Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: depar » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:41

Obrazek
Może coś takiego się realizuje ?
Na niebiesko i na czerwono zaznaczyłem dwa podobne scenariusze.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:43

natip21 pisze: Jak myslicie teraz przy tej cenie 55k zł? Czy czekać na jakieś spadki? a jak tak to kiedy mogą być? Chyba nie ma co czekać. Chodzi mi o długoterminowo, czyli kupic i zostawić (Juz troche mam ale wiecej kupuje i nwm czy teraz sie oplaca, mialem kupic 2 dni temu ale nie mialem dostepu do konta w banku)
Większość wypowiedzi sprowadzi się do mnie więcej tego: Nowsi gracze powiedzą ci kupuj, starsi czekaj albo sprzedaj co już masz.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 14:44 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:44

natip21 pisze:Jak myslicie teraz przy tej cenie 55k zł? Czy czekać na jakieś spadki? a jak tak to kiedy mogą być? Chyba nie ma co czekać. Chodzi mi o długoterminowo, czyli kupic i zostawić (Juz troche mam ale wiecej kupuje i nwm czy teraz sie oplaca, mialem kupic 2 dni temu ale nie mialem dostepu do konta w banku)
Brawo ty ! :mrgreen: Nic tylko brać, zanim inni wykupią ;)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szpon13 » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:44

@natip21 wiekszosc powie Ci, ze nie warto teraz. Ja tez jestem tego zdania, chociaz rownie dobrze za kilka dni BTC moze dojsc do $20k. Ale patrzac czysto na wykres - jesli chodzi o long term poczekalbym na jakas grubsza korekte.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nexushash » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:45

_det pisze: Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to "działa". Najbogatsza rodzina świata NIE pozwoli na to, aby jakiś BTC (którego nie można dodrukować) zawładnął światem.
Zgodzę się dlatego od dawna stawiam hipotezę, że rodzina ma już sporą część tego tortu. W myśl zasady jeśli nie możesz z czymś walczyć po prostu się przyłącz.
Być może to oni stoją za stworzeniem projektu, pomysł padł tuż po wielkim kryzysie 2008 roku. Wygląda na nowoczesną formą strzyżenia owiec pod płaszczykiem wolności, anonimowości niezależności, bo ile można golić ludzi na akcjach, obligacjach, długu.
Wilki z Wall street i elita doliny krzemowej wchodziły w bitka 3 lata temu, kiedy to opiekuńcze rządy walczyły z projektem zamykając co niektórych na dożywocie.
Teraz zapakowani po uszy legalizują zabawkę na fiuczersach i czekają aż ulica włoży w to swoje oszczędności życia.
Z założenia państwa naród ma być chory biedny i głupi tylko tak można nim sterować żaden rząd nie pozwoli by plebsik z ulicy zarobił miliony na jakimś tam bitcoinie. Bo będąc wolny finansowo nie podporządkuje się elitom. Nie będziesz trybikiem korpo, czy niewolnikiem długu i kredytu z pracą po 12h dziennie.

Co do BTC niezłe wyjście z korekty miazga. Ja tam już nic nie gram wypłaciłem chajs i z altów i z bita. Czas przejść na normalny biznes w prawdziwym świecie.
Wszystkim nowym midasom Gratulacje. A świeżaków uprzedzam, bańka pęknie jak nikt się tego nie będzie spodziewał I nie jest to do końca taki łatwy kawałek chleba, walczysz przede wszystkim z własną głową, odnajdźcie własne dobre zasady i strategie.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:49

Macie swoją akceptację :D

Steam is no longer supporting Bitcoin
As of today, Steam will no longer support Bitcoin as a payment method on our platform due to high fees and volatility in the value of Bitcoin.


https://steamcommunity.com/games/593110 ... 4955433613

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:52

bl4ck pisze:Macie swoją akceptację :D

Steam is no longer supporting Bitcoin
As of today, Steam will no longer support Bitcoin as a payment method on our platform due to high fees and volatility in the value of Bitcoin.


https://steamcommunity.com/games/593110 ... 4955433613
Czyli co ...przerzucą się na BCH ? :shock: Czy płatności gotówką :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:55

Jazda pisze:
bl4ck pisze:Macie swoją akceptację :D

Steam is no longer supporting Bitcoin
As of today, Steam will no longer support Bitcoin as a payment method on our platform due to high fees and volatility in the value of Bitcoin.


https://steamcommunity.com/games/593110 ... 4955433613
Czyli co ...przerzucą się na BCH ? :shock: Czy płatności gotówką :mrgreen:
Stawialbym na LTC albo DASH jesli wybiora krypto oczywiscie

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bn801 » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:58

Dzisiaj około południa na TVN24 mówili, że Bitcoin jest już po 52000zł i wzrósł od początku roku o 1800% i że jeśli ktoś kupił na początku roku to teraz jest milionerem ;) Chyba czas na megakorektę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:59

cóż zyskać można więcej niż stracić. Korekta będzie kiedy sobie wymarzy i ma gdzieś opinie innych.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:02

Na stampie pukamy do drzwi 15k.

Edit puk puk otworzyli.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:07

Mamy bardzo byczy rynek. Takiego do kilkudziesięciu lat traderzy nie widzieli. RSI bierze w łeb na takim rynku i nie należy sie nim kierować wogóle.
Siwiejacy z mądrości analitycy ze wzgledu na paraboliczny charakter ruchu wyznaczaja za każdym razem coraz to wyższe poziomy. I teraz tez tak zrobili. Jedziemy o nastepne 3 tys. $ w górę zapewne.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:09

Wymazywanie pisze:
AniaS pisze: Ja BTC bardzo nie często posiadam (zrazilam się po tym jak mnie okradli na Bitcurexie z kilkudziesięciu BTC). :>
Spoiler:
A co to wina BTC, że okradziono Curexa?
Czy może wina złodziei i troszkę "wina" w używaniu giełdy jako portfela znając cyrki z kradzieżami na giełdzie?
To byla "wewnętrzna robota", czyli defraudacja kasy i ludzie, ktorzy są w temacie wiedzą o tym.
Zgadzam się, to byla moja wina, ze mialam zbyt duze zaufanie do gieldy i nie trzymalam BTC w portfelu. W kazdym razie i tak jakos się zrazilam... :> Poza tym alty nie są gorsze... ;) Ponadto gdy zainteresowałam się BTC to nikt jeszcze nie slyszał o altach, wiec BTC to byl jedyny wybór...
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 15:12 przez AniaS, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:11

bn801 pisze: Dzisiaj około południa na TVN24 mówili, że Bitcoin jest już po 52000zł i wzrósł od początku roku o 1800% i że jeśli ktoś kupił na początku roku to teraz jest milionerem ;) Chyba czas na megakorektę :)
Czas na megakorekte bo jest masakryczny naplyw nowych ludzi? Przeciez to idealna sytuacja dla grubasów, małym kosztem mogą sobie podpompować kurs z 11k do np. 20k (małym tj. mniejszym niżby sami mieli pchać). Jeszcze kilka/kilkanascie razy grubasy będą łapać szybko spadki, żeby ludzie sie przyzwyczaili, że to więcej niż 3% nie może spaść i za jakiś czas zrobią przecenę większą.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:20

Bitstamp leci do nieba :D

A oprócz tego, w Google tylko z ostatnich 24 godzin jest prawie 1,700,000 wyników, to powinno dać do myślenia ;)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:20

nexushash pisze: A świeżaków uprzedzam, bańka pęknie jak nikt się tego nie będzie spodziewał
Problem tu polega raczej na tym, że duża część użytkowników tego wątku straciła szacunek (tzn ci którzy w ogóle wiedzą co to jest) dla starych którzy ostrzegają o tym co nieuniknione. No bo jak można zaufać komuś kto się ciągle myli? :mrgreen: prawda? Jest w tym nawet jakaś prymitywna logika. Można poczuć się przez kilka dni bardzo mądrym i w dodatku nie trzeba się niczego uczyć bo przecież nauka (sammodoskonalenie się) jest taka nudna, łee. Można do woli (tylko kilka dni co prawda) wyśmiewać się z @ekonokomika i @Wymazywanie no bo przecież "moje na wierzchu".
Za kilka dni gdy to się już skończy po raz kolejny 90% z nich zniknie zostawiając czasem forum, w pół kolejnego nic nie wnoszącego do wątku zdania. Pozbędziemy się znowu (jak każdej jesieni) tych nieznośnych brzęczących much bo znowu powłażą do swoich dziur. Do następnego razu. Szkoda tylko, że nie potrafią się niczego nauczyć, choćby czytania ze zrozumieniem.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:20

ognos pisze:
bn801 pisze: Dzisiaj około południa na TVN24 mówili, że Bitcoin jest już po 52000zł i wzrósł od początku roku o 1800% i że jeśli ktoś kupił na początku roku to teraz jest milionerem ;) Chyba czas na megakorektę :)
Czas na megakorekte bo jest masakryczny naplyw nowych ludzi? Przeciez to idealna sytuacja dla grubasów, małym kosztem mogą sobie podpompować kurs z 11k do np. 20k (małym tj. mniejszym niżby sami mieli pchać). Jeszcze kilka/kilkanascie razy grubasy będą łapać szybko spadki, żeby ludzie sie przyzwyczaili, że to więcej niż 3% nie może spaść i za jakiś czas zrobią przecenę większą.
Bardzo ciekwe, że wg TVN24 przeciętny polak inwestor ma ponad 55tyś zł wolnych środków żeby sobie zainwestować :D Bo tylko w takim przypadku 18krotny wzrost da 1mln zł.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:26

Gdyby pozostawiać domy i samochody to by pewnie można i ponad pół miliona z "niczego" zgromadzić ale kto o zdrowych zmysłach to zrobi ;)

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tomaslfc14 » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:29

Mam takie pytanie. Często pisaliście tutaj o tych tzw. ściankach w orderbooku. Patrzę na giełdy i kurs rośnie, patrzę na BitBay i kurs nie potrafi przebić się przez 55k, bo ktoś chce sprzedać 32 bitcoiny za 54998, a dalej ktoś 22 bitcoiny za równe 55k. To są te ścianki? Jeżeli to one, to co musi się stać, żeby ją przeskoczyć? Ktoś musi to wszystko skupić? Czy anulować?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:32

m
tomaslfc14 pisze: Mam takie pytanie. Często pisaliście tutaj o tych tzw. ściankach w orderbooku. Patrzę na giełdy i kurs rośnie, patrzę na BitBay i kurs nie potrafi przebić się przez 55k, bo ktoś chce sprzedać 32 bitcoiny za 54998, a dalej ktoś 22 bitcoiny za równe 55k. To są te ścianki? Jeżeli to one, to co musi się stać, żeby ją przeskoczyć? Ktoś musi to wszystko skupić? Czy anulować?
Musza albo wykupic, albo wlasciciel anulowac oferte, ale wydaje mi sie ze ktos po prostu chce po tej cenie sprzedac :P jakbym mial taka ilosc tez bym raczej wysiadal juz


EDIT:
Finex osiagnal 15k ^^ ucze sie od 3 miesiecy ale poki nie rabnie korekta to sie niczego nie naucze :P istny meksyk

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Lord_Bafford, mess_on_a_mission, sebamistrz, serek312, zbig001 i 21 gości