Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 14 listopada 2017, 23:31

socjolog2008 pisze: @ognos NIC poza BTC ,LTC,DASH,XMR nie ma żadnego zastosowania (myślę o sklepach akceptujących płatności za realne towary). Reszta to spekulacja - piszę o Gold w takim kontekście. Jestem crypto spekulantem przecież. Ciekawe z tymi łańcuchami ,to mamy Gold i Goldi (masz jakieś namiary na to info?)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 listopada 2017, 23:40

Dzięki. Wygląda że tego nie kontrolują ,się łańcuch rozdzielił :mrgreen: ,ale że będą wyrównywač środki dla kopaczy w tym przedziale to :shock: I teraz co tu myśleć. Niech spada dalej ,dla mnie luzik - jeszcze nic nie mam ale jak mocno zleci to coś tam skrobnę. Zobaczymy. Tych łańcuchów rozdzielonych z Pierwszego mnoży się jak karaluchy - no to jest Hit 2017 z tymi forkami.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prap0n » wtorek, 14 listopada 2017, 23:45

Ktos moglby oczyscic ten watek. Porobilo sie mnostwo offtopow :? :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 listopada 2017, 23:47

@prap0n kolego czy ci się podoba to czy nie to mamy w tej chwili dodatkowy sygnalizator ruchów na BTC - te nieszczęsne forki właśnie. Kiedyś się patrzyło na korelacje z innymi crypto i AT - a teraz jeszcze dodajemy ..a co na to BCC /BTG/B2X (jak sie jeszcze przebudzi).Teraz duży jak widać wpływ na cenę mają poboczne łańcuchy Bitcoin. Stety/niestety ale tak jest i już raczej będzie.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hashdee » wtorek, 14 listopada 2017, 23:51

Panowie, bo bawię się w stawianie kresek na wykresach. Obserwuje sobie co się dzieje na finexie od godziny.. powiedzcie mi jak czytać to co zaznaczyłem?

https://ibb.co/nNnMF6

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » środa, 15 listopada 2017, 00:40

Jak czytać? Że teraz przez parę godzin powinno się obniżać, choc powoli, bo ten zygzak staje się coraz bardziej płaski. W większej skali wygląda to jak proporzec, więc w pewnym momencie może pójść wyraźnie w górę, teoretycznie nawet o 800 USD, a praktycznie o tyle, na ile starczy komuś tetherów do pompowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 listopada 2017, 01:40

socjolog2008 pisze: NIC poza BTC ,LTC,DASH,XMR nie ma żadnego zastosowania (myślę o sklepach akceptujących płatności za realne towary).
No to się lepiej doedukuj, bo dużo shitcoinów ma akceptacje w małych biznesach i o niczym to nie świadczy. Tak samo jak akceptacje tych dużych.

Są 2 przypadki, w których akceptacje mają znaczenie:
-generują znaczący obrót.
-są płatnościami typu ekskluzywnego, nie ma innych.

Sądzę, że jedyne co spełniało te warunki były - a pewnie i dalej są - płatności darkmarketowe.
Fajnie byłoby znać dane co do płatności w Japonii - niepreferowana opcja i ciekawostka czy jednak jakiś regularny i znaczący obrót? Nie wiemy.
socjolog2008 pisze: Reszta to spekulacja - piszę o Gold w takim kontekście.
Cały rynek włącznie z tym, co wymieniłeś, to spekulacja, nie żadna "reszta".

@socjolog2008, Chciwy małpiszonku zobaczysz, że nic nie zarobisz na Goldzie, więc nie lobbuj tu dyskretnie za tym przekręcikiem. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 listopada 2017, 01:41

Breakout z trójkąta wzrastającego (30m-1h najlepiej patrzeć) i równocześnie pewnie rozwijanie klina wzrostowego - target to górna linia, która już ma 2 dotknięcia. Kto sobie narysuje, łatwo dojdzie do tego targetu. Jak kto nie widzi, niech poczyta o klinach i znajdzie wzrostowy na skali 15/30m na Finexie, proste ćwiczenie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Delhi » środa, 15 listopada 2017, 01:46

Wymazywanie pisze:Breakout z trójkąta wzrastającego (30m-1h najlepiej patrzeć) i równocześnie pewnie rozwijanie klina wzrostowego - target to górna linia, która już ma 2 dotknięcia. Kto sobie narysuje, łatwo dojdzie do tego targetu. Jak kto nie widzi, niech poczyta o klinach i znajdzie wzrostowy na skali 15/30m na Finexie, proste ćwiczenie.
W sumie to na 2h dobrze się to rysuje ale co tam kto lubi . 7000 ładny zarobek jak ktoś wszedł po 6400 . Ciekawe czy @ekonokomik zamknął longa czy dalej trzyma

Jestem ciekawy czy będziemy mieli powtórkę z 15-22 Września czyli : Wypad z klinu korekta około 15 % w dół i znów do góry i nowe ath :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » środa, 15 listopada 2017, 02:26

Wymazywanie pisze: Cały rynek włącznie z tym, co wymieniłeś, to spekulacja, nie żadna "reszta".
Upraszczasz. Sporo ludzi jednak bardziej inwestuje niż spekuluje (choć to trudne do rozróżnienia bo granica jest nieostra) czyli stara się ocenić fundament, np. tech, który stoi za danym coinem i na tej podstawie oszacować potencjał wzrostu w dłuższym terminie.

Poza tym piszesz tak jak by wykorzystanie w sklepach to były jedyne przypadki użycia pozaspekulacyjnego a przecież sama możliwość bezpiecznego przechowania (lub szybszego przesłania) wartości poza systemem bankowym / skarpetą, to też realna i pożyteczna funkcjonalność. Ba, to jest podstawowy use case crypto, płatności w sklepach to bonus, więc może dlatego znika z oczu czasami gdy analizuje się tzw. "realne wykorzystanie" BTC i altów. Dla mnie jest to ważne, spekulacja jest drugorzędna (choć po mojej aktywności na forum w tematach spekulacyjnych można by sądzić inaczej :D) i myślę, że nie jestem w tym odosobniony. Nie mierz całego rynku swoją miarką i swoim stylem gry ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 listopada 2017, 02:43

akos pisze: Upraszczasz. Sporo ludzi jednak bardziej inwestuje niż spekuluje (choć to trudne do rozróżnienia bo granica jest nieostra) czyli stara się ocenić fundament, np. tech, który stoi za danym coinem i na tej podstawie oszacować potencjał wzrostu w dłuższym terminie.
Tzw. inwestowanie w crypto to dla spekulacja długoterminowa po prostu.
Kupowanie crypto czy na godzinę czy na 20 lat - to dla mnie spekulacja, tylko w różnych ramach czasowych.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » środa, 15 listopada 2017, 03:11

Szkoda czasu na toczenie sporów na temat znaczenia pojęć, bo jak sam przyznałem granica między inwestowaniem a spekulacją jest nieostra a jej ustalenie to w dużej mierze rzecz subiektywna. Możliwe, że masz całkowitą rację jeśli zawęzić temat do rynku krypto.

Jeśli o mnie chodzi to po prostu wszelkie próby oszacowania wartości waloru względem jego aktualnej ceny rynkowej (jakkolwiek udane czy precyzyjne by nie były) skłonny jestem uznać bardziej za podejście inwestycyjne niż spekulacyjne. Osobną sprawą jest czy taka wycena jest racjonalna i trafna. Z kolei np. tzw. granie pod pojedyncze newsy, fud / hype w krótkim terminie itp. to coś biegunowo odległego czyli czysta spekuła. AT zaś to narzędzie mogące wspierać jedno lub drugie podejście. W praktyce to się zresztą przeplata, stąd nieostrość w rozróżnieniu. To takie moje robocze podejście, ale mam wrażenie, że mające jakieś oparcie w tym jak się potocznie używa tych terminów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jeff » środa, 15 listopada 2017, 03:17

Cos dziwnego...
BCC nie spada tym razem przy wzroscie BTC...

CIEKAWE...

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 28 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: imbackagain » środa, 15 listopada 2017, 03:57

Jeff pisze: Cos dziwnego...
BCC nie spada tym razem przy wzroscie BTC...

CIEKAWE...
Wczesniej kapital byl pomnazany przez przerzucanie z btc na bcc i z powrotem, wiec gdy jedno roslo to drugie spadalo. a teraz to zwykle wzrosty na btc

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 15 listopada 2017, 08:50

Czyli jednak moze byc jak pisalem/spekulowalem.
Rozpoczyna nam sie 4ty wzrost, bardziej stromy o kolejne 10stopni.
Przypomne czerwcowy wzrost pod katem 20 stopni, drugi cykl 30 stopni, trzeci cykl 42stopnie, czwary czyli ten bedzie pod katem okolo 55stopni.
czyli 4ty cykl powinien doleciec na 10k. Lub 9900.

Rowniez narazie sytuacja pokazuje ze ani bch ani btc nie sa implementowane wiec jeden drugiego z rynku nie powinien wygryzc.
Moga nauczyc sie ze soba zyc, i rosnac obydwa.
A poczatek byl trudny do ocenienia stad tskie duze korelacje

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 15 listopada 2017, 09:09

Bitcoinek pisze: zyli jednak moze byc jak pisalem/spekulowalem.
Rozpoczyna nam sie 4ty wzrost, bardziej stromy o kolejne 10stopni.
Przypomne czerwcowy wzrost pod katem 20 stopni, drugi cykl 30 stopni, trzeci cykl 42stopnie, czwary czyli ten bedzie pod katem okolo 55stopni.
czyli 4ty cykl powinien doleciec na 10k. Lub 9900.
Tak, a 8 cykl będzie pod kątem 90 stopni 8-) To się tak nie stopniuje w nieskończoność. A w zasadzie stopniuje się do momentu, kiedy wszyscy to zauważą i uwierzą, że teraz będzie kąt X stopni i cena Y, i wejdą all in...

Oczywiście jest to możliwe co napisałeś, ale chyba trochę za wcześnie na odtrąbienie końca korekty?

Jak pisał @Wymazywanie na poprzedniej stronie, od 12.11 poruszamy się w dość nieregularnym, ale jednak klinie wzrastającym. Wyjście z niego górą jest znacznie mniej prawdopodobne niż odbicie od 7000 i dołem.
Wtedy możemy mieć spadek o kilkaset $ i dopiero tam decyzja: dalej w dół do poziomów 4xxx czy północ i 10K.
To znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz niż teraz rajd na północ. Szczególnie przy problemach techniczno-PRowych Bitcoina.

Ważna zmiana: BCH przestało spadać mimo silnych wzrostów BTC i buduje własny trójkąt. Teoretycznie wyjście z niego powinno być raczej dołem, ale jeśli BTC odbije się od górnej granicy klina (7000), to może się to skończyć wyjściem BCH górą i wsparciem dla scenariusza który opisałem wyżej.

Klin jest dość nieregularny i można go rysować różnie (np. górną linię bardziej płasko), ale chyba jest.
finex4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » środa, 15 listopada 2017, 09:22

No właśnie, co do przebiegu korekty, może ktoś byłby skłonny poobstawiać jakieś zakłady? :D Zaliczymy jeszcze większą łapę w dół, powiedzmy w granicę 5500-4700? Wykres sam w sobie się o to prosi, ale mam dziwne przeczucie, że to się nie wydarzy. <bitcoin> :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: _det » środa, 15 listopada 2017, 09:38

Drogie towarzystwo, od pewnego czasu obserwuję jedną zależność. Z racji iż "wydobywam" ZEC to od paru miesięcy porównuje zachowanie tego coin'a do btc. Praktycznie "zawsze" przed ruchem btc, zec daje "znać" w którą stronę będzie wahanie btc i to z kilku kilkunastominutowym wyprzedzeniem. Na dzisiejszym przykładzie: ZEC od 0:00 zaczął pikować, a BTC od 0:30 zaczął rosnąć. Moim zdaniem, lekko można się tym sugerować podczas "zabawy". Pewnie chameryki nie odkryłem - ale świeżak jestem, więc :) Będę się dzielił swoimi spostrzeżeniami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » środa, 15 listopada 2017, 10:43

ekonokomik pisze: Oczywiście jest to możliwe co napisałeś, ale chyba trochę za wcześnie na odtrąbienie końca korekty?
Nie twierdzę, że mamy koniec korekty, ale przypomnę ostatnią, kiedy to większość ludzi czekała na falę C korekty, spadek do 2xxx i się nie doczekała. Nie zdziwię się, jeśli teraz będzie podobnie. Polecam porównać wolumeny z tych korekt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » środa, 15 listopada 2017, 11:05

ergorg pisze:
ekonokomik pisze: Oczywiście jest to możliwe co napisałeś, ale chyba trochę za wcześnie na odtrąbienie końca korekty?
Nie twierdzę, że mamy koniec korekty, ale przypomnę ostatnią, kiedy to większość ludzi czekała na falę C korekty, spadek do 2xxx i się nie doczekała. Nie zdziwię się, jeśli teraz będzie podobnie. Polecam porównać wolumeny z tych korekt.
Analogia niepełna, bo ta rzekoma fala C miała zejść sporo niżej niż dolne ograniczenie dużego kanału log całego ruchu od marca. Aczkolwiek argumentem mogącym przemawiać za tym, że tym razem elementem niespodzianki będzie brak dobicia do dolnej linii kanału i odbicie wcześniejsze jest faktycznie porównywalny duży wolumen świec 1D z 12.11 i 15.09 oraz dynamika odbicia. Są jednak jeszcze inne argumenty na rzecz przeciwnej tezy, np. RSI 1D zatrzymało się tym razem powyżej 40 a przy dużych korektach zwykle dobijało do 30. Jeśli więc to miałaby być większa korekta całego "cyklu" używając popularnej tu teorii, to coś tu nie gra, bo wygląda trochę jak by na robioną w pośpiechu, bez konkretnego przyglebienia. Zwróćcie też uwagę na malejące wolumeny ostatnich 3 świec 1D tego odbicia. Dużo zależy od tego jakim wolumenem i zasięgiem ceny zakończy się dzisiejsza, ale całkiem możliwe jest, że po realizacji figury "V" będzie c.d. spadku. W/g mnie sytuacja 50/50 cały czas, przeciąganie liny i występowanie przesłanek zarówno za wzrostem jak i za spadkiem. Ja na BTC jestem z boku póki co, jednak z nieco większymi oczekiwaniami na spadek niż dalszy wzrost powyżej 7k, ale to może wynikać z chciejstwa i braku BTC ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 23 gości