"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » wtorek, 14 listopada 2017, 22:35

NIE! Haha! Chciałbyś co? :D

Ale nie ja! Ja się tak szybko nie poddaje. Owszem jest teraz zamieszanie ale bez przesady. Ja się tak szybko nie poddam! Ewentualnie oszczędności życiowe pójdą się paść.

Ale ta świadomość mocy jaką posiadam. Wyobraź sobie kupiłem BCC i spadło! :D Ha! Ja umiem manpiulować kursem!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 14 listopada 2017, 22:46

GórnikŚląski pisze:Posłuchałem osobnika powyżej i znowu KUR... to samo!
Jakbyś mnie naprawdę "posłuchał" to nie robiłbyś głupot.

Od razu widać, że to czego Ty chcesz to jest spekuła, a nie idea. Spekuły się ode mnie nie nauczysz.

W ogóle jak trafiłeś do tego tematu ? Polecam temat "Dyskusja o cenie Bitcoin Cash". Znalazłeś się w złym miejscu, nie dowiesz się tutaj niczego, co by Cię interesowało.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » wtorek, 14 listopada 2017, 22:49

@ShadowOfHarbringer, ostatnio mało mam czasu, ale widzę, że moc na BCH znowu ułamkowa.
Bloki wpadają jakoś za rzadko z tego co widzę... jest coś, co warto w związku z tym wiedzieć na chwilę obecną?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 14 listopada 2017, 22:56

mecenas pisze:@ShadowOfHarbringer, ostatnio mało mam czasu, ale widzę, że moc na BCH znowu ułamkowa.
Bloki wpadają jakoś za rzadko z tego co widzę... jest coś, co warto w związku z tym wiedzieć na chwilę obecną?
Nie mam pewności dlaczego tak jest, ale podejrzewam że to też część jakiegoś planu. Być może minerzy próbują obniżyć difficulty żeby potem gwałtownie przejść na BCH, zarobić na tym masowo, spowolnić działanie sieci BTC i wygenerować w ten sposób kolejną rundę przejść na (EDIT: Korekta) BCH ?

Takie moje podejrzenia, dowodów brak. Ale pomyśl tylko: Aktualnie jakieś 7% minerów kopie Bitcoin Cash. Co by się stało, gdyby w nocy nagle tylko 7% zostało na sieci Core ? Masakra, katastrofa totalna i kolejny spęd na zakup BCH, pewnie ATH BCH na $3000 USD lub coś w tym stylu (chociaż na pewno nie trafię, przewidywanie cen mi nie wychodzi).

Jak było jasno widać przez ostatni tydzień, nic w ciągu ostatniego pół roku nie działo się bez przyczyny. Jestem na 85% pewien że jest to jakaś gra.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » wtorek, 14 listopada 2017, 23:03

Niby 11% kopie BCH. Coś dziwnie to wygląda z tą trudnością i częstotliwością bloków. Zatem czekamy na rozwój wypadków, gdyby wzrosła cena to może wywołać efekt domina.

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
Postawiłem na noc małego szorta na BTC tak na wszelki wypadek. Niech mnie w końcu ten BTC mile zaskoczy! ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » środa, 15 listopada 2017, 02:07

wymowne:)

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ognos » środa, 15 listopada 2017, 02:22

mecenas pisze:Postawiłem na noc małego szorta na BTC tak na wszelki wypadek. Niech mnie w końcu ten BTC mile zaskoczy! ;)
Oj smutny wstanie mecenas, BTC przebija sie wlasnie przez 6750 i chwilowo stracił korelacje z BCH.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: Bit-els » środa, 15 listopada 2017, 04:43

News

Novogratz puszcza info o dofaniu btc do systemu płatności jakiegoś dużego opetatora. Chyba o tego chodzi
https://squareup.com/global/en/pos

No super, ale z takim fee dla minerów jaki mamy dziś? Absurd :-)

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
I jeszcze raz Novogratz
http://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1DD2RE
Czyli z bita robimy asset.
Ok, normalni użytkownicy (do 10 K $ w 1 przelewie z 1 outputu) nie mają co szukać w btc.

Ale bit uratowany przed skolapsowaniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » środa, 15 listopada 2017, 08:54

ognos pisze: Oj smutny wstanie mecenas
No cóż, BTC jak zwykle zadziwia. Chyba sensowniej szukać longów na BCH niż szortować bańkę.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: skorp » środa, 15 listopada 2017, 08:56

Dzisiaj bardziej opłacalne jest kopanie BCH o 10%. W przeciągu godziny wzrosło o parę procent. Zobaczymy co dalej :D

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: pchelka » środa, 15 listopada 2017, 09:05

No to się rozkręca Bitcoin musiał jakoś zareagować skoro nie może zmienić wielkości bloku No to mamy akceptację.

faktycznie Wygląda na to że bch zjedzie w dół do zmiany trudności bitcoina zobaczymy co potem.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: rav3n_pl » środa, 15 listopada 2017, 10:09

Równie dobrze to hodlerzy i spekulanci BCH robią sztuczny tłok na BTC żeby "zachęcić" ludzi do BCH...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: garmont » środa, 15 listopada 2017, 10:20

ShadowOfHarbringer pisze: Jak było jasno widać przez ostatni tydzień, nic w ciągu ostatniego pół roku nie działo się bez przyczyny. Jestem na 85% pewien że jest to jakaś gra.
https://coinsalad.com/2x/countdown

Być może to jest nadal w grze? To jeszcze dwa dni. Każde podwinięcie nogi BTC będzie teraz pilnie śledzone przez BCH.

Na razie, po ustabilizowaniu mocy forka BCH, nie zagraża on BTC. Pozostawiona moc na BTC pozwala mu na rozładowanie kolejki mempool:
https://jochen-hoenicke.de/queue/#1w
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » środa, 15 listopada 2017, 11:03

@garmont, na ostatnie 144 bloki w BTC tylko 22 sygnalizuje 2x, więc pewnie nic z tego nie będzie.

@widget tez to śledzę, ale mimo, że wg fork.lol lub www.coinwarz.com/cryptocurrency mówi, że bardziej opłaca się kopać BCH nie zauważyłem przejścia mocy na BCH. mempool BTC się rozładowuje i mamy już tylko 67k :)

Kolejna z obserwacji to taka, że pomimo że kurs BTC poszedł w nocy do góry , BCH nie straciło swojej wartości, tak jakby przestały ze sobą walczyć na giełdach.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: S.O.S » środa, 15 listopada 2017, 11:15

hashdee pisze: pomimo że kurs BTC poszedł w nocy do góry , BCH nie straciło swojej wartości, tak jakby przestały ze sobą walczyć na giełdach.
A może więc współistnienie: duży i mały bitcoin. Zamiast zapodawać segwit by rozładować BTC mamy BCH do małych i micro transakcji. Tani(fee), szybki etc.

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » środa, 15 listopada 2017, 11:26

może będą współistnieć, kto to wie. Moja teoria jest na to taka, że cały rynek jest napompowany przez Tethery. Ciągłe jego dodruki i ciągłe pompy. 215MLD na coinmarket cap. skąd? Pompa na krypto zaczeła się w kwietniu, wtedy kiedy zaczał napływać "kapitał" w postaci tego fake USD. Generalnie trzeba trzymać łapę na pulsie, żeby móc wyskoczyć z tego pociągu. mamy już 600 milionów Tetherów, a dodruk w ostatnim czasie nabrał niespotykanego tempa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: blessu » środa, 15 listopada 2017, 12:03

hashdee pisze: Pompa na krypto zaczeła się w kwietniu, wtedy kiedy zaczał napływać "kapitał" w postaci tego fake USD. Generalnie trzeba trzymać łapę na pulsie, żeby móc wyskoczyć z tego pociągu. mamy już 600 milionów Tetherów, a dodruk w ostatnim czasie nabrał niespotykanego tempa.
Dotyczy to wszystkich krypto łącznie z altami, czy raczej only BTC / BCH / BCC / BTG / BCH+ ? :)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: kryptohetero » środa, 15 listopada 2017, 12:09

Kryptowaluty są wspaniałym wynalazkiem i w perspektywie dekad staną się czymś ważnym dla społeczeństwa, ale zanim to nastąpi, chory rynek musi się uzdrowić.

Bitcoin w obecnej postaci nie ma racji bytu. Miał być walutą internetu, a stał się napompowanym balonikiem przez spekulantów. Obecnie jest kompletnie bezużyteczny, a jego wartość nie przestaje rosnąć...

Nikt nie wie, jak długo jeszcze balonik może być pompowany, bo kapitalizacja bitcoina to "tylko" 100 miliardów USD. Całe światowe bogactwo szacowane jest na 260 tysięcy miliardów, a co roku zwiększa się o kilka kolejnych bilionów.

Ja widzę tylko dwa scenariusze:

1) W najbliższym czasie (miesiące) zacznie się odpływ kapitału od bezużytecznego bitcoina do kryptowalut, które są tańsze, szybsze i bardziej zdecentralizowane.

2) Balonik będzie dalej pompowany aż wszystko pęknie, rynek kryptowalut się załamie i na zgliszczach starego, przegniłego systemu zacznie rosnąć nowy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: Bit-els » środa, 15 listopada 2017, 12:14

I trzeci- rynek z w cyklach hossa/bessa (bessa liczona w miesiącach, 2 latach max) cały czas rosnie, aż się wypełnią słowa kolegi Smoka o skanibalizowaniu fiat money.
Tu kolejna deklaracja miliardera. Na marginesie, to byl pierwszy gość z Wallstreet, który 3, 4 lata temu odważnie i z otwartą przyłbicą wszedł w btc
http://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1DD2RE

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 listopada 2017, 12:38

garmont pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Jak było jasno widać przez ostatni tydzień, nic w ciągu ostatniego pół roku nie działo się bez przyczyny. Jestem na 85% pewien że jest to jakaś gra.
https://coinsalad.com/2x/countdown

Być może to jest nadal w grze? To jeszcze dwa dni.
Ciekawa perspektywa.

Co by było jakby nagle teraz 70% minerów postanowiło jednak uhonorować postanowienia umowy NYA/SegWit2X ?

O ile poparłyby ich jakieś giełdy, to sieć BTC podzieliłaby się na 2 niekontrolowane i chaotyczne forki.

Ponieważ nie ma replay protection, spowodowałoby to chaos i zamęt na rynkach, jedne transakcje przechodziłyby a inne ginęłyby.

Iście szatański plan, ale chyba nie wierzę że minerzy pojadą aż tak po bandzie. Trochę by to nadszarpnęło ich reputację.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości