Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:14

Na wykopie naganiają na wymianę BTC na USDT. I gdzie sobie tym USDT zapłaci? Kawy w stabucksie za to nie kupi.

A jakby nie patrzeć finalnie o to chodzi, żeby zarobić i tej kasy używać. Przyjmują gdzieś w normalnym sklepie cyfrowe USDT?



Jak sądzicie, utrzyma 8k czy nie? Obroty trochę małe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:15

@garmont, a w argetynie zagubiła się łódź podwodna.

A tak w ogóle to jestem wkurwiony, bo wiekszość na tym forum dalej nie zrozumiała, że liczy się tylko long.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:19 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:19

coco~jambo pisze:



Jak sądzicie, utrzyma 8k czy nie? Obroty trochę małe.
Niektórzy stratę odpisują od podatku :)

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
anagamidev pisze: 10k soon! :D
Moze chodzi o volumen sprzedaży :) - poczekajmy na ten HS-ik

EDIT: Pierwszy minusik po 4 latach - to chyba naprawdę koniec banki :)
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:25

minerek pisze: Moze chodzi o volumen sprzedaży :) - poczekajmy na ten HS-ik
LONG!!!!!!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:27

amneziahaze pisze:
minerek pisze: Moze chodzi o volumen sprzedaży :) - poczekajmy na ten HS-ik
LONG!!!!!!!!
Nie mowie ze nie long ale moze poczekac na zajecie dobrej pozycji - chociaz przy takim cugu to gory kazda pozycja jest dobra :)
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:32

minerek pisze: poczekajmy na ten HS-ik
Tak, ale jakby zamknęło się HS na 15m możemy wylądować z powrotem na 7800. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:35

@garmont, czy chcesz zginąć?

Być może to ja jestem obłąkany, ale świat podpowiada mi by trzymać krypto do następnego szczytu, a jeżeli mi nie wierzysz to wyjedź do HongKongu. https://coinmarketcap.com/charts/

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:45

Longi od 15 wzrosły o 2.4M, a shorty zmalały o 1M. Czyli duch jest.
Screen Shot 2017-11-20 at 00.40.15.png
Niech jeszcze wejdzie powyżej 8050 na bitstampie...

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
amneziahaze pisze: jeżeli mi nie wierzysz to wyjedź do HongKongu
Tam nie lubią ostatnio krypto:
https://news.bitcoin.com/hong-kong-bitc ... f-banking/

Wolałbym do Tajwanu, może bym mógł wypłacać z bitfinexa fiaty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:57

garmont pisze: Czyli duch jest.
Naprawdę się dziwię, że ty się w ogóle jeszcze nad tym zastanawiasz, zakładajac że znasz BTC od podszewki.

No... niezły paranormal...
Tylko pomyślcie... od ponad roku ludzie wyczekują bańki na BTC a od tego czasu ltc wzrósł od 4$ do 90$ ojej jakie to było proste, nie? A poza tym jest cały szereg innych altów wieszczących przyszłość a BITCOIN nadal ROŚNIE. 8-)

I co będziecie teraz shortować? Będziecie odradzać ludziom rewolucję z fiatów na krypto, które łatwiej sprzedać i przesłać, bo tak sobie tu wymyśliliśmy? No dajcie lepiej spokój. Ja mam kapitał. Ja myślę o tym by CAŁY kapitał wymienić na krypto. A nie trafiliście na stricte debila, bo 10 lat temu wymieniałem kapitał nie na kredyt... na ziemię, na nieruchomości i żyłem skromnie, a teraz... mogę wymienić ten cały kapitał na przykład na krypto.

[youtube][/youtube] Tak, szczerze? To chce mi się płakać, że już nie wszyscy stąd poruszamy się motorówkami, przerzucając koko między wisłą a odrą.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 01:11 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 20 listopada 2017, 01:06

Wzrosty są młode, a druga świeczka była doji - niezdecydowana. Trzecia zaczyna się optymistycznie, nie ma czego shortować. Ale to nie jest wcale wyjaśnione. Trzecia świeczka ( do rana ) będzie decydująca. Mam nadzieję na powolne wzrosty.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 listopada 2017, 01:12

garmont pisze: Wzrosty są młode,
No prosze Cię. Daj mi linę i belkę, a to zrobię.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 20 listopada 2017, 01:23

amneziahaze pisze: a teraz... mogę wymienić ten cały kapitał na przykład na krypto.
W krypto grasz przeciwko:
automatom, które są od nas szybsze,
insiderom, którzy wiedzą więcej niż my zdołamy się domyśleć,
wielorybom, którzy mogą zmanipulować kursem, tak aby wyciągnąć od nas kasę, bo żadne przepisy im tego nie zabraniają.
Czyż to nie jest najbardziej szalona gra?

Jest taka mądra zasada w pokerze: "Nie siadaj do stolika z więcej niż 1/7 kapitału, bo można wszystko stracić".
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 listopada 2017, 01:25

@garmont, po Tobie się tego nie spodziewałem, ale jednak daj mi linę... Policz od 5 lat w skali roku ile rośnie BTC i ogółem cały rynek krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 20 listopada 2017, 01:35

Ale taka jest ludzka psychika i zdrowa zachowawczość - sprzedawanie na górce nie powinno być wyrzutem - powinno być oznaką zdrowego instynktu. Nikt z nas nie miał szklanej kuli - a nawet jak miał to nie powiedziała ona że to będzie AZ taki crypto-fenomen. Zyjąc tak klasycznie i fiatowo w bankowym świecie w ktorym to oprocentowanie kont spadło do poziomu 0.01 proc - możliwość zarobku 100 proc nawet w parę miesięcy było na początku oznaką niemożliwości , potem cudu a potem powoli przychodziła racjonalizacja ze to moze byc mozliwe. Przy okazji pojawiły sie problemy wieku dziecięcego z giełdami , ideologicznymi swarami na górze , banami niektórych państw. Ekosystem rozwija się nadal - ale nadal to chyba zbyt piękne dla zwykłego człowieka który uczony był jeść łyżeczką a nie chochlą.

Łatwo chyba nikomu nie przyszło - strach jednak że łatwo pojdzie. Ideologicznie rozumiem zapaleńców. jestem w stanie uwierzyć w pancerną bankę napędzaną poprzez ciągły obieg kapitału - ważne tylko jest to żeby pojawiły się oznaki asocjacji bitów z funduszami , giełdami czy biznesem.

Zeby ten rynek nie był kojarzony z pralnia , mikserami a nową erą elektronicznego waloru który miał już od początku szczytną ideę. Łatwo spekulować tu i teraz - trudniej wyobrazić sobie przyszłość tak stabilną że ładuje się w crypto cały swój majątek.
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 listopada 2017, 02:15

@amneziahaze, Skończ błagam ten spam, jak to BTC nie urosło i jakie to przykre, że nie zarobiłeś ile mogłeś i że jakie to przykre, że ludzie na forum raczą pisać od dawna o możliwości pękania bańki itd. Zawalasz wątek swoimi mało wartościowymi uwagami, że BTC rośnie i rośnie. Analiza historii jest łatwa, ale kasę przynosi raczej plan na przyszłość nie żale jakie prezentujesz.

Z Twoim podejściem (wielka nagła "mądrość" że wow, ale rośnie) kup BTC, przelej na portfel, wyłącz komputer i włącz go za rok skoro tak rośnie. Tylko nie wiń potem nikogo oprócz siebie jak nie pójdzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:23

Bitfinex napisal ze 22.11.17 da oficjalne oswiadczenie.
https://www.reddit.com/r/bitfinex/comme ... _bitfinex/ - tutaj ludzie pisza skargi do instytucji finansowych na bfx.
Nie dajcie sie zwiesc cenie , coraz wiecej ludzi pisze o blokowaniu srodkow i czekaniu dni na wyplaty. Kwestia szczescia. Co do kursu - oczywiscie spodziewam sie wzrostu, jakby inaczej...


@wizardking76, kazde pieniadze da sie prz..... - stracic. Oni sa w tym obeznani, scamy, pseudo kradzieze, waly z tetherem mozna by wymieniac. Nie takie firmy siadaly.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:44 przez novymivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:42

przy wzroście ceny i przeciąganiu wypłat goście z Bitfinexa ogromne pieniądze zarabiają... wygląda więc na to że raczej nie zbankrutują... chyba żeby nagle cena spadła mocno.. ale ten proceder już długo trwa więc mnóstwo kasy zarobili.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:52

wizardking76 pisze: przy wzroście ceny i przeciąganiu wypłat goście z Bitfinexa ogromne pieniądze zarabiają... wygląda więc na to że raczej nie zbankrutują... chyba żeby nagle cena spadła mocno.. ale ten proceder już długo trwa więc mnóstwo kasy zarobili.
nie chodzi o czarnowidztwo, ale w tym biznesie przecież nie ma pewników i nie ma co takiego wrażania wśród kogokolwiek stwarzać. sam, o ile dobrze pamiętam, na MTGOX'ie straciłeś kasę, więc powinieneś o tym pamiętać. a pamięta na pewno wiele innych osób, które wirtualnie zarobionych pieniędzy nigdy nie zobaczyły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:54

znaczy ja omijam z tych powodów bitfinex i USDT... ale przypuszczam że po prostu oni na tym kasę trzepią i już wytrzepali drugie tyle ile u nich depozytów jest. Fakt na MTgoxie cześć umoczyłem ale 90% stamtąd wypłaciłem bo coś czułem że tam nie wszystko dobrze działa... Ale tam BTC wychodziło z ogromnym opóźnieniem więc to już było mocno dziwne.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 20 listopada 2017, 12:45

Wow, może teraz będzie w końcu wyjście, które przypieczętuje wczorajsze wybicie?
Screen Shot 2017-11-20 at 12.48.10.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990 i 9 gości