Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: RafaelGrey » piątek, 24 listopada 2017, 21:54

koolczyk pisze:
Bitcoinek pisze:
cryzy pisze: Przy tej zmianie jesteście z

Albo ktos sie o nas troszczy, albo chca aby kapital wrocil na finexa, niby pisze glowne gieldy ale wiadomo z ktorej najwiecej ucieklo.

Moze finex musi utrzymac kurs bo nie stac go na splacenie uzytkownikow.

sam fakt calej konspiracji smierdzi, wiedzac ze jest sie na podsluchu mowi sie falszywe dane
A nie było tak,że BTC uciekało z finexa, żeby załapać się na diamenty darmowe?
A po co? BTG dali za darmo więc i to pewnie dodadza klientom

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koolczyk » piątek, 24 listopada 2017, 21:55

RafaelGrey pisze:
koolczyk pisze:
Bitcoinek pisze:
A nie było tak,że BTC uciekało z finexa, żeby załapać się na diamenty darmowe?
A po co? BTG dali za darmo więc i to pewnie dodadza klientom
no ale finex nie wspierał tego forka.

W ogóle to cisza o tym była a za 1btc dostawało się podobno 10 BTD wartych ok 66$ za jednego na ten moment
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 21:59 przez koolczyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 21:59

Ku uciesze Szanownego Towarzystwa pozwoliłem sobie przerobić pewien klasyczny obrazek, opisując dzisiejszy wykres z perspektywy daytradera próbującego kierować się się dziś kreskami.
Pewnie sam bym dzisiaj ze 3 razy kupił i sprzedał, ale że siedzę na shorcie, to sporo nerwów mnie ominęło ;)
dzien_DT.jpg
Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
EDITED: hahaha kiedy wstawiałem posta zauważyłem na wykresie, ze to chyba nie koniec atrakcji na dziś :lol:
Ten kto broni kurs przed spadkami przestał się patyczkować i maskować :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 24 listopada 2017, 22:08

@ekono - Dobra przeróbka. Początkujący obowiązkowo powinni to obejrzeć.

Co do "Dragonslayer", to jest to dość naciągane. Wprawdzie nie można wykluczyć takiej akcji, ale sam list niby członka chińskich wielorybów był napisany zbyt dobrą angielszczyzną. Na reddicie gość niby precyzyjnie opisujący, a pisze, że trudność spadnie po dwóch tygodniach...
To całkiem dobrze może być naganianiem na zakup BCH i sprzedaż BTC, po czym naganiacze sprzedadzą całe ostatnio zgromadzone BCH, a zakupią BTC, mając nagonionych klientów do takich operacji.
Zobaczymy. Przed zaobserwowaniem większych zmian w hashrate nie robiłbym żadnych ruchów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 listopada 2017, 23:00

Nie wydaje wam się, że to wygląda jak lustrzane odbicie, jak wy to nazywacie, flagi, po której nastąpiło wybicie? (pomijając fakt, ze w lustrze by było odwrotnie :D)

spójrzcie:

Obrazek

przy okazji też spytam, jak trzymam obecnie BTC na Bittrex, to BTD nie dostanę, tak? muszę przelać na wallet?
EDIT: a sorry, już po forku :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 23:09 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koolczyk » piątek, 24 listopada 2017, 23:25

@socjolog2008 fork się odbył z blokiem 495866

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » piątek, 24 listopada 2017, 23:35

koolczyk pisze: @socjolog2008 fork się odbył z blokiem 495866
To już po ptakach. Ale..oczywiście jak wyczaje kopalnie po weekendzie zapuszcze swoją moc i zobacze jaki to profit daje
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 25 listopada 2017, 01:13

wizardking76 pisze: ta ale z 10 000 USD korekta o 4000 to jest 6000 USD, nie wiem co by się musiało stać aby teraz BTC o 4000 USD spadł..
NIC. Nie potrzeba żadnego powodu do wzrostu ani spadku.
Było to już powtarzane tyle razy przez ostatnie lata, że dziwne jak ktoś nie-nowy się nad tym zastanawia.
Zazwyczaj głównie nowi szukają powodu do spadku czy wzrostu nie wiedząc, że ruchy generowane są po prostu, "same z siebie".

Dodano po 17 minutach 58 sekundach:
Co do tych przecieków i super planów. To jest wszystko naganianie idiotów i zwykły szum informacyjny, ściemy. Chyba nie sadzicie, że jeśli ktoś gruby ma plan pompowania do 10000$ to musi to akurat rozgłaszać wszystkim dookoła... :lol: Nie ma czegoś takiego jak super przecieki, to są zwykłe ściemy dla plebsu. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 25 listopada 2017, 07:53

Wydaje się, że żyjemy w przełomowych czasach. Nawet sektor bankowy zmienia się i próbuje dostosować się do zmieniającej rzeczywistości.

Drugi co do wielkości bank w Korei Płd. buduje infrastrukturę i portfele aby bezpiecznie przechowywać cyfrowe środki klientów:
https://cointelegraph.com/news/koreas-s ... t-services

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 listopada 2017, 07:58

Wymazywanie pisze: Co do tych przecieków i super planów. To jest wszystko naganianie idiotów i zwykły szum informacyjny, ściemy. Chyba nie sadzicie, że jeśli ktoś gruby ma plan pompowania do 10000$ to musi to akurat rozgłaszać wszystkim dookoła... Nie ma czegoś takiego jak super przecieki, to są zwykłe ściemy dla plebsu.
Wiesz... ja bym rozgłaszał, najlepiej właśnie w formie "przecieków" :) Zawsze ktoś uwierzy, kupi, więc dorzuci cegiełkę do realizacji planu.
Z tego samego powodu warto dzielić się swoimi analizami pod które się gra, na forum 8-)

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mstfw » sobota, 25 listopada 2017, 09:24

Spicie? Bitek po raz kolejny osiaga nowe ath :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » sobota, 25 listopada 2017, 10:05

W nocy kurs zjechał do linii trendu, którą tu wrzucałem parę razy i z tego miejsca nastąpiło wybicie. Linia trendu została potwierdzona drugi raz od jej przebicia 12.11, więc można mieć sporą pewność, że jest nadal respektowana przez rynek. Czułem, że dla dalszych wzrostów kurs musi dotknąć tej linii, cały czas jednak liczyłem na głębszą korektę. Nie doceniałem scenariusza, w którym do tego miejsca kurs może dojść boczniakując. I tak się z grubsza stało. Taka sytuacja jest bardziej korzystna dla waleni, którzy być może zaczynają systematycznie zrzucać większe ilości zakupionych bitcoinów i potrzebują, aby kurs przez dłuższy czas przebywał na tak wysokich poziomach. Można się więc było domyślić takiego scenariusza.
Na mniejszych interwałach jest obecnie walka między spadkiem, a rozwinięciem flagi / proporczyka na tym poziomie. Jakimś lokalnym wsparciem jest 8380 (finex), ale możliwe jest, że wróci do wytestowanego przed wybiciem poziomu 8315. Ja osobiście się czaję i obserwuję z boku. Jeżeli obecny poziom będzie utrzymany, to po przebiciu zrobionego dziś rano ATH będę starał się łapać jakiegoś scalpa z targetem 8650 $. Ale przy dobrym volume nie będę też pochopnie zamykać pozycji, myślę, że jest szansa na dobicie do głównej linii trendu kanału (czerwona).

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 25 listopada 2017, 10:24 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » sobota, 25 listopada 2017, 10:16

Tak obserwując kurs, widzi ktoś NADAL użyteczność bitcoina? Kto z Was kupował coś ostatnio za BTC?
Jak dla mnie to jedna wielka spekulacja i zarabianie na niej. Kolejne ATH to kolejny przykład na to, że cały hype kręcony wokół BTC ma sens, przyciąga kolejny kapitał, nic poza tym.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jacek-g » sobota, 25 listopada 2017, 10:30

shortujący za chwilę doświadczą kolejnej lekcji pokory :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » sobota, 25 listopada 2017, 10:32

zaxbit pisze: Kto z Was kupował coś ostatnio za BTC?
ja dwa dni temu...
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » sobota, 25 listopada 2017, 10:37

jacek-g pisze: shortujący za chwilę doświadczą kolejnej lekcji pokory :)
a chwile pozniej longi :)

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » sobota, 25 listopada 2017, 10:39

zaxbit pisze: Tak obserwując kurs, widzi ktoś NADAL użyteczność bitcoina? Kto z Was kupował coś ostatnio za BTC?
Ja kupię. Może dzisiaj. Mój syn otwiera sklep z własnymi grafikami i gadżetami i akceptuje płatności w BTC i LTC:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » sobota, 25 listopada 2017, 10:45

BitJanusz pisze:Nie wydaje wam się, że to wygląda jak lustrzane odbicie, jak wy to nazywacie, flagi, po której nastąpiło wybicie? (pomijając fakt, ze w lustrze by było odwrotnie :D)

spójrzcie:

Obrazek

przy okazji też spytam, jak trzymam obecnie BTC na Bittrex, to BTD nie dostanę, tak? muszę przelać na wallet?
EDIT: a sorry, już po forku :mrgreen:
jej, udało mi się coś wreszcie zgadnąć!

Obrazek

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 listopada 2017, 11:01

BitJanusz pisze: jej, udało mi się coś wreszcie zgadnąć!
No i zepsułeś cały efekt...
Nie pisz "zgadnąć", pisz: "moja kolejna analiza okazała się trafna". Zwracam uwagę na słowo "kolejna"! Przecież i tak nikt nie sprawdzi, a daje dodatkowe +5pkt do bycia uznanym traderem.

Porada gratis :lol:

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » sobota, 25 listopada 2017, 11:04

Wymazywanie pisze: NIC. Nie potrzeba żadnego powodu do wzrostu ani spadku.

Co do tych przecieków i super planów. To jest wszystko naganianie idiotów i zwykły szum informacyjny, ściemy.
Zawsze jest jakiś powód, a raczej kilka naraz! Inna sprawa, że jak one wpłyną na kurs możemy tylko spekulować.
Rynek zmienia się dynamicznie np.: od wczoraj Bitfinex zaczął mieć 100$ przewagi nad Bitstampem.
Obserwacja zachowania giełdy Bitfinex i generacji Tethera, daje dużo przecieków.


Wejście CME w futures na BTC jest już tuż. Inne instytucje finansowe też tam będą:
https://www.bloomberg.com/view/articles ... in-futures
To nie jest jakiś news powtarzany pocztą pantoflową. Jakkolwiek te futures na największym rynku finansowym mogą wskazać na shortowanie BTC zaraz po uruchomieniu :-).

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
zaxbit pisze: Jak dla mnie to jedna wielka spekulacja i zarabianie na niej. Kolejne ATH to kolejny przykład na to, że cały hype kręcony wokół BTC ma sens, przyciąga kolejny kapitał, nic poza tym.
Tak, faktycznie: nic poza TYM.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, CzarnaOwca, jacek-g, metro9 i 12 gości