Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kapelusz » niedziela, 26 listopada 2017, 15:23

Przede wszystkim nalezy pamietac ze BTC to teraz głównie Store of Value czyli na chłopski rozum Cyfrowe złoto coś w czym przetrzymuje sie wartość...tyle. Słuzy on coraz mniej do płątnosci czy spelniania innych poczatkowych założen Nakamoto. Czas pokazał że swiat z BTC zrobił sejf w ktorym trzyma sie wartość, tym bardziej przy obecnym braku zaufania do banków. Spekulacja sie na nim tez powoli konczy bo jest najnormalniej w swiecie za drogi.

BTC technologicznie juz umarł ale bedzie jeszcze długo zyyyyl jako sejf naszego hajsu. Takie moje zdanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 listopada 2017, 15:25

Excray pisze: Ja biorę na poważnie. Jeden z nielicznych racjonalnych ludzi na tym forum. Który spekuluje aby zarobić, a nie ze względu na jakieś pseudo szczytne ideały.
Każdy spekuluje by zarobić, nie ma innego celu spekulacji. To, że ktoś spekuluje na wzrost w to, co dodatkowo popiera ideologicznie/technicznie/cokolwiek, nie znaczy, że jego celem nie jest zysk.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 26 listopada 2017, 15:26

moje numerkii, odnosnie tego samego wykresu.

Niewiadoma to aktualnie odcinek 12-13, ktory by pasowal na okolo 3 dni.


Mozna to wyjasnic w taki sposob ze wykres cyklu 2giego to powiekszenie cyklu 1 szego.
Stad pierwsza faza jest 2x dluzsza, a Koncowka Jest pod wiekszym Kontem, a zarazem Krótsza.

Ja w przypadki nie wierze, moglbym jeszcze ponumerowac cykl 1szy, ale pomiedzy 2-3cim widac to diametralnie.

Obrazek

Ja od paru dni tylko BCh (bitstamp dodaje bch na poczatku grudnia) i NXT(Ignis snapshot 25 grudnia). BTC obsrwuje
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 15:39 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 listopada 2017, 15:34

Co do "analiza nie działa" to jest idiotyzm. Analiza to nie zdania oznajmujące dotyczące przyszłości (czyli wróżenie), ale probabilistyczne ujęcie różnych opcji, ocena ich prawdopodobieństwa, zbieranie argumentów za i przeciw, dostrzeganie analogii, podobieństw. Nie jest to przewidywanie tego co będzie, ale próby przedstawienia możliwości, ich ocena. Analiza to nie zgadywanie czy wypadnie orzeł czy reszka, bo to byłoby bez sensu i nigdy nie wyszło poza statystykę. Jak ktoś pisze "analiza nie działa" to nie rozumie czym ona jest. Dodałbym jeszcze to, co kiedyś już pisałem, więc zostawię tlkyo linka jakby komuś się chciało przeczytać (polecam zwłaszcza nowym i myślącym): https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=321619#p321619

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
kapelusz pisze: Spekulacja sie na nim tez powoli konczy bo jest najnormalniej w swiecie za drogi.
Czyli jak coś jest drogie, to spekulacja się kończy? Wydaje mi się, że nie. Spekulacja dotyczy nie tylko ruchów do góry. :mrgreen: Na BTC nigdy się nie skończy spekulacja, może być tylko osłabiona jeśli zostanie faktycznie szeroko używany, wtedy będzie następowała bardziej taka wycena oparta na faktach, a nie głównie domysły i możliwości jak jest teraz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » niedziela, 26 listopada 2017, 16:01

kapelusz pisze: Czas pokazał że swiat z BTC zrobił sejf w ktorym trzyma sie wartość
W czasie hossy to prawda, zobaczymy czy ludzie chętnie będą trzymali oszczędności w tym "sejfie" gdy przyjdzie bessa.
Wtedy BTC realnie nie będzie dobry ani do płatności ani jako cyfrowe złoto.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: melon » niedziela, 26 listopada 2017, 16:38

Zbliżamy się do magicznej granicy 10 tys dolarów. Planujecie wyjść na ten moment z rynku aby przeczekać? Widzę że myślicie że BTC będzie mocno spadać. W momencie spadania BTC raczej jakaś waluta zacznie rosnąć tylko która? Czy będzie to BCH i BTG? Może w to warto wejść kiedy będziemy około 10 tys? :geek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tonyxxl » niedziela, 26 listopada 2017, 16:47

melon pisze: W momencie spadania BTC raczej jakaś waluta zacznie rosnąć tylko która?
Po pierwsze nic nie stoi na przeszkodzie aby przy korekcie na btc WSZYSTKIE duże coiny spadły o 20% albo lepiej.
A po drugie, zamiast pytać o takie rzeczy tutaj rzuć sobie kostką. Efekt będzie dokładnie taki sam. Sorry ale taka prawda. Oczekujesz niemożliwego.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: melon » niedziela, 26 listopada 2017, 16:58

Popatrz sobie na korelacie między BTC a BCH. Popatrz również na korealcję między ETH a BTC widzisz ją? Niekiedy widać ją bardzo wyraźnie BTC spada BCH rośnie. Pytam więc co robicie, jaką macie strategie - bo to, że trudno jest podjąć dobrą decyzję to wiem. Ja na tą chwilę myślę że albo całkowicie wyjdę z rynku albo trochę zainwestuję w BCH/BTG/ETH ew DASH. Tony czy ty rzucasz kostką aby pomóc sobie w inwestowaniu? :shock:

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » niedziela, 26 listopada 2017, 17:02

melon pisze: Zbliżamy się do magicznej granicy 10 tys dolarów. Planujecie wyjść na ten moment z rynku aby przeczekać? Widzę że myślicie że BTC będzie mocno spadać. W momencie spadania BTC raczej jakaś waluta zacznie rosnąć tylko która? Czy będzie to BCH i BTG? Może w to warto wejść kiedy będziemy około 10 tys?
wtrącę swoje trzy słowa jak to widzę - szczególnie w kontekście forków i aktualnej już dość mocno widocznej wojny pomiędzy BCH a BTC. ostatnie tygodnie widzieliśmy:
- najpierw mocno zarysowaną odwrotną korelację między BTC a BCH
- kreowanie BCH jako następcę BTC na poziomie użytkowników (porzucenie segwit, zapchany mempool, gigantyczne fee, opóźnienia w transferach BTC)
- kreowanie BCH jako następcę BTC na poziomie medialnym (wykupione artykuły, reddit, "operation dragonslayer")
- ostatecznie swoiste porzucenie odwrotnej korelacji BTC i BCH - teraz gdy BTC rośnie, BCH boczniakuje, a gdy BTC spada, BCH rośnie

ostatnimi tygodniami zaufałem BCH, co dało mi bardzo dobrze zarobić, mocno stracić i znów straty odrobić. BCH ostatnimi boczniakuje, gdy BTC rośnie i gwałtownie rośnie, gdy BTC spada. zastanawiam się, czy to co się dzieje aktualnie na rynku nie jest "sprawdzaniem siły" obozu BCH i jeśli by tak było, to moglibyśmy zobaczyć jeszcze spore wzrosty BTC, aż do:
- pogrzebania idei BCH jako następcy BTC
- albo przynajmniej przywrócenia odwrotnej korelacji - tj. spadków BCH przy wzrostach BTC

trudno mi sobie wyobrazić, by tak wrogie sobie obozy, zwalczające się na wszystkich frontach, szły w górę jednocześnie. chyba, że ostatecznie to wojna pozorowana - jak media markt i saturn, a chodzi tylko o to by zarobić.

aktualnie widząc moc BTC wracam do tej krypto, ale raczej wyprzedaję się na noc, bo wolę się wyspać :)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: melon » niedziela, 26 listopada 2017, 17:08

Dzięki za odpowiedź:) Masz plan co robić jak już będze blisko 10 tys? Myślę, że inwestycja w BCH może nie być złym pomysłem. Na 100% bardzo dużo osób zacznie realizować zyski i będą chcieli w coś wejść. Całkiem niezłym wydaje się pompowanie BCH jako "następcy bitcoina" który doszedł już do maksimum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » niedziela, 26 listopada 2017, 17:09

Fajnie by było zrobić nową ankietę, w sumie pytanie powinno być proste: gdy 10k$ zostanie osiągnięte to: nastąpi mała korekta i dalsze wzrosty czy korekta będzie większa i nowe ATH dopiero w nowym roku :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 26 listopada 2017, 17:20

BTG i BCH boczniakuja, zacieram rece. Nie ominely mnie duze straty z BTC, NXT mi to rewanzuje.

Kurs idzie za szybko, zaraz jebnie 9900... i poleci w dol.
10k za 1szym razem bez pulpaki bylo by dla mnie czyms dziwnym w tej oszukanczej grze.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » niedziela, 26 listopada 2017, 17:24

Naprawdę mam szacunek do tych, którzy cały czas czekają ze sprzedażą swoich BTC. Ja spękałem przy kursie 6200. Niby "zainwestowałem" te 2000 pln, ale to prawie pół mojej wypłaty netto więc szanuję i taką kwotę i wolę nie spisywać jej na straty :) Nie ukrywam, że psychicznie niedobrze się czuje, jak pomyślę, że mogłem jednak poczekać. Ale pociesza mnie fakt, że nie straciłem i że jednak większość kolegów polaków wyprzedała większość tego co miała z obawy, że zaraz będzie niezła korekta. Pomijam tych, co wykopali BTC, a nie weszli w to poprzez fiaty, w których zarabiają na co dzień.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » niedziela, 26 listopada 2017, 17:28

@Bitcoinek, widać jest parcie na 10K. Może niech w końcu dojdzie do tej liczby i będzie korekta, bo ile można na nią czekać.

Parę dni temu BTC wyszło z trójkąta dołem (czy też wyleciało) po to, by po chwili wylecieć równie szybko górą przebijając trójkąt. Całkowicie nieprzewidywalny rynek, jak rąbnie 10k to może i dolecieć do paru tysięcy więcej. Kto to przewidzi.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » niedziela, 26 listopada 2017, 17:36

@bitcoinek, ja akurat przypadkiem zostałem z BCH i BTG ale trzymam. Masz jakieś przewidywania co do najlepszego kursu wyjscią? Formalnie BCH może skoczyć przy pompie znowy do 2,5k+ by równie szybko spaść. BTG troche nie wiem, nie obserwowałem wcześniej tej waluty, kupiłem pojedyncze sztuki przy okolo 320USD i nie wiem czy nie przegapiłem górki przy 410, do ktorej możemy już nie dojść :)
LTC wyszedłem przy 86, myślisz ze warto wchodzić ponownie w okolicach 75? Wiem, że nikt nie wróży ale sporo piszesz o tych altach więc warto poznać opinie lepszego gracza :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 26 listopada 2017, 17:37

@zaxbit
Po pierwsze zarobiłeś (sukces)
Po drugie - wchodząc w tak ryzykowny rynek jak krypto, przeznaczaj tyle kasy ile możesz bez żalu i uszczerbku dla budżetu stracić.
Po trzecie - ucz się na błędach to dobrze wychodzi, wiem to po sobie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 26 listopada 2017, 17:38

Aż z wrażenia wyjąłem z szafy s3+ ktore już popalnone wtyki miały ,do naprawy odłożyłem. Teraz 24 TH + 2 TH z szafy.
Ps. Jeszcze jeden short się tylko trzyma. Tygodniowy urobek w plecy na tych shortach i teraz to już tylko patrze.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 17:39 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piter55 » niedziela, 26 listopada 2017, 17:38

Widzę, że nie jestem jedyny, który po cichu liczy na wzrost BCH przy korekcie BTC. Swoje BTC sprzedałem wczoraj (z perspektywy czasu trochę szkoda, ale ważne, że są zyski a nie straty). Teraz pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: roman1959 » niedziela, 26 listopada 2017, 17:42

"Obyś żył w ciekawych czasach"- chyba nam wszystkim się trafiło.

Mam trochę żalu do niedźwiedzi- że nie sprowokowali losu i nie wkleili obrazka z 'todemoon', jak widać samo pisanie o spadkach nic nie daje. Portfel zalicza historyczne maksima ale niedosyt pozostaje, bo w większości siedzę na fiatach.

Czy ktokolwiek ma cień podejrzeń co do przyczyny aktualnego wystrzału? FOMO i w dół czy globalna akceptacja?
Nie bądź zachłanny

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » niedziela, 26 listopada 2017, 17:43

coco~jambo pisze: Parę dni temu BTC wyszło z trójkąta dołem (czy też wyleciało)
tam nie było żadnego trójkąta, nie każde dwie kreski po szczytach i po dołkach zbiegające do punktu to trójkąt, żeby można było mówić o trójkącie (który ma znaczenie) to przede wszystkim musi się to dziać w istotnym miejscu

tak btw, zobaczcie jak nastroje się powoli zmieniają, strach ustępuje euforii, mój leszczowy nos mówi mi że będzie coraz mniej postów o bitfinexie i wałkach z tetherem a coraz więcej o 10k :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bundy, mess_on_a_mission, TomaszT i 22 gości