Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:17

wizardking76 pisze:
Radeq pisze: Czy istnieje kościół Btc? Pytam poważnie :shock:
zapytaj się czy istnieje kościół fiatów , czyli kościół papierów banków narodowych, które tracą na wartości a ludzie trzymają je na kontach oprocentowancyh poniżej inflacji. I najlepsze nie buntują się.

Jak dla mnie przy RSI 1w =75 nie widać zagrożenia wielką korektą.
Mamy na 1w flagę, potencjalny zasięg 10 300 USD
mam dwa pytania - mógłbyś pokazać tę flagę na wykresie? i czy jesteś załadowany all in?

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:42

socjolog2008 pisze: @wizardking twoja wiara powala. Jesteś papieżem BTC. Ja się musze otrząsnąć jak kot po zimnej kąpieli (której nie lubi). To już urasta do paranoi - ja się osobiście wycofuje (mam tylko alty : BTG (pięknie spada dziś),Pivx,Tek,LTC (to mój faworyt) i inne mniej znane i lubiane. 8000$ za kawałek kodu ,którego wykopywałem koparkami dziennie 0.02 do końca 2015. Nie. Nie kupuje tego. Totalnie - NIC nie sugeruje ,chcecie grać to grajcie, ja już aż nadto zarobiłem
Chyba nadto wtopiłeś. Co się z Wami dzieje ludzie!? Następny wylewa gorzkie żale. Aby mieć choć cień szansy na zysk tutaj trzeba być dorosłym. TO JEST ABSOLUTNIE I NIEODWOŁALNIE WARUNEK KONIECZNY. Chłopcy obrażający się na rzeczywistość nie mają tu czego szukać. To jest zabawa dla dorosłych.
A tak na marginesie: Takie płacze publiczne to wstyd! Nie macie wstydu ludzie? Ja pier... prekariat w natarciu...
Przepraszam za offtop.. możecie minusować ale nie mogę już tego czytać spokojnie.
Spoiler:
no chyba, że 2008 to Twój rok urodzenia... w takim razie przepraszam i zaraz dzwonie do mamy
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:58

hornet pisze:
mam dwa pytania - mógłbyś pokazać tę flagę na wykresie? i czy jesteś załadowany all in?
flaga.PNG
powiem tak mam dużo longów na dużą kwotę i też nowe longi niedawno temu otwarte.
flaga w podstawie od 5830 do 8080 kij. Na rysunku jest też RSI 1w
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 23:00

Od wczoraj godz. 16:00 poruszamy się zwyżkującym klinem, który jest formacją zapowiadającą spadki. Ja osobiście po ściągnięciu małego scalpa siedzę i patrzę z boku. Po zamknięciu co najmniej świecy M30 (wyrysowanej na porządnym volume) powyżej górnej linii trendu obecnej formacji (jest to też górna wstęga Bollingera H1) zastanowię się nad ściągnięciem kolejnego scalpa. Te wysokości imo nadają się tylko do scalpingu.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 listopada 2017, 23:15

ja trochę nie ogarniam, jak ktoś, kto prawdopodobnie zarobił fortunę na BTC (klikając myszką i włączając koparki) może dziś pisać, że BTC to ściema, lipa, lep na naiwnych. To jakiś paradoks po prostu. Gdyby nie ta "ściema", to i setki tysięcy na koncie byłby tylko marzeniem.

Obecny kurs BTC mnie dołuje :roll: kiedy jest taki ostry ruch w górę, to ciężko coś ugrać na dziennym handlu o małej dźwigni. Muszę czekać i wspominać miło ostatni miesiąc, gdzie +5% w górę i w dół było w zasadie codziennie - można było przytulić naprawdę konkretne pieniądze. Pozostaje liczyć na ostrą korektę :P

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hashdee » poniedziałek, 20 listopada 2017, 23:26

@wizardking76 poczekajmy do zmiany trudnosci w BTC. Zauważ, ze wyszstkie gwiazdy na niebie, ale tez fork.lol lub coinwarz wskazuja BCH jako najbardziej dochodowy coin. Dlaczego moc sie nie przepina?
I tu wydaje mi się, że czekamy na zmianę trudnosci w BTC która już za 5.5 dnia, choc bloko wpadaja jak szalone, wiec moze bedzie krocej - https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty - myślę, że może się znow dziac :)

a dorzucę jeszcze fajny washtrade na Krakenie na Tetherach :) - trzeba pokazac ludziom, ze duzy vol :)

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » wtorek, 21 listopada 2017, 00:36

BTC, BCH, BTG wszystko wystrzeliło w górę. Jakiś news? :shock:

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hashdee » wtorek, 21 listopada 2017, 00:52

jakby ktoś chciał posłychać Bitfinexed zaraz live

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » wtorek, 21 listopada 2017, 01:02

coco~jambo pisze: BTC, BCH, BTG wszystko wystrzeliło w górę. Jakiś news? :shock:
Nie tylko, Dash, LTC, ETH też poszło. Nawet dostało się tym mniejszym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » wtorek, 21 listopada 2017, 01:03

hashdee pisze: jakby ktoś chciał posłychać Bitfinexed zaraz live
Na razie pierwsza konstatacja na trollboxie ze powinien powstać fork tethera :) Szkoda ale dzwiek ssie - Bitfinexed mowi jak swiadek koronny :)

PS: cholera przetrzymali świeczkę 1 d - ciekawe co teraz ??
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adamol » wtorek, 21 listopada 2017, 01:20

Spoiler:
Dokładnie, bitfinexed się zbitfinexował i jeszcze ktoś dobrze napisał:
"Listening to Bitfinexed feels like trading on KRAKEN"
He has a Zimbabwe VPN?
A co do kursu to oscylujemy w okolicach górnego ograniczenia w skali log tak więc albo podciągamy ostro w górę albo po raz kolejny odbijemy od tej linii. Warto tylko dopasować do tego wydarzenia, jakiś hack, tether problem, może chiny znowu zbanują BTC :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » wtorek, 21 listopada 2017, 01:22

Spoiler:
W nawiązaniu do mojego poprzedniego posta. W skali 15m wyklarował się trójkąt zwyżkujący, który jest z kolei formacją byczą.

Obrazek

Obrazek

jakby ktoś chciał poczytać o różnicach między klinem zwyżkującym, a trójkątem zwyżkującym, to wrzucam art:

https://stockcharts.com/articles/chartw ... llish.html

W przypadku wyjścia górą z obecnej formacji (najlepiej zamknięcie świecy powyżej 8370 obecnie) targetem może być linia trendu prowadzona po szczytach z 15.09, która obecnie znajduje się w okolicach 8750$. Z kolei przebicie tej linii to już chyba pełnoprawna właściwa, oficjalna i ostateczna faza bańki 8-) .

W przypadku wyjścia dołem (przebicie linii trendu na poziomie 8045$) pierwszym wsparciem będzie pewnie obszar między liniami trendu prowadzonymi po dołkach z 15.09. (ten trend został przebity ostatnim zjazdem z 12.11, ale w sumie wróciliśmy do kanału), czyli na chwilę obecną obszar między 7600 a 7400. Z kolei przebicie tego obszaru to odwrócenie trendu wzrostowego od 15.09 (ale nie koniecznie jeszcze "pęknięcie bańki". W takim wypadku może się oprzeć o np. dolną linię Wielkiego Kanału wyznaczającego przez wzrosty od maja b.r.)
Od kilku dni praktycznie cały czas pełzamy po zwyżkującej linii trendu poza mocniejszym ruchem o godz. 17:00 19.11. Oczekuję, że ewentualny byczy scenariusz wiązałby się właśnie z jakimś mocniejszym ruchem (większe momentum, mocniejsze body świec, duży volume), jak to miało miejsce w przeszłości (wyjście z niebieskich kwadratów). Takie przedłużające pełzanie po zwyżkującej linii trendu bez wyraźnego wybicia w górę ostatecznie kończy się raczej zjazdem.

(Finex 2H, skala liniowa)

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 listopada 2017, 09:37 przez new06, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » wtorek, 21 listopada 2017, 01:29

new06 pisze: ... Takie przedłużające pełzanie po zwyżkującej linii trendu bez wyraźnego wybicia w górę ostatecznie kończy się raczej zjazdem.

Obrazek
Nikt tego nie chce ale wszyscy na to czekają.
Tutaj rodzi się pytanie co tym razem odbije na cenie. Jak kilka postów wyżej zauważono, odbiły alty. Czyli umocnienie pozycji. To też może być tak jak ostatnio zwiastunem do zjazdu.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: roman1959 » wtorek, 21 listopada 2017, 04:39

Tether zhackowany. Wklejam kopię, bo strona padła:
Obrazek
Nie bądź zachłanny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prap0n » wtorek, 21 listopada 2017, 04:41

Na skale tethera to niezbyt duzo. 30 mil$. Oczywiscie stop loss ztriggerowany, ciekawe czy sie wystabilizuje czy generalnie w dol dlugoterminowo ;) powod jest

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » wtorek, 21 listopada 2017, 06:07


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Badoomdangboi » wtorek, 21 listopada 2017, 06:44

Prawda jest taka, że każdy kto zajrzał do regulaminu Tetherów wie, że to bardzo sprytny, perfidny i ładnie ubrany scam, a Bitfinex przez bardzo grubą sieć powiązań z tym scamem prędzej czy później będzie bardzo godnym spadkobiercą Mt. Gox.

Mam nadzieję, że jakoś to zacznie do ludzi docierać i będą to bojkotować albo przyśpieszy rozwój zdecentralizowanych giełd bo Tethery i Bitfinex to tykająca bomba po prostu. Loncik już odpalony, pytanie tylko jaki jest długi :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » wtorek, 21 listopada 2017, 07:02

@Badoomdangboi, zgadzam sie, ta akcja z 30 mln to odwrocenie uwagi i granie na zyskanie czasu. Moze chlopcy wlasnie sie pakuja do cieplych krajow. Zaden zlodziej nie ukradnie kasy by slac ja z powrotem do okradzionego ( na gielde bitfinex, tether nalezy do bitfinexa) .
Trzeba uwaznie obserwowac inne gieldy np bitstamp, cena powinna sie oddalac tak jak bylo z btc-e przez jakis czas.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 listopada 2017, 07:23 przez novymivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » wtorek, 21 listopada 2017, 07:23

BitJanusz pisze: ja trochę nie ogarniam, jak ktoś, kto prawdopodobnie zarobił fortunę na BTC (klikając myszką i włączając koparki) może dziś pisać, że BTC to ściema, lipa, lep na naiwnych. To jakiś paradoks po prostu
A ja nie ogarniam ludzi którzy myślą, że:
-pieniądze pochodzą tylko z ciężkiej pracy
-ludzi, którzy wierzą w sprawiedliwość społeczną
-grając na giełdzie trzeba wybrać walor który jest czymś namacalnym/pożytecznym albo chociaż działającym
-inwestować pieniądze można tylko w coś, co nie okaże się ściemą (usprawiedliwiam fakt, ze można pod warunkiem, że zna się stację, do której zmierza pociąg lub po prostu wyskocz się z niego w odpowiednim momencie)

Sorry za OT, już przechodzę do tematu. Jak interpretujecie to, co zdarzyło się o 4:40? Wiem, że prawdopodobnie to reakcja na ten bad news z Tetherami ale ja teraz nie mówię o AF tylko AT. IMO nie spełnia to przesłanek do odwrócenia trendu o których napisał @new06 na stronie 1284. Traktuję to jako prezent przedświąteczny, okazję do wejścia do pociągu który prawdopodobnie zaraz pojedzie "to the moon" (oczywiście wszystko zależy jak sobie poradzi z tym oporem na 8370)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 21 listopada 2017, 07:33

Badoomdangboi pisze:Prawda jest taka, że każdy kto zajrzał do regulaminu Tetherów wie, że to bardzo sprytny, perfidny i ładnie ubrany scam, a Bitfinex przez bardzo grubą sieć powiązań z tym scamem prędzej czy później będzie bardzo godnym spadkobiercą Mt. Gox.

Mam nadzieję, że jakoś to zacznie do ludzi docierać i będą to bojkotować albo przyśpieszy rozwój zdecentralizowanych giełd bo Tethery i Bitfinex to tykająca bomba po prostu. Loncik już odpalony, pytanie tylko jaki jest długi :roll:
jest jeszcze druga możliwość , będą przez lata straszyć ludzi i powodować tym samym nieostrożne ruchy i straty. Z tego co widzę to w ten sposób mogą też zarobić kokosy.

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
hashdee pisze: @wizardking76 poczekajmy do zmiany trudnosci w BTC. Zauważ, ze wyszstkie gwiazdy na niebie, ale tez fork.lol lub coinwarz wskazuja BCH jako najbardziej dochodowy coin. Dlaczego moc sie nie przepina?
I tu wydaje mi się, że czekamy na zmianę trudnosci w BTC która już za 5.5 dnia, choc bloko wpadaja jak szalone, wiec moze bedzie krocej - https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty - myślę, że może się znow dziac :)

a dorzucę jeszcze fajny washtrade na Krakenie na Tetherach :) - trzeba pokazac ludziom, ze duzy vol :)
A pamiętasz co oznacza zmiana trudności w BTC ? Wzrost ceny. Proponuję obejrzeć sobie historycznie ...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, Yoda i 14 gości