Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » czwartek, 23 listopada 2017, 20:15

@soulnecturn,być może to co napisałeś jest prawdą - jeśli tak to co polecasz jako "bocznice"? USDT - cholera wie, BTC ma spaść, BCH - loteria w sumie - może spaść razem z BTC albo wręcz przeciwnie. Spadający BTC może pociągnąć za sobą alty albo wręcz przeciwnie, może być ucieczka w alty. Zatem gdzie będzie chwila spokoju? Kupić cokolwiek, przelać na jakies bitbaye czy bitmarkety, zamienić na złotówki i odczekać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » czwartek, 23 listopada 2017, 20:34

przyszłaby już korekta i byłby względny spokój, a tak to tkwi sobie takie nie-wiadomo-co... z drugiej strony korekta zabije piękny kurs ETH/ZEC i dochody z miningu :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 23 listopada 2017, 20:39

ekonokomik pisze: Wyszło rano dołem z trójkąta, ale coś nie chce spadać i wróciło. A jak nie chce spadać... :roll:
Stary numer. Wyszło dołem z trójkąta i.. i...

...i okazało się, że cały czas był grany większy trójkąt z linią trendu 100 $ niżej. Rozwiązanie tego drugiego wychodzi mi jutro około 8.00. Pytanie ile jeszcze takich figur gnieździ się w głowie naszego Picasso?

Obrazek

PS nie mówiąc o tym, że jeżeli obecna linia trendu jest respektowana, to jesteśmy w kanale, w którym możemy się jeszcze trochę bujać.

Tu wrzucam mój jesienny kanał od 15.09. Jeżeli tak jeszcze poboczniakujemy do 28.11, to spotkamy się z dolną linią trendu (która obecnie jest na ok. 7800$) i może wystrzeli do góry - wtedy górna lt tego kanału będzie pewnie ponad 9k - nie wiem, bo nie mieści mi się na ekranie. Wystarczy że osoby, które chcą teraz dalej pompować odpowiednio długo utrzymają kurs na tych wysokościach, a za 5 dni będą mieli solidny pretekst do wystrzału poparty at.
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » czwartek, 23 listopada 2017, 21:26

@soulnectrum

Napisalem ze wszedlem w btc, ale sie z tego wycofalem pare h pozniej gdy kurs BTC mial ta sama wartosc. Boczniakowal caly czas.

Ponowna analiza i wystrzal dasha przekonal mnie ze to koncowka z btc.

Wiec sie poprawilem ze jednak btc osiagnal swoj pulap i ze bch zaraz wystrzeli.

Wiec nikt nie mogl stracic, tylko zyskac wchodzac w to co pisalem.

Ja tez powoli musze sobie odpoczac z gieldy jak ty:) przy takich poziomach strach tracic wczesniejsze zyski. Skupie sie na jednym coinie pod konkretne wydarzenie. Pozdro

@fibo z niezwyklym spokojem przewiduje 1500;))

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » czwartek, 23 listopada 2017, 22:00

Misie na koniec muszą się jeszcze liczyć z poniższym scenariuszem. Z drugiej strony na tym etapie elliotowskiego przebiegu 5-ta podfala ED w formie skarłowaciałej może być już za nami. Rozstrzygnięcie przyjdzie nocą... ;)

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 23 listopada 2017, 22:04

Fibo pisze:
sovas pisze: @Fibo - Masz może jakieś scenariusze, którymi mógłbyś się podzielić?
Jeśli poniższe jest prawdą i będzie na bieżąco elliottowsko potwierdzane to obecnie mamy:
- koniec (lub prawie koniec) piątki od 13.11 b.r.
- koniec piątki wyższego stopnia (niż powyżej) od 15.09 b.r.
- koniec piątki wyższego stopnia (niż powyżej) od 2015.08.25
- koniec piątki wyższego stopnia (niż powyżej) od 2010.07.19
to docelowo rynek powinien zmierzać w okolice 1500$ za BTC i tam wstępnie będzie określana formacja korygująca, jaką może przybrać korekta 1 fali wzrostowej stopnia cyklu.
@Fibo, cenię Cię ale nie zgadzam się z tym co napisałeś nawiązując do mojego wpisu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p392588
który tak ładnie ująłeś w wykres:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p392673

Także zgłaszam zdanie odrębne :D Niemniej uważam, że spadek i tak narobi szkód.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » czwartek, 23 listopada 2017, 22:24

ja okiem całkowitego amatora widzę to następująco: nie będzie dramatycznej korekty, będzie za to powolna, nudna i całkowicie bezpłciowa bessa. Nie umiem przewidzieć, do jakiej sumy spadnie, ale tak bym obstawiał - okiem dyletanta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » czwartek, 23 listopada 2017, 22:25

Bitcoinek pisze: @fibo z niezwyklym spokojem przewidzial 1500;))
Black friday i przecena bitcoina ?

https://kantorbitcoin.pl/bitfinex-skier ... ldzielczy/

Wiem ze to bylo na Forum pierwsze - moze to nawet plagiat chyba ze jest tu cos nowego ?

BB zwęża sie we wszystkich zakresach od 1 min do 6 h
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » czwartek, 23 listopada 2017, 23:58

Czwartą dobę siedzimy na szczycie z niewielką ( jak na BTC ) zmiennością. Czuję jakby ktoś nałożył szczelną czapę na gotujący się garnek i czekał co się stanie:
Screen Shot 2017-11-23 at 23.53.45.png
Oczywiście alty działają jak zawór bezpieczeństwa, jednak wydaje się, że długo to już nie potrwa.
Trójkąt fioletowo czerwony kończy się jutro o 17. Podejrzewam, że rozwiązanie przyjdzie wcześniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 24 listopada 2017, 00:39

Czy przypadkiem właśnie nie wychodzi dołem z trójkąta który narysował @new06, na poprzedniej stronie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » piątek, 24 listopada 2017, 00:43

coco~jambo pisze: Czy przypadkiem właśnie nie wychodzi dołem z trójkąta który narysował @new06, na poprzedniej stronie?
Nie wyszło tylko wyleciało. Lecą tomahawki
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » piątek, 24 listopada 2017, 00:46

Wyszło z obrotami ponad 800BTC/godzinę.
8000 się nie oprze.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » piątek, 24 listopada 2017, 00:47

Dziwne, czyżby umknęło mi, by ktoś już wstawił rysującą się w 4h głowę z ramionami? A może jeszcze nikt tego nie zrobił? Te głowy takie popularne ostatnio...
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 listopada 2017, 00:48

bitloteiros pisze: Ktoś kto gra dużą kwotą wszystkie ruchy to nie trader tylko hazardzista
Ja gram wszystkie ruchy znacznymi kwotami, nie interesuję mnie żadne drobne pitolenie, lubię wchodzić za 50-100% kapitału obrotowego i robię tak od lat. Najczęściej wchodzę za 70-100%. Jak wchodzę tak za 30% kapitału to u mnie malutko i rzadziej to robię. Nie ma to NIC wspólnego z hazardem. Hazard nie wynika z dużych stawek, ale z braku racjonalnych podstaw decyzji. Decyduje przypadek (zdefiniujmy to jako "wydarzenie niezdeterminowane możliwymi do obserwacji i interpretacji wydarzeniami"). Jest to charakterystyczne dla gier liczbowych, bo tam nie ma żadnych przesłanek do tego czy wypadnie orzeł czy reszka więc i decyzje nie mają uzasadnienia, są "losowe", fakty opierają się na matematycznym przypadku*. Jest to hazard sensu stricte. Inny rodzaj hazardu, to nazwijmy to "hazard subiektywny" (tamten liczbowy byłby "obiektywny" dla rozróżnienia).

Hazard może być też obecny w grach stricte nie-hazardowych jak np. giełda, poker, szachy, a zależy po prostu od osoby - jej wiedzy i podstaw decyzji. To ten "subiektywny", czy "relatywny". Dla jednego będzie hazardem, dla innego nie. Jak ktoś z nas kupi BTC to nie jest to hazard, bo opieramy to jakoś na przesłankach, ale jak zapytałbyś swojej babci czy kupić czy sprzedać, jej decyzja byłaby wyborem orła lub reszki.

*To też uproszczenie. Pisałem kiedyś o tym, że przypadek nie istnieje tzn. gdyby umysł ludzki znał wszystkie siły, wektory, tarcia, wszelkie dane fizyczne związane z położeniem początkowym piłeczek w totolotku czy monecie/kostce na/w dłoni rzucającego, to teoretycznie mógłby dokonać obliczeń potrzebnych do uzyskania końcowego położenia. W praktyce nie percypujemy jednak tych danych, więc dla nas to de facto jest przypadek... ...który jednak na poziomie teoretycznym nie istnieje, ponieważ nie istnieje wydarzenie obserwowalne niezdeterminowane niczym innym prócz siebie (tego typu rozważania prowadziły do Nieporuszonego Poruszyciela Arystotelesa, do Dróg św. Tomasza /potocznie dowodu na istnienie Boga/, do creatio ex nihilo a nawet i do Big Bang Theory hehe, to wszystkie takie naukowo-religijne "katalizatory-wyzwoliciele" paradoksu ciągu nieprzerwanego zdeterminowania).

PS. ALL IN 4ever - ale tylko dla tych, co potrafią nieźle grać. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 00:58 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 24 listopada 2017, 00:56

To ja mam pytanie. Jeśli z Bitfinnexa masowo wychodzą BTC to kto pompuje BCH na tej samej giełdzie? Podobno za Tethery kupić się nie da bo one służą tylko do finansowania dźwigni. Czyli zostaje jeden scenariusz - ci którzy nie uciekli z BTC wymieniają go na BCH? Ewentualnie z innych krypto bo np XRP też leciutko spadło. Tyle że by musieli mieć dwa stopnie. Alt->USD/BTC->BCH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » piątek, 24 listopada 2017, 01:02

Właśnie:

Sorry we are down for maintenance.

Wallet tethera wybrał dobrą porę :) Więc BCH chyba nie jest złe ;)

Ładne odbicie z poziomu dawnej czwórki
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 24 listopada 2017, 01:11

Wymazywanie pisze: Ja gram wszystkie ruchy znacznymi kwotami, nie interesuję mnie żadne drobne pitolenie, lubię wchodzić za 50-100% kapitału obrotowego i robię tak od lat
Pierdu pierdu pitu pitu ;) . My o jabłkach Ty o pomarańczy. Kiedy ostatni raz wszedłeś? Ja 20min temu. Poprzednio przed 22.00. I jeszcze kilka razy w ciągu dnia. @BitJanusz, pisał o zarabianiu na wahaniach np 50% w ciągu miesiąca i moja odpowiedź do tego właśnie nawiązywała. Poza tym ciekaw jestem czy naprawdę wchodzisz od razu all in czy jednak stopniowo rozstawiasz bidy/aski?
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 24 listopada 2017, 01:14

Wchodzenie od razu za cały spory kapitał może moim zdaniem paradoksalnie nawet utrudnić grę.

Tak sytuacja choćby z BM przed chwilą. Zlecenie sprzedaży >21BCH po 5750. Cena USD >5900. Sprzedało się jakieś niecałe 2BCH z tej ścianki. Ludzie to widzą i mają strach. Strach, że zanim cena się przebije przez tą ścianę to już spadnie i zostaną na lodzie. To już lepiej porozstawiać po 1BCH w niewielkich odstępach od siebie, mniej strachu przed kupującymi :D

Taki mam wrażenie ;)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 01:16

Skoro kurs wyszedł ewidentnie dołem z wszystkich możliwych trójkątów budowanych przez ostatnie 3 dni, to cytując klasyka: "czemu to g... nie chce spadać?!" :roll:
finex.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » piątek, 24 listopada 2017, 01:17

Ten finex robi się coraz bardziej śmierdzący

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 32 gości