0.012 BTC i wyśle po godzinie)
-jeżeli przypadkowo wypłacisz sobie złą walutę (np. Bitcoin Cash do portfela Bitcoin lub odwrotnie) zauważysz to i możesz sam naprawić przez import klucza do odpowiedniego portfela, natomiast jak wyślesz złą walutę, to musisz liczyć na pomoc odbiorcy
-możliwość późniejszego udowodnienia posiadania adresów (można podpisywać kryptograficznie wiadomości kluczami do konkretnych adresów)
-adres, z którego wychodzą Bitcoiny z giełd na ogół nie jest naszym adresem odbiorczym. Giełdy przesyłają z dowolnych adresów, więc jak np. druga strona zwróci bez pytania Bitcoin na adres, z którego je dostała (nie powinna, ale to nie znaczy, że tak się nigdy nie stanie), to doładuje czyjeś konto na giełdzie, a my stracimy te Bitcoiny
Twój problem to prawdopodobnie wina nadawcy (4coins.pl). Zgaduję, że dali za małą opłatę i transakcja czeka w kolejce na potwierdzenie. Sprawdzasz to tak:
-wchodzisz np. tu https://www.blocktrail.com/BTC
-jeżeli masz "txid" (identyfikator transakcji, albo coś podobnego) wpisujesz w pole wyszukiwania
-jak nie masz, to użyj adresu, jaki podałeś, żeby wysłali BTC
-patrzysz na transakcję, prawdopodobnie będzie "niepotwierdzona"

Czekasz, ewentualnie narzekasz obsłudze klienta giełdy, która wysłała przelew, że nie umieją wysłać przelewu. Rozważ zmianę giełdy na bardziej profesjonalną.

Za potwierdzenie przelewu ZAWSZE odpowiada nadawca.
Odbiorca może czasami przyśpieszyć, ale nie oczekuj, że jakaś giełda zrobi to dla Ciebie (skomplikowane i kosztowne).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja między giełdami nie zatwierdzona?

Postautor: Hernoldex » sobota, 16 grudnia 2017, 14:19

Wiec tak sprawdzilem na Blocktrain i wyszlo mi ze UNCONFIRMED czyli niepotwierdzony. Ale skoro jest niepotwierdzony to dla czego mi zniknelo z PENDING DEPOSITS i przeszlo na DEPOSIT HISTORY. Skoro tych Btc nie mam.. :idea:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portwel 4coins-brak potwierdzeń

Postautor: JacekW » sobota, 16 grudnia 2017, 16:03

Zakupiłem bitcoiny na portfelu 4coins 11 grudnia do Bitrex przesłałem 0.032BTC i do Bitfinex 0.016BTC w obu przypadkach środki są w depozycie brak potwierdzeń. Co mam z tym zrobić czekam już 4 dni wcześniej już korzystałem z tego portfela i zawsze przelewy docierały, obawiam się że stracę mije BTC. Proszę pomóżcie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja między giełdami nie zatwierdzona?

Postautor: pm7 » sobota, 16 grudnia 2017, 16:33

Hernoldex pisze: niknelo z PENDING DEPOSITS i przeszlo na DEPOSIT HISTORY
Obejrzyj (albo pokaż nam screenshot) transakcję. Podejrzewam, że się tam wyświetla "0/3", albo coś podobnego (liczba wymaganych potwierdzeń).

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
@JacekW, połączyłem z istniejącym tematem. Rada ta sama:
pm7 pisze: Po pierwsze, nie przelewamy środków bezpośrednio, tylko używamy swojego portfela (np. Electrum, Trezor/Ledger).
pm7 pisze: Za potwierdzenie przelewu ZAWSZE odpowiada nadawca.
pm7 pisze: Czekasz, ewentualnie narzekasz obsłudze klienta giełdy, która wysłała przelew, że nie umieją wysłać przelewu. Rozważ zmianę giełdy na bardziej profesjonalną.
Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Kantor 4coins - kupuj BTC anonimowo
Połączone z tematem kantoru.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kantor 4coins - kupuj BTC anonimowo

Postautor: JacekW » sobota, 16 grudnia 2017, 21:23

Tak, wyświetla się na Bitfinex "0/3" już od 5 dni. Co z tym dalej zrobić?

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystałeś? 4coins.pl

Postautor: Kulfon » sobota, 16 grudnia 2017, 21:29

...
Ostatnio zmieniony piątek, 11 czerwca 2021, 13:58 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kantor 4coins - kupuj BTC anonimowo

Postautor: JacekW » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:25

Ok, tylko co dokładnie mam zrobić, jestem początkujący.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kantor 4coins - kupuj BTC anonimowo

Postautor: emeryt » niedziela, 17 grudnia 2017, 23:33

ja już czekam od 6 grudnia na potwierdzenie https://blockchain.info/pl/address/1Ken ... pbRAKsJrhN

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystałeś? 4coins.pl

Postautor: Kulfon » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 00:00

...
Ostatnio zmieniony piątek, 11 czerwca 2021, 13:58 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kantor 4coins - kupuj BTC anonimowo

Postautor: Hernoldex » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:19

Mp7. Sprawa wyglada nastepujaco, kasy jeszcze nie ma a na stronie http://www.blocktrail.com pokazuje mi ze poszla kasa.. oto moj TxId: 257335f8bafa52f7ed2d0a9fa5029694244b750ecc8a5331d3fc87c095d16786 jak mozesz zerknij swoim profesjonalnym okiem

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
Mp7. Sprawa wyglada nastepujaco, kasy jeszcze nie ma a na stronie http://www.blocktrail.com pokazuje mi ze poszla kasa.. oto moj TxId: 257335f8bafa52f7ed2d0a9fa5029694244b750ecc8a5331d3fc87c095d16786 jak mozesz zerknij swoim profesjonalnym okiem.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4coins.pl prowizja?

Postautor: misiekns » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 22:57

Witam. Zakupiłem dzisiaj BTC za kwotę 200zł w serwisie 4coins.pl - tak, aby zobaczyć przysłowiowo czym to się je.
Na ich stronie jest informacja o 2% prowizji przy wpłacie. Po wpłaceniu 200zł, po paru minutach dostałem bitcoinów na kwotę 183zł. Po wysłaniu zapytania skąd ta rozbieżność, otrzymałem odpowiedź, że prócz ich prowizji, prowizję pobiera jeszcze dotpay oraz sieć bitcoin. Okej, zrozumiałem. Jestem zielony i mogłem nie wiedzieć. Chciałem teraz te bitcoiny przesłać na giełdę poloniex i moim oczom ukazała się prowizja 57zł (z czasem realizacji do 2-3 godzin). Po prostu zdębiałem. Naprawdę aż takie wysokie są te prowizje wszędzie czy tylko na tym serwisie? Rozumiem, że dla niektórych osób to pytanie może być głupie, ale muszę się upewnić, bo nie dowierzam.
Pozdrawiam!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4coins.pl prowizja?

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 19 grudnia 2017, 00:06

Aby twoja transakcja poszła bez opóźnień to tak wygląda, opłata jest na poziomie 0.0009 BTC. możesz delikatnie obniżyć ją do 0.0008BTC ale dalej to ponad 50zł prowizji za wysłanie BTC :)

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4coins.pl prowizja?

Postautor: OlafCrypto » wtorek, 19 grudnia 2017, 00:50

Jakbyś kupił Bitcoin Casha na 4coins to prowizje są duuuużo mniejsze. IOTA - darmowe przelewy, DASH, Litecoin Prowizje poniżej 1$

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4coins.pl prowizja?

Postautor: misiekns » wtorek, 19 grudnia 2017, 10:25

Gra nie warta świeczki. Żeby kupić BTC na 4coins.pl i wpłacić na giełdę, to w sumie wychodzi jakieś 35% prowizja całkowita :lol:
Jest jakiś godny polecenia serwis, gdzie mogę zrobić to taniej? Tzn. kupić za PLNy BTC, ewentualnie coś innego, żeby wpłacić na giełdę i móc tym obracać? Bo chyba najlepszym wyjściem byłoby zabranie tych pieniędzy z tego serwisu i spróbowanie gdzieś indziej, gdzie będzie taniej.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

4coins.pl prowizja?

Postautor: topnetdeal » wtorek, 19 grudnia 2017, 12:06

To nie jest problem z serwisem i jego stawkami (we wszystkich jest to podobny rząd wielkości), tylko z siecią BTC. Niestety sieć jest już bardzo rozbudowana, a dodatkowo w ostatnich miesiącach wraz z napływem nowych użytkowników sukcesywnie "zapychana" i z tego powodu opłaty za przesył coin'ów są mocno wywindowane. Oczywiście można pokusić się o wysyłkę z nieznacznie niższym fee, ale istnieje obawa czy taka transakcja wyjdzie i zostanie potwierdzona przez sieć w rozsądnym czasie (kilka, kilkanaście godzin). Tak jak Ci koledzy pisali, do przelewów na stosunkowo niewielkie kwoty Bitcoin się nie nadaje, bo dużą część pochłania "opłata przesyłowa", w takich przypadkach należy wybierać BCC, LTC, DASH i im podobne coiny z ułamkami opłat tego co pobiera sieć BTC.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4coins.pl prowizja?

Postautor: misiekns » wtorek, 19 grudnia 2017, 12:22

Czyli w moim wypadku najlepiej by było sprzedać te BTC za PLN na 4coins i zakupić BCC?

Wróć do „Kantory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości