Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » wtorek, 28 listopada 2017, 21:34

zbiges, raczej wasz a nie mój :D

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 28 listopada 2017, 21:38

sha256 pisze:
novymivo pisze: ..... Póki bfx działa nie martwił bym się o ostra korektę, bo i po co...
Juz niedługo się przekonamy. Trójkąt ukośny końcowy , o którym pisałem kilka postów wyżej niedługo kończy sie i jeśli z niego wyjdzie ruch do góry to przyznam Ci rację ;)
Mam wrażenie, że w tym poście: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=397069#p397069
pomyliłeś daty i godziny (to na pewno, chyba, że mieszkasz w innej strefie czasowej).
Ale jeśli dołek fali 4 był tylko godzinę po szczycie fali 3, to za diabła nie wiem jak łącząc je można narysować jakikolwiek tójkąt.
Rysunek jednak wiele by wyjaśnił.

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
vjankuv pisze: A wiecie co sobie teraz pomyślałem?

Wzrost ceny BTC będzie tak długo trwać, dopóty słychać będzie pytanie: "Czy nie jest jeszcze za późno by kupić?", które z reguły pojawia się w największym szumie wokół Bitcoina czyli... Z reguły w ATH i które zadawane jest przez ludzi co z Krytpo nie mieli jeszcze wiele wspólnego.

Co wiele razy szanowne grono forumowe zauważyło, rzadko slychać to pytanie w dołkach.

Myślę, że im rzadziej będzie to pytanie się pojawiać, tym bardziej będzie to znaczyło, że liczba zainteresowanych ludzi w inwestycję w krypto zaczyna spadać.
A widziałeś w tym wątku kogoś oprócz @wizardking76, który niczego nie analizuje tylko troluje, kto by dzisiaj czy wczoraj zadeklarował, że właśnie wchodzi w BTC? :twisted:
Ja chyba nie widziałem ani jednej takiej deklaracji. Za to były wpisy o ewakuacji.
Są pewnie tacy, którzy czekają na przebicie 10K. Ale oni czekają.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 21:40 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » wtorek, 28 listopada 2017, 21:39

ognos pisze:
B4rtosz pisze:
ognos pisze:A sprawdzałeś ostatnio te obroty? Bo wlasnie bithumb już chwile temu przegonił bitfinexa.
@ognos
Spoiler:
Mała poprawka, bo widzę, że mylisz już po raz drugi. BitFlyer ma największe obroty, czyli Japończycy. Bithumb, czyli Koreańczycy daleko w tyle.

Obrazek
Mylę się po raz drugi?

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets
Spoiler:
Nie wiem, czy coinmarketcap zlicza poprawnie, ale jak będziesz mial sekunde, to zerknij tutaj na volumen na obu giełdach. Może trafione API na bitflyerze, pokazuje jakies dziwne liczby? Coś mi sie nie zgrywa.

https://cryptowat.ch/bitflyer/btcfxjpy - BitFlyer - potężny volumen
https://cryptowat.ch/bithumb/btckrw - Bithumb, też nieźle, ale 3/4 mniej :P

Jeśli się mylę, to przepraszam.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jacek1973 » wtorek, 28 listopada 2017, 21:41

Mylę się czy to wygląda jakby Bitfinex przyciągał fiaty ? ponad 1000 usd różnicy do Bithumba.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 21:41

novymivo pisze: @Wymazywanie, nie no nie bierz tego tak dosłownie.
No ale rozmawiamy poważnie przecież. Piszesz zdanie oznajmujące, brzmiące wręcz jak twierdzenie (że nie spadnie dopóki są shorty), to normalnie odpowiadam bardzo na temat, że to nieprawda, bo wynika z niej paradoks, że na rynkach lewarowanych musi zawsze iść tylko do góry. :P
vjankuv pisze: A wiecie co sobie teraz pomyślałem?

Wzrost ceny BTC będzie tak długo trwać, dopóty słychać będzie pytanie: "Czy nie jest jeszcze za późno by kupić?", które z reguły pojawia się w największym szumie wokół Bitcoina czyli... Z reguły w ATH i które zadawane jest przez ludzi co z Krytpo nie mieli jeszcze wiele wspólnego.

Co wiele razy szanowne grono forumowe zauważyło, rzadko slychać to pytanie w dołkach.
Kiedyś więcej ludzi nowych pisało na forum, a teraz sądzę, że więcej ich (nowych w crypto) jest na fb i tam zostają gadać o crypto. Tak mi się zdaję przynajmniej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » wtorek, 28 listopada 2017, 21:43

ekonokomik pisze:
sha256 pisze:
novymivo pisze: ..... Póki bfx działa nie martwił bym się o ostra korektę, bo i po co...
Juz niedługo się przekonamy. Trójkąt ukośny końcowy , o którym pisałem kilka postów wyżej niedługo kończy sie i jeśli z niego wyjdzie ruch do góry to przyznam Ci rację ;)
Mam wrażenie, że w tym poście: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=397069#p397069
pomyliłeś daty i godziny (to na pewno, chyba, że mieszkasz w innej strefie czasowej).
Ale jeśli dołek fali 4 był tylko godzinę po szczycie fali 3, to za diabła nie wiem jak łącząc je można narysować jakikolwiek tójkąt.
Rysunek jednak wiele by wyjaśnił.
To jest podstawa trójkąta. Ze szczytu prowadzisz jedna linie z dołka drugą.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » wtorek, 28 listopada 2017, 21:49

sha256 pisze:

To jest podstawa trójkąta. Ze szczytu prowadzisz jedna linie z dołka drugą.

https://i.imgur.com/AbLce3I.jpg
Tak właściwie to ten trójkącik (czy dla niektórych może i mini klin) - pewnie przy wyjściu dołem - niżej niż 9200 by z tego nie zleciało (no jakaś podstawa do szybkich zakupów?).
Ale co chciałem podkreślić - ostatnie tygodnie pokazały, że BTC wyłazi GÓRĄ z podobnych trójkątów/klinów :shock: :x :x :twisted: :cry:
Więc kij wie kiedy bitek zdecyduje się na jeden scenariusz :( Właśnie przez podobne zagrywki ja i wielu innych czuje się często zagubionych/oszukanych :P
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » wtorek, 28 listopada 2017, 21:53

soulnecturn pisze:
sha256 pisze:

To jest podstawa trójkąta. Ze szczytu prowadzisz jedna linie z dołka drugą.

https://i.imgur.com/AbLce3I.jpg
Tak właściwie to ten trójkącik (czy dla niektórych może i mini klin) - pewnie przy wyjściu dołem - niżej niż 9200 by z tego nie zleciało (no jakaś podstawa do szybkich zakupów?).
Ale co chciałem podkreślić - ostatnie tygodnie pokazały, że BTC wyłazi GÓRĄ z podobnych trójkątów/klinów :shock: :x :x :twisted: :cry:
Więc kij wie kiedy bitek zdecyduje się na jeden scenariusz :( Właśnie przez podobne zagrywki ja wielu innych czuje się często zagubionych/oszukanych :P
To prawda, wydaje się, że kurs łamał te zależność. Ale nie w tym miejscu i czasie, nie w tak ważnym momencie. Czekam na rozwój sytuacji z zaciekawieniem.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 28 listopada 2017, 21:58

Na MCAD w 4H linie się przecięły, zapinać pasy!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 21:59

Humorystycznie. Refleksje typowego Tudemoona:

1. 10k pewne, to formalność. :)

...po czasie:

2. Dlaczego nie sprzedałem jak było prawie 10k? :|

:mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 28 listopada 2017, 22:04

sha256 pisze: To jest podstawa trójkąta. Ze szczytu prowadzisz jedna linie z dołka drugą.
Chciałem napisać, że te dwa wybicia w przeciwnych kierunkach (o 20:11 i 20:33) raczej nie powinny wyznaczać tego trójkąta tylko go przebiły (pojedyńczymi transakcjami, więc się nie liczy), ale przed chwilą spadek na 9806 na finex wpasował się idealnie w dolną linię, którą nakreśliłeś.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: swietymikolaj » wtorek, 28 listopada 2017, 22:04

Wymazywanie pisze: Humorystycznie. Refleksje typowego Tudemoona:

1. 10k pewne, to formalność. :)

...po czasie:

2. Dlaczego nie sprzedałem jak było prawie 10k? :|

:mrgreen:
po kilku miesiącach :
3.Dlaczego nie kupiłem jak było tylko po 10 k ? :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » wtorek, 28 listopada 2017, 22:11

Obserwuje nas 60 gości więc trzymajmy fason ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 22:15

@sha256, W wątku Liska było ostatnio 270 gości jak było po tej konferencji co walili ściemy po raz kolejny. :)
Nie mamy startu do wątku Lisk/BB/krencimy_kułeczka :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » wtorek, 28 listopada 2017, 22:16

Wymazywanie pisze: Humorystycznie. Refleksje typowego Tudemoona:

1. 10k pewne, to formalność. :)

...po czasie:

2. Dlaczego nie sprzedałem jak było prawie 10k? :|

:mrgreen:
Nieprzyjmowanie do wiadomości niespodzianek sprawia, że przeszłość wygląda na bardziej przewidywalną, niż naprawdę była - a to pomaga wierzyć, że również przyszłość jest o wiele bardziej przewidywalna, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Jest to efekt pewności wstecznej, a to ciężki grzech w prognozowaniu.
"Eee tam, było pięć tysięcy i pękło, to pęknie i dziesięć".

Za przykład mogę podać głośny w 1993r bestseller "Head to Head", w któym autor były dziekan MIT (czyli w teorii nie głupi człowiek), naszkicował obraz globalnej gospodarki w porzątkach XXIw. Obraz był bardzo sugestywny, przekonujący i błędny. Japonia i Niemcy zostały tam przedstaione jako kluczowi predendenci do detronizacji USA, podczas gdy Chiny pojawiały się niezwykle rzadko. Swoją ocenę bazował na rozwoju obu krajów i twierdził, że te dwa kraje zmiażdżą inne gospodarki.

Nie wieszczę końca BTC, bo jestem po tej stronie która twierdzi, że jego wzrost, chwała i potęga na tle innych kryptowalut będzie jeszcze długo nabierała w siłę. Jednakże mimo to pewna doza pokory w swoje prognozy, zawsze jest wskazana.

I punkt nr 1 co napisałeś wymazywanie, jest właśnie tą pewnością w mojej ocenie. No ale nic, obserwujemy dalej ten spektakl ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » wtorek, 28 listopada 2017, 22:16

Ledwie dzień nie mogłem wejść na forum i ominęło mnie ponad 10 stron w wątku. Poza pierwszymi dwoma gdzie rozpisywano się o sieciach neuronowych (ciekawostka gdzie ja również mógłbym dorzucić swoje trzy grosze) reszta to głównie waśnie personalne.

Wcześniej w wątku pojawiały się nieakceptowalne chwalenie się typu zarobiłem xxx% na NXT albo "jestem na rybach". Wybaczcie ale z boku wygląda to na naganianie i tak sobie myślę, czy ktoś z tego forum nie chce przyciągnąć planktonu wizjami lambo i wspomóc rajdu do 10k? Ale to już tylko moja osobista nadinterpretacja...

Kończąc OT pragnę powiedzieć, ze podczas tego czasu, gdzie ominęło mnie kilka stron na forum trafiłem na moment, gdzie w ciągu godziny na FB aż 5 dużych FP napisało o bitku. Czyżby zainteresowanie ulicy było ostatecznym potwierdzeniem końca hossy?

Anyway, trzymajmy fason :)

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 22:19

@B4rtosz bitfinex ma już 42k volumenu dziś, a na tej Twojej stronce pokazuje mu 28,3k. Bithumb sam podaje wartosc 540mln $ wolumenu.

https://cryptocoincharts.info/markets/show/bitflyer
https://bitcoincharts.com/markets/bitflyerJPY.html

Tylko na Twojej stronie jest info, że bitflyer ma 200k BTC wolumenu.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » wtorek, 28 listopada 2017, 22:23

Wymazywanie pisze: @sha256, W wątku Liska było ostatnio 270 gości jak było po tej konferencji co walili ściemy po raz kolejny. :)
Nie mamy startu do wątku Lisk/BB/krencimy_kułeczka :mrgreen:
Aaa to nie wiedziałem....w takim razie cienki ten wątek ;) . Znaczy...ten, w którym piszę obecnie ;)
Trzeba sie przespać kilka h, bo w nocy znów cos ciekawego narysują i bądź tu mądry...

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: NoCod » wtorek, 28 listopada 2017, 22:40

Natknąłem się na taki artykuł https://finanse.wp.pl/wystarczylo-25-zl ... 040769665a i fragment "tylko w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano przyrost handlujących cyfrową walutą o ponad 200 tysięcy osób". Więc chyba w większości tylko Ci doświadczeni inwestorzy w tej chwili patrzą krytycznie na BTC (co można zauważyć w tym wątku i opiniach, a także głosach o tym, że "skąd się bierze popyt na niego skoro tu na forum nikt nie myśli o kupowaniu teraz"), a osoby mało doświadczone, które dopiero co o nim usłyszały wchodzą w niego z zadzieją na duży zysk.

Być może entuzjazmu nie udziela się tutaj na forum, bo początkujący przeczytają posty bardziej doświadczonych i zdają sobie sprawę, że nic nie rośnie do nieba.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hassejo » wtorek, 28 listopada 2017, 22:42

Do jego zalet należy m.in. niezależność względem banków (nie ma możliwości drukowania pieniędzy, co miało miejsce na świecie w ostatnich latach) i anonimowość transakcji.
nieprawda :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości