Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: anubis » środa, 13 grudnia 2017, 15:37

Co polecacie ?
Intuicyjna obsługa, niezawodność, bezpieczeństwo, cena.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: Rumcajs » środa, 13 grudnia 2017, 15:41

Ledger Blue :)
Ale zapasy wyczerpane :)

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: anubis » środa, 13 grudnia 2017, 16:05

A Ledger Nano S ? kupić bezpośrednio czy od konkretnego sprzedawcy?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: bl4ck » środa, 13 grudnia 2017, 16:07

@anubis, na stronie Ledger masz oficjalnych dystrybutorów tam na allegro jedna czy tam dwie osoby nimi są, dodatkowo dla pewności możesz na nowo wgrać firmware aby być w 100% pewnym że nikt go nei zmodyfikował.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: Rumcajs » środa, 13 grudnia 2017, 16:10

takie coś to ja bym kupował tylko od producenta bezpośrednio bo to za ważna rzecz żeby ryzykować że ktoś to preparował po drodze ale pewnie bedzie dłużej trwało. Podobno na tym jest/powinna być holograficzna nalepka jakby plomba gwarancja ze nie było otwierane ale nie otwierałem opakowania Nano S tylko gdzies na jakims filmie widizałem jak ktoś to palcem pokazywał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: KryptoBanita » środa, 13 grudnia 2017, 16:19

@Rumcajs
Nalepka z holo jest na opakowaniu Trezor.
Pudełko z Ledger jest w folii BEZ HOLOGRAMÓW.
To i to brałem od producenta, bo nie było wtedy polskich przedstawicieli.

PS
W obecnych czasach nalepki można sobie dowolne zrobić bez problemu.|
Ja bym Ledger kupował tam, gdzie taniej i szybciej
bl4ck pisze: dla pewności możesz na nowo wgrać firmware aby być w 100% pewnym że nikt go nei zmodyfikował.
Ostatnio zmieniony środa, 13 grudnia 2017, 16:24 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 3 razy.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: anubis » środa, 13 grudnia 2017, 16:20

No właśnie zależy mi na czasie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: KryptoBanita » środa, 13 grudnia 2017, 16:23

Masz polskich dystrybutorów - wgraj firmware jak masz wątpliwości.
Przynajmniej w Trezorze robi się to po "małpiemu" - w Ledger nie może być trudniej, ale jeszcze nie zmieniałem.
Chyba w Ledger Manager jest taka funkcja.
Nie zastanawiaj się tylko bierz, aby było szybciej. Każda chwila bez Ledger to może być chwila STRACONA :evil:

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: anubis » środa, 13 grudnia 2017, 20:15

Kupione u żabojadów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel sprzętowy do Ethereum?

Postautor: Rumcajs » środa, 10 stycznia 2018, 15:16

Mam pytanko, da się zrobić kolejne adresy Eth w Nano S ?
Bo w zwyklych walletach to trzeba było zakładać osobne Acount na każdy 1 nowy adres Eth jeśli się chciało mieć osobne.
A tutaj w Nano one są wyliczone z seeda i moze być wiele jak do innych coinów, niektóre (a może każde?) do każdego odbioru wpłaty pokazują nowy adres ale jak uruchamiam apke w chrome Eth wallet to po wcisnieciu przycisku "Receive" pokazuje mi tylko 1 adres, a wydawało mi się że kiedyś w nim widziałem wiele po koleji tak jak w innych coinach. Ale nie wysyłałem na niego Eth tylko same tokeny więc co sie stanie jak wyślę Eth troche na niego (zeby miec na gas) to jak wcisne nastepny raz "receive" to mi ta appka wygeneruje kolejny adres jak w innych coinach ? I co wtedy z tokenami, je jak wysyłalem to zawsze na ten pierwszy pokazywany bo nie wiem czy sie zrobia kolejne a do tego bezsensu rozrzucać tokeny po wielu adresach GDYBY sie robiły kolejne adresy po wpłaceniu eth, ale nie wiem cyz sie nie robią, nie sprawdzałem a sieć zamulona a teraz sie zastanawiam czy trzymać to wszystko razem w jednej kupie czy tokeny poukładać 1 token na 1 adres osobny.
I do wysłania Tokenów jest potrzebny eth w sensie gas i co robic z tymi dalszymi adresami bo normalnie to tokeny sie trzymało na jednym adresie i troche eth żeby mieć na gas do ich przesyłania, a jakby było więcej adresów to eth na gas pobierałby się automatycznie z innych adresów dlatego ze to adresy w ramach jednego Nano Ledgera ? Czy ludzie tak chyba robią bo widziałem na Top 100 róznych tokenów że mieli 1 token na 1 adresie i na nim nic poza tym nie było, nawet eth czasami nie mieli do holdowania.
To może byc wygodne jak ktoś nie chce żeby ktoś przylukał cały jego adres to móglby rozesłać po koleji swoje tokeny tak żeby każdy token jeśli ma ich tylko kilka sztuk był na osobnym adresie eth w tym Nano S ? Dlatego tyle widać na Top 100 adresów z tylko 1 tokenem ?
Da sie tak zrobić czy Ledger Nano S ma tylko 1 adres Eth w sobie bo nie widziałem opcji na założenie kolejnych ??

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości