Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 listopada 2017, 10:50

socjolog2008 pisze: Ale że nie zarobię na BTG to rozumiem cofasz
Nie cofam co mówiłem wcześniej nigdy. A to że się myliłem, to inna sprawa. BTG pokazuje tylko marność tego rynku czyli wahania bez żadnego pokrycia i równocześnie jego słodycz (możliwość zarobku na wahaniach bez pokrycia).
socjolog2008 pisze: A masz Wymazywanie dane dotyczące obrotów jakiejkolwiek crypto w przypadku prywatnego operatora płatności. Już nawet z Polskiego rynku np. InPay. Też chętnie bym poczytał i się dowiedział jak to realnie wygląda czy to w BTC czy w każdej innej,ale to tajemnica handlowa i nie ma.
Nie mam. InPay to nie są płatności w BTC. To sprzedanie im BTC w zamian za przelew w fiatach. To co innego niż płatność w BTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 22 listopada 2017, 10:54

@Wymazywanie to nie marność a spekulacja. Tym się to różni właśnie od inwestycji (na giełdzie mogę prześwietlić księgi,bilanse,dyrektorów,prezesów - są wywiadownie gospodarcze). Marność całego rynku crypto ogólnie to brak weryfikacji ,oparte wszystko na ,,autorytetach'' takich samo zwańczych liderach bo byli pierwsi. I odwołują Segwit bo tak. Brak informacji,audytów - siła tego rynku to właśnie poprzez spekulantów wybór tego waloru ,którego nie obsiadło jeszcze kółko wzajemnej adoracji. Popatrzymy i zobaczymy. Super to forum że można sobie pogadać na takie tematy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 listopada 2017, 11:04

@socjolog2008, Hypowanie przez Ciebie gówna zwanego BTG jako normalnej opcji jest już nudne. Krytykujesz autorytety BTC, a przyjrzyj się temu http://bitcoingold.org/team/ Wow, prawdziwy nowy BTC sforkowany, Kryptencjusz wyklęty i zdecentralizowywany. :lol: Piszesz "brak informacji" - a to doskonale pasuje do BTG. Zresztą od BTG jest inny wątek i mało kogo to obchodzi nawet mimo pompki z powodu dodania na Trexa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 22 listopada 2017, 11:09

Wymazywanie pisze: @socjolog2008, Hypowanie przez Ciebie gówna zwanego BTG jako normalnej opcji jest już nudne. Krytykujesz autorytety BTC, a przyjrzyj się temu http://bitcoingold.org/team/ Wow, prawdziwy nowy BTC sforkowany, Kryptencjusz wyklęty i zdecentralizowywany. :lol: Piszesz "brak informacji" - a to doskonale pasuje do BTG. Zresztą od BTG jest inny wątek i mało kogo to obchodzi nawet mimo pompki z powodu dodania na Trexa.
Dobra. Słowa już o tym nie napisze tu. Hypowałem też Casha i też wtedy pisałeś że ...coś tam(chociaż też miałeś tu czuja) ,bez wulgaryzmów. Jedynie wspominam że się rynek rozwija. Dużo się zmienia. Nikogo nie krytykuje ,nie ma u mnie takiego pojęcia jak autorytet crypto...to jakiś lapsus językowy - bo jak to zweryfikiwać ? Zamykamy w takim razie offtop i zgadzamy się, że się nie zgadzamy w kwestii BTG. I to jest słuszna koncepcja :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 22 listopada 2017, 12:18 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 22 listopada 2017, 11:44

ale ladnie BCH czeka na wystrzal:)

Teraz dzieje sie to co przed 1szym wrzesnia. Alty rosna nie logicznie, jest kupywane byle co, co jest jeszcze w dolku. I kurs btc trzyamny wysoko

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Radeq » środa, 22 listopada 2017, 11:50

@Bitcoinek

Myślałem ,że kupowanie w dołku jest bardziej logiczne niż na górce:)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » środa, 22 listopada 2017, 11:56

Radeq pisze: @Bitcoinek

Myślałem ,że kupowanie w dołku jest bardziej logiczne niż na górce:)
kupowanie w dołku czegoś co leci na pysk nie jest dobrym pomysłem.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » środa, 22 listopada 2017, 11:59

Bitcoinek pisze: ale ladnie BCH czeka na wystrzal:)

Teraz dzieje sie to co przed 1szym wrzesnia. Alty rosna nie logicznie, jest kupywane byle co, co jest jeszcze w dolku. I kurs btc trzyamny wysoko
uciekają z usdt...?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 listopada 2017, 12:10

Jaroslaw pisze: kupowanie w dołku czegoś co leci na pysk nie jest dobrym pomysłem.
Jest dobrym, ale jak już odpowiednio dużo zleci. :) Wtedy są najlepsze zakupy, zanim trend się odwróci i tłum się rzuci na którymś z kolei impulsie wzrostowym.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 22 listopada 2017, 12:16

WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » środa, 22 listopada 2017, 12:25

soulnecturn pisze: I ostatnia sprawa, która nie daje mi spokoju od 2 dni - non stop siedzę jak zombi i patrzę na ten konkretny wykres i się zastanawiam:


1) PitchFork - Czerwone linie po których kurs drąży.
Niepotrzebnie Cię to niepokoi. Zastosowałeś narzędzie które stosuje sie tylko do skali liniowej a Ty zastosowałeś je do ... nawet nie wiem co to za skala.
Ostatni ważny pitchfork wygląda teraz tak:

Prawda że cokolwiek inaczej?
A ten konkretny (który narysowałeś) tak:


To trochę zmienia postać rzeczy, prawda?
Ten pierwszy pokazuje, że kurs chce z niego wyjść górą. To dosyć rzadki widok na spokojnych rynkach. Rynek BTC jednak do nich nie należy co widać na drugim wykresie - już raz to się udało. Co będzie zobaczymy...
Chciałbym jeszcze zwrócić waszą uwagę na jedną rzecz na którą mało kto (albo raczej nikt z Was) zwraca uwagę.

W ostanich miesiącach mamy zgoła inną sytuację niż przez cały poprzedni okres życia bitcoina. Środowisko podzieliło się na trzy (cztery) grupy co wiąże się nieodwołalnie z walką między nimi. Tak więc należy się przyzwyczaić do fudu którym obrzucać się będą teraz na potęgę poszczególne grupy. Nie twierdzę że Bifinex poddany jest fudowi bezpodstawnie (sam wycofałem środki z niego podczas wcześniejszych kłopotów) ale myślę warto uwzględnić że będzie teraz atakowany przez pozostałe grupy czy będzie do tego podstawa czy nie. Wkraczamy w okres chaosu zanim poznamy zwycięzcę forków na bitcoinie.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » środa, 22 listopada 2017, 12:53

zbiges pisze:
soulnecturn pisze: I ostatnia sprawa, która nie daje mi spokoju od 2 dni - non stop siedzę jak zombi i patrzę na ten konkretny wykres i się zastanawiam:
https://www.tradingview.com/x/yqG6Qigt/

1) PitchFork - Czerwone linie po których kurs drąży.
Niepotrzebnie Cię to niepokoi. Zastosowałeś narzędzie które stosuje sie tylko do skali liniowej a Ty zastosowałeś je do ... nawet nie wiem co to za skala.
Panie zbiges - ależ skąd taki pomysł? Pierwszy słyszę, pierwszy czytam o takim "fakcie"? Źródło? Przykłady zastosowania w liniowym?

Odpowiednio poprowadzony pitchfork - odpowiednio charakteryzuje sytuacje. Skala logarytmiczna moim skromnym zdaniem całkowicie lepiej odwzorowuje zachowanie kursu w większym interwale czasowym. Oczywiście można zastosować to na liniowej - jednak na krótkie interwały ... i tyle (ja osobiście tego nie robię).
Osobiście używam pitchforków non stop od dawna - w najróżniejszych interwałach - co mogę stwierdzić to fakt, że kurs lubi po nich kroczyć - i robi to nagminnie w skali log.

Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - Pan woli po swojemu, nieco inaczej niż standardowo - jeżeli tak Pan lepiej i więcej widzi to proszę bardzo, nie neguje ;)

Wyznaczony przeze mnie pitchfork wykreśliłem już miesiące temu - zwyczajnie do niego wracam i obserwuje pobocznie - a jest... jest na co patrzeć i rozmyślać (liczę, że jednak coś dojrzę, że jednak coś mi to podpowie na przyszłość w podobnych sytuacjach - na tym polega non stop nauka ;)).
Ja osobiście uznałem START mojego pitchforka w miejscu najbardziej dla mnie oczywisty - marzec - moment wybicia i mocnego odbicia od mojej najniższej granicy kanału całego 8-letniego wzrostu btc (dosyć ważny moment!). Jako szczyt obrałem koniec jego pierwszej fali a dołek, koniec korekty pierwszej fali - kolejne fale ładnie już wpisują się w całość całego rajdu do dzisiaj.
Przyznam szczerzę, że trudno mi znaleźć lepsze zastosowanie pitchforka na większą skalę niż te właśnie momenty.

Ale ok kto jak woli. Nie twierdzę, że mam rację - bo rysunek to jedno, kurs i jego zachowania to drugie. Osobiście wolę jednak trzymać się mocniej swojej wersji ;)


Tak obok.

Możliwe, że już niedługo... coś się wyjaśni...
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » środa, 22 listopada 2017, 13:25

Wskutek dość sporego wczorajszego spadku po godz. 17:00 wyraźnie kreśli się elliottowski ED-ek w ramach 5-tej fali od 18.11.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sovas » środa, 22 listopada 2017, 14:33

@Fibo - Masz może jakieś scenariusze, którymi mógłbyś się podzielić?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 22 listopada 2017, 15:09

Dzieje sie to co pisalem 2 miesiace temu, czyli koncowka CYKLU, kupowanie byle czego co jeszcze nie wybilo do GORY, a jak juz nie ma co KUPOWAC to zjazd z BTC i ucieczkal.

Mylilem sie wczesniej co do rozpoczecia 4tego cyklu, 3ci dopiero sie konczy. Pasuje teraz wszystko.

1 cykl wzrosty majowe , drugi cykl wzrosty sierpniowe i 3ci cykl jest teraz.
To sie tyczy altow, gdzie pod koniec kazdego cyklu alty tak puchly, ludzie myslac ze pociag ucieka kupowali byle co jeszcze bylo nie napompowane

Wykres DASHA dal mi to czego potrzebowalem, i teraz sie upewnilem. Pokazalem to w poprzednim poscie, ale zeby to zrozumiec trzeba by bylo sledzic posty z przed 2 miesiecy kiedy pisalem to samo, ze DASH Da nam WYZNACZNIK KONCA CYKLU.

I teraz na dniach widze zjazd pod 4800 dol.

@SoulNecturn wprowadzilem poprawki:) Rozowa linia to my.
Obrazek

Ja rano sie sprzedalem z 90% po tym jak dash pokazal mi ze trzeba uciekac

Napisalem 2 h temu ze bch czeka na wystrzal, az sie prosilo

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 22 listopada 2017, 15:14

Groźny moment dla byków:
fin25.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 22 listopada 2017, 15:18

ja zapakowany w bch:D

pisalem wczesniej ze to nowa forma shortowania. Jak btc leci w dol to wchodzi sie w BCH.

W sumie shortowania nie lubie, a taka forma przejsciac na bch jest milsza w dotyku:)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 22 listopada 2017, 15:46

@Bitcoinek, czy Twoja teza, że jesteśmy jeszcze w 3 cyklu (wg Twojej numeracji) i rysunki, które zamieściłeś tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=392775#p392775
nie pokrywają się z moją hipotezą z tego postu?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=389986#p389986

Ja pod to właśnie gram.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 22 listopada 2017, 15:48

Dokladnie, identycznie. Numerki bym tak samo nakresil, ale ten twoj post mi uciekl, nie widzialem go wczesniej.

Nawet te pól dupki sa identyczne, pomiedzy szczytami, tylko ze one sie rozciagaja z cyklu na cykl.

Pisalem 2 mies temu ze ktos rysuje wykres za pomoca bota. Bo jakie identyczne sytuacje sa nie logiczne.

dzisiaj mnie oswiecilo, jak wtedy z DASHEM co powiedzialem ze zrobi nam sie cup with handle w ciagu paru dni i trend sie zmieni ze spadkowego na wzrostowy. I wtedy z 3500 dol nam zaczelo leciec do gory.
Bo rowniez DASH sie wtedy pokryl

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 22 listopada 2017, 15:52

@soulnecturn, dał wczoraj linka do cold waleta Bitfinexa. Jeśli to autentyk, to ilość BTC dość lawinowo maleje:
https://blockchain.info/charts/balance? ... qkyNVsFk9r

Co to może oznaczać? Że ludzie uciekają z finexa przez BTC (bo fiatów nie mogą wypłacić)?
Jeśli tak, to oczywiście podtrzymuje cenę, bo każdy gwałtowny spadek jest wykorzystywany przez chętnych do wyprowadzki do zakupu bitów.

Pytanie: co ludzie dalej robią z tymi bitami?
Czy trzymają na swoich portfelach wierząc w dalsze wzrosty, czy też przelewają na inne giełdy aby wypłacić fiaty?
Jeśli to drugie, to różnica w cenie BTC między finexem a innymi giełdami powinna rosnąć.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości