Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: baydle » piątek, 30 czerwca 2017, 22:53

Hej kochani. . .
Stoję przed sporym dylematem.
Mam dwóch synów i chciałbym im zapewnić jakiś w miarę dobry start w dorosłość.
I tu chodzi mi po głowie zainwestowanie po 100k PLN na głowę w Bitcoiny, bądź po prostu po te 100k wrzucić na konto oszczędnościowe.
I tak przy koncie oszczędnościowym mniej więcej po 20tu latach przy oprocentowaniu w skali roku 3-4%, to max co możne z tego wyjść, to podwojenie włożonej kwoty.
Z bitcoinem jest niewiadoma, ale zewsząd słyszę i czytam, ze ta waluta będzie tylko i wyłącznie drożeć.
Wypowiadacie się ze osiągniecie 10k$ za jednego BTC to kwestia kilku najbliższych lat.
Ja chcę to odłożyć na 20+ lat. Nie będzie żadnego parcia na wyciąganie tego. Niech sobie to po prostu leży i nabiera mocy :)
Ciekawi mnie to czy podjęlibyście takie ryzyko?!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: prezes » piątek, 30 czerwca 2017, 23:12

Inwestowanie na 20 lat w technologie, która ma zaledwie 8 lat może nie być za dobrym pomysłem. kup lepiej po sztabce złota, historycznie patrząc złoto trzyma cenę. Chyba że chcesz być aktywnym inwestorem wtedy to co innego ale na to potrzeba czasu i oczywiście umiejętności, które możesz nabyć jak masz czas.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Bemx2k » piątek, 30 czerwca 2017, 23:18

baydle

Za dwadzieścia lat to raczej już nie będzie btc tylko jakiś nowy coin go zastąpi
no chyba ze btc będzie ostro ewoluował coś bardziej użytecznego
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: edgardo » sobota, 1 lipca 2017, 22:30

@baydle, 200k to całkiem spora kwota więc sugerowałbym zdywersyfikować inwestycje. Np. 50% złoto, 50% kryptowaluty (nie tylko bitcoin). Wybierz kilka topowych altów i zainwestuj w każdego powiedzmy po 5%, w bitcoina 20%. I nie zarzekaj się, że przez 20 lat na pewno tych krypto nie ruszysz. Jeżeli cena któregoś z nich po paru latach wzrośnie 10-krotnie, to bym go sprzedał i za te kasę kupił kilka innych. Aktywne inwestowanie daje lepszy efekt niż bierne czekanie na to co przyniesie los.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: tonyxxl » sobota, 1 lipca 2017, 22:39

działkę albo mieszkanie na wynajem, stracić na tym ciężko przez 20 lat no i masz coś konkretnego co każdy potrzebuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 lipca 2017, 22:39

@baydle, Jeżeli już ma być BTC i to na tyle lat, to MUSISZ mieć dobre wejście, czyli na rynku po długich spadkach, wyprzedanym, itd. Nie na rynku po bańce, w trakcie, przy euforii i wzroście. Na takie dobre wejście przy takim prawdziwym longterm jaki chcesz, warto czekać nawet i 1-2 lata. Kupowanie teraz na longterm to raczej ryzykowne by nie powiedzieć, że debilne. Tzn. jest mała szansa, że to dobry na to moment.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: baydle » niedziela, 2 lipca 2017, 22:37

macie racje z tym, ze nie ma co czekać tyle lat.
rynek krypto walut jest dość dynamiczny, a wahania kursów są ogromne . . .
zrobię chyba tak ze jak już wszystko się uspokoi i przyjdzie tak wyczekiwana korekta, waluty spadną do sensownych cen to
za 100k kupie bitcoina, a druga stówkę na inne krypto waluty. wybiorę jakieś konkretne cztery, raczej już z ugruntowana pozycja na giełdzie
żadne nowe twory i wynalazki :)

@tonyxxl
działkę/mieszkanie to kupie jak waluty podskoczą kilkukrotnie do góry :) a to podobno nieuniknione.

@prezes
zaciekawiłeś mnie tym inwestowaniem. zacząłem trochę czytać, oglądać Twoje analizy na YT. mając "łeb na karku" można to opanować.
nie wiedzę tam jakiejś czarnej magii, wszystkiego można się nauczyć/wytrenować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Bemx2k » niedziela, 2 lipca 2017, 22:41

baydle

Jak spadną do sensopwnych cen ? co według ciebie oznacza np sensowna cena btc ??
My tu w większości liczymy na btc 3500$ w przyszłym roku a ty piszesz o spadku do sensownej ceny ?
chyba kartofle sobie kupisz i cebule w sensownie niskiej cenie a nie btc
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: baydle » niedziela, 2 lipca 2017, 22:47

co najmniej 3500$ życzę Tobie i wszystkim zainteresowanym.
czytam te luźne rozważania o kursie BTC i wszyscy spekulują ze banka pęknie przyjdzie korekta, rynek się uspokoi, ochłonie
wydaje mi się ze każda cena poniżej 2000$ a ta jest bardzo realna, daje mi zielone światło do kupowania. tak sobie założyłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Bemx2k » niedziela, 2 lipca 2017, 23:36

baydle pisze:
wydaje mi się ze każda cena poniżej 2000$ a ta jest bardzo realna, daje mi zielone światło do kupowania. tak sobie założyłem.
Tu się z tobą zgadzam w 99% ,przy około 2000$ brać zakupić btc ile tylko można.
Jeżeli nie masz wiary w krypto walutach to raczej nigdy nie zarobisz dużej kasy.
Są tu tacy którzy sprzedawali setki btc w okolicach 300 usd nie wierząc w dalszy wzrost kursu.
Dziś się mogą chlastać tępym nożem :)
Są teżtacy którzy zarobili banie i więcej bez większego problemu.
BTC>ETH

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 3 lipca 2017, 06:11

Zacytuję kolegę:
W każdym momencie kursu, od początku, były dwa stany:

- bitcoin rósł i był za drogi żeby akurat wtedy kupić

- bitcoin spadał i bez sensu było, żeby akurat wtedy kupić.

Nie ma innego stanu kursu bitcoina.

Z tym, że w tym momencie nie żałuje prawie nikt, kto kupił w ciągu
ostatnich ponad 6 lat.

O czym tu w ogóle dyskutować? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: mecenas » poniedziałek, 3 lipca 2017, 08:09

edgardo pisze: Aktywne inwestowanie daje lepszy efekt niż bierne czekanie na to co przyniesie los.
Być może tak, być może nie. Propozycja aktywnej spekulacji w miejsce "kup i trzymaj" dla początkującego bez przedstawienia żadnej argumentacji na zasadzie: tak, bo tak.

@baydle, warto zastanowić się jakie są alternatywy dla posiadaczy narodowych walut FIAT. Jeśli lokaty bankowe oferują % poniżej masy przyrostu pieniądza w obiegu, to znaczy, że odsysają siłę nabywczą z bank-notów. Jeśli działa tutaj dodatkowo długi termin, to utrata siły nabywczej celulozy spada z każdym rokiem. Z dawien dawna wiadomo, że wartość chronią niektóre niedodrukowalne zasoby materialne takie jak np. metale szlachetne. Te wydają się być naturalną alternatywą. Są jeszcze alternatywy alternatywne takie jak cryptowaluty - czy jednak czas tak, jak w przypadku kruszców potwierdzi ich znaczenie jako nośnika wartości - tego jeszcze nie wiemy. Au i Ag są przetestowane przez długie lata i na przestrzeni wielu wydarzeń, crypto to młode rynki technologiczne a ich wymiar materialny sprowadza się pośrednio jedynie do urządzeń takich jak elektrownie, sieć energetyczna, maszyny liczące, infrastruktura internetu... Warto się nad tym wszystkim zastanowić. Długoterminowe zakupy inwestycyjne można też robić na raty, minimalizując ryzyko i uśredniając cenę.

Jeśli jednak inwestycja miałaby być spekulacją, czyli "aktywnym inwestowaniem" krótkoterminowym, to warto przed decyzją zbadać (w jakiś weryfikowalny liczbowo sposób) czy metoda posiada przewagę nad benchmarkiem (kup i trzymaj). Może bowiem okazać się, że spekulując nie zarobimy więcej ale narazimy się na utratę czasu, zdrowia, zapłacimy mnóstwo opłat prowizyjnych i wplączemy się w skomplikowane rozliczenia podatkowe. Wszystko to warto zbalansować i zbilansować, praca włożona na początku jest lepsza niż praca po fakcie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: amneziahaze » czwartek, 6 lipca 2017, 04:20

Ciekawi mnie to czy podjęlibyście takie ryzyko?!
Oczywiście że nie. Nie, w sensie zamrozić na ślepo taką kwotę.

Bez strategii się po prostu nie obejdzie. Jak ktoś myśli tak stereotypowo niczym babcie od ofe, że tu sobie tyle i tyle "zainwestuje" na 20lat, to ja uważam - to nie jest żadna inwestycja. A dlaczego? Bo nikt do końca nie wie ile będzie wart btc, tak samo jak nikt do konca nie wiedział w 2011 ile będzie wart dzisiaj. Różnica jest jednak dziś taka, że btc ma bardzo silną konkurencję, nie to co kilka lat temu.

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: asocjal » wtorek, 14 listopada 2017, 19:43

Cóż, brakuje na rynku jakiegoś funduszu, który byłby w stanie sensownie inwestować w krypto dla tych, którzy nie chcą w tym sami aktywnie siedzieć. Kupić BTC na 20 lat i zapomnieć nie polecam. Sytuacja się zmienia i ja bym nie ryzykował na zasadzie "jakoś to będzie". Wyjdzie jedna, przełomowa krypto i wszystko zmiecie. Może tak być.

Jeśli chodzi o inwestycje na 20-cia lat, to ja osobiście obstawiam przmysł kosmiczny jako dobry kierunek. Niestety, w chwili obecnej większość ciekawych firm ( jak SpaceX, Bigelow Aerospace) nie ma na giełdzie. Na razie kupiłem Iridium. Tutaj jednak też warto aktywnie obserwować sytuację.

Jeśli nie chcesz aktywnie uczestniczyć, to tak jak ktoś wyżej napisał - ziemia lub mieszkanie na wynajem. Ewentualnie akcje - jakaś grupa firm już ostanych na rynku płacącyh dywidendy.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Excray » wtorek, 14 listopada 2017, 19:52

asocjal pisze: Jeśli nie chcesz aktywnie uczestniczyć, to tak jak ktoś wyżej napisał - ziemia lub mieszkanie na wynajem
Niż demograficzny + bańka na rynku mieszkaniowym. Lepiej się dobrze zastanowić zanim zainwestujemy w mieszkanie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:43

@baydle
i JAK INWESTYCJA? czy darowales sobie. Bylo by teraz milion zlotych z tych 200k:)

odznacz mnie @ zebym tutaj z powrotem trafil

Odznaczylem wszystkich, bo czytajac posta od poczatku poczulem sie abstrakcyjnie, a to bylo raptem pare mies TEMU.

@Excray, @amneziahaze, @mecenas, @Bit-els, @Bemx2k, @edgardo, @prezes, @tonyxxl,

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: edgardo » wtorek, 28 listopada 2017, 22:05

@Bitcoinek, skoro mnie przywołałeś to przejrzałem temat na szybko i spodobał mi się ten fragment:
baydle pisze:
czytam te luźne rozważania o kursie BTC i wszyscy spekulują ze banka pęknie przyjdzie korekta,
Jak widać specjalnością tego forum jest czekanie aż bańka pęknie. Minęło parę miesięcy, cena kilkukrotnie wyższa, a aktualnie nadal większość czeka aż bańka pęknie. I gruncie rzeczy tak od lat...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 22:08

@edgardo, Od lat mieliśmy kilka baniek i KAŻDA pękała, po czym był okres spadków min. kilka miesięcy i znów powoli coś się budowało w górę, tworząc kolejną bańkę. Dlatego nic dziwnego, że się bierze pod uwagę duży spadek, jak urośnie dużo. Nie bierzesz tego nigdy pod uwagę w swojej grze/oglądzie wykresu itd.? Pozdrawiam
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: edgardo » wtorek, 28 listopada 2017, 22:35

Wymazywanie pisze: @edgardo, Od lat mieliśmy kilka baniek i KAŻDA pękała, po czym był okres spadków min. kilka miesięcy i znów powoli coś się budowało w górę, tworząc kolejną bańkę. Dlatego nic dziwnego, że się bierze pod uwagę duży spadek, jak urośnie dużo. Nie bierzesz tego nigdy pod uwagę w swojej grze/oglądzie wykresu itd.? Pozdrawiam
Biorę pod uwagę ale na nią nie czekam. Gdybym oczekiwał pęknięcia bańki to bałbym się wejść i nic bym przez te 5 miesięcy od kiedy powstał ten temat, na bitku nie zarobił. Aktualnie też niektórzy oczekują, że po przekroczeniu magicznej bariery 10000$ nastąpi pęknięcie bańki a co będzie to pożyjemy zobaczymy. Ja wróżką nie jestem,staram się w miarę szybko reagować na bieżące wydarzenia, grać z trendem i uwierz mi całkiem nieźle na tym wychodzę.
Również pozdrawiam

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: RafaelGrey » środa, 29 listopada 2017, 00:34

edgardo pisze:
Wymazywanie pisze: @edgardo, Od lat mieliśmy kilka baniek i KAŻDA pękała, po czym był okres spadków min. kilka miesięcy i znów powoli coś się budowało w górę, tworząc kolejną bańkę. Dlatego nic dziwnego, że się bierze pod uwagę duży spadek, jak urośnie dużo. Nie bierzesz tego nigdy pod uwagę w swojej grze/oglądzie wykresu itd.? Pozdrawiam
Biorę pod uwagę ale na nią nie czekam. Gdybym oczekiwał pęknięcia bańki to bałbym się wejść i nic bym przez te 5 miesięcy od kiedy powstał ten temat, na bitku nie zarobił. Aktualnie też niektórzy oczekują, że po przekroczeniu magicznej bariery 10000$ nastąpi pęknięcie bańki a co będzie to pożyjemy zobaczymy. Ja wróżką nie jestem,staram się w miarę szybko reagować na bieżące wydarzenia, grać z trendem i uwierz mi całkiem nieźle na tym wychodzę.
Również pozdrawiam
Nie oczekujemy pęknięcia banki tylko zwyczajnej zdrowej korekty;)

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości