Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:30

Jak teraz czytam posty to mam gęsią skórkę. Ja p...Ole poważnie ktoś myśli że po wzroście z 800 zł na 40000 zł jest jeszcze potencjał na wzrosty ? O ile 1000/5000 zł przy inweatycji 40k. Kto się nie załapał na 800 ten gapa ale teraz używajcie szarych komórek. To ostatnia faza paranoi (i ja to pisze zarobiony jak Scrooge Mc Duck) Kto weźmie odpowiedzialność jak to pizgnie w dół i ludzie potracą nie setki a dziesiatki tysięcy złotych! Kto ma datę rejestracji poniżej 2016 niech się zastanowi 15 razy nad każdym naganiającym postem. Tu jest już arcy grubo z ceną :twisted:
Chcecie mieć BTC bez ryzykownia tysięcy kupcie sobie koparke Antminer i wydobywajcie, wspierając wtedy Moc i BTC będzie wpadać ale jak nie graliście kilka miesięcy i nie wtopiliście jeszcze kasy to bądzcie świadomi ze to w tej chwili dużo bardziej prawdopodobne, niż mniej..
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:34 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:30

Excray pisze: @garmont, Myślę, że "dorosły" rynek finansowy zna aż do bólu powiedzenie "The trend is Your friend"
No właśnie - postawią "big shorta". Każdy z nadmiarem kasy by skorzystał z okazji przejechania się na takiej bańce ( w kulturalny sposób ).
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:31

depar pisze: Super Bitcoin hard fork
http://supersmartbitcoin.com/

Co do rozwoju Bitcoina jest również opór centralistów :

Bitcoin powinien zostać zbanowany

Bitcoin jest na tyle kontrowersyjną kryptowalutą, że ma zarówno swoich zwolenników jak również przeciwników. Do grona tych drugich dołączył w minionym tygodniu Joseph Stiglitz. Amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii (2001) oraz John Bates Clark Medal (1979), legitymujący się tytułem profesora akademickiego Columbia University uważa, że Bitcoin powinien zostać zbanowany.

W wywiadzie dla telewizji Bloobmerg powiedział, że Bitcoin odnosi obecnie tak ogromny sukces tylko przez wzgląd na brak jakiegokolwiek nadzoru i jego zdecentralizowaną strukturę. Nie zmienia to jednak faktu, że to bańka, która dostarczy ludziom wiele ekscytacji kiedy kurs będzie rósł, a potem spadnie.

Uważa on, że obecne, niezwykle dynamiczne wzrosty wartości najpopularniejszej z walut cyfrowych są nieuzasadnione i nie ma możliwości, by tendencja ta utrzymała się w dłuższym horyzoncie czasowym.

Stiglitz, który przewodniczył Radzie Doradców Gospodarczych Prezydenta USA podczas kadencji Billa Clintona powiedział, że wspiera innowacje technologiczne w płatnościach ale uważa, że ​​pieniądze cyfrowe powinny być nadal tworzone i kontrolowane przez rząd.

“Odejdźmy od papieru do XXI wieku gospodarki cyfrowej” – powiedział.

Zaznaczył również, że pomimo, iż Bitcoin jest zdecentralizowaną siecią, której uczestnicy rozproszeni są po cały świecie, to Rząd Stanów Zjednoczonych z łatwością może zdusić go w zarodku.

za

https://comparic.pl/kryptowaluty-weeken ... hard-fork/
Make Bitcoin great again

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:37

Widać, że wraz że wzrostem popularności i przebijaniem się pod strzechy, bitcoin zaczyna coraz mocniej uwierać właścicieli drukarek.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:39

minerek pisze: to Rząd Stanów Zjednoczonych z łatwością może zdusić go w zarodku.
Niezła bufoniada, USA = cały świat, lub też chce troche kurs zbić bo spóźnił się na kupno.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:39

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:51 przez rha, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:40

kraz pisze: nie 18 grudnia tylko juz 10.12.2017 o godzinie 1700
Faktycznie:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... st-bitcoin
"Cboe bitcoin futures at 5:00 p.m. Central Time on December 10 under the ticker symbol XBT"
Czyli na nasze o północy z niedzieli na poniedziałek.

"Cboe said Monday it will start trading bitcoin futures on Dec. 10, while CME’s contracts are set to debut on Dec. 18."

Z drugiej strony... Gracze shortujący bańkę dot-com w 1998 mieli rację, ale zbankrutowali nim zdołali wyciągnąć zyski.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:51 przez garmont, łącznie zmieniany 1 raz.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:50

Z Bitcoinem i "papierkowcami" jest jak z Niemcami i tym biednym żubrem. Czego nie rozumieją albo się boja to próbują to eksterminować.

Obrazek

Widać wyraźny opór w tym podtrójkącie trójkąta

Tak. Ja wymyślenie kryptowaluty uznałbym w szeregu równoważne jako wymyślenie internetu , samolotu , telefonu komórkowego , komputera , koła. Tego zjawiska nie da się zatrzymać. Ale można próbować wesprzeć medialnie taki ostracyzm społeczny. Ze to bańka ( to nie był najlepszy przykład ) ;) , ze piramida , ze pralnia , ze duże ryzyko o wiele mniejsze od polisolokat itd itd..
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 grudnia 2017, 00:11 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 5 grudnia 2017, 00:09

wizardking76 pisze: Po pierwsze od czasu Bloomberga kurs właściwie cały czas idzie do góry, Po drugie dużo więcej jest transakcji kupna niż sprzedaży ( w sensie akcji) . Po trzecie kurs idzie po górnym Bollingerze prawie na maxa. No i jak mamy 1D wzrastające następnego dnia z dużym prawdopodobieństwem cena będzie wyższa niż poprzedniego.
Czyli w skrócie: rosło, więc będzie rosło nadal ;)

Wiesz, bez urazy, ale podobno jeśli powiesz: "Dzisiaj będzie taka sama pogoda jak wczoraj" to statystycznie masz >60% trafności. Ale, po pierwsze, to nie czyni z Ciebie meteorologa.
A po drugie i ważniejsze: co z tego, że będziesz miał 100 razy rację, skoro za 101 powiesz "będzie ładnie tak jak wczoraj" a przyjdzie huragan Katrina? 8-)

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » wtorek, 5 grudnia 2017, 00:13

MD-11 pisze:Jak wyżej - co miałaby oznaczać "nieprzewidywalność"? Volatility to zmienność, np. http://bossafx.pl/index.jsp?layout=fx_2 ... s_id=42120.
Polecam słowniki. Słowo "volatility" ma kilka znaczeń. Tylko jedno z nich to zmienność (jak w Volatility Index).
Inne to: lotność, ulotność, nieprzewidywalność.
W przypadku cytowanego fragmentu tekstu, tłumaczenie "volatility" jako "zmienności" kursu prowadzi do swoistego braku sensu, prawidłowo wytkniętego przez pabloja. Użycie wersji "nieprzewidywalność" pasuje do kontekstu i cały ten fragment ma wtedy jednoznaczny sens.

I ciekawostka: W C++ słowem "volatile" oznacza się zmienną, której kompilator ma nie buforować dla optymalizacji odczytów, tylko za każdym razem odczytywać z pamięci, gdyż może być zmieniona przez inny wątek. Jest nieprzewidywalna, a niekoniecznie bardzo zmienna.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » wtorek, 5 grudnia 2017, 00:22

ostatnio każdy zjazd BTC zaczynał się po wzroście LTC w okolice szczytów. Troszkę wygląda jakby miało się powtórzyć, choć LTC nieśmiało rośnie na razie.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 5 grudnia 2017, 00:24

A ja Wam powiem coś co mówię rzadko: wiedziałem, że z tej dzisiejszej figury wyjdzie górą. Po południu spokojnie zamknałem shorta na którymś z dołków z niewielkim zyskiem i wyluzowałem.

A wiedziałem z dwóch źródeł: postów na forum i bidów (!). Niezwykle rzedko biorę w analizie pod uwagę bidy i aski. Ale tym razem szczęka mi opadła. Wczoraj wieczorem był gwałtowny zjazd do 10200 USD, a dziś po południu tej wartości broniło już prawie 6000BTC!
I to nie jakaś jedna ścianka. Raczej naturalnie rozsypane oferty.

I pomyślałem sobie: ile razy w ciągu tygodnia trzeba dostać w głowę workiem cegieł, żeby zrozumieć, że głupio jest ustawiać się tam gdzie cegły lecą?

A skoro jest jeszcze tylu chętnych na sport ekstremalny jakim jest wspinanie się na Mount Everest w deszczu cegieł, to nie ma wyjścia - urośnie.

Wg mnie to jest jakiś syndrom bitej żony: "to niemożliwe, żeby te grubasy były takie egoistyczne... na pewno się tym razem zmienią i nie będą myśleć tylko o sobie, ale nam też dadzą zarobić. Że dwa razy oberwałem od nich workiem cegieł w głowę? No to trochę była moja wina, albo jakiś przypadek. Widocznie ręka mu się omsknęłna na SELL. Ale ja w nich wierzę, oni się zmienią..."
:lol:
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 grudnia 2017, 00:28 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 5 grudnia 2017, 00:30

Aha, gdyby ktoś opacznie zrozumiał mój post wyżej: absolutnie nie wszedłem w bity.
Za to ustawiłem zlecenia otworzenia shortów, jeśli kurs spadnie do okolic 10700 - 10800.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » wtorek, 5 grudnia 2017, 00:45

ekonokomik pisze: absolutnie nie wszedłem w bity.
to mnie uspokoiłeś... tak sobie zaplanowałem, że sprzedam co jeszcze mogę jak ekonokomik kupi w końcu bity ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » wtorek, 5 grudnia 2017, 01:27

Tymczasem byki chcą trochę przestrzeni i klepią higher low M15. Moźliwe podejście pod poprzednie ath, mało oporów (ewentualne 11723). Po ewentualnym przebiciu ath z odpowiednim impetem coraz bliżej do góry klina. :lol:



W screenie nabazgrałem fantazje prowzrostowe odnośnie wychodzenia górą z klinów wzrastających bitcoinowych na stampie.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 5 grudnia 2017, 01:30

baggins pisze:
ekonokomik pisze: absolutnie nie wszedłem w bity.
to mnie uspokoiłeś... tak sobie zaplanowałem, że sprzedam co jeszcze mogę jak ekonokomik kupi w końcu bity ;)
Ależ ja kupuję. Może nie codziennie, ale czasami jak kupię w dobrym momencie to trzymam nawet kilka godzin! :D

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: za siedmioma morzami

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trollglodyta » wtorek, 5 grudnia 2017, 02:47

Bierzecie pod uwagę, że jeżeli na NASDAQ`u pojawi się słowo "bitcoin",
to zmieni to jego postrzeganie, u tych sceptyków którzy do tej pory robią głupie uśmiechy na dźwięk tego
słowa . Wielu zapewne zdecyduje się ominąć giełdę, drogie kontrakty i zechcą kupić,
aby poprawić swoje takie ot! bytowe warunki :D
Kiedyś był Kolndike, teraz będzie "Bitcoin daj"
Będzie rosło!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » wtorek, 5 grudnia 2017, 06:03

wamak pisze: "Kontrakty"
A co się stanie, jeśli będzie znaczna przewaga inicjatorów longa i brak chętnych na shorta lub odwrotnie? Po prostu nie dojdzie do zawarcia kontraktów?
Tak. Je sie sprzedaje i kupuje czyli musi byc druga strona. Nie "kupisz" szorta jak nie ebdzie chetnego na longa. Oczywiscie chodzi o cene bo jakis chetny zawsze na koncu tablic ofert bedzie.
Przyznaje ze zle rozumialem jak to dziala ale wczoraj wykonalem telefon do przyjaciela z banksterki i mi wyjasnil. Faktycznie. Nie musza sie dotknac nawet do cwiarki bitcoina by wygenerowac rynek pochodny np. wiekszy niz market cap BTC. Paranoja. Zdaje sie ze tak wlasnie jest ze zlotem ze zlota papieroego jest 10x wiecej niz prawdziwego :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » wtorek, 5 grudnia 2017, 06:37

Jeżeli zignorujemy ten "domek" z 03.12 godz. 12:00-21:00 oraz zjazd zaraz po nim, to kurs cały czas porusza się kanałem zwyżkującym, teraz właśnie puka od dołu w górną tl. Jeżeli zejdzie do dolnej, to jest ona na poziomie 11124-11150.
Brave New World

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » wtorek, 5 grudnia 2017, 08:21

Co do tych dziwnych wzrostów BTC, utrzymywania kursu tak wysoko mimo przegrzania wskaźników. Może właśnie jest to wszystko grane pod wejścia futures? Jak najwyżej utrzymać kurs do tego czasu, a potem i tak poleci w dół z założonymi shortami. Bo kilka razy już tutaj padło hasło, że jak na jakiś aktyw wchodzi futures to początkowo cena spada.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lykaon, Mandigal, shinya56 i 26 gości