Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 12:18

@Smule, BCH może być wyjątkiem. Nie chodzi o ilość transakcji ani akceptację. Chodzi jak zwykle o spekulację. Jeśli przyjdzie korekta (ale taka prawdziwa: kilka tygodni, 40%) na BTC a "władcom marionetek" uda się utrzymać odwrotną korelację i wybronić BCH w sytuacji kiedy inne alty polecą w dół, to mogą zadziać się cuda. Takie jak np. chwilowo wyższa cena BCH niż BTC (w okolicach $4xxx) . Wyobrażasz sobie co by się wtedy działo w mediach? Wg mnie to całkowicie realny scenariusz do zrealizowania przed końcem roku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 12:21

tez tak uwazam, pisalem to juz tydz temu ze BCH to moze byc niewyczerpane zrodlo energii zamiast tetherow, bot operujacy na tej parze wkupuje sie w dolkch/szczytach nawzajem i generuje dochodzy.

A suma sumaru mamy juz 10k. BTG+BTC +BCH

z tego co widze najlepsza opcja jest kupno kazdego po trochu, bo i tak wszystko rosnie hehe
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 12:29 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 12:21

ekonokomik pisze: @Smule, BCH może być wyjątkiem. Nie chodzi o ilość transakcji ani akceptację. Chodzi jak zwykle o spekulację. Jeśli przyjdzie korekta (ale taka prawdziwa: kilka tygodni, 40%) na BTC a "władcom marionetek" uda się utrzymać odwrotną korelację i wybronić BCH w sytuacji kiedy inne alty polecą w dół, to mogą zadziać się cuda. Takie jak np. chwilowo wyższa cena BCH niż BTC (w okolicach $4xxx) . Wyobrażasz sobie co by się wtedy działo w mediach? Wg mnie to całkowicie realny scenariusz do zrealizowania przed końcem roku.
ta ale z 10 000 USD korekta o 4000 to jest 6000 USD, nie wiem co by się musiało stać aby teraz BTC o 4000 USD spadł..
Wygląda na to że najpierw wielka korekta będzie na BCH... Jeszcze bym zrozumiał wchodzenie w BCH przy cenie 0,05 BTC ale przy 0,2 BTC ? przecież na górkach się nie wchodzi jak ktoś tu mówił.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 24 listopada 2017, 12:31

@wizardking76,

Nie wchodzi się, ale jednak ktoś ode mnie BCH kupił na bitmarkecie po 9980PLN jak był szczyt pompy niedawno. Magia ;)

Gdyby nie było ludzi którzy kupują po wyższej cenie "bo może jeszcze wzrośnie" to nigdy by nie było większych ruchów w górę na giełdzie. Wiem że kupno BCH przy 10k PLN jest średnio dobrym i racjonalnym pomysłem, ale ktoś porwany ferworem wzrostów może logikę utracić.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » piątek, 24 listopada 2017, 12:38

@coco-jambo, a jak to się stało? wystawiłeś taka ofertę w ciemno licząc na to, że dojdzie do 10k? Bo ja sprzedałem wtedy za 5600+ i cieszyłem się jak dziecko zważywszy, ze kupiłem dla fanu kiedyś dwie sztuki chyba po 2200 czy 2300. Przypadek w sumie sprawił, że sprzedałem. Ustawiłem w ciemno sell i poszedłem spać:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 listopada 2017, 12:40

Smule pisze:Jakoś nie widać chętnych na używanie BCH ... z tego nikt nie korzysta nawet DOGE robi wiecej transakcji
Jest jedno istotne i pomijane często zastosowanie BCH!

kupno minerów antminer od producenta.

Oni nie przyjmują BTC tylko BCH.

Co było widać tuż przed legendarną pompką na 2500$ - właśnie wtedy była sprzedaż otwarta jakiegoś nowego wynalazku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 12:40

Spoiler:
Czyzby inwestycja bitcoinka znowu przynosila zyski?

Pisalem aby nowi darowali sobie BTC na gorce bo ryzyko straty jest duze.

I ze siedze w BCH + BTG.

Kurs BTC stoi jak stal, A BCH wzroslo o 350 dol, bth o 200 dol 50%
Takze prosze nie pisac ze nagaduje ludzi i traca. Poprzedno z NXT tez sie dorobil kto poczytal.
Natomiast wazne jest tez realizacja zyskow, i przydalo by sie sprzedac czesc aby nie ryzykowac dalszymi pompami

@socjolog dzieki. juz tam uciekam bo tutaj minius nalapie, miedzy innymi przez sflustrowanego AKOSA ktory w trendzie wzrostowym jest w plecy
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 16:41 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » piątek, 24 listopada 2017, 12:43

@Bitcoinek tu zapraszam : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 98#p394098
Nie zaśmiecajmy wątku Bitcoin Core
Apropo kopania Bitcoin Cash - właśnie się zbieram do biura wszystkie koparki przestawić na BTC (coś potrzebuje na shorty mieć). Trudność na BCC wzrosła do 0.000904/TH chwilowo ich pogieło
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 24 listopada 2017, 12:56

wizardking76 pisze: cena jest mocno zaleźna od popularności. popularność wskazuje że BCH jest dziesiątki razy przewartościowany.
Cena jest dosyć luźno związana z popularnością. Po prostu mylisz się i tyle. To raczej popularność rośnie jako skutek wzrostu ceny. Ja mógłbym odwrócic twoja tezę i napisać że pomimo słabej popularności cena jest tak wysoka, a to oznacza że ludzie którzy wiedzą więcej od tłumu lepiej oceniają wartość BCH niż BTC. Nie piszę że tak uważam... piszę tylko że popularność to słaba miara wartości.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 13:08

zbiges pisze:
wizardking76 pisze: cena jest mocno zaleźna od popularności. popularność wskazuje że BCH jest dziesiątki razy przewartościowany.
Cena jest dosyć luźno związana z popularnością. Po prostu mylisz się i tyle. To raczej popularność rośnie jako skutek wzrostu ceny. Ja mógłbym odwrócic twoja tezę i napisać że pomimo słabej popularności cena jest tak wysoka, a to oznacza że ludzie którzy wiedzą więcej od tłumu lepiej oceniają wartość BCH niż BTC. Nie piszę że tak uważam... piszę tylko że popularność to słaba miara wartości.
to proponuję rozszerz horyzonty i pogadaj sobie z celebrytami internetowymi, oni może zdołają Tobie otworzyć oczy. Popularność to jedna z cech decydujących o cenie. Mogą też być jakieś atrybuty typu oryginał/klon które stawiają na lata BCH na straconej pozycji itp itd. Wiem że nie do końca tak można powiedzieć że to klon ale niesmak pozostaje.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 13:17

wizardking76 pisze: ta ale z 10 000 USD korekta o 4000 to jest 6000 USD, nie wiem co by się musiało stać aby teraz BTC o 4000 USD spadł..

Nic? :) Nie widzę potrzeby szukania powodu do takiego spadku. Bo nawet po tym byłby 6x droższy niż rok temu.

PS. To 10 000 USD to rozumiem, że już pewne? 8-)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 13:50

Tak sobie patrzę na wykres w skali h2 i widzę pewne podobieństwa do nerwowych ruchów 8 listopada.
Usypiając byłem pewny, że lecimy w dół. Przed południem byłem pewny, że będę musiał wzmacniać zabezpieczenie shorta.
A teraz myślę sobie, że wkur...ni stratami i tym całym zamieszaniem ludzie nie pójdą już tak chętnie kupować.
I dlatego za 24 godziny kurs będzie w okolicach 7500. Żadne kreski (te dzisiaj wyjątkowo mnie oszukują) czysta psychologia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 13:52

nic nie jest pewne, akurat bym się zdziwił gdyby teraz coś takiego się stało i to równoległe BCH podrożało do takich poziomów podczas gdy BTC tak mocno spadło... pewnie zagroziłoby to interesom 10 razy większej grupy niż posiada BCH. Czyli tak jakby Belgia wygrała wojnę z Francją.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 14:02 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 24 listopada 2017, 14:10

wizardking76 pisze:... pewnie zagroziłoby to interesom 10 razy większej grupy niż posiada BCH.
Ciekawe dlaczego odnoszę wrażenie, że nic nie rozumiesz i, przede wszystkim, że nie chcesz zrozumieć. Przecież to właśnie o to chodzi, żeby wyasadzić z siodła tę całkiem dużą już grupę. To tylko zwiększy dramatyzm sytuacji i nada dodatkowej dynamiki wydarzeniom. BTC nadal jest królem (nikt tego nie zaprzecza) Koledzy @sha256 i @ekonokomik twierdzą jedynie, że atmosfera wokół BTC się niepokojąco zagęszcza a BCH ustawił się na bardzo ciekawej pozycji... dobra już starczy, ile razy można pisać to samo w kółko i rzucać grochem o ścianę.

To jest jednak tylko jeden ze scenariuszy i rzeczywiście może się nie udać. Osobiście jednak wydaje mi się, że na 100% zobaczymy próbę realizacji tego scenariusza.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 14:19

dokładnie próba wywołania paniki będzie. tylko myślę że wywoła niewielkie skutki bo po prostu okres jest nieszczególny. Zarobić da się na wszystkim.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » piątek, 24 listopada 2017, 14:30

Niby każdy Black Friday kończył się dipem BTC, więc aby tradycji stała się zadość...a nie, czekajcie.

Po dzisiejszej nocce, gram to samo co @ekonokomik i @zbiges, czysta psychologia i oczywiście para BTC/BCH. Można nie lubić, ale zarówno płynność jak i korelacja dają zarobić. Weekendowa posucha jak zwykle. Zerkam co jakiś czas na ilość bloków jakie wpadają (w oczekiwaniu na zmiane difficulty), przewidziana szybciej - obecnie na 19:32 UTC dzisiaj, zobaczymy jak minerzy się będą przełączać - IMO będzie to istotne.

https://fork.lol/pow/retarget

A co do sytuacji:


Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 14:39

Ale jazda bez trzymanki, ostanio tak alty puchly pod sam koniec cyklu :)
I LTC zgasilo swiatlo przed cala zwala

tylko teraz mamy dodatkowego gracza BCH. BTC majac 8k, wykres na gorce, jakie ma szanse z BCH?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 14:52

Bitcoinek pisze: Ale jazda bez trzymanki, ostanio tak alty puchly pod sam koniec cyklu :)
I LTC zgasilo swiatlo przed cala zwala

tylko teraz mamy dodatkowego gracza BCH. BTC majac 8k, wykres na gorce, jakie ma szanse z BCH?
powiem to tak , musisz nieźle tego BCH nakupić aby Ci wykres poszedł do góry na poziom BTC, masz tyle kasy razem z kolegami ? Albo nieźle BTC nasprzedawać.... Ci od BCH najpierw muszą kupić to BTC aby potem wywołać na nim zwałkę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jeff » piątek, 24 listopada 2017, 14:56

Panowie nie ma co sie klucic.
Oboje macie pewnie racje, oba scenariusze sa do zrealizowanie.
Ciekawe tylko w jakiej kolejnoscie to nastapi...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 15:03

ja nie trzymam zadnej ze stron, kupuje to co rosnie, lub co stoi a zacznie rosnac, jestem mala rybka ktora przykleja sie do walenia(wieloryb) i zre co daje.
nie jestem lojalny

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 14 gości