Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tomaslfc14 » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:44

Finex jeszcze się opiera 15k, ale za to na bittrexie już 15100...

Edit: A nie, sorki, Finex nawet więcej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:46

Obrazek

Może cos takiego ale nie jestem do tego do końca przekonany :twisted: Max 17200 $ finex. Do tej pory mediana byla jakims tam oporem ale z drugiej strony bez oporu 2 k wiecej ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 16:00 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:47

@tomaslfc14, Na Bittrexie nie ma /usd ale /tether a on nie jest równy 1$ teraz, a nawet gdyby, to 100$ na tym poziomie to tylko 0.67%, czyli spread na granicy obustronnego fee (bez żadnego znaczenia).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:00

Trochę późno wpadłem na ten pomysł no ale być może jest jescze co nieco do ugrania więc piszę.
Skupmy się może na znalezieniu kolejnych "zatrzymań" dla ceny. Pomóżmy sobie nawzajem a być może coś się uda wspólnie zarobić. Kolega @soulnecturn podrzucił bardzo fajne graficzne narzędzie które tutaj wyjątkowo się sprawdza. Jest nad wyraz dokładne. Tym narzędziem jest "fib channel" lub "kanał fibo" w polskojezycznej części tradingview.

Badam w zasadzie dwa układy tego kanału:
1) od pierwszego wybicia powyżej 10k i do pierwszej lokalnej górki na około 10800
wygląda tak:


2) z Tego samego poziomu co 1) tylko do drugiej lokalnej górki w okolicach 11450
wygląda tak:


Obie te rozpiętości bardzo dokładnie pokazują (do tej pory) kolejne poziomy zatrzymań ceny w jej marszu ku górze.
Np teraz następne zatrzymanie to dopiero okolice 15960. wygląda że mozna jeszcze trochę skubnąć na długiej.
Przez ostatnie kilka dni jak ten idiota próbowałem krótkiej i oczywiście zaliczyłem obsuwę. Niby wiem co jest grane ale mózg się buntuje i z realizacją racjonalnego planu jest kłopot. Od dzisiaj tylko długa aż do odwołania, co niestety wiąże się z łapaniem noży no ale być może tym razem bedzie lepiej :mrgreen:
W tej chwili czekam na zjazd do 15100 lub 14800 i podstawiam koszyk.
Następne zatrzymanie to (jak wyżej pisałem) 15960 (no 16K) i tam bedę wysiadał. to jest cena z Finexa na Bitmexie to będzie raczej 16200-16300
Wszystkie moje wejścia mają SL (z opcją "stopmarket") Bez SL taka gra nie ma sensu.
SL dla tych wejść ustawiam na 14200 wszystkie ceny wejścia i wyjścia z Bitmex natomiast analiza jest na Bitfinexie bo to jednak nadal oni są kluczową giełdą. Ceny z Bitmexu i Bitfinexa sporo się różnia.

Bardzo chętnie przeczytam inne sugestie co do poziomów zatrzymań ceny (takich chwilowych ATH)
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 16:20 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:00

koreańczycy też powoli atakują wyższe kursy.... 18 000 USD to za mało.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:09

@soulnecturn @zbiges - zabrakło mi plusów, ogromne dzięki za oświetlenie drogi, bo powoli strach mnie ogarnia nią podążać ;)

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:11

Jak Waszym zdaniem odbije się na innych walutach prawdziwa korekta? Już teraz mam wrażenie, że BTC wysysa z nich życie. Nie mówiąc już o małych korektach, które powodowały od razu panic sell... Co jak będzie konkret? Będą szorować po dnie?
Nie wyobrażam sobie tego. Duży koszyk trzeba będzie naszykować...

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Czarsky » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:12

Na BB właśnie wsysają 55k... :shock:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: chciwyszczur » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:13

Dwa tygodnie temu wychodziłem "definitywnie" z BTC i altów. Niestety okazało się, że czuję się nieswojo bez żadnego coina ;) Wsiadłem do pociągu BTC po kursie około 32k. I ja myślę, że mam na razie dość. Pogubiłem się już w tym. Nawet spać nie można. Może za dużo włożyłem. Jestem za mały na to co nam rysują traderzy. Fajnie się grało kiedy było stabilniej. Siedzieliśmy sobie z Murphym nad wykresikami. Próbowaliśmy co nieco rozkminić. Dobrze szło. A teraz chcę tylko zrozumieć to co się dzieje. Szukam racjonalizacji tych wzrostów. Czy ktoś to może jakoś logicznie usankcjonować? I want to know :geek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:13

Panowie 29 TH obecne daje dziennie 0.0049 BTC co znowu daje wg. Tego wyważonego i logicznego poziomu cenowego..260 zł co 24h. Czy mam rozumieć że mając koparki chwiciłem kogo za nogi ? Nie jeden dziennie tyle nie zarabia pracując na etacie.
Tydzień temu reaktywowalem Antminery s5,wczoraj zapomniane s3. Teraz patrze z pożądaniem na stare,zakurzone i zapomniane dawno temu s1 - one to czują :)
Ps. I znowu od rana kopie BTC oczywiście, oczywiście :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 16:18 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:14

Właśnie się zorientowałem że może już nie być cofki do 15100 :) No trudno zobaczymy szczebel wyżej.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ishias » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:19

Czytał ktoś moje posty wstecz? Bo chyba widzę że nie. 20k usd cel jak dojdzie do okolic 19k usd zalecam ewakuacje. Myślałem ze do końca roku będzie 20k ale chyba w sobote to osiągnie albo w niedziele xd. Tylko alty dostają po dupie przez te szybkie wzrosty i strata sie kreuje;/

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitmar » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:21

zbiges pisze: Skupmy się może na znalezieniu kolejnych "zatrzymań" dla ceny.
Ja bym brał jeszcze pod uwagę tempo przyrostu kursu. W 6 dni zrobiliśmy 50% (!!!) i to od i tak wysokiego poziomu a to wygląda tylko na jedno (ostania faza) ;) Żadnych istotnych korekt (pomijam te mini), aż do tej "jednej" bym się już na tym etapie raczej nie spodziewał. W teorii nawet do 20k możemy pójść szpilką w szybkim tempie, ale tylko nieliczni zdążą to pewnie wykorzystać. Z drugiej strony na te 20k wielu czeka, więc może być zmyła przy np. 18-19, albo i zaraz ;)

P.S
Teraz kurs jest szybszy od tych co próbują go analizować ;) czyli płyniemy silnym prądem na pontonie w stronę wodospadu Niagara.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: stalker27 » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:28

@chciwyszczur:

To ja może tylko przytoczę swój post sprzed 10 dni, pisany przy cenie jakoś $9200, przy której wielcy tego forum już shortowali jak opętani, i pewnie nadal to robią, tym samym w niewielkiej części sponsorując całą tą zabawę :)
stalker27 pisze: Moim zdaniem najbardziej przyziemny powód całego tego wzrostu to (jak już ktoś napisał) przechowywanie wartości w BTC. Ja np. już dawno przestałem sprzedawać swoje bitki, bo zawsze miałem z tego tylko więcej strat niż zysku, i myślę że podobnie robi coraz więcej ludzi (choć mam wrażenie że akurat nikt więcej na tym forum :D). Rosnący popyt, malejąca podaż => to co mamy teraz (przy czym teraz to niekoniecznie ostatni tydzień, ale właściwie całe ostatnie 2 lata). Do osiągnięcia takiej kapitalizacji, jak ma chociażby złoto, i tak jeszcze daleka droga - $100k w ciągu kilku lat będzie spokojnie, a po kolejnych halvingach jeszcze więcej. W końcu jeszcze kilka lat temu było kilka-kilkadziesiąt $ i czy wtedy mówiło się o takich poziomach, jakie mamy dzisiaj? Dlaczego więc to miałby być teraz koniec? Bo taka okrągła liczba? Bo za dużo wzrosło i musi spaść? :D Oczywiście korekta będzie, ale bitcoin w short-termie jest na tyle nieprzewidywalny, że nie warto moim zdaniem pod to grać (no chyba że ktoś jest uzależniony od shortów, jak sporo osób tutaj, tylko że ostatnio nie za bardzo im to wychodzi na dobre). O wiele łatwiej i więcej bitków można sobie zarobić na altach, szczególnie na takiej hossie jaką mamy od mniej więcej dwóch tygodni.

Oczywiście to tylko moje przemyślenia i mogę się mylić. Możliwe że zaraz rozpocznie się (a właściwie zakończy) operacja Dragon Slayer i zobaczymy zjazd do $1000 - ale to by raczej oznaczało załamanie rynku kryptowalut na wiele lat, a nie sądzę żeby grubasom na tym zależało. Po tych FUDach wypuszczonych jakiś czas temu już można było się spodziewać, że będzie dokładnie odwrotnie niż wszyscy mówią, bo nie po to ktoś wypuszcza takie info, żeby się miało ono sprawdzić :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:30

Bardzo ładnie to wygląda, 20k$ soon! :D



[======= stopka =======]
20k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 200$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:32

woow Koreańczycy kontraatakują !!! właśnie przebili 19 000 USD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:33

Koreańcy są jeszcze fajniejsi niż chinole. Moim zdaniem jeszcze japońcy powinni się z nimi pościgać.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ishias » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:34

wizardking76 pisze: woow Koreańczycy kontraatakują !!! właśnie przebili 19 000 USD
To grubo niech teraz bitrexy i inne giełdy nadgonia. Jak tak dalej bedą sie przerscigac to kto wie może byc wiecej jak 20k heh ale jajca. Poprostu chcą ubrać na swieta ameryke po grubych kwotach, tych pseudo cwaniaczków

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ciecho » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:36

na rozluźnienie:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:37

Ja tak to widzę ;)

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, pavlo4444 i 25 gości