Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 lipca 2017, 00:38

Zdjęcie w stylu "spróbuj znaleźć związek przyczyno skutkowy" - dla debili
Moim zdaniem ewidentnie przesadzasz.
Cena złota wykres z ostatnich 100 lat.
Tak dobrze widzicie uncja złota kosztowała lekko ponad 20 USD
Czasy się zmieniają. Abstrachując temat z Goldman, o którym pisał Bit-els, jeszcze całkiem nie tak dawno ludzie zastanawiali się czy BTC przebije wartość złota, wcześniej kupowali skarpetki płacąc BTC, teraz zastanawiamy się nad wartościami rzędu 3k - 3500USD. Mi po plecach ciarki nie przechodzą, bo zdaję sobie sprawę z tego, że całkiem nie tak dawno ludzie przewidywali, iż po przekroczeniu prędkości 40km/h ich organizmy będą się dematerializować. Gdzie jesteśmy dzisiaj? Odkrywamy wodę na Marsie, gdzie będziemy za 50lat? S-F nie jest wcale tak odległe jak mogłoby się wydawać, zaś same rachunki czy to 1mln usd, czy cena złota dziś, a szacunkowa wartość dolara wkrótce mogą stanowić dla niektórych nie lada wyzwanie. Natomiast jeżeli zaufamy faktom, które jasno wskazują na to, że wartość danej waluty nie jest stała i nie trwa wiecznie, zaś jej żywotność średnio nie trwa dłużej aniżeli 25lat to również można by spodziewać się nietypowych schematów. Ale ja bym nie kreślił katastroficznych scenariuszy, jeszcze nie w tej dekadzie. Poza tym kto rozsądny ponad dekadę temu przewidywałby, że cała gospodarka krajów rozwiniętych będzie opierać się na długu i dodruku... Pierwsza myśl - absurd. Chłodna analiza faktów: jak widać dzieje się, a więc to jest także możliwe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: adam1226 » niedziela, 9 lipca 2017, 01:23

ale bylo tez mnostwo przewidywan ktore sie nie sprawdzily chocby w 10% ..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 10 lipca 2017, 19:28

Jak dla mnie jak ktoś chce trzymać swoje oszczędności przez lata w walutach fiat lub właśnie w kontraktach terminowych na złoto wystawianych również przez banki to zwykły debil...
Przesadzasz. Ale faktem jest co pisałem wcześniej, że po cholerę ci pieniądze? Ja kupiłem ziemię i nieruchomości, a przy następnej dekadzie będę się dostosowywał po prostu do sytuacji na rynku.
Z resztą straciłem nadzieję już że tutaj ktoś cokolwiek czyta
Zatem jesteś w błędzie.

Trader21, o ile dobrze pamiętam współpracujący z NTV(kanał o ufo i medycynie niekonwencjonalnej, włączając w to samego Tarantajcio - wielkiego wynalazcę i wizjonera 21 wieku...) oraz Kontestacją czy dalej TJS'em od dłuższego czasu stawia na fizyczne złoto i srebro. To o czym pisze to wiedza powszechna, o której z reguły każdy przeciętnej rangi inwestor zdaje sobie sprawę, a której nie zna zdecydowana większość ludzi tego świata. Poza tym skoro ludzie to według Ciebie debile, to ty też możesz się do tej kategorii śmiało zaliczać, skoro godzisz się na płacenie podatków i ZUS'u. Jak rozumiem tego typu artykuły o tej tematyce również zdążyłeś już przerobić u Tradera21. Na jego stronie głównej od lat wisi reklama punktu oferującego fizyczne złoto i srebro, natomiast o kryptowalutach konsekwentnie od lat się nie wypowiada dobrze, jest sceptyczny, wręcz chorobliwie nieufny. Dziwne, nie uważasz?

Jest nawet gorzej. Od lat zajmuje się spekulacją walutami i metalami szlachetnymi. Ja nie mam nic do tego, jednak z tego co wiem na samych walutach mając spory kapitał albo grając z dźwignią ciężej było zarobić przez ostatnie powiedzmy 4 lata aniżeli na kryptowalutach. Nie żebym był złośliwy, ale nie porównasz skali, jakiej fortuny inwestor jego pokroju mógłby się dorobić gdyby tylko wyczuł odpowiedni moment na wejście i wyjście teraz na przykład na bańce. :)

To jest jeszcze nic, ja akurat aktywny jestem w kontestacji, sam ich zarażałem kryptowalutami jakieś 3, 4 lata temu, a co do samych treści i wykresów... Obrazek gdybym 4 lata temu posłuchał Tradera21 i poszedł w long to... byłbym teraz o pół fortuny biedniejszy, nawet gdybym kupił te metale i sztabki w Estonii. :mrgreen:

A Tobie poleciłbym krugerrandy albo kanadyjskie liście klonowe, ale to już rozmowa na zupełnie inny temat. Ukłony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 11 lipca 2017, 18:35

Nie rozumiesz mnie z jednego prostego powodu...
Możliwe. Chociaż szczerze wątpię.
ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?
ty patrzysz na bitka na tej samej płaszczyźnie jak każdy spekulant patrzy na waluty na których się zarabia a zysk przelewa się na konto lub zamienia na jakieś aktywa.
Dałeś przykład spekulanta wieszczącego od 5 lat gospodarczy armageddon, który jako inwestor poleca ludziom coś, na czym od kilku lat notuje się straty. Super wiarygodny kolo, no naprawdę. Acz kiedyś bym tak o nim nie pomyślał, ale wiadomo każdy ma prawo być naiwnym, a same armageddony sa ostatnio w cenie, tak jak w mainstreamie w cenie jest dana propaganda. :)
Dla Ciebie krypto to potencjalny zysk na spekulacji dla mnie krypto to alternatywny pieniądz który z biegiem lat może nawet zacząć przemieniać systemy gospodarcze gdyż rządy utracą możliwość całkowitej władzy nad człowiekiem i jego kapitałem.
pitu pitu, ZCASH to co to jest? A Ripple? Poza tym daj dowód na to, że miało być tak i tak, a nie tak i inaczej. Nakamoto gdzieś o tym pisał wprost? Wymyślił cudowną technologię, ale nawet nie wiemy kim tak naprawdę jest/był. Ja wiem czym jest blockchain i podchodzę do tego z biegiem lat inaczej aniżeli kiedyś, gdy jeszcze o kryptowalutach niewiele wiedziałem. Z czasem perspektywa się zmienia, i być może Tobie się też zmieni. Albo będziesz walczył z NWO dla idei. No proszę Cię. :mrgreen:
by ominąć niektóre podatki
Nie oszukujmy się. Będzie ciężko. A sposoby na uniknięcie podatków istnieją, fakt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » wtorek, 11 lipca 2017, 21:22

ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?
Nie podważam twojej wiary w ideę bitcoina, ale argument, że zaczęło się w niego wcześniej inwestować jest słaby :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » środa, 12 lipca 2017, 12:09

wrip pisze:
ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?
Nie podważam twojej wiary w ideę bitcoina, ale argument, że zaczęło się w niego wcześniej inwestować jest słaby :)
Oczywiście prawda, jednak musiałem celowo się nim posłużyć do tego, by nakreślić Hegemonowi dowód na to, co napisał wcześniej. Zakładał, że wierzy w BTC dla idei, a ja jestem tylko spekulantem, zatem lepiej z góry mu uzmysłowić, że to nie jest wybór kim się jest ani w co się wierzy, tylko pewne okoliczności doprowadzają do punktu, w którym jest się aktualnie. Poza tym bym nie dramatyzował. Rynki są napompowane od dawien dawna, ja wprost czekam na ten cholerny kryzys długo zdecydowanie za długo.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Klejna » wtorek, 5 grudnia 2017, 22:44

Wracają do tematu 1 mln dolarów za bitcoina. Ja mysle że to w dużej mierze uzależnione jest od Marcetcap . Ile kasy jest w obrocie. Poki co jest to około 300-400 mld dolarów. Giełda na wall street operuje 20 bln dolarów a pkp świata wynosi około 75 bln dolarów. Wydaje mi się że że w ciągu 2-3 lat dojście do 5-10 bln dolarów jest realne. I jeżeli to by się sprawdziło przy takim 8 bln dolarów obrocie kurs bitcoina wzrósł by do kwoty 200 tysięcy dolarów. Nie ma mowy by osiągnął kwote 1 mln dolarów. Dopiero przy 40 bln dolarów jego kwota wyniosła by 1mln dolarów. Dodam że na świecie handluje się też surowcami i one są warte od 600-1200 bilionów dolarów. Czyli najgorszy scenariusz zakłada że na świecie jest 600 bilionów dolarów w surowcach i 75 bln w pieniądzach i akcjach itp. Wystarczy że Bitcoin wyrwie 5 % z tej całej kasy ( tyle żeby było w obrocie na giełdach kryptowalut ) to 5 % =33.5 bln dolarów. Obecnie kurs bitcoina to 11 k dolarów przy 0.35 bln dolarów obrotu. To jak wzrośnie obrót do 33.5 bln dolarów to przy tych samych zapędach kupujących tą kryptowalute jej kurs powinien wynieść około 1.1 mln dolarów
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 grudnia 2017, 23:02 przez Klejna, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:13

Hegemon95 pisze:
Spoiler:
Klejna pisze:Wracają do tematu 1 mln dolarów za bitcoina. Ja mysle że to w dużej mierze uzależnione jest od Marcetcap . Ile kasy jest w obrocie. Poki co jest to około 300-400 mld dolarów. Giełda na wall street operuje 20 bln dolarów a pkp świata wynosi około 75 bln dolarów. Wydaje mi się że że w ciągu 2-3 lat dojście do 5-10 bln dolarów jest realne. I jeżeli to by się sprawdziło przy takim 8 bln dolarów obrocie kurs bitcoina wzrósł by do kwoty 200 tysięcy dolarów. Nie ma mowy by osiągnął kwote 1 mln dolarów.
Bo nie rozumiesz idei... dzisiaj jeden Bitcoin kosztował by jakieś 40 miliardów złotych (40 000 000 000) gdyby nie denominacja z 1995 roku.W Wenezueli Bitcoin kosztował też już miliardy dolarów ale tych ichniejszych. (jakoś tak)

Bo jest taka złota zasada która co parę lat na świecie a w Polsce już dwa razy sprawdza się zawsze, jak rząd przegnie pałę z drukowaniem i potem chce skasować trochę zer by drukować od nowa TO TY NIE MASZ NIC DO GADANIA

Dla mnie 1 BTC = 1 BTC ja powoli odzwyczajam się od porównywania jego ceny do jakichś głupich walut fiat :)

Czyli uważasz, że np dolar stracił na wartości parę milionów razy odkąd powstał Bitcoin? Skoro to Bitcoin nie zmienił swojej wartości? :D

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:59

@Hegemon95, Generalnie to myślę, że chyba większość użytkownikow tego forum zdaje sobie sprawę z działania takich rzeczy. Jednak przechodząc do szczegóły to jednak Kryptowaluty zyskują na wartości szybciej niż nawet dolar zimbabwański traci :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » środa, 6 grudnia 2017, 00:34

@Hegemon95, jeśli odzwyczajasz się od walut fiat to jak wyceniasz co ile kosztuje? Na ile wyceniasz w BTC 1 litr ropy albo kilogram mąki pszennej?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » środa, 6 grudnia 2017, 11:32

@Hegemon95, oczywiście, otwarty umysł.
A słyszałeś o planie uprzywilejowania podatkowego klientów płacących kartą, a nie gotówką? W tym lub ubiegłym roku ktoś z ministerstwa rzucił taki pomysł. I co teraz? Jeśli państwo zechce dać rabat na VATcie dla osób płacących walutami fiat to da. A wtedy ci płacący BTC nie będą mieli żadnej motywacji do używania go bezpośrednio bo będą płacili drożej za ten sam produkt od innych klientów. Jeden prosty myk i cały misterny plan idzie... do kosza.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 11:37

Hegemon95 pisze:Dla mnie 1 BTC = 1 BTC ja powoli odzwyczajam się od porównywania jego ceny do jakichś głupich walut fiat :)
I w tym momencie jak wszyscy zaczną tak myśleć BTC przestanie być spekulacją a zacznie być pieniądzem.
Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów?
Nigdy. Bania nie wytrzyma tyle i pęknie wcześniej.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 11:38

@Excray, i nie zakładasz kolejnych? :D

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 11:45

@miso20, Słuszna uwaga. Ale z drugiej strony świat nie stoi w miejscu. BTC jest niewydolny a im będzie droższy tym bardziej problematyczny będzie. Więc wydaje mi się, że po pęknięciu tej bańki pałeczkę przejmie jakiś inny lepszy coin, albo po prostu całe krypto stanie się passe i skończy się run na krypto. Bańka tulipanowa też się już nie powtórzyła. Więc korzystajcie póki jest to dobro :-)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 12:10

@Excray, tylko ze tulipany mogłeś wykorzystać co najwyżej do posadzenia w ogródku czytaj gowniane zastosowanie - zwłaszcza dla osób nie lubiących kwiatków :D. A krypto „jakieś” zastosowanie za soba niosą. Tak najkrócej mówiąc

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 12:39

Jak dla mnie to tulipany są bardziej użyteczne niż BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » środa, 6 grudnia 2017, 12:40

Excray pisze: Jak dla mnie to tulipany są bardziej użyteczne niż BTC.
Co zatem robisz na forum BTC?
Idź sadzić kwiatki. :lol:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 12:46

Spekuluję. Nie kupuję BTC ze względu na jego "użyteczność" tylko ze względu na bańkę i możliwość zarobienia na nim tych paskudnych fiatów. Jak kwiatki będą dawać okazję do spekulacji to z pewnością będę je sadzić z tych samych powodów, a nie dlatego, że ładnie wyglądają.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 14:16

Nie wiem czy data rejestracji cokolwiek tłumaczy. Być może Ty dopiero tutaj się uczyłeś i to forum to Twoja szkoła stąd zakładasz, że wszyscy tak mają i, że czas na forum = doświadczenie. Ale ja już od kilkunastu lat gram na forexie, a dopiero od kilku miesięcy na krypto i uwierz mi - krypto przy forexie to przedszkole pod każdym względem. A co do gry na spadki to nie moja bajka. Na BTC od samego początku gram na wzrosty. Nie mam zielonego pojęcia skąd wziąłeś pomysł, że mógłbym shortować tę piękną banię.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 08:22 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 18:21

Excray pisze: Jak dla mnie to tulipany są bardziej użyteczne niż BTC.
Podaj argumenty zamiast tollowac na forum poświęconym temu co uważasz za bezużyteczne :D

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości