Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:17

Jeśli kogoś interesuje moje zdanie to na tą chwilę ciągle obowiązuje BUY

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:33

https://neurobot.trading/btc

Przeglądając forum BCH ktoś podrzucił link.

Chyba rzut monetą daje podobne prawdopodobieństwo prognozy. Czy może ktoś już obserwował tą stronę i może coś więcej powiedzieć?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:00

@vjankuv

Chodzi Ci o sprawdzalność tego bota?
Neural network algorithm implemented with algorithms of the essential aspects of technical analysis, such as patterns and signal indicators calculate forecast Data with one second time.

The program will be further upgraded by introducing the remaining elements of technical analysis (Fibonacci retracement, the Elliot wave theory , etc ) and fundamental analysis - market news algorithms will be implemented - one more neural network with functions to determine positive and negative tendencies of the market.
Po pierwsze MEGA ciekawa inicjatywa! Na chwilę obecną to raczkuje, ale jeżeli zaczną dodawać kolejne technologie (szczególnie quant i analiza sentymentu z Twittera) to może być bardzo ciekawie - jeżeli będzie się w miarę sprawdzało i ludzie zwrócą na niego uwagę może być potężne sprzężenie zwrotne na zasadzie reflexivity theory.

Na chwilę obecną widzę, że wyświetlają mu się jakieś wskaźniki, chyba też próbuje łapać formacje świecowe. Więc tak jak powiedziałem, na razie raczkowanie.

Jeżeli natomiast wracamy do dyskusji "czy AT działa" to cytując Twoje pytanie:
vjankuv pisze:
Chyba rzut monetą daje podobne prawdopodobieństwo prognozy.
Jeżeli chodzi o prognozy, np ew, Gann, to chyba ten rzut monetą jest bardzo blisko (z tego, co widzę, to właśnie ok. 50%. Ale trzeba zauważyć, że np. prognozy ew są bardziej złożone niż tylko "pójdzie w górę, albo w dół", więc sprawdzalność na poziomie 50% jest całkiem ok. A idąc jeszcze dalej w tradingu at to tylko mały kawałek tortu, można zarabiać nawet kiedy ma się trafionych 30% wejść.

Obrazek
Jeśli chodzi o analizy, tj. szukanie różnych korelacji z przeszłości (np. trzy razy odbiło od jednej linii trendu), które mają na celu wyznaczenie kilku różnych scenariuszy i nadanie im kilku prawdopodobieństw spełnienia, to nie da się tego w żaden sposób przyrównać.
Myślę jednak, że prawdziwa AT (np. różnica między suchymi patternami świec, które może wyłapać bot, a sposobami podawanymi w linkach, które wkleiłem dwa posty wcześniej) nie może być przeprowadzona przez bota. Choćby z tego względu, że doświadczony trader bierze pod uwagę wiele informacji i składa je w jedno przeczucie intuicyjne (które umie też odróżnić od błędów poznawczych). Na chwilę obecną nie ma chyba dobrych narzędzi do odczytywania sentymentu rynku, oceny fundamentów może poza narzędziami nlp do oceny sentymentu Twittera i innych portali społecznościowyc:
https://qz.com/527008/an-algorithm-can- ... an-humans/

Z kolei np na forex factory czytałem wątki sprzed kilku lat, w których doświadczeni traderzy prowadzili dzienniki i mieli bardzo wysoki % sprawdzalności.


PS żeby nie było 100% OT robi się chyba trójkąt 8-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:05 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:12

new06 pisze: ...doświadczony trader bierze pod uwagę wiele informacji i składa je w jedno przeczucie intuicyjne.
nie zgodzę się, w oparciu o intuicję działa niedoświadczony trader

doświadczony trejder ma zarabiający system: wejść, prowadzenia pozycji, wyjść i MM o potwierdzonej historycznie skuteczności

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:17

autoexec pisze: nie zgodzę się, w oparciu o intuicję działa niedoświadczony trader
Nie zgodzę się. Intuicja czyli przeczucie jest bardzo ważna. Jak ktoś ma dobrą, to może nawet nic nie analizować bo czuje rynek, ma "wgląd" bezpośredni. Im dłużej się gra, tym intuicja powinna być lepsza. Bardzo często gram na przeczucie, a wykresy i analiza tylko to temperują, potwierdzają, zależnie od potrzeby.
autoexec pisze: doświadczony trejder ma zarabiający system: wejść, prowadzenia pozycji, wyjść i MM o potwierdzonej historycznie skuteczności
Intuicja też może mieć potwierdzoną skuteczność. Mówię szczerze, że z 50-70% tego co gram, to głównie przeczucie jest, a ogólnie 80% gry mam na +. Jest dużo ludzi co grają na przeczucie i z dużym powodzeniem. To zazwyczaj Ci, co dużo siedzieli przy tym rynku. Po prostu czujesz to w pewnym momencie i może to być głównym motorem gry. Oczywiście intuicja również myli, to oczywiste.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:29 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:22

@autoexec
autoexec pisze: nie zgodzę się, w oparciu o intuicję działa niedoświadczony trader

doświadczony trejder ma zarabiający system: wejść, prowadzenia pozycji, wyjść i MM o potwierdzonej historycznie skuteczności
A więc taki system mógłby być po prostu zaprogramowanym botem. Pytanie, czy da się obecnie zaprogramować bota, który będzie dawał stały profit. Może ktoś takie boty posiada, ale z mojego researchu wynika, że większość traci (np. forum cryptotrader, które jest dość miarodajne imo).
W swojej wcześniejszej wypowiedzi też dodałem wzmiankę o odróżnianiu intuicji od błędów poznawczych (np opisanych przez prof. Kahnemana). Samą intuicję ja rozumiem, jako doświadczenie wyniesione z wielu udanych i nieudanych prób traderskich. Czyli jakby nie patrzeć taki quant / machine learning danych historycznych, tyle że przeprowadzony w mózgu :lol: . I do tego też odnosi się prof. Kahneman (opisuje historię doświadczonego strażaka, który intuicyjnie "wyczuł" pożar. Jego "szybki system" myślenia skojarzył pewne fakty według doświadczeń zanim racjonalny, powolny system myślenia zdążył zareagować). Ale błędy poznawcze (tzw. biases) , szczególnie napędzane emocjami strachu lub chciwości to zupełnie inna para kaloszy i zainteresowanie psychologią poznawczą daje pewną szansę wyłapanie niektórych u siebie. Ogólnie polecam "Pułapki myślenia".
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:03 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:31

new06 pisze: A więc taki system mógłby być po prostu zaprogramowanym botem. Pytanie, czy da się obecnie zaprogramować bota, który będzie dawał stały profit. Może ktoś takie boty posiada
skoro istnieje soft typu AlfaGo ...to jestem pewien że istnieją profitowe softy do gry w 'kup taniej - sprzedaj drozej"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:47

new06 pisze: (trochę OT. Nie wziąłem w spoiler bo są już spoilery w środku i się psuje)

@vjankuv

Chodzi Ci o sprawdzalność tego bota?
Tak, o sprawdzalność.

Nie jestem w wykształcenia ekonmistą czy jak się nazywa gosć co kształcił się w AT, a nie miałem ostatnio dość czasu by poczytać o genezie AT.
Jednakże uważam, że jej bazą jest matematyka.
Z racji, że jestem inżynierem, to przemawiają do mnie cyfry, dane i fakty.
Jeśli więc matematyka jest podstawą AT, to myślę, że jest możliwe aby ją ubrać w ramy oprogramowania, a kwestią czasu jest jedynie jego kalibracja. Sprawdzę przez kilka dni jak to się ma do rzeczywistości. Zrobię kilka zrzutów ekranu i porównam z rzeczywistym przebiegiem.

Co mnie najmocniej zastanawia, to jak rozwiążą kwestię istotnych wydarzeń. Myślę, że sam umysł ludzki zachowuje wystarczającą prawidłowść by móc ją ubrać we wzór, FOMO chociażby, niby ludzie wiedzą, ale i tak się łapią.
Gdybym to ja programował taki symulator, to oparłbym wpływ wydarzenia na wykres odpowiednio przypisanymi punktami na plus lub minus. Jednakże ktoś wcześniej musiałby taką punktację wydarzenia nadać i tutaj sprowadziłoby się to do ankiet, albo zdania eksperta. Ciekawe...

@Wymazywanie,
zgadzam się z Tobą w kwestii intuicji. Z tym, że ta intuicja to jest doświadczenie. Coś jak kowal, który wie, że teraz jest dobry moment by walić młotkiem, a teraz jest dobry moment by znów podgrzać, a w innym momencie jest najlepszy moment by zahartować. Nie potrafi często tego nazwać, opisać i skwantyfikować, ale po prostu to wie.
Myślę, że może być podobnie w tradingu. Jednakże wiele razy też, nauczyłem się, że intuacja jest często mylna.
Nasze myśli obracają się wokół dwóch systemów. System 1 i system 2. System 1 to intuicja, która działa natychmiastowo i dzięki niej zrywamy się do biegu na widok lwa, system 2 odpowiada za anlizę dogłębną czyli opinia czy to faktycznie lew i czy ma powód by nas zaatakować. System 1, intuacja wprowadzać nas może w błąd jak chociażby złudzenia optyczne, który każdy z nas widział. Wiemy, że coś jest złudzeniem, ale system 1 ciągle przekonuje systemem 2, że złudzenie, to nie złudzenie.

To wszystko jest takie ciekawe :P Można się uczyć i im więcej wiemy tym bardziej wydaje się nam, że wiemy coraz mniej.

Ale się rozpisałem :D Obiecuję moderatorom, że się poprawię i postaram się mniej jeździć poza tematem ;)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:55

vjankuv pisze:... że jest możliwe aby ją ubrać w ramy oprogramowania, a kwestią czasu jest jedynie jego kalibracja...
No nie jest tak kolego. Nie wziąłeś pod uwagę jednej(ale za to najważniejszej w tym problemie) zmiennej w tym równaniu:
Zmienności rynku w sensie, że rynek się zmienia (a ten wyjątkowo gwałtownie i szybko) Nie mam na myśli zmienności ceny :) Tylko zmienność samego rynku (jego reguł)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: MD-11 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:59

autoexec pisze:skoro istnieje soft typu AlfaGo ...to jestem pewien że istnieją profitowe softy do gry w 'kup taniej - sprzedaj drozej"
https://en.wikipedia.org/wiki/Renaissance_Technologies

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:05

vjankuv pisze: Nie jestem w wykształcenia ekonmistą czy jak się nazywa gosć co kształcił się w AT, a nie miałem ostatnio dość czasu by poczytać o genezie AT.
Jednakże uważam, że jej bazą jest matematyka.
Z racji, że jestem inżynierem, to przemawiają do mnie cyfry, dane i fakty.
Jeśli więc matematyka jest podstawą AT, to myślę, że jest możliwe aby ją ubrać w ramy oprogramowania, a kwestią czasu jest jedynie jego kalibracja. Sprawdzę przez kilka dni jak to się ma do rzeczywistości. Zrobię kilka zrzutów ekranu i porównam z rzeczywistym przebiegiem.
Podstawą AT jest wykres.

Wykres to geometryczne ujęcie danych na osi x-y.

Dane na wykresie to zapis zawartych transakcji kupna i sprzedaży...

...które wykonują ludzie i boty.

Boty są ustawiane przez ludzi i operują na pewnych danych rynkowych, ale koncepcja jakie brać dane i jak interpretować wychodzi od człowieka.

Zostawmy więc boty. Człowiek - co sprawia, że kupuje i sprzedaje? Co się składa na takie decyzje?

Analiza? Przeczucie? Emocje? Każdego po trochu.

Analiza to dowolne narzędzia, bardzo różna interpretacja, użycie, zestawienie. Ogólnie trochę wypracowanych teorii i jednak spory wkład osobowy, indywidualny. Jeden z Ichimoku zrobi metodę na zarabianie, drugi zrobi cyrk a czasem coś trafi przypadkiem i uzna, ze jego wypaczone interpretacje są dobre.

Człowiek, człowiek, człowiek. Co jeszcze? Emocje? Przeczucie? No to już Człowiek do kwadratu, nie ujmiesz liczbowo przeczucia bo to trochę czary-mary. Emocje? Niby chemia mózgu, można sprowadzić do substancji, biochemii itd., ale czy liczby? Niekoniecznie.

Nie sprowadzisz emocji ludzkich, psychologii, przeczucia do liczby, do prostych danych dla inżyniera.
Samo myślenie już bardziej, ale też w małym stopniu.

Ale Twoje założenie, że AT = liczba jest 100% błędne i lepiej je porzuć, bo to (AT i wykres) dużo bardziej wyraz PSYCHOLOGII i EMOCJI niż chłodna rachuba mózgu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:07 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:06

@vjankuv
vjankuv pisze: Tak, o sprawdzalność.

Nie jestem w wykształcenia ekonmistą, a nie miałem ostatnio dość czasu by poczytać o genezie AT.
Jednakże uważam, że jej bazą jest matematyka.
Z racji, że jestem inżynierem, to przemawiają do mnie cyfry, dane i fakty.
Jeśli więc matematyka jest podstawą AT, to myślę, że jest możliwe aby ją ubrać w ramy oprogramowania, a kwestią czasu jest jedynie jego kalibracja. Sprawdzę przez kilka dni jak to się ma do rzeczywistości. Zrobię kilka zrzutów ekranu i porównam z rzeczywistym przebiegiem.

Co mnie najmocniej zastanawia, to jak rozwiążą kwestię istotnych wydarzeń. Umysł ludzki zachowuje wystarczającą prawidłowść by móc ją ubrać we wzór.
Gdybym to ja programował taki symulator, to oparłbym wpływ wydarzenia na wykres odpowiednio przypisanymi punktami na plus lub minus. Jednakże ktoś wcześniej musiałby taką punktację wydarzenia nadać i tutaj sprowadziłoby się to do ankiet, albo zdania eksperta. Ciekawe...

No to piona ;) . Gdzieś ostatnio czytałem, że AT ma trzy podstawy: matematykę (w sensie algebry), geometrię i psychologię. Dla mnie bardzo ważnym odkryciem było to, co napisałem dwa posty wcześniej. Nie wszystko w at to prognoza. Jest subtelna korelacja między prognozą a reakcją. I tak jeżeli narysujesz sobie np. linię trendu, od której kurs się odbijał, a tym razem ją przekroczy, to są duże szanse, że jest "zmiana paradygmatu" i teraz będzie spadek do pierwszego wsparcia. No i tu się pojawia problem, bo ze względu na opłaty i parę innych rzeczy na ogół nie opłaca się robić zbyt małych ruchów, a przebicie linii może być fake'owe. Jeżeli więc się załadujesz, to już lepiej czekać, nawet jeśli wraca - i to jest właśnie ta prognoza + dobre rozumienie "strong hands". Dlatego ważne jest, żeby na tym wszystkim mieć jeszcze intuicję wynikającą z doświadczenia i ja na razie nie dawałbym zbyt dużych szans takim botom. Wbrew pozorom zwykłą linię trendu można narysować na różne sposoby - czasem jest jej przebicie, a rysując inną tl widzisz, że świeca się oparła knotem i zaczyna robić wybicie, co jest bycze. Serio, czytam teraz tematy na forex factory, gdzie ludzie latami szlifują rysowanie linii trendu, albo wyznaczanie stref podaży / popytu i z czasem ich sprawdzalność się zwiększa do bardzo dobrej. Nie wydaje mi się, żeby można było to ująć w jakikolwiek wzór matematyczny.

A odnośnie bota, to chyba jak dotąd po prostu łapie te patterny świec "na sucho", albo bazuje na jakichś crossoverach wskaźnika, więc na razie raczej zabawka, chociaż bardzo ciekawa.
Bitmar pisze:Post zawierający tylko spoiler
:?: :?: :?: A jak mam odpowiadać jeśli jest OT? Staram się trzymać porządek i jeszcze minus od admina :shock:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:03 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:12

zbiges pisze: Zmienności rynku w sensie, że rynek się zmienia (a ten wyjątkowo gwałtownie i szybko) Nie mam na myśli zmienności ceny :) Tylko zmienność samego rynku (jego reguł)
Zmienność rynku, to również są wskaźniki.
Ilość giełd na świecie, ilość ludzi grających kapitałem 100zł, 1kzł, 10kzł, 100kzł itd, market cap, ilość walut itd itp. To są dane, które tą zmienność definiują. Tzn., nie zupełnie, bo liczba zmiennych i później weryfikacja ich wagi wymaga czasu, wiedzy i... Właśnie tej intuicji.
Podobnie jest z DOE (Design of Experiments). To od specjalistów zależy jakie zmienne ostatecznie są najważniejsze i należy sprawdzić je eksperymentalnie.

Prawdą jest, że to jest jedynie teoria. W praktyce, to jest szalenie trudne zadanie i wspomniana przez Ciebie zmienność rynku jest obiektem dysput. Makro i mikroekonomia. Gdyby to było proste, to spór Keynes i Hayek nigdy by nie istniał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:18

@vjankuv, na bitcointalk są wątki w których dla daytraderów w 2015 roku sprawdzało się bardzo dobrze proste przcinanie macd. Dzisiaj mamy czasy, kiedy grubasy na bezczela rysują formacje typu HS, albo elliotowe, żeby robić fake'i i wyleszczać drobnicę i jest to obecnie główna zasada rynku. Myślę, że @zbiges chodziło o coś takiego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:03 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:29

Sieci neuronowe to potężne narzędzie, dużo bardziej efektywne przy rozwiązywaniu niektórych typów problemów niż sztywne algorytmy, zwłaszcza że są bardziej elastyczne. Kwestia tego, czy autor potrafi poprawnie stworzyć ten program prognozujący.

Pamiętajcie, że nawet jeśli człowiek ma doświadczenie, to jego pamięć jest skończona, taki bot może właściwie analizować w ciągu sekundy miliony kombinacji i czynników, może na przykład bez problemu "wyciągnąć z pamięci" cenę BTC co do minuty sprzed 6 lat. Człowiek w takich dużych skalach polega na uogólnianiu (czy też intuicji jak pisze @Wymazywanie, ).
Człowiek jest też podatny na wszelkie czynniki zakłamujące rzeczywistość i wpływające na jego osąd (jakieś sympatie i antypatie, gorszy dzień bo jest wrażliwy na ciśnienie atmosferyczne a te jest nieodpowiednie).

Ja w każdym razie też jestem bardzo ciekawy rozwoju tego projektu i moje zdanie jest takie, że może on być finalnie bardzo skuteczny. Jedynym "przeszkadzajem" będą grubasy realizujące swoje cele przez dumping albo skup olbrzymich ilości BTC. Choć sieć neuronowa i w pewnych przypadkach może i to przewidzieć.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:33

vjankuv pisze: Zmienność rynku, to również są wskaźniki.
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Obserwuję ten rynek już jakiś czas i widziałem tu bardzo różne wykresy. Np: Jeszcze rok temu na tym rynku rządzili chińczycy z Huobi, OKcoin i BTCchina. Wykres wyglądał zupełnie inaczej niż ten dzisiejszy. Dziś mam kłopoty z przypomnieniem sobie nazw ich giełd. Jeśli więc nie jesteś w stanie zamknąć w algorytmie takich zdarzeń jak interwencja na rynku PBoC (zakładam że wiesz co to za skrót) to nie stworzysz takiego algorytmu. Na pewno jest wiele prób np z sieciami neuronowymi ale przypuszczam, że nieprzewidywalność i przede wszystkim szybkość zmian reguł tego rynku skutecznie eliminuje wygrywające boty z niego. Co innego forex ale i tam nie jest prosto. Na Nawigatorze i na Forexfactory jest mnóstwo wątków na ten temat. Ale nie udało mi się potwierdzić że jest ktoś komu się to udało. Owszem przez jakiś czas tak ale to wszystko. Po Twoich wpisach widzę, że nie miałeś do czynienia z takim oprogramowaniem, :) Widzę to choc nie używam bota do weryfikacji tego twierdzenia :mrgreen:
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:39

@zbiges, gdyby ktoś stworzył bota skutecznego chociaż w 70-80% to nigdy by się nim nie podzielił tylko sam trzaskał zyski na nim. A na pewno by się tym nie chwalił bo szybko mógłby ktoś go odwiedzić i wytłumaczyć, że on go nie potrzebuje ale za to bardzo mili panowie chętnie się nim zaopiekują.

Póki sieci neuronowe raczkują, to mogą takie projekty być publiczne. Z resztą - gdyby były skuteczne i wszyscy się nimi sugerowali wtedy paradoksalnie przestałyby działać. Bo wszyscy by czekali aby zagrać tak jak sieć mówi i w końcu nigdy wykres nie pokrywał by się z tym prognozowanym. Im mniej ludzi gra według takiej teoretycznej sieci przewidującej ceny tym bardziej taka sieć jest skuteczna.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:43

napisanie takiego softu wymagało by niewiele ponad jednego bitka :D
1/2 etatu crawlera do zbierania transakcji z giełd ( o ile nie giełdy tego już nie sprzedają )
2 etaty data scientist
1/2 etatu jakiś spec od API do automatu do handlowania

wychodzi 3 etaty x 15k PLN, myśle że w miesiąc 3 łebskich gości by to ogarneło, później tylko jakiś maintance na godziny ew 1 DS na pół etatu

a co do grubasów skupujących duże ilości BTC.. no bez jaj- takie coś zostawi ślad na wykresie w postaci wybicia na dużym wolumenie...

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:49

autoexec pisze: napisanie takiego softu wymagało by niewiele ponad jednego bitka
Ta... Mieliśmy tu już takich kilku, którzy twierdzili że zaraz to napiszą... ale niestety nie pamiętam ich nicków. :mrgreen: :mrgreen:
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 21:50

Bardzo chętnie dalej prowadziłbym ten dialog. Uważny słuchacz, oraz wielu z nas (przynajmniej mówię za siebie) możemy sporo z tych rozmów wyciągnąć. Jednakże, że moje gawędziarstwo już dwa razy napotkało bana od szanownej straży forumowej, ciągnięcie dalej w tym kierunku tematu sprawi, że znów dostanę czerwoną kartkę ;p A obecnie BTC sprawia, że czuję się jak na turnieju mistrzostw świata i nie chcę spędzić ich na ławce ;p

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 12 gości