Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piter55 » piątek, 1 grudnia 2017, 12:32

Mam pytanie co do wpływu trudności kopania BTC i jego ceny. Wg tej stronki https://fork.lol/pow/retarget trudność przy następnym retargecie (ok. 6 dni) zwiększy się ok 15-20%. Wartość chyba dosyć spora, czy w przeszłość zmiany w kopaniu przekładały się na kurs? Czy w ogóle można ufać tym danym.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: PanSmith » piątek, 1 grudnia 2017, 12:39

@GoPro, Idąc Twoim tokiem rozumowania, to mało kto z tego forum mógłby grać na giełdzie, jeśli potrzebne są takie fundusze jak ma ten Twój św. Mikołaj, bo sprzedał już dzisiaj pewnie ze 100 BTC po tych cenach co mówiłem. Ale rozumiem, że Ty takiego Mikołaja wciągasz nosem, przynajmniej takiego gangstera kryptowalut strugasz :D

Ja się nie żaliłem, tylko napisałem, że ktoś się wyprzedaje i to tak grubo, zawsze to jakaś informacja, którą można wykorzystać w odpowiedni sposób.

I te ukryte ścianki właśnie pękły na BB, więc trochę powinno skoczyć do góry, tym bardziej, że na finexie idzie up

EDIT. Znowu następna na 34890 :D Już długo takiej sprzedaży nie widziałem na BB

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 1 grudnia 2017, 12:42

Bitcoinek pisze: A kto krytykuje wykresy?

Wymienilem je z ironia, bo jak pojawia sie opiekun to na to nie zwraca uwagi.
Moim zdaniem bardzo się mylisz kolego.
Pojawiło się (ciągle ktoś to wrzuca) pogardliwych określeń pod adresem AT. Trochę mi żal ludzi którzy takie coś wrzucają. Dla mnie to są ignoranci, którzy w dodatku nie wiedzą, że są ignorantami. Trudno mi sobie wyobrazić głupszą postawę. Co innego mogę sobie pomyśleć o ludziach, którzy wyśmiewają się z konkretnej wiedzy o której nie mają pojęcia. Pan Krzysztof Karoń lansuje pewne określenie dla takich ludzi, ale już o tym pisałem i nie będę się powtarzał.

Spróbuję podać Wam tylko mój punkt widzenia na problem, który poruszył kolega @Bitcoinek, a który nie jest całkiem oczywisty.

Moim zdaniem "opiekun" rynku także musi postępować zgodnie z AT. Dzieje się tak dlatego że te te "trójkąty i flagi" to nie są wbrew pozorom malunki małych dzieci, tylko paterny powstające wskutek emocji tłumu i dzięki temu, że często się powtarzają to pozwalają nieignorantom na odczytanie tych emocji. Konkretnie to najważniejszych dwóch - strachu i chciwości.

Jak słusznie zauważył @Bitcoinek, każdy taki rynek ma swojego "opiekuna" (albo nawet kilku zwalczajacych się nawzajem) Taki opiekun aby byl w stanie (nawet z ogromnymi środkami) cokolwiek zarobić to musi liczyć się z emocjami tłumu. Taki szacunek dla "leszczy" po prostu zmiejsza mu koszty :mrgreen: Gdybym chciał to do czegoś porównać to porównałbym do judo które wykorzystuje w walce siłę przeciwnika i to jest klucz do sukcesu dla grubych na tym rynku. (zresztą na każdym)
Można nawet dosyć łatwo to zweryfikować patrząc na różne wykresy. Rynki które poruszją się zgodnie z zasadami AT to dla mnie rynki techniczne - tak je nazywam. Bardzo wiele altów ma wykresy nietechniczne wystarczy otworzyć bylejakiego shitcoina o małym wolumenie i od razu widać różnicę np z parą btc/usd.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

toa
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: toa » piątek, 1 grudnia 2017, 12:44

piter55 pisze: Mam pytanie co do wpływu trudności kopania BTC i jego ceny. Wg tej stronki https://fork.lol/pow/retarget trudność przy następnym retargecie (ok. 6 dni) zwiększy się ok 15-20%. Wartość chyba dosyć spora, czy w przeszłość zmiany w kopaniu przekładały się na kurs? Czy w ogóle można ufać tym danym.
Z tego co pamiętam zwykle cena rosła przed zwiększeniem trudności - dlatego teraz też zakładam jazdę po nowe ATH w ciągu kilku dni.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 1 grudnia 2017, 12:58

new06 pisze:@rha, (...). A skoro już jesteś to może byś powiedział czy jest tam rzeczywiście szczyt z 2013, czy później zaszło jeszcze wyżej. Nie chodzi mi o oznaczenia, ale świece i ceny.
Tak, to był taki podwójny szczyt, później przez cztery lata było niżej.
To wygląda na wykres z Mt.Gox, bo cena jest powyżej 1200, gdy na Bitstampie szczyt był niżej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mediabooker » piątek, 1 grudnia 2017, 13:02

@maxi82 i inni moderatorzy zrobcie cos z tym watkiem, bo zaczyna przypominac watek lisk: teksty o scianach, grubasach, jakies belkotliwe ogole rozwazania o zachowaniu kursu, wycieczki osobiste itp
Bylo to juz przerabiane w watku liska. Poblazliwosc doprowadzi do identycznych skutkow.

p.s Zapomnialem o coraz czestych odwolaniach do BB - to wazny symptom:D
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 13:07 przez mediabooker, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 1 grudnia 2017, 13:04

To teraz zadajmy sobie pytanie.... 10.000tys. usd czy może jednak 25.000usd? :mrgreen:

@mediabooker, no ale co tu można analizować, skoro Bitcoin idzie cały czas up.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 1 grudnia 2017, 13:06

PROMOCJA NA BITMERKECIE:) 400 dol roznicy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » piątek, 1 grudnia 2017, 13:08

co wy macie dziś z tą matematyka... jak 400 to chyba PLN, czy mi od tych wzrostów się kalkulator zwariował?
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 13:10 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 1 grudnia 2017, 13:09

piter55 pisze:Mam pytanie co do wpływu trudności kopania BTC i jego ceny. Wg tej stronki https://fork.lol/pow/retarget trudność przy następnym retargecie (ok. 6 dni) zwiększy się ok 15-20%. Wartość chyba dosyć spora, czy w przeszłość zmiany w kopaniu przekładały się na kurs? Czy w ogóle można ufać tym danym.
Trudność podąża za mocą kopania (hashrate), a ta podąża za ceną (w ciągu dni, gdy wzrosło i ponownie włączane są stare koparki, i w ciągu miesięcy, gdy zamawiany i instalowany jest nowy sprzęt). Nie ma zauważalnego wpływu w drugą stronę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 1 grudnia 2017, 13:10

rha pisze:
Tak, to był taki podwójny szczyt, później przez cztery lata było niżej.
To wygląda na wykres z Mt.Gox, bo cena jest powyżej 1200, gdy na Bitstampie szczyt był niżej.
Wrzucam jeszcze raz ten wykres, bez tych oznaczeń.
Obrazek

Patrząc na ostatnie dwie świece dzienne, tą histerię i długie knoty myślę, że szczyt bańki jest dopiero przed nami. Na szczycie (prawie) każdy jest przekonany, że nastąpią dalsze wzrosty.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » piątek, 1 grudnia 2017, 13:14

@new06, obecna pompka skończy się na 10500$ Twoim zdaniem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » piątek, 1 grudnia 2017, 13:14

@Bitcoinek ...faktycznie przy poziomach 10k$ 35kPLN różnica 400$ czy 400PLN jest niewielka procentowo.... he he jakie czasy :P
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prap0n » piątek, 1 grudnia 2017, 13:18

Bull trap? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 1 grudnia 2017, 13:19

@BitJanusz, teraz zamknąłem pozycję. Ale powinna być jeszcze trzecia do ok 10485.
Brave New World

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » piątek, 1 grudnia 2017, 13:24

new06 pisze: Patrząc na ostatnie dwie świece dzienne, tą histerię i długie knoty myślę, że szczyt bańki jest dopiero przed nami. Na szczycie (prawie) każdy jest przekonany, że nastąpią dalsze wzrosty.
Serio wysnuwasz takie teorie po poogladaniu tylko ostatniej bańki? Każde pęknięcie jest inne, inne są powody pęknięcia, nie widze najmniejszego sensu porównywać tak tego 1:1.


2011:
Obrazek

2013 #1:
Obrazek

2013 #2:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » piątek, 1 grudnia 2017, 13:26

Jak będzie 11000$ to to dalej będzie bulltrap? :?: :!: :evil:

/e
PS Jeśli tak to bardzo dobry, bo mam ochotę już po mału się załadować. :D
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 13:28 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 1 grudnia 2017, 13:26

Szczerze to po tym wzroście na skali minutowej spodziewałem się od razu zjazdu a tu proszę bardzo ładnie się broni. Syndrom uciekającego pociągu?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » piątek, 1 grudnia 2017, 13:27

No i wszystkie poważne opory w drodze do poprzedniego ATH przebite. Jak żyć? Co z tym Bitcoinem? Aż niewiadomo kiedy sprzedawać skoro ciągle tylko rośnie..

Już niedługo w TV zamiast "Zima znów zaskoczyła drogowców" usłyszymy "Bitcoin znów zaskoczył traderów".
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 13:28 przez pabloj, łącznie zmieniany 2 razy.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 1 grudnia 2017, 13:27

Ja z takim zaległym pytaniem:
socjolog2008 pisze:No nie mogę. Nie mogę stać z boku : short 9726$ dźwignią x 10 urobek z weekendu idzie. Wtopie to wtopie ale taki shorcik na tych poziomach musi być odnotowany. Dzisiaj praca to się mniej można udzielać ale powodzenia dla wszystkich 8-)
Aleś trafił z tym shortem, przecież to było minuty przed spadkiem o 500 USD! Zdążyłeś zamknąć z zyskiem?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], lobor, Pleasek89 i 23 gości