Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 24 listopada 2017, 09:59

Bitcoinek pisze: Dostalem informacje z zagranicy od kogos kto sie dorobil na krypto...
Młody musisz być kolego, skoro nie rozumiesz prostej prawdy: dziś "informacja" bez źródła, jest tylko nic nie znaczącym ciągiem znaków.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » piątek, 24 listopada 2017, 10:08

socjolog2008 pisze:
coco~jambo pisze: Teoria spiskowa - czy te wszystkie forki robione na kolanie nie są po to, żeby zdyskredytować chyba najgroźniejszego dla BTC forka, czyli Bitcoin Cash. W zalewie innych forków ludzie przestaną na niego zwracać uwagę?
@coco -jambo tu podałem szczegóły już wątku BTC nie chce zaśmiecać odnośnie Casha : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 24#p393924
8 nodów, bloki wpadają po kilkanascie godzin albo kilka dni, coś Ci się nie udało nagonić ludzi do tracenia czasu, mocy i pieniędzy.

Patrząć jak często bloki wpadają to zmiana trudności nastąpi już niedługo, bo za ~1700 dni.


Na BTC może było poważne czyszczenie shortow przed faktyczną korektą.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 10:09

zbiges pisze:
Bitcoinek pisze: Dostalem informacje z zagranicy od kogos kto sie dorobil na krypto...
Młody musisz być kolego, skoro nie rozumiesz prostej prawdy: dziś "informacja" bez źródła, jest tylko nic nie znaczącym ciągiem znaków.
Oczywiscie ze tak, nie nalezy sie tym sugerowac tylko wziasc pod uwage.

Patrzac na wykres BCH cos sie w tym kierunku kroi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » piątek, 24 listopada 2017, 10:10

ognos pisze:
socjolog2008 pisze:
coco~jambo pisze: Teoria spiskowa - czy te wszystkie forki robione na kolanie nie są po to, żeby zdyskredytować chyba najgroźniejszego dla BTC forka, czyli Bitcoin Cash. W zalewie innych forków ludzie przestaną na niego zwracać uwagę?
@coco -jambo tu podałem szczegóły już wątku BTC nie chce zaśmiecać odnośnie Casha : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 24#p393924
8 nodów, bloki wpadają po kilkanascie godzin albo kilka dni, coś Ci się nie udało nagonić ludzi do tracenia czasu, mocy i pieniędzy.

Patrząć jak często bloki wpadają to zmiana trudności nastąpi już niedługo, bo za ~1700 dni.


Na BTC może było poważne czyszczenie shortow przed faktyczną korektą.
Clashica akurat kopie też i nie naganiam a wspominam jako ciekawostka. Te na które stawiam/przekonuje rosną..ale to już każdy bawi się własnymi zabawkami 8-)
Apropo shorta - wiesz jak short nr 3 z 10:13 (post) 9:13 czasu PL spuchł :mrgreen: (jak dzika świnia)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 24 listopada 2017, 10:42

Bitcoinek pisze: Dostalem informacje z zagranicy od kogos kto sie dorobil na krypto

The following text shared among TG groups as rumor.


"This is a message from an insider. I am a member of Chinese whales community. I cannot provide any proofs nor open my identity but I cannot allow myself to stand and watch for the greatest theft from poor and reputation destruction of blockchain based cryptocurrency to happen.

I have been informed of major Bitcoin manipulation taking place in order to compromise Bitcoin security and reliability. A group of coordinated Chinese investors have a plan to pump Bitcoin to 10000 USD after which they plan on coordinated crash of Bitcoin to sub 1000 levels because they have already taken their fiat money out and replaced them with margin tether traiding. It will not cost them a dollar. They will push Bitcoin below the demand levels.

The situation with Bitfinex and Tethers is legitimate but it is a distraction. Inflated amount of Tethers are not a source of money used for Pump. Bitcoin is the source.

For some reason community accepted 20 Billion dollar appearance out of thin air which is the market capitalization of Bitcoin Cash as the natural process. It is not natural. These artificial money are currently used to cash out Chinese investors and pump original Bitcoin to 10000 USD without taking any losses.

Shortly after Bitcoin crash below 1000 USD they plan to introduce Bitcoin Cash as a true Bitcoin and necessary replacament which is not inflated and then reject Tether pairings. This is why Bitcoin Cash price is stabilized at 1000 USD as was price of original Bitcoin in January 2017.

This is the operation Dragonslayer in it's final stage. They have created billion of dollars with Bitcoin hardforks and use Tether as a tool to artificially bump Bitcoin price cash out their money and coordinate total collapse.
Przepraszam, że cytuję to co wkleił @Bitcoinek ale:
-moim zdaniem do tego aby tak się stało nie potrzeba manipulacji,
-jeżeli wykres BTC będzie rozwijał się zgodnie z EW, to nastąpi odwrócenie ról.

Zgodnie z EW BTC powinien wejść w korektę: moim zdaniem będzie to 4 wyższego rzędu, @Fibo postuluje korektę całego wykresu BTC od początku jeśli się nie mylę. Dobrym zagraniem marketingowym było postawienie BCH w opozycji do BTC gdzie BCH porusza się odwrotnie do kursu BTC. I świat to kupił. Idąc tym tropem powinno nastąpić odwrócenie ról na korzyść BCH jeśli chodzi o cenę. Walka o dominację BCH nad BTC to młyn dla krótkowzrocznych devóv zapatrzonych w swój niepowtarzalny projekt moim zdaniem - nie wieszajcie mnie za to sformułowanie. Dlaczego tak sądzę? Bo ta para: BTC-BCH to płynna maszynka do robienia kasy wiec po co miałaby umierać? Rozmowy o panowaniu BCH nad BTC to pożywienie dla sfrustrowanych informatyków - niech się biją i robią chaos. Bo ktoś inny na tym robi pieniądze .

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Sisiak2 » piątek, 24 listopada 2017, 11:03

Spoiler:
Bitcoinek pisze:
Przejdź do cytowanego posta Dostalem informacje z zagranicy od kogos kto sie dorobil na krypto

The following text shared among TG groups as rumor.


"This is a message from an insider. I am a member of Chinese whales community. I cannot provide any proofs nor open my identity but I cannot allow myself to stand and watch for the greatest theft from poor and reputation destruction of blockchain based cryptocurrency to happen.

I have been informed of major Bitcoin manipulation taking place in order to compromise Bitcoin security and reliability. A group of coordinated Chinese investors have a plan to pump Bitcoin to 10000 USD after which they plan on coordinated crash of Bitcoin to sub 1000 levels because they have already taken their fiat money out and replaced them with margin tether traiding. It will not cost them a dollar. They will push Bitcoin below the demand levels.

The situation with Bitfinex and Tethers is legitimate but it is a distraction. Inflated amount of Tethers are not a source of money used for Pump. Bitcoin is the source.

For some reason community accepted 20 Billion dollar appearance out of thin air which is the market capitalization of Bitcoin Cash as the natural process. It is not natural. These artificial money are currently used to cash out Chinese investors and pump original Bitcoin to 10000 USD without taking any losses.

Shortly after Bitcoin crash below 1000 USD they plan to introduce Bitcoin Cash as a true Bitcoin and necessary replacament which is not inflated and then reject Tether pairings. This is why Bitcoin Cash price is stabilized at 1000 USD as was price of original Bitcoin in January 2017.

This is the operation Dragonslayer in it's final stage. They have created billion of dollars with Bitcoin hardforks and use Tether as a tool to artificially bump Bitcoin price cash out their money and coordinate total collapse.
@bitcoinek rzecz w tym że dokładnie taka samą wiadomość ktoś ostatnio wklejał w jakąś grupe telegramową..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » piątek, 24 listopada 2017, 11:07

Kilka miesięcy temu cytowałem pewnego gracza z forexu, który mówił, że gdy wejdą w BTC to napłynie sporo kasy (kurs wzrośnie) oraz zwiększy się trudność, zmienność kursu. No i macie :P większość skołowana od dłuższego czasu, pomijam tu tylko wiecznych optymistów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 11:09

zbiges pisze: Byłem wtedy heroldem korekty (tak jak @ekonokomik teraz) a kurs dosyć swobodnie przebił stare ATH i powędrował do góry. Miałem sie trochę z pyszna no ale przełknąłem pigułkę i wyciągnąłem wnioski. Jeśli dobrze pamiętacie tamten czas to zauważę że kurs został "po chamsku" przepchnięty ponad 1300.
To faktycznie była niesamowita jazda, od $900 do $2700. Też byłem wtedy pewny korekty. Ale im wyżej tym o takie spektakularne jazdy trudniej.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 24 listopada 2017, 11:10

sha256 pisze: Walka o dominację BCH nad BTC to młyn dla krótkowzrocznych devóv zapatrzonych w swój niepowtarzalny projekt moim zdaniem
Szczerze pisząc nie rozumiem co masz na myśli. Mnie się wydaje, że widoczny już potencjał wzrostu ceny BCH jest przeciwstawiony nieuniknionej chyba już korekcie (albo wręcz załamaniu) ceny na BTC. I kwestia czy to będzie zjazd z 8300 czy 10000 jest już kwestią dosyć drugorzędną. Demiurdzy rynku (albo jakaś ich część) liczą na masową wymianę BTC na BCH i na to w tewj chwili grają. To jest bardzo "smakowity" scenariusz i jeśli znajdzie więcej chętnych to może wywrócić rynek do góry nogami.

--edit--
ekonokomik pisze: Kozacko. Po takim wyskoku możemy w kilka godzin zobaczyć 85xx. Ja bym nie zaryzykował teraz dorzucenia shorta, mimo że gram na dźwigni x3.5.
No nie wiem :D Byłem przekonany, że przepchna te 8400 z marszu... a tak to w tej chwili spadek poniżej 8000 może być impulsem dla gry na podwójny szczyt.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 24 listopada 2017, 11:23

zbiges pisze:
sha256 pisze: Walka o dominację BCH nad BTC to młyn dla krótkowzrocznych devóv zapatrzonych w swój niepowtarzalny projekt moim zdaniem
Szczerze pisząc nie rozumiem co masz na myśli. Mnie się wydaje, że widoczny już potencjał wzrostu ceny BCH jest przeciwstawiony nieuniknionej chyba już korekcie (albo wręcz załamaniu) ceny na BTC. I kwestia czy to będzie zjazd z 8300 czy 10000 jest już kwestią dosyć drugorzędną. Demiurdzy rynku (albo jakaś ich część) liczą na masową wymianę BTC na BCH i na to w tewj chwili grają. To jest bardzo "smakowity" scenariusz i jeśli znajdzie więcej chętnych to może wywrócić rynek do góry nogami.
Co do powyższego Twojego podsumowania to mam podobne zdanie jak zresztą napisałem. Pisząc w ten sposób ( cytat ) chciałem zwrócić uwagę wyłącznie na krótkowzroczne patrzenie na parę BCH-BTC jako walkę technologii i często pojawiające się stwierdzenie, że któryś z elementów tej pary musi wygrać.
Moim zdaniem nie tędy droga. Jak podsumowałeś wejdziemy prawdopodobnie w erę wzrostu ceny BCH i spadku ceny BTC. Natomiast moim zdaniem po wypełnieniu się ruchów cenowych znów może nastąpić odwrócenie trendów. Gdy wszyscy odtrąbią śmierć BTC i zwycięstwo BCH nastąpi odwrócenie ról. A kłótnie o to czy BCH, czy BTC jest prawdziwym Bitcoinem są sprawą wtórną. No ale to już wybieganie w przyszłość ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 11:24 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 11:23

taaaa sprzedam BTC i kupię ten shit BCH ? prędzej mi kaktus wyrośnie.. żebyta cała banda z cointelegraph się ucieszyła, która już 11 listopada napisała że BTC upada i BCH przejmuje jego rolę....

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 24 listopada 2017, 11:26

@wizardking76, śmierdzieć śmierdzi ale nie można obrażać sie na rynek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 11:31

nie obrażam się tylko uważam że naiwnych będzie niewielu... poza tym spadek z 10 000 USD będzie mieć trochę mniejszy zasięg niż się ludziom wydaje bo RSI 1w nie będzie aż tak wysokie. Osobiście uważam że BCH będzie tracić na wartości w stosunku do BTC.
Generalnie google trends wskazują na to że BTC zrobi się naprawdę byczy. Przez ostatni miesiąc w ogóle rynek nie skonsumował takiego wzrostu popularności jaka nastąpiła a jak to się mówi para musi w końcu ujść.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 11:37 przez wizardking76, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 11:33

Arcyciekawie dziś na wykresie.
Ciekaw jestem ilu traderów wytrzyma taką huśtawkę, szczególnie na dźwigni.
Wyjście dołem - fejk, wyjście górą - fejk... Ciekawe co dalej.
Alty równie zagubione.

Najchętniej wszedłbym teraz pewną sumą w BCH i zapomniał na pewien czas. Ale byłoby to nic innego jak dołożenie shorta do BTC, a tego już mam. Reszta kasy miała zostać jako rezerwa, gdyby kurs mimo wszystko "postanowił" zaatakować 10K.

Zgadzam się z @sha256, że rozgrywanie pary BTC / BCH w obie strony to w najbliższych tygodniach a nawet miesiącach może być najlepsza maszynka do robienia kasy. Ale to nie my kręcimy korbką.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 24 listopada 2017, 11:43

@ekonokomik, Para BTC-BCH jest tutaj liderem i jest bardzo płynna. To naturalny cel dla kapitału.
Zastanawia mnie BTG. Niewiele akceptacji, jeszcze niska cena, stabilny wzrost, inny algo co wyklucza dużych graczy, mała płynność. Tutaj mam mieszane odczucia. Nie chciałbym w przyszłym roku obudzić się i zobaczyć ceny powyżej 1000$ bagatelizując rolę tego tokena.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 11:53

sha256 pisze: @ekonokomik, Para BTC-BCH jest tutaj liderem i jest bardzo płynna. To naturalny cel dla kapitału.
Zastanawia mnie BTG. Niewiele akceptacji, jeszcze niska cena, stabilny wzrost, inny algo co wyklucza dużych graczy, mała płynność. Tutaj mam mieszane odczucia. Nie chciałbym w przyszłym roku obudzić się i zobaczyć ceny powyżej 1000$ bagatelizując rolę tego tokena.
zaraz zaraz ty piszesz o walorze który kosztował 480 USD 11 listopada ... To ile on niby wzrósł od tego czasu ?!

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 24 listopada 2017, 11:56

wizardking76 pisze:
sha256 pisze: @ekonokomik, Para BTC-BCH jest tutaj liderem i jest bardzo płynna. To naturalny cel dla kapitału.
Zastanawia mnie BTG. Niewiele akceptacji, jeszcze niska cena, stabilny wzrost, inny algo co wyklucza dużych graczy, mała płynność. Tutaj mam mieszane odczucia. Nie chciałbym w przyszłym roku obudzić się i zobaczyć ceny powyżej 1000$ bagatelizując rolę tego tokena.
zaraz zaraz ty piszesz o walorze który kosztował 480 USD 11 listopada ... To ile on niby wzrósł od tego czasu ?!
Moim zdaniem na BTG mamy wyraźny trend. Ja zastanawiam sie ile będzie kosztował.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 24 listopada 2017, 12:00

wizardking76 pisze: nie obrażam się tylko uważam że naiwnych będzie niewielu...
No ale dlaczego nazywasz ich "naiwnymi"? W czym BTC jest lepszy (fundamentalnie) od BCH?... bo jeśli nie jest, to by znaczyło że wyższa cena nie ma uzasadnienia. Jest różnica w akceptacjach (nazwałbym je pierwotnymi) czyli na tym że
na razie więcej giełd akceptuje tylko BTC.. no ale dodanie coina do handlu (przypuszczam) to jakaś godzina pracy.
Na Bitmexie po uruchomieniu kontraktów na parę BCH/BTC w jeden dzień volumen wzrósł do drugiego na rynku i nadal szybko rośnie. Stało się tak pomimo, że kontrakty na cenę Dash, ETH, Riple, LTC, Monero, Zcash są tu handlowane od kilku lat.
Moim zdaniem kierujesz się uprzedzeniami a to najgorszy tutaj doradca.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 12:01 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jeff » piątek, 24 listopada 2017, 12:00

Ja rowniez uwazam ze nie mozna pominac BTG. Ma w koncu w nazwie bitcoin a to dziala cuda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 12:13

zbiges pisze: homieniu kontraktów na parę BCH/BTC w jeden dzień volumen wzrósł do drugiego na rynku i nadal szybko rośnie. Stało się tak pomimo, że kontrakty na cenę Dash, ETH, Riple, LTC, Monero, Zcash są tu handlowane od kilku lat.
Moim zdaniem kierujesz się uprzedzeniami a
cena jest mocno zaleźna od popularności. popularność wskazuje że BCH jest dziesiątki razy przewartościowany.
bch.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], kontener, zbig001 i 19 gości