10x AMD VEGA 64

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 13:29

slasta pisze:@bars33, A używałeś kalkulatora aby policzyć ile będzie warty urobek kopiąc ETH a ile XMR ? Przecież kopanie ETH na tych kartach nie ma sensu jak na XMR wychodzi się o 80% lepiej.
Dzięki za sugestię. Nastawilem się ETH ale faktycznie XMR wychodzi korzystniej. Jakie są najprostsze sposoby na optymalizację tych kart pod XMR? Wiadomo, że w Vegach nie można modyfikować biosow, a te tutoriale z Overclock.net są trochę zbyt zawile.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: slasta » sobota, 18 listopada 2017, 13:35

@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 14:35

slasta pisze:@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić
Bardzo dziękuję. Masz może jakieś sugestie na co należy zwrócić baczniej uwagę?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dodano po 28 minutach 57 sekundach:
bars33 pisze:
slasta pisze:@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić
Bardzo dziękuję. Masz może jakieś sugestie na co należy zwrócić baczniej uwagę?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy zaczynając modyfikację wg tego tutka wszystkie karty muszę mieć wpiete w płytę, czy muszę to robić pojedynczo? Czy ściągając odpowiednią modyfikację rejestru należy ją tylko 2 razy kliknąć aby się zapisała i sprawdzić w rejestrze czy naniosly się zmiany, czy te modyfikacje muszę gdzieś skopiować wcześniej wyszukując odpowiednich katalogów. Trochę w tym toutorialu jest to niejasne.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 14:35

bars33 pisze:
slasta pisze:@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić
Bardzo dziękuję. Masz może jakieś sugestie na co należy zwrócić baczniej uwagę?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy zaczynając modyfikację wg tego tutka wszystkie karty muszę mieć wpiete w płytę, czy muszę to robić pojedynczo? Czy ściągając odpowiednią modyfikację rejestru należy ją tylko 2 razy kliknąć aby się zapisała i sprawdzić w rejestrze czy naniosly się zmiany, czy te modyfikacje muszę gdzieś skopiować wcześniej wyszukując odpowiednich katalogów. Trochę w tym toutorialu jest to niejasne.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: slasta » sobota, 18 listopada 2017, 15:22

@bars33, A sprzęt już Ci kopie że bierzesz się za grzebanie w rejestrze ? Masz tam napisane że każde GPU jest w oddzielnym folderze rejestru więc tak, musisz modyfikować wpisy dla każdej karty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » sobota, 18 listopada 2017, 15:49

Karty muszą być widoczne w systemie. Korzystałem z tego właśnie tutka na reddit i jeżeli rozumiesz co tam jest napisane to bez problemu osiągniesz cel.

Możesz użyć innego minera (Cast) i nie trzeba edytować rejestru jest o wiele łatwiej ale ja mam problem bo nie wykrywa sterownika Blockchain pomimo że jest zainstalowany. Na minerze Stak wszystko działa jak w tutorialu napisano ale jest więcej zabawy.


Mam pytanie: jak wyciągacie dodatkowe wtyczki dla kart? Przejściówka z 2xMolex > 8pinPEG?

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 15:49

slasta pisze:@bars33, A sprzęt już Ci kopie że bierzesz się za grzebanie w rejestrze ? Masz tam napisane że każde GPU jest w oddzielnym folderze rejestru więc tak, musisz modyfikować wpisy dla każdej karty.
Nie. Dopiero jestem na etapie składania. Tylko pamietam, że jak robiłem moda na W7 more GPU to wystarczyło w niego 2 razy kliknąć i zmiany się już zapisały w rejestrze, a tutaj jest do mało sprecyzowane. Czy wystarczy też kliknąć w razy w tego moda i sam zapisze zmiany w każdym katalogu z 8 kart, czy trzeba te wartości edytować i wkleić je samemu do każdego folderu GOI z osobna?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » sobota, 18 listopada 2017, 16:00

Plik *.reg z tutka dotyczy karty pod adresem */0000

Jeżeli masz zintegrowaną iGPU np. jak ja IntelHD to Vega będzie pod adresem */0001 ale upewnij się zaglądając w rejestr.

Następnie dla każdej kolejnej karty edytuj plik *.reg i zmień adres w kluczu, ja zrobiłem sobie 5 kopii pliku *.reg i każdy mam na pulpicie. Adresy od 0001 do 0005 w moim przypadku 0000 to IntelHD.

Wysłałem na PW jak ogarnąć 56 bez modowania rejestru i biosa z nowym minerem CAST.

Podobno nie trzeba już Blockchain Beta drivera tylko najnowszy dostępny sterownik. Podobno.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: XLukaz » środa, 29 listopada 2017, 11:00

Cześć. Mam pytanie odnośnie wydajności poszczególnych producentów. Ogólnie jest mowa o 1900-2100 na kartę ale widziałem jakąś opinię, że Sapphire Vega 56 ma tylko 1700. Ma ktoś Sapphire?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » wtorek, 26 grudnia 2017, 19:41

Witam, przed świętami udało się złożyć kilka koparek. Niestety nie ma gdzie kupić V64 więc tym razem 580'tki.

240mh/s ETH.
slasta pisze: trzeba brać pod uwagę że cena xmr jest na górce

Obrazek

Wesołych Świąt.

Pzdr.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » sobota, 13 stycznia 2018, 18:29

Witam w 2018.

Pytanie: co wiecie i co myślicie o nowych kartach P104-100? Podobno mają być tańsze od serii RX580 i wyciągają 40mh/s przy 120W.

Tutaj nieco droga alternatywa jak na dzisiejsze czasy, 8xRX580 Nitro+ SE 8GB - 256mh/s ETH, cieszy oko.

Obrazek

Pzdr.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » wtorek, 6 lutego 2018, 16:10

Ma ktoś P104?

1080 ;)
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » piątek, 27 kwietnia 2018, 01:02

Dobry start 2017.

24x Vega64 @ 4x 12200h/s @ 1200W
Obrazek


Tu coś nowego, kolejny dzień z życia górnika :)

Obrazek

"Kto nie idzie do przodu ten się cofa" czy jakoś tak :)

8x RX580 8gb @ 242mh/s @ 1000W
Obrazek

Najnowszy batch tych kart jest na pamięciach Micron, losowo Hynix.

Pzdr.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości