Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:49

@TipoAntiguo, pewno dlatego że większość ma to gdzieś i nawet nie zna innych giełd, tylko handluje na BitBay. Oczywiście można pogadać o tym jak John z Arizony ukradł sąsiadce rower, tylko po co?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:56

@ liseklsk
strzał w płot, nie kumasz problemu?
Ja nie piszę o ofertach ukrytych tylko o przycisku "pokaż pełną listę ofert", który pokazuje tylko te z góry a nie całą rozwijaną listę

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:02

Lais pisze:@ liseklsk
strzał w płot, nie kumasz problemu?
Ja nie piszę o ofertach ukrytych tylko o przycisku "pokaż pełną listę ofert", który pokazuje tylko te z góry a nie całą rozwijaną listę
U mnie pokazuje wszystkie.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TipoAntiguo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:02

liseklsk pisze:
Lais pisze:nie widzę odpowiedzi na moje pytanie
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... rt#p392934

A ponieważ widzę tutaj weteranów to powiedzcie czy na jakiejś poważnej giełdzie jest/było tak że użytkownik nie może zobaczyć listy wszystkich ofert od A do Z?
Bo na BB nie może :p
Nie może bo możesz wystawić ofertę ukryta co jest świetna sprawą.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk
Panie kolego Liske jeśli nie wie pan o co jest pytanie proszę się nie udzielać w temacie bo widać że całkowicie zielony Pan jest w tym wszystkim. Pytanie było o ordery jakie istnieją czyli np mamy parę BTC-PLN na Bitbay i tu obecnie widzisz tylko cenę np od 33900zł do np 31500zł a co z resztą ustawień dlaczego tego nie widać? np order na 1000zł, 10000zł.
Teraz zrozumiałeś o co było pytanie? Czy nadal będziesz się wtrącał i pisał scam-posty?

Do @Prezesa
Tak panie Prezesie tylko właśnie po co to ruszać? tak jak i po co ruszać to coś futurecoin? Użytkownik BB opowiedział dziś że jeśli coś będzie nie tak to wyłączą tego scamika. Jak będzie - czas nam pokaże.Tak jak Pan napisał zapewne większość tutaj nie zna innych giełd prócz platformy jaką jest BB.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:12

liseklsk pisze: Tylko na wykopie to była i jest manipulacja.
Ja akurat czytałem te wpisy które nie były manipulacją ale wszystkiego nie czytałem wiec nie wykluczam że mała cześć wpisów mogła być manipulacją. Najlepiej od razu cytuj, dawaj liki o co konkretnie chodzi.

@Bitmar @Bit-els Czy rozważycie zmianę nazwy tematu na coś podobnego jak przy bitcoin gold? Np. "BB.pl(Gielda o szemranych powiązaniach? SCAM? piramidy finansowe?) Dyskusja ogólna" albo coś podobnego?
Nie mówię że teraz ale może jak już emocje trochę opadną.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 03:07 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:15

edbog pisze:
liseklsk pisze: Tylko na wykopie to była i jest manipulacja.
Ja akurat czytałem te wpisy które inne były manipulacją ale wszystkiego nie czytałem wiec nie wykluczam że mala cześć wpisów mogła być manipulacją. Najlepiej od razu cytuj, dawaj liki o co konkretnie chodzi.

@Bitmar @Bit-els Czy rozważycie zmianę nazwy tematu na coś podobnego jak przy bitcoin gold? Np. "BitBay.pl(Gielda o szemranych powiązaniach? SCAM? piramidy finansowe?) Dyskusja ogólna" albo coś podobnego?
Nie mówię że teraz ale może jak już emocje trochę opadną.
Nie ma problemu wrzucę linki. Głównie chodzi mi o ostatnie namawianie rzeź jednego użytkownika do negatywnych ocen BB na forum jak inna fb. Posty wstawiał co chwilę ciesząc się jak szybko spada reputacja BB, uważam że takie zagrywki i manipulacja nie jest uczciwa. Więc czasami sami się zastanówmy i nie działajmy pod wpływem emocji bo sami możemy doprowadzić do katastrofy. BB od wersji 3.0 ma wiele błędów. Po wprowadzeniu nowości sam pisałem kilka razy dziennie co nie działa i pytałem kiedy będzie działało. Niestety większość rzeczy nie działa bądź nie jest dodane do dziś.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TipoAntiguo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:19

liseklsk pisze:
Lais pisze:@ liseklsk
strzał w płot, nie kumasz problemu?
Ja nie piszę o ofertach ukrytych tylko o przycisku "pokaż pełną listę ofert", który pokazuje tylko te z góry a nie całą rozwijaną listę
U mnie pokazuje wszystkie.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk
Czekamy na dowód z Pana strony który ukazuje ordery np od 1 zł do 1000zł z platformy BB. No bo przecież u Pana widać wszystko.
Multikonto? O czym ty tutaj piszesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:25

moja teoria spiskowa.... kilku z aktywnych ostatnio w tym wątku użytkowników nie wypowiadało się nigdzie poza nim (całkiem świeże konta)... czuję czarny PR konkurencji (pewnie tej młodej), nieładnie :ugeek:
BB nie jest doskonały ale bez przesady... tak jakby zaraz zacząć siać popłoch w wątku o BM bo ten jest zarejestrowany na Cyprze i okaże się zaraz, że nie mamy żadnej sensownej giełdy u nas, potem przyczepić się do theterów na finexe, wypłat na stampie, błędów na krakenie, rozpłakać się i zamknąć kramik z BTC
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:31

@liseklsk,
już daj spokój z zaciemnianiem tematu bo moje pytanie zginie wśród niepotrzebnej dyskusji. Nie ma widoku WSZYSTKICH ofert i support o tym wie, tylko nie pisze dlaczego tak jest (bo to jak produkowanie samochodu bez lusterek bocznych :p) i kiedy to się zmieni. Jedyne o czym mi napisał to, że przekaże to do odpowiedniego działu a to już dawno temu było i jakoś nie jest poruszane w tym wątku pomimo pytań z mojej strony.

I żebyś zrozumiał o co chodzi i dlaczego to jest mi potrzebne: ja chcę widzieć, że jeśli wystawię jakąś ofertę z xxx.01 to czy przed nią jest jakaś ściana za xxx.02 czy xxx.03 i oczywiście wiem, że mogą być oferty ukryte ale chcę mieć jasny pogląd jak mniej więcej wygląda rynek.

BB tak wiele razy powołuje się na transparentność, a widok ofert nie jest ani trochę transparentny, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że ma naganiać ludzi do pompy bo widzą tylko najwyższe oferty kupna - w wersji 2.0 widok był transparentny
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:36 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:36

@baggins
O to samo dokładnie mi chodziło. Nie bronie BB, są już nawet konta które tylko na moje posty odpowiadają i były założone w ciągu dwóch ostatnich tygodni.
@Lais
Już kończę

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TipoAntiguo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:47

liseklsk pisze: @baggins
O to samo dokładnie mi chodziło. Nie bronie BB, są już nawet konta które tylko na moje posty odpowiadają i były założone w ciągu dwóch ostatnich tygodni.
@Lais
Już kończę
Tak panie Lisku bo pan jest tak wyjątkowy że tylko na twoje posty odpowiadają. Chyba cię mania wielkości bierze.
Może i konto mam założone jakiś krótki czas temu ale wyłącznie z tego powodu że już błędy na BB zaczęły mnie strasznie denerwować. Do kolejnej pana świadomości to forum obserwuje dużo dużo wcześniej niż czas istnienia twojego konta.
Panie Lisku nadal oczekujemy na całą widoczną listę ofert z BB jaką pan podobno posiada czyli od 1gr do 33600zł.
Jeśli nie śmiem twierdzić że jest pan zwykłym post-bitowcem o pustej zawartości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:52

@baggins, @liseklsk, chyba logiczne, że jak pojawiają się problemy to zazwyczaj ma je wielu użytkowników i jak support nie pomaga to zaczyna się szukanie pomocy w innych miejscach. W końcu trafiają także tutaj, a to jest wątek przeznaczony do tego, żeby pisać o kwestiach dotyczących BitBay'a. Teraz jest wzmożone zainteresowanie Bitcoin'em i crypto, więc chyba naturalne, że przybywa nowych, niedoświadczonych użytkowników na forum, którzy po prostu nie mieliby potrzeby pisania w innym przypadku i rejestrują się tylko po to, aby zasięgnąć porady.

Bronicie BitBay'a, a ciągle w ich odpowiedziach jest mnóstwo niespójności.
BitBay pisze:Problem z historią polega na jej wyświetlaniu, a nie na jej braku, co mogą potwierdzić osoby, które zgłosił się do nas różnymi kanałami i szybko ją otrzymały.
To pytanie czemu także nie działa pobieranie historii przez API? To nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem.
BitBay pisze: Na ten moment sprawdziliśmy kod i wiemy, że Futuro: zawiera blockchain i będzie możliwe kopanie, posiada otwarty kod źródłowy oparty na Dash
Otwarte źródła z definicji mówią, że są one dostępne dla każdego publicznie, można je przeglądać, kopiować i modyfikować. Oczywiście tych źródeł nie ma, skoro była prośba do @BitBay o link do źródeł, a nadal się nie pojawił. To, że sobie @BitBay przeglądnął i stwierdził, że są ok nie ma żadnego znaczenia. Więc jest to znowu manipulacja i kłamstwo.



[======= stopka =======]
20k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 200$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:55

baggins pisze: tak jakby zaraz zacząć siać popłoch w wątku o BM bo ten jest zarejestrowany na Cyprze...
Nie to całkiem inna sytuacja, wręcz rejestracja poza Polska może być korzystna(nie musi ale może). W przypadku zawinięcia się giełdy nie ma żadnej różnicy, szanse na odzyskanie kasy są bliskie zeru w obu przypadkach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » poniedziałek, 27 listopada 2017, 18:09

@edbog wiesz, zawsze można ukręcić i propagować teorię-straszaka, ze duże przelewy z cypryjskiej spółki ściągną użytkownikowi na głowę US, CBA albo inne cuś... doceniam zawsze ostrożność i ostrzeżenia, ale tu czuję zorganizowane zniechęcanie do BB
żeby było jasne BB akurat nie jest faworyzowaną przeze mnie giełdą, ale jedyny problem jaki miałem u nich to ta nieszczęsna historia transakcji... a do plusów (dla sprzedających) można zaliczyć, że kurs zazwyczaj jest ciut wyżej od konkurencji :)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prosto988 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 18:44

Panie baggins mam podobne odczucia.Strasznie dużo gnojówy wylano na Bitbay.Stojąc obok i przyglądając się temu wszystkiemu można dostrzec giełdę , która jest największa w polsce, która się rozwija, która będzie twarzą gali boksu.Można powiedzieć , że dla kogoś nowego na rynku konkurencja nie do przeskoczenia a wszyscy tu wiemy jaka kasa jest na kryptowalutach.Każdy chciałby się szybko dorobić.Giełdy też.Można to porównać do sytuacji w polityce.Opozycja wykorzystuje każdy błąd,każde potknięcie partii rządzącej.A , że Bitbay lubi się ostatnio podkładać i to dość dobrze...
Każdą opcję należy brać pod uwagę bo może być różnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:24

prosto988 pisze: można dostrzec giełdę , która jest największa w polsce,
skąd to info i na jakiej podstawie?... nie to żebym zaprzeczał, ale do tej pory to BM miałem za "największą giełdę w polszcze"
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:52

baggins pisze:
prosto988 pisze: można dostrzec giełdę , która jest największa w polsce,
skąd to info i na jakiej podstawie?... nie to żebym zaprzeczał, ale do tej pory to BM miałem za "największą giełdę w polszcze"
Obroty na BB są znacznie większe niż BM. Kiedyś były teorie spiskowe, że są kręcone specjalnie ale wydaje mi się, że od dawna BitBay jest największy. Tak czy siak - na moje potrzeby np. obie giełdy są odpowiednie więc gram i tu i tu. Gdy BM złapał zwiechę z silnikiem bardziej działałem tutaj (BB), teraz jest u nich w miarę OK, a przynajmniej nie ma pogłosek o żadnych MLMach.

Chciałbym się też odnieść do tego co ktoś napisał, że BB i BM to ten sam podmiot (właścicielsko). Ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć? @Bitmar ? To jest dość ważna sprawa w kwestii ostatniej nagonki, a nikt z oficjalnych osób się do tego nie odniósł.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krzycho89 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:01

mam nadzieję że informacja o tym futurocoin to jest jakiś listopadowy żart.... Myślę że BB sobie strzeli w kolano bo wiele osób odejdzie z tej giełdy... Wpuszczając ją na giełdę = popiera piramidę finansową.
Przecież te futuro to będzie ten sam chłam ja das coin coś co niby ma się nazywać kryptowalutą....
Mam nadzieję że BB szybko napisze jakieś sprostowanie.... bo po takim newsie mam ochotę już dzisiaj się ewakuować

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: redbog » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:07

Kolejne manipulacje bb z których pewnie teraz cały zespól się zastanawia jak wybrnąć. Być może zaraz coś wymyśla i usłyszymy koleją marketingowa papkę.
(czytać komentarze)
https://www.wykop.pl/wpis/28299649/bitb ... -odpuscic/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hassejo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:13


Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości