Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: LukaszLukasz » piątek, 8 grudnia 2017, 09:09

LukaszLukasz pisze: Ja uważam, że BCH lada dzień odbije, w tej chwili na BTC jest panic buy, zrobiło się o nim głośno w mediach i ludzie nie wiedzą co kupują. Steam się wycofał z BTC, przesyłać się nie opłaca, Nicehash okradziony, WallStreet próbuje bojkotwać. BCH już raz wyskoczyło jako alternatywa dla BTC. Poza tym pojawiło się kilka pozytywnych newsów dla BCH. Jak zwykle ludzie zareagują dzień później. 1200 to jest cena gdzie warto kupować. Zarabia się kupując jak kurs spada. Nikomu tego nie doradzam ani nie polecam. Dzielę się swoimi przemyśleniami.
No i powtórze to co już mówiem wcześniej, na prawdę lubię grać na tym BCH :) Kupiłem po 1200 i w nocy się sprzedało a ustawiłem wygórowaną cenę. Najgorzej kupić i siedzieć patrzyć na wykres :) Miły poranek.
PS
Fajie teraz też gra się na IOTA.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: miso20 » piątek, 8 grudnia 2017, 10:49

LukaszLukasz pisze: Ja uważam, że BCH lada dzień odbije, w tej chwili na BTC jest panic buy, zrobiło się o nim głośno w mediach i ludzie nie wiedzą co kupują. Steam się wycofał z BTC, przesyłać się nie opłaca, Nicehash okradziony, WallStreet próbuje bojkotwać. BCH już raz wyskoczyło jako alternatywa dla BTC. Poza tym pojawiło się kilka pozytywnych newsów dla BCH. Jak zwykle ludzie zareagują dzień później. 1200 to jest cena gdzie warto kupować. Zarabia się kupując jak kurs spada. Nikomu tego nie doradzam ani nie polecam. Dzielę się swoimi przemyśleniami.
A co sądzisz o wejściu kontraktów na btc? Bo tak pomijasz to troche

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: LukaszLukasz » piątek, 8 grudnia 2017, 11:36

Ja uważam, że zaraz przed ludzie zaczną się wyprzedawać i realizować zyski i w tedy kasa pójdzie z powrotem w alty. Podobnie jak bywało w przypadku forków.
Oczywiście jak to zwykle bywa z wróżeniem nie wiadomo czy tak się stanie przed 10 czy przed 18 dopiero ? A być może zacznie się wtedy większa korekta i wszystko łącznie z BTC zacznie lecieć na twarz ? Kto to wie? Ja na razie gram ostrożnie na altach ponieważ zakładam, że do momentu wejścia kontaktów rynek mocno się nie zkorekci ale będzie sporo okazji do szybkich wejść i szybkich realizacji zysków na altach.
W BTC boję się wchodzić ponieważ spodziewałem się korekty jakiś czas temu ale nagonka medialna i dopływ inwestorów dalej pompuje kurs. Czekam z zakupem na tę korektę. Teraz jednak nic mnie nie zdziwi nawet gdyby kurs jeszcze do 20 000 dobił.

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kulfon » piątek, 8 grudnia 2017, 16:45

Zeyt pisze: Ktos spanikował 3k BCH rozeszlo sie pomiedzy pionków :P
Bo to była sztuczna bańka napędzona przez programistów, którzy odeszli. Teraz kurs jest bardzo stabilny.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BioHay » piątek, 8 grudnia 2017, 16:48

Kulfon pisze:
Zeyt pisze: Ktos spanikował 3k BCH rozeszlo sie pomiedzy pionków :P
Bo to była sztuczna bańka napędzona przez programistów, którzy odeszli. Teraz kurs jest bardzo stabilny.
Możesz troche rozjaśnić temat ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Zeyt » piątek, 8 grudnia 2017, 16:49

Wczoraj w nocy jakis grubasek zrzucił 3000 BCH w jednym momencie stad taka dluga szpila na wykresie, moze on o czyms wiedzial, a moze spanikował :P jak zawsze dowiemy sie po fakcie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 grudnia 2017, 16:50

Piękne wahania w nocy. Jak zwykle wszedłem za wcześnie znacznie a i tak wyszedłem na zysk. Ech jakby łapać z 70%+ zasięgu tych ruchów na BCH, to naprawdę jest maszynka do DT. :)
Spodziewam sie próby ruchy w okolice 1470-1500$ ale 1820-1848k na Bithumbie muszą zostać pokonane a nie dotknięte na spadek.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kulfon » piątek, 8 grudnia 2017, 16:57

@BioHay, Za dużo by pisać. W skrócie programiści btc powiedzieli, że btc upadnie i przechodzą do bch. Bch więc urosło do góry. Później bańka się wyrównała i teraz w sumie BCH nie rośnie. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BioHay » piątek, 8 grudnia 2017, 17:05

Kulfon pisze: @BioHay, Za dużo by pisać. W skrócie programiści btc powiedzieli, że btc upadnie i przechodzą do bch. Bch więc urosło do góry. Później bańka się wyrównała i teraz w sumie BCH nie rośnie. ;)
Dzięki za odpowiedz, coś liznąłem tematu.
Ja niestety z chamstwa i pazerstwa nie sprzedałem licząc, że jeszcze pójdzie w górę, niestety teraz odpoczywam do następnego wzrostu.

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kulfon » piątek, 8 grudnia 2017, 17:08

@BioHay, Ja w ogóle nie wiedziałem co to będzie bo sieć BTC była strasznie obciążona wtedy. BCH nie pójdzie już tak w górę. Radzę odmrozić kapitał i grać na lepszych coinach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 grudnia 2017, 17:09

Kulfon pisze: Bo to była sztuczna bańka
Jak odróżnisz bańkę niby sztuczną od nie-sztucznej?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kulfon » piątek, 8 grudnia 2017, 17:10

@Wymazywanie, Dobra. Mój błąd każda bańka to po prostu bańka. Jestem bardzo zmęczony szkołą wybacz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 grudnia 2017, 17:11

Kulfon pisze: BCH nie pójdzie już tak w górę. Radzę odmrozić kapitał i grać na lepszych coinach.
Jak długo grasz i czy masz aż taką wiedzę i umiejętności i osiągnięcia, by tak doradzać? :)
Ja po 5 latach bym się bał wydawać sąd typu, że coś nie pójdzie na pewno w górę itp.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Zeyt » piątek, 8 grudnia 2017, 17:29

Jestem swieży ale wydaje mi sie ze na BCH teraz formuje sie ładny klin, ciekawe ktoredy z niego wyjdzie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 grudnia 2017, 17:41

Może do wykresu wrócę i sytuacji w dt. Wielka szkoda, że nie ma na tv z Bithumba.
Na polo/usdt spójrzmy, jest wyjście pod trójkąt i powrót. Druga zmyłka i dół czy ratowanie pod trójkąta w górę? Można ładnie zarobić znając odpowiedź.
W małej skali to wyglądało jak panic buy i dump, zwłaszcza na Bithumbie.
Co do DT i rynku BCH/usdt polo/trexa, są bardzo chwiejne, dziurawe, podatne na duże wahania, do tego jest między nimi często ostatnio spread.
Ten wzrost to reakcja na spadek BTC. Ale czy w razie dalszego spadku, BCH dalej będzie reagował w ten sposób - nie wiemy, ale jest to prawdopodobne. Przy scenariuszu wzrostowym, pewnie zrobi pennanta (chorągiewkę) w zacieśniającym się trójkącie (patrząc na polo).

Dobra, wykresy wrzucam. Na Bithubie pokonanie tej linii górnej byłoby dobrym znakiem do być może dłuższego zakupu niż na kilka-kilkanaście godzin.
Nie polecam kupować/sprzedawać tego, ale polecam przyjrzeć się, bo jest w ciekawej sytuacji i do DT i do gry ciut dłuższej. Spadek z tego dalej zapoczątkowałby jednak kończenie nierozwiniętego tr. symetrycznego z dolnym ograniczeniem koło 1200$ (patrz jedne z wykresów) a spadek pod niego, dłuższy dwntrend.









Dodano po 37 sekundach:
Zeyt pisze: Jestem swieży ale wydaje mi sie ze na BCH teraz formuje sie ładny klin, ciekawe ktoredy z niego wyjdzie
Na jakiej skali i giełdzie? Narysuj go i wrzuć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kulfon » piątek, 8 grudnia 2017, 17:58

Wymazywanie pisze:
Kulfon pisze: BCH nie pójdzie już tak w górę. Radzę odmrozić kapitał i grać na lepszych coinach.
Jak długo grasz i czy masz aż taką wiedzę i umiejętności i osiągnięcia, by tak doradzać? :)
Ja po 5 latach bym się bał wydawać sąd typu, że coś nie pójdzie na pewno w górę itp.
Hah. Przecież BCH chce się wybić na tym, że został stworzony z btc i ma btc w nazwie. Ja nie wiem dlaczego ludzie tam polecieli (8mb blok, tańsze i szybsze transakcje) ale wrócili i btc ma więcej % niż ostatnio. Słuchaj Wymazywanie! BCH jest stabilny, za stabilny przy takich kwotach. Gra się na małych, Rollema się zapytaj to Ci powie. :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Zeyt » piątek, 8 grudnia 2017, 18:01

https://imgur.com/hE3XPfX
W skali 5M na finexie :P haha nie no troche wstyd przed wysmianiem ale wiadomo czlowiek uczy sie na bledach, u mnie wyglada to tak


EDIT: To jest chyba pennant :P Jak wrzucac zdjecia zeby nie pojawial sie link a obraz odrazu, procz tego wydaje mi sie ze LT wydaje sie byc respektowana, odrazu wyskakuje scianka jak sie zbliza do niej

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 8 grudnia 2017, 19:04

Zeyt pisze:EDIT: To jest chyba pennant :P Jak wrzucac zdjecia zeby nie pojawial sie link a obraz odrazu, procz tego wydaje mi sie ze LT wydaje sie byc respektowana, odrazu wyskakuje scianka jak sie zbliza do niej
1. Wchodzisz na jakiś hosting zdjęć np. na stronę zapodaj.net
2. Przechodzisz do zakładki "Na Forum"
3. Podajesz ścieżkę do obrazka ustawiając rozdzielczość i uploadujesz
4. Kopiujesz i wstawiasz na forum ten ostatni link przy nazwie BBCode

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 grudnia 2017, 19:25

Zeyt pisze: https://imgur.com/hE3XPfX
W skali 5M na finexie :P haha nie no troche wstyd przed wysmianiem ale wiadomo czlowiek uczy sie na bledach, u mnie wyglada to tak


EDIT: To jest chyba pennant :P Jak wrzucac zdjecia zeby nie pojawial sie link a obraz odrazu, procz tego wydaje mi sie ze LT wydaje sie byc respektowana, odrazu wyskakuje scianka jak sie zbliza do niej
To trójkąt symetryczny, nie klin. Wygogluj sobie kliny i trójkąty, bardzo się przyda.
Nie ma co wyśmiewać, dobry początkujący to taki który się czegoś uczy. Brawo i tak trzymać. :)

Dodano po 4 minutach 23 sekundach:
Pennant (chorągiewka) to tr. symetryczny ale po słupku wcześniej. :)
Tak jak flaga, słupek-wystrzał (ang. "pole") a potem tr.sym (=pennant) lub kanał (=flaga).
Flaga często się mówi tez potocznie o pennancie. Ale się różnią.
BuulBearFlagsPennants.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Zeyt » piątek, 8 grudnia 2017, 19:40

Wymazywanie pisze:
Zeyt pisze: https://imgur.com/hE3XPfX
W skali 5M na finexie :P haha nie no troche wstyd przed wysmianiem ale wiadomo czlowiek uczy sie na bledach, u mnie wyglada to tak


EDIT: To jest chyba pennant :P Jak wrzucac zdjecia zeby nie pojawial sie link a obraz odrazu, procz tego wydaje mi sie ze LT wydaje sie byc respektowana, odrazu wyskakuje scianka jak sie zbliza do niej
To trójkąt symetryczny, nie klin. Wygogluj sobie kliny i trójkąty, bardzo się przyda.
Nie ma co wyśmiewać, dobry początkujący to taki który się czegoś uczy. Brawo i tak trzymać. :)

Dodano po 4 minutach 23 sekundach:
Pennant (chorągiewka) to tr. symetryczny ale po słupku wcześniej. :)
Tak jak flaga, słupek-wystrzał (ang. "pole") a potem tr.sym (=pennant) lub kanał (=flaga).
Flaga często się mówi tez potocznie o pennancie. Ale się różnią.

BuulBearFlagsPennants.jpg
Prawym przyciskiem myszy, zapisz jako :P Wyczytalem ze przy trojkacie symetrycznym powinno sie sprzedawac przy gornej linii trendu lub najpozniej w momencie wybicia dolem, czyli w sumie teraz ;o gorzej jesli wyjdzie gora to wtedy trzeba czekac na korekte z tego co rozumiem

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości