Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » wtorek, 28 listopada 2017, 14:24

Chlopcy z Citi Banku poszli na lunch, godzinne okienko gdzie sporo moze sie wydarzyc.

Korelacja Tokijskiej, Londynskiej i Nowojorskiej gieldy jest zaskakujaco precyzyjna. Za 10 minut koniec lunchu w Londynie, a za 1:08h otwarcie NYSE.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ding_hours

Popatrzcie po czasach otwarcia/zamkniecia i lunchu tych najwiekszych/najbardziej znanych , a potem popatrzcie na wykres.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » wtorek, 28 listopada 2017, 14:29

Kto speniał? Kto dokupił? Ja jeszcze nie zamknąłem, ale palec już krążył nad przyciskiem "sell" :mrgreen: . Nie chce mi się rysować, ale powiem tak: gruby zawsze ma jakąś linię trendu w rękawie, którą zawróci kurs 8-) . Sytuacja nerwowa, ale jest szansa na wybronienie. Wzrost od 26.11 godz. 16.30 nie został zanegowany. Klin który wrzucałem wcześniej jest teraz trochę szerszy. Poza tym mamy dobre punkty wybicia : m15 dolny bbands, m30 środkowy, h1 też. Dobrze byłoby zamknąć tą m15 powyżej 9825.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 14:33 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » wtorek, 28 listopada 2017, 14:30


Kurs non stop łazikuje po fibanaccich takiego kanału (żółte linie). (to jest to co przedstawiałem ostatnio).
Jeżeli cały czas sztywno trzyma się tego schematu - to jego celem jest górna półka minimum (1-2 dni okolice 11k usd ... w czasie rozłożone nawet wyżej).

Druga sprawa

Złota linia - przynajmniej dobicie do tej linii jeszcze powinno się odbyć - to się należy!
Stoch z drugiej strony na 1D pokazuje, że lada moment przynajmniej mniejsza korekta (powiedzmy kilka set usd) powinna się odbyć (co nie znaczy że nie pyknie najpierw w górę na szybko).

Ostatnia sprawa:

Aktualnie kurs kisi się na granicy okręgu Fibo (to już moje techniki - ale z reguły na nich robi małe korekty lub przebija z konkretną siłą).
Co więcej założony przeze mnie poziom FIBO (całych wzrostów rocznych) nadal siedzi na okolicach 11800 usd.

Pomimo że już korekta by się przydała - wykres ma potencjał i zakładam, że wielu grubasów pod to gra!

Odświeżyłem Wam nieco wizje o której ostatnio opisuje.
Dopóki kurs nie wejdzie w widoczny trend spadający ja bym nie gdybał o krachach.
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » wtorek, 28 listopada 2017, 14:31

zbiges pisze: Załóżmy ze najniższy ask stoi na 20k usd, wtedy zakup za 1 usd podnosi cenę na wykresie do 20k
I to mialo by sens, jak iluminaci chca wymnozyc kapital.

pchaja kurs, robia korekty aby wyleszczyc tlum i miec coraz wiecej BTC w posiadaniu.
BTC jako chyba jedyne dobro na swiecie jest ograniczone? Bo przy innych nie mogli by tego zrobic.

Im maja wiecej BTC tym latwiej im pchac kurs bo jest mniej przeciwnikow na drodze.

Pod sam koniec beda miec, jak juz nie maja wiekszosci BTC, i umowia sie na cene np 100 tys dol.
I ta cena bedzie, bo plankton ktory ustawi cene 10 15 20 k, zostanie wykupiony.

PS czy mi sie wydawalo jak BTC spadal to BCH rosl? Jaja sobie z nas robia raz tak taz tak

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » wtorek, 28 listopada 2017, 14:32

B4rtosz pisze:Chlopcy z Citi Banku poszli na lunch, godzinne okienko gdzie sporo moze sie wydarzyc.

Korelacja Tokijskiej, Londynskiej i Nowojorskiej gieldy jest zaskakujaco precyzyjna. Za 10 minut koniec lunchu w Londynie, a za 1:08h otwarcie NYSE.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ding_hours

Popatrzcie po czasach otwarcia/zamkniecia i lunchu tych najwiekszych/najbardziej znanych , a potem popatrzcie na wykres.
Chłopcy dokładnie chłopcy jak dobrze napisałeś, oni to mogą najwyżej bąka puścić :P jak i cała ta Ameryka :P . Kurs trzymają Azjaci i jak powiedzą end to czy to się komu podoba czy nie będzie pikowanie :). I chłopcy tu nic nie wskórają :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 14:32 przez Jazda, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koolczyk » wtorek, 28 listopada 2017, 14:32

ekonokomik pisze:
CzajaX pisze: @ekonokomik a ja mam osobiste pytanie. Nadal trzymasz shorta i masz zamiar go trzymać?
Tak. W tej chwili nie mam wyjścia. Wóz albo przewóz.
Oczywiście wszedłem w shorta dużo za wcześnie, to był błąd. Ale poddanie się teraz byłoby drugim błędem. Albo dowiozę go do dużej korekty i chociaż zminimalizuję stratę do akceptowalnej wartości, albo będzie to moja rekordowa porażka. Dość bolesna, ale przeżyję ;)

Ja to byłem taki "sprytny", że częściowo szort zabezpieczony mam BCH :D , kupowanymi wprawdzie w okolicach 1000 ale jak BTC zaczął jazdę to nie zdążyłem sprzedać a teraz zablokowane ... :?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » wtorek, 28 listopada 2017, 14:38

Cały ruch od 18.11 powinien zakończyć się max. w okolicach 10350-10450$. Mamy wtedy równość 1 i 5 fali w ramach tego ruchu, przy wyraźnie wydłużonej 3-ce. Dodatkowo szacowanie mnożnikiem 2.618 dla 1-szej podfali 5 fali też wskazuje na te poziomy (jak poniżej).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 28 listopada 2017, 14:39

3 pochodnie jedna po drugiej... sygnał prowzrostowy ... a co słyszę na całym forum... będzie krach... chyba jakieś zioło wziąłem i odleciałem....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » wtorek, 28 listopada 2017, 14:42

wizardking76 pisze: 3 pochodnie jedna po drugiej... sygnał prowzrostowy ... a co słyszę na całym forum... będzie krach... chyba jakieś zioło wziąłem i odleciałem....
wzrost BCH moze sygnalizowac spadek BTC. Ludzie jednak ida tam gdzie zielono

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nexushash » wtorek, 28 listopada 2017, 14:44

ekonokomik pisze:Patrząc bardziej ogólnie, to zastanawiam się, gdzie jest granica tych kolejnych baniek.
Jest pewnie masa ludzi posiadających kilkadziesiąt BTC. Wielu posiada zapewne kilkaset lub kilka tysięcy.
W tej chwili za kilkadziesiąt BTC można kupić dom w prawie dowolnym miejscu na świecie.
Kiedy, przy jakiej cenie, ci ludzie powiedzą sobie: "dość ryzyka, sprzedaję swoje 500 BTC i mam wolne do końca życia"?
Jest jakaś granica chciwości?
Kiedyś kopało się bitki w akademiku i sprzedawało po 10-30$ ale znam co najmniej 3 osoby które zachowały ponad 100 BTC.
Zasada jaką stosują jest prosta Trezor i wypłaty części środków co kilka lat zazwyczaj na bańkach.
W tym roku sprzedaż poszła przy 3000-5000 $, 7000$ i ostatnia ma pójść w okolicach 10 tys. Reszta portfela czeka na kolejne lata i okolice 100 tys $.
Ale z kolei pojawiły się nowe osoby znajomi którym mówiłem by ładowali się przy 200$ jednak oni wsiedli dopiero teraz na szczytach 3-6 tys $ i zamierzają też trzymać na kilka lat.
Nie rozumiem tylko jednego dlaczego nie chcieli po 200$ a po 5000$ to już wydają oszczędności życia.
Nie wiem też jaka jest granica chciwości, ale kolejne bańki będą trwały bo mamy cykliczny napływ "inwestorów" omamionych kosmiczną stopą zwrotu.
W 2013 wykres wyglądał podobnie jak dziś zdawało się, że będzie rosło bez końca.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 14:56 przez nexushash, łącznie zmieniany 1 raz.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 28 listopada 2017, 14:51

dokładnie... jest dużo ludzi którzy nie liczą na 50 000 USD za BTC jak ja ... ale na 0,5mln USD a i założę się że się znajdą tacy co liczą na 5 mln USD ... im więcej takich jest tym bardziej szerokie grono inwestorów tym bardziej produkty oparte na BTC będą się rozwijać... może się to stać jak samo spełniająca się przepowiednia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 15:00

Żeby te Dziesięć Ka się nie skończyło na 7k i oj mamusiu, przecież miało być tak piknie. :mrgreen:

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
anagamidev pisze: Wg. mnie im wyżej tym właśnie łatwiej jest grubasom pompować kurs.
Nowa teoria jakaś. :) Oznacza to ni mniej ni więcej, ale że najłatwiej jest zrobić... ...wzrost do nieskończoności. :)

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Benutzer pisze: Ja wole pomylić się w analizie niż w inwestycji. Najważniejsza jest ochrona kapitału, ale chciwosc ludzka nie zna granic...
Bardzo dobrze napisane. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 28 listopada 2017, 15:04

tak chronić najcenniejszy kapitał jakim jest BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9203
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7031
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » wtorek, 28 listopada 2017, 15:08

Wymazywanie pisze: Nowa teoria jakaś. Oznacza to ni mniej ni więcej, ale że najłatwiej jest zrobić... ...wzrost do nieskończoności.
Hehe, nie przesadzaj. Jest pewna krytyczna wartość kiedy popyt przegrywa z podażą i wtedy trzeba przystopować :D Kapitał jest ograniczony, a niektórzy gracze mądrzejsi :D



[======= stopka =======]
20k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 200$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 15:19

wizardking76 pisze: dokładnie... jest dużo ludzi którzy nie liczą na 50 000 USD za BTC jak ja ... ale na 0,5mln USD a i założę się że się znajdą tacy co liczą na 5 mln USD ... im więcej takich jest tym bardziej szerokie grono inwestorów tym bardziej produkty oparte na BTC będą się rozwijać... może się to stać jak samo spełniająca się przepowiednia.
Tak, tak, 500.000$ mało, 5.000.000$ to przecież jest cena w porządku, bitcoin szuka punktu równowagi.
Przy większej korekcie znikniesz z takimi postami, przy downtrendzie ślad po Tobie niemal ginie. Ale teraz można cokolwiek pisać, pasuje do obrazka z wykresu.

Zwłaszcza dobre posty dla nowych piszesz, nic tylko kupować teraz przecież, jak to w ogóle może spaść.

Co do liczenia, liczyć to ja mogę, na masaż u Królowej Wielkiej Brytanii tak jak i Ty na miliony dolarów za BTC teraz.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
wizardking76 pisze: 3 pochodnie jedna po drugiej... sygnał prowzrostowy ... a co słyszę na całym forum... będzie krach... chyba jakieś zioło wziąłem i odleciałem....
Czasem chciałbym zobaczyć Cię na żywo podczas dużej korekty albo długiego downtrendu. Musi być ciekawy widok. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » wtorek, 28 listopada 2017, 15:49

widze ze coś nastroje znowu siadły i zrobiło się pesymistyczne,
ale powiedzcie mi jak to ma spadać skoro nikt nie chce sprzedawać?
zresztą w 5 minut nie zwalą kursu do 5k... jak zacznie się walić to się wyskoczy nie? (no chyba że w nocy zwalą to sorry :D)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 28 listopada 2017, 15:51

zacznie spadac jak przestanie rosnac, to proste :)

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » wtorek, 28 listopada 2017, 15:55

Jarosław, chyba nawet nie wiesz jak mądre jest to co napisałeś i jak mało kto to rozumie w tym bieznesie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 28 listopada 2017, 15:56

Tak patrząc z boku (bez BTC) niech i sobie rośnie -wtedy koparki będą przynosić już powaznie odczuwalny nawet dzienny urobek. Z drugiej strony jak spadnie to osobiście jestem bardzo zainteresowany co z altami ,które popłyną a które przetrzymają takie zawirowania (na Cashu jeszcze jakaś tam śladowa korelacja jest). Jak się brzydzi większość Tetherów to na coś trzeba będzie przeskakiwać, mając kasę na giełdach - i hydro zagadka ,co to będzie?
Powiem ze wczoraj przesyłając x sumę w BTC z portfela na portfel giełdy (w trakcie samego przesyłu wachnięcia o 50-100$ daje niezłą adrenalinę)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » wtorek, 28 listopada 2017, 16:01

@socjolog2008, no właśnie staram się dowiedzieć od jakiegoś czasu jakie są preferencje w tym temacie :) Można próbować nawet na shitcoiny - jak widać niektóre zaliczają nagle równie spektakularne wzrosty jak i upadki :)

Myślicie, że tethery nie są dobrym miejscem? Można na upartego zamienić na złotówki...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lord_Bafford i 11 gości