Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » poniedziałek, 20 listopada 2017, 18:57

Bitcoinek pisze:
pabloj pisze:
tna pisze: Jak sądzicie jest sens wskakiwać do jadącego pociągu czy lepiej poczekać aż Bitcoin spadnie?
Wyobraź sobie, że jedziesz pociągiem z kilogramem amfy i wiesz, że za kilka stacji (ale nie wiesz konkretnie za ile) będzie czekała obława policyjna. Kiedy wysiądziesz? Zachodzi pytanie czy w ogóle było warto wsiadać do tego pociągu.
jakbym zobaczyl policjantow na stacji, przesiadl bym sie do innego przedzialu lub wyrzucil do kibla. Przeciez to transport publiczny
hehe
Albo sie ma jaja albo sie jaj nie ma. Nie mozna miec jednego
minus jest taki, że ci policjanci są incognito i mają info o tym, że masz amfę. mało tego - oni ci ją dali, bo robią podwójną robotę - to insiderzy. zarobią dzięki temu, że przemycisz (na prowizji) i "zarobią" dzięki temu, że cię złapią. a ty, jak owieczka, masz wybór - jak długo "mieć te jaja".

cóż, do odważnych świat należy. to też zaleta tak agresywnych rynków - można poznać siebie samego. oby z dobrej strony :P przemawia przeze mnie też fakt, że BTC nie mam. to tak gwoli moich cohones :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » poniedziałek, 20 listopada 2017, 19:03

baggins pisze: PS nie wiemy na jakim etapie bańki jesteśmy
Otóż to!
Kto złapie górkę ten zuch.
Ja wyprzedałem się za wcześnie, powiem nawet więcej: zacząłem BTC szortować, ale przestałem, bo koń mocno kopie i ciągnie pod górę... BTC jest słaby jako moneta, więc raczej jest w bańce, jego pompa na cenie to będzie zjawisko stulecia.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » poniedziałek, 20 listopada 2017, 19:08

Na Bitstampie kurs przez cztery minuty trzymał się linii wyznaczonej przez szczyty z 3 stycznia i 6 czerwca. Powinna ona być wyraźnym oporem.
Do bezwzględnej górnej krawędzi wielkiego kanału jest jeszcze około 250 USD.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » poniedziałek, 20 listopada 2017, 19:10

hornet pisze:
Bitcoinek pisze:
pabloj pisze:
Wyobraź sobie, że jedziesz pociągiem z kilogramem amfy i wiesz, że za kilka stacji (ale nie wiesz konkretnie za ile) będzie czekała obława policyjna. Kiedy wysiądziesz? Zachodzi pytanie czy w ogóle było warto wsiadać do tego pociągu.
jakbym zobaczyl policjantow na stacji, przesiadl bym sie do innego przedzialu lub wyrzucil do kibla. Przeciez to transport publiczny
hehe
Albo sie ma jaja albo sie jaj nie ma. Nie mozna miec jednego
minus jest taki, że ci policjanci są incognito i mają info o tym, że masz amfę. mało tego - oni ci ją dali, bo robią podwójną robotę - to insiderzy. zarobią dzięki temu, że przemycisz (na prowizji) i "zarobią" dzięki temu, że cię złapią. a ty, jak owieczka, masz wybór - jak długo "mieć te jaja".

cóż, do odważnych świat należy. to też zaleta tak agresywnych rynków - można poznać siebie samego. oby z dobrej strony :P przemawia przeze mnie też fakt, że BTC nie mam. to tak gwoli moich cohones :)
W inwestowaniu każdy początkujący ma jaja gdy wchodzi podczas HOSSY. Jaja sie kurczą przy jakiejś średniej korekcie, a zamieniają w fistaszki gdy nadchodzi BESSA. Tutaj emocje i testosteron są złym doradcą ;) Liczy się odpowiednie zarządzanie kapitałem. Gdy nowicjusz wchodzi, i wychodzi z zyskiem, to ma kolejną szansę na pomnożenie majątku, choćby tylko tego, który zarobił, początkową kasę chowając do skarpety żeby już nie stracić. Natomiast jeśli za pierwszym razem grubo straci to chęci na to całe inwestowanie znacznie maleją. Dla tego wybór kiedy wejść jest dużo ważniejszy od tego kiedy wyjść gdy już wg kursu jest się na plusie, lub żeby za dużo nie stracić - w myśl zasady "ucinaj straty, pozwól zyskom rosnąć".

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 24 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: CzajaX » poniedziałek, 20 listopada 2017, 19:32

rha pisze: Na Bitstampie kurs przez cztery minuty trzymał się linii wyznaczonej przez szczyty z 3 stycznia i 6 czerwca. Powinna ona być wyraźnym oporem.
Do bezwzględnej górnej krawędzi wielkiego kanału jest jeszcze około 250 USD.
Możesz rozrysować ten kanał?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » poniedziałek, 20 listopada 2017, 20:24

Ja tylko przypomnę mniej więcej jak to wygląda - aktualny stan:



Generalnie kurs ślizga się ostro przy granicach największych kanałów tego roku...
Kurs jest byczy.
Kurs wydaje się być nierozsądny :roll: :roll:
Czy kurs przebije ostro granicę i wyjdzie górą?
Czy kurs będzie ślizgał się po linii przez następne dni aż pary zabraknie (takim ślizgiem może jeszcze kilka stów nawet zrobić)?
Czy dostaniemy jakiś bad news co spowoduje flash crash?
A kto to wie? Nawet grubasy się nad tym teraz zastanawiają - ja obstawiam, że aktualnie spora cześć gra po ostatnie pchnięcia ku górze... Na końcu i tak 99% będzie zaskoczona powodem spadków (jak się zaczną), część się ucieszy... część wkur***i...
jakby się zastanowić @amneziahaze ma rację - trzeba było tego nie dotykać (mimo wielu sprzedaży w górkach i odkupie w dołkach to suma summarum raczej ostatecznie bym miał więcej biktów gdybym NIE DOTYKAŁ). Ale to już psychika, przekonania... itp :(

Jak napisałem parę dni temu - trzymajcie rękę na pulsie - Nie oznacza to żebyście się wyprzedawali - jednak pilnujcie kursu -jakby jakiś gruby bad news padł to na 100% będzie konkret się dział :/ Pamiętajmy, że jak rośnie i rośnie to entuzjazm szaleje - jak zacznie spadać to tylko złe odczucia zostają i narastają! Pytanie czy będzie opłacało się sprzedawać czy przeczekać to spokojnie (kwestia czy będzie zwykła korekta czy grubsza prawda? znowu trzeba zapytać samego siebie w co wierzysz!)

P.S.
Na wykresach każdy widzi co chce widzieć ;) Więc niech każdy gra pod to co czuje ;)
Ja osobiście przez to że wyprzedałem się wcześniej to siedzę tylko w 35% na btc ... TYLKO! Mnie osobiście to smuci :( - bo nie wiem który raz za wcześnie mnie ręka świerzbi, a przez to wpleszcza :( [z drugiej strony takie spadki -1000 usd w godzinę jak 1,5 tygodnia temu wcale mi nie pomagają spokojnie siedzieć :(].

Powodzenia wszystkim
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 20 listopada 2017, 20:26

A jeszcze dodajmy do tego giełdy na których nie działa stop loss :D co również nie jest przyczynkiem do komfortu w takich sytuacjach.
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 20:39

Short nr 2 (nr 1 zginą w boju) tym razem z mniejszą dźwignią x10 na poziomie 8223.50 fuck ! Zamknięcie pozycji 9085.5$
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Radeq » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:26

@Socjolog

Jaki target jeśli można zapytać?:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:28

od godziny zrzucali po 5, czy 10 bitkow, co chwila, a kurs sie w miare bronil, teraz zrzucaja po 20 40 na finexie.. i to nie raz a co chwile mhm

Takie zrzuty to ja widzialem jak kurs lecial ostro w dol, a ten w miare stoi

edit: a teraz mega zielen po 5-20 bitkow.

Jak nie dalo sie zwalic to uznali ze jednak gora
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:32 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:31

Radeq pisze: @Socjolog

Jaki target jeśli można zapytać?:)
Bez lewych tetherów (zabawa rozpoczęła się po upadki Finexa) NIE ma żadnego przekazu który przekonały mnie do zakupu powej 5000 zł (rok temu listopad) ,tzn. 1600$ - 2000$ max co może to być warte. GOX to pikuś przy tym co tu się dzieje. To jak Plichta do Madoffa. To jest ściema - ktoś tu pisze żeby grać jak czuje. Czuje ścieme na kilometr. Już pisałem w kwietniu kwota powyżej 2000$ nie jest do akceptacji,a jeżeli to rośnie dalej to jest kant. Dla mnie - subiektywnie. To jest fajna, pełna nadziei itd. Ale Wirtualna Waluta! Tego shorta już nie będę musiał zdejmować. @amneziahaze się nie ma co spinać, podobnie to widzę. Drzewa nie rosną do nieba
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:37 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:38

Lewe tethery się właśnie skończyły:
Obrazek
Ed> A przynajmniej te tanie lewe tethery. Parę osób się mocno zdziwi jak przyjdzie im zapłacić odsetki za longa.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:44 przez Excray, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szymon2209 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:41

Lepiej teraz kopać niż kupować. Takie moje zdanie.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Radeq » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:43

Jak ma być zwała to stawiam na okolice 10k bo po co wcześniej skoro można na fali entuzjazmu podjechać jeszcze trochę w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:44

szymon2209 pisze: Lepiej teraz kopać niż kupować. Takie moje zdanie.
To już można tylko kopać. Nie mam nawet 0.000001 BTC od teraz - wszystko sprzedałem za prawdziwą walutę. Nie Tethery. Poza shortem - trzeba się opamiętać. Nic nie sugeruje ,absolutnie NIC. Kto chce niech sobie trzyma na portfelu i wierzy w 10000$ itd. Masakra jakaś. Samoczynna lepa 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:50

socjolog2008 pisze:
szymon2209 pisze: Lepiej teraz kopać niż kupować. Takie moje zdanie.
To już można tylko kopać. Nie mam nawet 0.000001 BTC od teraz - wszystko sprzedałem za prawdziwą walutę. Nie Tethery. Poza shortem - trzeba się opamiętać. Nic nie sugeruje ,absolutnie NIC. Kto chce niech sobie trzyma na portfelu i wierzy w 10000$ itd. Masakra jakaś. Samoczynna lepa 8-)
prawdziwą walutą nie jest ani USD ani EUR ani PLN. Najwyżej ziemia. A najbardziej BTC. To twarda waluta. Niech żyje BTC !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:58

@wizardking twoja wiara powala. Jesteś papieżem BTC. Ja się musze otrząsnąć jak kot po zimnej kąpieli (której nie lubi). To już urasta do paranoi - ja się osobiście wycofuje (mam tylko alty : BTG (pięknie spada dziś),Pivx,Tek,LTC (to mój faworyt) i inne mniej znane i lubiane. 8000$ za kawałek kodu ,którego wykopywałem koparkami dziennie 0.02 do końca 2015. Nie. Nie kupuje tego. Totalnie - NIC nie sugeruje ,chcecie grać to grajcie, ja już aż nadto zarobiłem
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:02 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: RafaelGrey » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:00

zostawic sobie kilka BTC na pamiatke, a nuż będzie po 100k a reszte wyjść na fiaty :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:06

Radeq pisze: Czy istnieje kościół Btc? Pytam poważnie :shock:
zapytaj się czy istnieje kościół fiatów , czyli kościół papierów banków narodowych, które tracą na wartości a ludzie trzymają je na kontach oprocentowancyh poniżej inflacji. I najlepsze nie buntują się.

Jak dla mnie przy RSI 1w =75 nie widać zagrożenia wielką korektą.
Mamy na 1w flagę, potencjalny zasięg 10 300 USD

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Radeq » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:16

@wizard

Wybacz moją złośliwość. Ja tej wiary Tobie zazdroszczę i chetnie wskoczylbym all in ale poprostu nie potrafie uwierzyć że banksterka pozwoli sobie wyrwac wodze z ręki. Po co banowac jak mogą napompować a potem tak dać po łapach ludziom , że im sie odechce eksperymentow na długi czas.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości