Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 171
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: crone » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:07

A ja dawno nie byłem tak spokojny jak dziś.

Wypłaciłem 1/3 w złotówkach, 1/3 poszła w topowe alty, 1/3 w BTC. Robię sobie przerwę przynajmniej do świąt.

Kurs będzie rósł, nie wiem tylko do kiedy ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:08

Wymazywanie pisze: Nie wiem czy czas na to będzie na 14k czy 20k czy kiedy, ale etap zeżarcia, przeżucia i (przepraszam) wysrania marzeń takich osób co do ceny i rynku jest dla mnie pewny jak wschód Słońca jutro.
to już zawiść przemawia :|
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:09

szpon13 pisze: Serio myslicie, ze to jakas grubsza korekta? Jak dla mnie zleci makx do 13k, szybko odbije i dalej jazda w gore. Chociaz chcialbym sie mylic, bo taki zjazd w okolicce 10k i tam konsolidacja bylaby calkiem zdrowa.
Zazwyczaj w takich momentach jak ludzie mysla ze juz nie spadnie to sie zaczyna ^^

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:11

coco~jambo pisze: @Jazda, wczoraj BCH początkowo też wzrastało podczas spadku BTC, ale po chwili kiedy ten spadek się utrzymywał to i BCH zaczęło zjazd. Nie mówię, że BCH nie będzie miało ATH podczas pękania BTC, ale też nie sądzę aby było to "pewne" ;)
Generalnie nie Twierdzę, że BCH wyjdzie z tego bez szwanku. Jestem bacznym obserwatorem rynki i zauważyłem iż tym razem szybko zareagował na spadek BTC i to opisałem. Lecz nie jestem na tyle wytrawnym graczem, aby przewidywać jak rozegra się dalej sytuacja na rynku. :oops: Moim zdaniem BCH coś tam ugra dla siebie lecz o nowym ATH w sytuacji zjazdu BTC bym nie liczył, raczej bitek wszystkich ściągnie do parteru w razie mocnej draki

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:13

Z tego co widzę, to na tych wahnięciach BTC naprawdę można zarobić na longach na altach, trzeba tylko odpowiednio nisko wejść :D
Bo wiadomo, że BTC teraz wysysa wszystkie alty, czerwono na tablicy, ale jak zaczął spadać, to alty troszkę się odbiły w górę. Niedużo ale zawsze coś, zawsze tyle żeby choć zgarnąć jakiś zysk.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:14

@Jazda, jest niewykluczone, że mocodawcy BCH przy pęknięciu bańki na BTC będą chcieli go "dogonić". W końcu łatwiej będzie się zbliżyć BCH do ceny BTC kiedy ten drugi będzie kosztował 2-3k USD (czy ile może być po pełnym pęknięciu?) niż kiedy kosztuje ponad 10 tysięcy.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:15

Ja wyplacilam juz polowe kasy, reszta w IOCIE i czekam z niecierpliwoscią na korelację odwrotną...na spadek BTC i wzrost altów...IOTY..do 6$+ ;)

Do ilu $ przewidujecie wzrost BTC przed jakąś wiekszą korektą? :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 13:17 przez AniaS, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:15

baggins pisze: to już zawiść przemawia
Żadna zawiść. O co niby zawiść? Przeciwnie. Raczej troska. Oparta na doświadczeniu. Bo mnie też "przeżuło i wysrało" kilka razy i widziałem to naprawdę wiele razy na wielu rożnych baniach. Teraz jest to samo ale silniejsze, bo bania dłuższa niż typowe dawne banie BTC czy altów.

Podkreślam, potencjał zaczadzonych banią jest ogromny do skoszenia. To żadna zawiść, to dosłownie troska.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: _det » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:20

Panowie, będzie szło dalej w górę. Coiny zaczynają znowu spadać, po lekkim wzroście. BTC musiało się "do tankować"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:20

@Wymazywanie ...no dobra może za mocne słowo, ale zazdrość myślę, że tak..... w tej chwili kurs premiuje bezrefleksyjnych tudemunów, a nie rozsądnych i ostrożnych graczy... będąc takim odczuwałbym negatywne emocje względem tej oszalałej z chciwości gawiedzi, która zarabia a ja nie... trudno się od tego odciąć
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:24

@wrip, Poczytaj o sektach ekonomicznych, ciekawe posty pisał @edbog: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ne#p402553
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:26

_det pisze: Panowie, będzie szło dalej w górę. Coiny zaczynają znowu spadać, po lekkim wzroście. BTC musiało się "do tankować"
Niestety to tez prawdopodobne.

Co na ten temat myslicie, jaki target przewidziany...?;)

Ja BTC bardzo nie często posiadam (zrazilam się po tym jak mnie okradli na Bitcurexie z kilkudziesięciu BTC). :>

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:27

Jazda pisze: Czyżby to ten czas..... ZJAZD BTC i zadziwiające błyskawiczne odbicie BCH hoho
To już 6 czy 7 zjazd w ciągu 2 dni, a wy wciąż się nabieracie (ja też się na początku nabierałem) na to, że się korekty zaczynają i wzbudza emocje. Grubas/Animator widzi, że po każdym zrzucie jest 10ciu na wykupienie jego monet, więc czemu ma wszystko zrzucac i zarzynać świniaka, skoro mimo większych zrzutów rośnie jeszcze bardziej. Ja już po 2 razach przestałem shortować, bo to bez sensu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:29

baggins pisze: ...no dobra może za mocne słowo, ale zazdrość myślę, że tak.....
Spoiler:
O co zazdrość?
Nie lubię pisać wprost o swoich zyskach, ale są wyższe niż kiedykolwiek myślałem. Nie zazdroszczę nikomu zysków, zwłaszcza jak sam notuję naprawdę spore. Mój styl gry od zawsze ograniczał mi pełne korzystanie z baniek, równocześnie pozwalając na stałe i nadal spore zyski w każdym trendzie, co jest moim celem. Pamiętaj, że nadal jestem bardziej graczem altowym niż bitcoinowym i nawet taka bania btc nie robi większych profitów niż ja na altach w tym czasie nawet grając z doskoku i fragmenty ruchów. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:36

AniaS pisze: Ja BTC bardzo nie często posiadam (zrazilam się po tym jak mnie okradli na Bitcurexie z kilkudziesięciu BTC). :>
Spoiler:
A co to wina BTC, że okradziono Curexa?
Czy może wina złodziei i troszkę "wina" w używaniu giełdy jako portfela znając cyrki z kradzieżami na giełdzie?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: _det » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:40

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to "działa". Najbogatsza rodzina świata NIE pozwoli na to, aby jakiś BTC (którego nie można dodrukować) zawładnął światem. Wtedy rodzina ta nie będzie miała banków w swoich rękach - nie będzie mogła rządzić. Nie dopuszczą do tego. To jest jedna WIELKA ściema. Jak w jeden sposób zniszczyć BTC ? A no w taki:
Dodrukować tethery - wykupić BTC - aby cena poszła w kosmos - i wyjąć wszystko z rynku - Rodzina ta zarobi gruby chajs, a BTC straci swoją "wartość" waluty przyszłości, skoro ktoś będzie mógł w łatwy sposób nią "manipulować"

Ad1:
Do tego jeśli to zrobią, wiele ludzi straci majątki - zaczną "atakować" swoje rządy (tak jak z frankowiczami i ambergold) że nie ustrzegli ich przed taką sytuacją etc... Ludzie nie będą mieli za co żyć - zaczną się rabunki, manifestacje, kradzieże, rozboje ...etc

Ad2:
Jakie poglądy "religijne" ta rodzina ma - osoby zainteresowane tematem wiedzą - będzie im to na rękę.

Ad3:
Wtedy rodzina ta wyjdzie z pomocą dla Państw aby im "dać" pieniądze na pokrycie i pomoc obywatelom (rządzący będą cacy - "kupią" sobie elektorat, pokażą że potrafią poradzić sobie w trudnych sytuacjach) w zamian za inne korzyści - oni udobruchają ludzi (ich własnymi pieniędzmi) a rodzinka ta zdobędzie jeszcze większą władzę nad tymi państwami.

Myślę że brzmi to całkiem logicznie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 13:52 przez _det, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:41

Perły przed wieprze.
Obrazek
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:23

Mam taką śliską teorię...
AT ostatnio mało się sprawdza - kliny górą, z kanałów wychodzi i wchodzi jak się podoba itp...

To może takie coś:


Ideologia banalna (w dużej części to już opisywałem to dawno temu, ale to jest wciąż w grze):
Start wzrostu mieliśmy w marcu (nasza rakieta czerwona ;))
I liczymy kolejno fale według korekt - im dalej w las tym korekta szybsza!
Pierwsza fala i korekta 38,5% = 34 dni [2 Poziomy Fibo idealnie zrobione!]
Druga Fala i korekta 40.3% = 13 dni [2 Poziomy Fibo idealnie zrobione!]
Trzecia Fala i korekta 29,5% = 4 dni [2 Poziomy Fibo idealnie zrobione!]
Czwarta Fala i korekta 21% = 1 dzień [2 Poziomy Fibo idealnie zrobione!]
Aktualnie jesteśmy w 5-ej fali (ostatniej przed większą korektą). Jeżeli pójdziemy tropem poprzednich fal i korekt to cel określony jest na 20k USD + (czerwone granice na samej górze -> 476.46% oraz 500% FIBO od startu!) Po drodze opory to okolice 14860 (aktualnie trwał!) potem 15695 pewnie się zatrzyma i pomyśli. Idealnym zamknięciem całości byłoby zrobienie 500% FIBO 21351 USD!!! Po czym zapraszamy na korektę ? Trzeba oczywiście założyć, że wyjście może być nieco wcześniej lub później - to może się odbyć tak szybko (wzrost i zjazd) że każdy się pogubi...

Taka moja wizja patrząc na to co się dzieje i analizując mimo wszystko nadal wykres w ten właśnie sposób.

Anyway, taka propozycja ode mnie - ja pod nią będę delikatnie grał.
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:29

No to płyniemy dalej:

Obrazek

Apropopo, wg. Google Trends, słówko "Bitcoin" przekryczło "Money".
-> https://trends.google.pl/trends/explore?q=bitcoin,money

Obrazek

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: natip21 » czwartek, 7 grudnia 2017, 14:40

Jak myslicie teraz przy tej cenie 55k zł? Czy czekać na jakieś spadki? a jak tak to kiedy mogą być? Chyba nie ma co czekać. Chodzi mi o długoterminowo, czyli kupic i zostawić (Juz troche mam ale wiecej kupuje i nwm czy teraz sie oplaca, mialem kupic 2 dni temu ale nie mialem dostepu do konta w banku)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 22 gości