Giełda na przeczekanie złych czasów

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 12:39

Na skutek ostatnich forumowych dyskusji o możliwych wałkach z Tetherami, oraz tym co przeczytałem tutaj: http://www.ofnumbers.com/2017/11/09/a-n ... nt-3553131
rozważam scenariusz megakryzysu wywołanego zamknięciem giełd obracających tetherami i w wyniku tego kolapsu całego rynku i ogromnego spadku ceny.

Szukam więc giełd (najlepiej kilku aby zmniejszyć ryzyko), które pozwoliły by mi bezpiecznie przechować fiaty przez dłuższy czas.

Tak, wiem, że brzmi to dziwnie.
Za wyjasnienia, że "na giełdzie nie trzyma się środków" serdecznie dziękuję, robię to od 7 lat ;)
Za rady, abym sobie te fiaty po prostu wypłacił dziękuję, częściowo tak. Ale pewną część chciałbym mieć "pod ręką" na giełdach.

Wymagania:
1. Giełda nie obraca USDT tylko fiatami.
2. Jest w miarę transaprentna jeśli chodzi o siedzibę, właścicieli, umocowanie prawne
3. Bez weryfkacji lub z rozsądną weryfikacją. Tzn dopuszczam weryfikację, ale bez wysyłania zdjęcia z paszportem w zębach i nie taką jak np stosował (stosuje?) Bitstamp. Czyli chętnie przyjmą moje BTC ale przy próbie wypłacenia pytają skąd je miałem i żądają okazania faktury za koparki (to nie żart! ;) )

Szukam ze trzech takich giełd, aby zostawić tam środki na co najmniej kilka miesięcy.
Dziękuję za propozycje z krókimi za i przeciw.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: slasta » niedziela, 19 listopada 2017, 13:02

może Kraken ?

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: TypowyFacet » niedziela, 19 listopada 2017, 13:10

Ja myślę, że taką giełdą jest Gdax, czyli coinbase. Ostatnio założyłem tam konto i chciałem się zweryfikować dowodem osobistym. Niby przyjęli, ale chcą jeszcze paszportu którego nie posiadam.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: bl4ck » niedziela, 19 listopada 2017, 13:16

@ekonokomik, Skończy się tak że postawisz na jedną giełdę i przy jakiejś blokadzie pójdzie się *** wszystko do tego chcesz używać fiatów nie dość że powoduje to skutki podatkowe to zachodzi możliwość że giełdzie zostaną zablokowane wypłaty $ ta jak np finexowi.

Ciężki temat... ale rozumiem o co ci chodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: prezes » niedziela, 19 listopada 2017, 22:09

Może Bitmarket. Jeżeli chodzi o giełdy w Stanach to bym uważał, może się okazać że nie będzie się dało wypłacić z nich kasy jak będzie jakaś zawierucha. No i oczywiście WEX, ma dolary, euro, ruble. Nie trzeba się weryfikować. Jak nie wpłacasz i nie wypłacasz fiatów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 listopada 2017, 22:18 przez prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: Bit-els » niedziela, 19 listopada 2017, 22:13

Bitmarket, Wex. Może jeszcze jakieś, nie wiem.

No i jakieś alty, które szorują po dnie, a mogłyby przyjąć na siebie rolę wehikułu trzymającego fiaty. Może doge.

No i sprzedaż f2f za fiaty

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 20 listopada 2017, 02:49

Też właśnie szukam jakiegoś przyczółka , myślałem o Bitstampie bo mam tam aktywowane konto z "paszportem w zębach" , ale Ekonomik mnie trochę przeraził tym wpisem... bo faktycznie większych sum tam nie wypłacałem w przy małej sumie już czepiali się na literówkę w adresie.

Myślałem też o WEX , ponieważ rubel ma potencjał do wzrostów, raczej mało prawdopodobne że pójdzie w dół!
Nie rozumiem tylko dlaczego na tej giełdzie jest RUR zamiast RUB , przecież RUR to stary rubel...
Ze zdołowanych altów to może siacoin :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:50

To tego RUR nie da się przelać na konto jakby ktoś teoretycznie miał takowe w rublach?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełda na przeczekanie złych czasów

Postautor: gilapadu » poniedziałek, 20 listopada 2017, 13:35

Poczyniłem taki temat:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=23859
Jak widac bez większego odzewu, nie rozumiem dlaczego na zdecentralizowanych giełdach są tak niskie obroty.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości