Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 14 listopada 2017, 19:45

edbog pisze:
liseklsk pisze: Na wykopie to jakaś zielonka robi gównoburzę.
Może reszta informacji jest nie prawdziwa, ale jedną podał prawdziwą i to przed oficjalnym komunikatem BitBay(tak zakladam bo bitbay na to pytanie kto byl pierwszy unika odpowiedzi).
To już jest jakaś poszlaka ze wie coś przynajmniej minimalnie więcej niż oficjalnie podawał bitbay. Jeśli chodzi o giełdy to ja jestem przewrażliwiony nawet na najmniejszą poszlakę nieprawomocności albo krętactwa. Życie mnie tego nauczyło gdy obserwowałem upadające giełdy i kłamstwa płynące z oficjalnych komunikatów.
Zgadzam się z Tobą. Może był jedną z osób której naliczyło te podwójne środki bądź jakiś z jego znajomych.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: GoldenRoad » wtorek, 14 listopada 2017, 19:48

Daytrader pisze:
teamfm pisze:U mnie zwrot prowizji wielkości sumarycznie po przeliczeniu na PLN to 1400zł :) tak, że taki mały gifcik :D
@teamfm z czego wynika ten zwrot prowizji?
w dniu 8-11-2017 BitBay miał awarię (przerwa w dostępie do serwisu) i to akurat w czasie sporych ruchów BTC na pozostałych giełdach. W ramach rekompensaty zostały zwrócone prowizje pobrane w tym dniu. Gest na plus ze strony giełdy, np. na finexie po awariach było tylko "sorry"

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: fearox » wtorek, 14 listopada 2017, 19:49

Cześć.
Kiedy opcja stop market będzie znów dostępna?

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Daytrader » wtorek, 14 listopada 2017, 19:53

GoldenRoad pisze:
Daytrader pisze:
teamfm pisze:U mnie zwrot prowizji wielkości sumarycznie po przeliczeniu na PLN to 1400zł :) tak, że taki mały gifcik :D
@teamfm z czego wynika ten zwrot prowizji?
w dniu 8-11-2017 BitBay miał awarię (przerwa w dostępie do serwisu) i to akurat w czasie sporych ruchów BTC na pozostałych giełdach. W ramach rekompensaty zostały zwrócone prowizje pobrane w tym dniu. Gest na plus ze strony giełdy, np. na finexie po awariach było tylko "sorry"
Ok. Dzięki za informację. Myślałem że może też się kwalifikuję do zwrotu ale niestety akurat tego dnia nie grałem

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: redbog » wtorek, 14 listopada 2017, 19:59

liseklsk pisze: Zgadzam się z Tobą. Może był jedną z osób której naliczyło te podwójne środki bądź jakiś z jego znajomych.
@liseklsk, Możliwe, ale zauważ że bitbay zwlekał z podaniem tego ważnego faktu a być może w ogolę chcieli to zatuszować i dopiero gdy na wykopie ktoś to opisał to przyznali się i potwierdzili ten fakt dodając że ponieśli tylko minimalna nic nieznaczącą stratę.

Z doświadczenia wiem że prawie każda giełda przy dużej stracie jakby chciała jechać na rezerwie cząstkowej zataiła by fakt straty a jeśli została by przymuszona okolicznościami do przyznania się to kłamała by że poniosła mała, nieznaczącą stratę.

Jak jest z bitbay nie wiem ale ostrożność jest wskazana zawsze.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 14 listopada 2017, 20:11

g100 pisze:
BitBay pisze: @g100 podaj maila damy Ci dostęp do API 3.0, obecnie z racji tego, że są tam wprowadzane jeszcze zmiany, które zgłasza społeczność nie wypuszczamy go publicznie a jest tam metoda do tego.
Metoda do czego? Do pobierania statusu zamkniętego zlecenia? Jeśli tak, to niech sobie będzie, ale dlaczego ta funkcjonalność znikła nagle z 2.0, które, z tego co pamiętam, miało być nie ruszane dopóki 3.0 nie wejdzie do produkcji i nie stanie się stabilne? Jak mam handlować, kiedy nie wiem, czy zlecenie się wykonało?

A co z notorycznymi timeout'ami i innymi "unknown errorami"? Ten problem też 3.0 likwiduje? Jeśli tak, to ja się zaraz przesiadam tylko zagwarantujcie, że nie będziecie go zmieniać i, że będzie mialo co najmniej taką samą dostępność jak 2.0
@BitBay?

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » wtorek, 14 listopada 2017, 20:13

liseklsk pisze: Na wykopie to jakaś zielonka robi gównoburzę. Już zgłoszona za multi bo drugi raz publikuje ten sam wpis.Nawet m__b się udzielił w wątku że zbieranie takich danych weryfikacyjnych niedługo będzie konieczne.
Osoba która zrobiła tą aferę obracała krypto które następnie spieniężyła i chciała wypłacić. Konto było zweryfikowane jednakże BitBay poprosił o selfie z dowodem. Osoba ta się nie zgodziła co skutkowało anulowaniem wypłaty. Cały szum poszedł o selfie który to jest wymagany na coraz to większej liczbie giełd. Oczywiście mogło też chodzić o podwójne zaksięgowanie depozytu. Każdy sobie myśli że skoro pieniadze są na koncie to są to jego pieniądze nawet jak ma kilka razy więcej niż powinien dostać. :roll:

P.S
Ciekawe co by powiedziała ta osoba na weryfikację portfela tether.to ( skan 2 dokumentów tożsamości z 2 stron, skan podpisanego oświadczenia, dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania i dane banku w którym mamy konto) :lol:

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: darxis » wtorek, 14 listopada 2017, 20:14

g100 pisze:
g100 pisze:
BitBay pisze: @g100 podaj maila damy Ci dostęp do API 3.0, obecnie z racji tego, że są tam wprowadzane jeszcze zmiany, które zgłasza społeczność nie wypuszczamy go publicznie a jest tam metoda do tego.
Metoda do czego? Do pobierania statusu zamkniętego zlecenia? Jeśli tak, to niech sobie będzie, ale dlaczego ta funkcjonalność znikła nagle z 2.0, które, z tego co pamiętam, miało być nie ruszane dopóki 3.0 nie wejdzie do produkcji i nie stanie się stabilne? Jak mam handlować, kiedy nie wiem, czy zlecenie się wykonało?

A co z notorycznymi timeout'ami i innymi "unknown errorami"? Ten problem też 3.0 likwiduje? Jeśli tak, to ja się zaraz przesiadam tylko zagwarantujcie, że nie będziecie go zmieniać i, że będzie mialo co najmniej taką samą dostępność jak 2.0
@BitBay?
@BitBay? Leci mnóstwo unknown_error w API v2...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 14 listopada 2017, 20:16

Krzychu K pisze:
liseklsk pisze: Na wykopie to jakaś zielonka robi gównoburzę. Już zgłoszona za multi bo drugi raz publikuje ten sam wpis.Nawet m__b się udzielił w wątku że zbieranie takich danych weryfikacyjnych niedługo będzie konieczne.
Osoba która zrobiła tą aferę obracała krypto które następnie spieniężyła i chciała wypłacić. Konto było zweryfikowane jednakże BitBay poprosił o selfie z dowodem. Osoba ta się nie zgodziła co skutkowało anulowaniem wypłaty. Cały szum poszedł o selfie który to jest wymagany na coraz to większej liczbie giełd. Oczywiście mogło też chodzić o podwójne zaksięgowanie depozytu. Każdy sobie myśli że skoro pieniadze są na koncie to są to jego pieniądze nawet jak ma kilka razy więcej niż powinien dostać. :roll:

P.S
Ciekawe co by powiedziała ta osoba na weryfikację portfela tether.to ( skan 2 dokumentów tożsamości z 2 stron, skan podpisanego oświadczenia, dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania i dane banku w którym mamy konto) :lol:
Na localbitcoins zakupy przez paypal podobne weryfikacje były

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » wtorek, 14 listopada 2017, 20:25

Czy tylko mi program afiliacyjny odmawia wypłat na portfele?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 14 listopada 2017, 22:05

@Początkująca jako pierwsze w listopadzie pojawi się Monero oraz prawdopodobnie jeszcze jedna kryptowaluta. Przed wprowadzeniem nowych kryptowalut będziemy publikować na ten temat informację z datą wprowadzenia.

Zwroty zostały wykonane wczoraj około godziny 22:00 i wpis na ten temat powinien znaleźć się w Twojej Historii. Jeśli go tam nie ma, a transakcje w dniu 8 listopada były wykonywane, skontaktuj się z naszym supportem.

@fearox trwają prace nad ponowny udostępnieniem tej opcji. Będziemy informować, gdy będzie znana konkretna data jej przywrócenia.

@edbog informację o problemie otrzymały osoby, których dotyczył. Jak pisaliśmy ich liczba była niewielka i problem w większości został rozwiązany natychmiast. Nie stanowił on żadnego, nawet potencjalnego, zagrożenia dla platformy. Oficjalny komunikat został przez nas opublikowany, więc nie można nam zarzucić braku transparentności. Na bieżąco odpowiadamy Wam na wszystkie pytania i wątpliwości korzystając z różnych kanałów.

@Krzychu K sprawa użytkownika, który ten wpis wrzucił jest bardziej skomplikowana i zajmuje się nią nasz dział bezpieczeństwa.

@g100, @darxis prześlijcie nam w wiadomości prywatnej Wasze adresy email, dodamy Was do Gittera, gdzie osoby techniczne dyskutują na temat naszego API.

@constantine czy otrzymujesz jakiś komunikat?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » wtorek, 14 listopada 2017, 22:12

BitBay pisze:
@constantine czy otrzymujesz jakiś komunikat?
tak: "BRAK UPRAWNIEŃ DO WYKONANIA AKCJI"
Jak pisałem wcześniej: nie gram na BB, więc może coś przegapiłem, co nie znaczy, że te drobne z afiliacji nie są moje.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 14 listopada 2017, 22:17

@constantine, napisz do nas wiadomość prywatną z nazwą Twojego konta. Sprawdzimy.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: redbog » wtorek, 14 listopada 2017, 23:27

BitBay pisze: Oficjalny komunikat został przez nas opublikowany, więc nie można nam zarzucić braku transparentności.
Został tylko w tym problem że o tej sytuacji dowiedzieliśmy się od anonima z wykopu dopiero później pojawił się oficjalny komunikat rzeczywiście potwierdzający incydent.

Czy bitbay gdyby nie przeciek z wykopu podałby info o tym incydencie czy przemilczał? Zastanówcie się nad tym na pewno jest coś nie tak z komunikacją od strony bb że o takim fakcie dowiadujemy się z wykopa a nie od nich oficjalnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkująca » środa, 15 listopada 2017, 04:00

@BitBay dzisiejsza sprzedaż LSKa u Was była o ponad 1zł, dużo ponad 1 zł niższa, niż gdzie indziej. Nie chce mi się wierzyć, ze ludziom nie zależało na zysku i sami obniżali cenę. A tak to wyglądało, ze przy wzroście, pojawiał się ktoś z niższą ceną i wszystko leciało w dół. Na giełdach cena była 27.70 a u Was w tym samym czasie 26.30zł. Ludziom nie zależy na dobrej cenie? Czy coś jest nie tak u Was?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 15 listopada 2017, 11:00

Początkująca pisze: @BitBay dzisiejsza sprzedaż LSKa u Was była o ponad 1zł, dużo ponad 1 zł niższa, niż gdzie indziej. Nie chce mi się wierzyć, ze ludziom nie zależało na zysku i sami obniżali cenę. A tak to wyglądało, ze przy wzroście, pojawiał się ktoś z niższą ceną i wszystko leciało w dół. Na giełdach cena była 27.70 a u Was w tym samym czasie 26.30zł. Ludziom nie zależy na dobrej cenie? Czy coś jest nie tak u Was?
Czego tutaj nie rozumiesz? My kształtujemy cenę co było już wałkowane tutaj milion razy. Jeżeli np. w nocy bądź wcześnie rano jest mniej użytkowników to kto ma podciągnąć cenę?
Tak samo było na BCH nocą gdzie cena była o wiele niższa niż np. na polo. W takich przypadkach jest idealna sytuacja do arbitrażu, kupujesz taniej na bb sprzedajesz drożej na innych giełdach.
Jak cena jest niższa to BB ma sam skupować żeby ją podciągnąć?

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » środa, 15 listopada 2017, 11:29

@Początkująca, Giełda nie ma nic do tego. Cena zależy od użytkowników a o 4 w nocy niewielu pozostaje. Nawet boty idą spać więc nie ma kto podciągnąć kurs do góry :lol:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zywiec99 » środa, 15 listopada 2017, 14:19

Nie wiem czy ktoś kiedyś miał taki problem, ale wczoraj późnym wieczorem przy próbie wrzucenia oferty kupna BTC do marketu wywaliło mi jakiś błąd. Oferta nie wskoczyła, a pieniądze nie wróciły z powrotem na miejsce, tylko od tego czasu zaczęły widnieć w portfelu jako zablokowane. Już od kilkunastu godzin mam zamrożone (nie małe) środki na koncie z którymi nie mogę nic zrobić :evil:

Czekałem na dobry czas do wejścia w BTC, a kiedy nadszedł to zablokowali środki, akurat w w momencie kiedy bitcoin znowu ruszył z kopyta. Zgłoszenie do supportu poszło kilkanaście minut po zdarzeniu mailowo, ale bez rezultatu. Dzisiaj po telefonie na infolinie (czas oczekiwania 15 minut) i zgłoszeniu tego problemu, pan po drugiej stronie nic konkretnego nie powiedział. Znalazł mojego maila i niby przekierował w końcu mój problem do działu technicznego do rozwiązania w jak najszybszym czasie.

Minęła kolejna godzina czekania, środki niestety dalej zamrożone.

Wybaczcie mi, że tak tutaj wylewam swoje żale, ale Bitcoin idzie na ATH, a ja dalej czekam, aż będę mógł coś zrobić, więc chyba rozumiecie moją irytację.

Jestem na BitBay już jakiś czas i nigdy nie doświadczyłem jakiś większych problemów z działaniem giełdy na starej platformie, poza tym że bardzo rzadko wychodziły takie błędy przy składaniu ofert, ale nigdy nie zblokowało mi środków na dłużej niż kilka minut (może nawet nie kilka). Miałem dość wysokie zaufanie do nich, ale po tym co teraz doświadczam poważnie się zastanowię.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 15 listopada 2017, 14:37

@zywiec99, napisaliśmy do Ciebie wiadomość prywatną z prośbą o podanie adresu email. Przepraszamy za czas oczekiwania.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lisek1972 » środa, 15 listopada 2017, 14:57

@BitBay Kiedy w końcu beda nowe kryptowaluty .. prosimy o daty. ciągle przekładanie daty.. chyba zmienię w końcu giełdę bo to już śmieszne nie jest...

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości