zainstalowałem ten portfel z bitpaya...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zainstalowałem ten portfel z bitpaya...

Postautor: Qarchu » czwartek, 12 października 2017, 23:09

Siema.
Jestem kompletnie nowy w tym temacie i dostaje już drgawek nerwowych bo drugi dzień męcze się z czymś, co jest pewnie proste jak drut.
Otóż zainstalowałem ten portfel z bitpaya, bo chciałem za coś zapłacić.
Żeby kupić bitcoiny tam, to oferują jakiś coinbase, gdzie transakcja trwa nawet do 5 dni...
A nie rozumiem czy można zwyczajnie z innego portfela przesłać te bitcoiny na ten wallet, bo tylko przez ten bitpay mogę zapłacić.
Tzn. na jakiejś giełdzie kupuje bitcoiny, które przez generowanie tego kodu przesyłam do portfela (mój coinpayments) a potem w bitpay generuje ten kod i wpisuje go w coinpayments plus liczbę bitcoinów jaką chce na ten portfel przesłać ? A potem jak wchodzę w płatność przy zamówieniu i klikam te opcje otwórz portfel czy jakoś tak i jeśli mam już te bitcoiny na ten bitpay wallet przesłane to mi te daną kwotę ściąga z portfela, tak ???
Z góry dzięki za odpowiedź...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitpay..

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 października 2017, 23:36

A nie możesz kupić sobie btc na bitmarket.pl np, założyć portfel mycelium na androida lub bread wallet na ios i działać?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitpay..

Postautor: Qarchu » czwartek, 12 października 2017, 23:38

Tak jak mówiłem, jestem kompletnie zielony. W sensie, że mając ten portfel na androida, mógłbym przez ten kod qr zapłacić na bitpay, tak to jest ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitpay..

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 października 2017, 23:43

Kupisz za pln bitcoiny na gieldzie. Przelejesz je na portfel mycelium. Prosty wg mnie w obsłudze. A potem robisz co chcesz.
Tylko gieldzie mocne hasło, mail na gmailu lub proton.com, 2fa jako dodatkowa autoryzacja.

Z portfela zapisujesz na kartce 12 słów (seed t.zw.) i to jest Twoja kopia bezp.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitpay..

Postautor: Qarchu » czwartek, 12 października 2017, 23:49

Ok ale dalej nie rozumiem, jak mam na bitpay wtedy zapłacić. Zresztą mój android jest zawieszony i słaby i raczej bałbym się jakąś transakcję nim robić. Jeśli dam przy płatności opcję open in wallet to automatycznie pobierze daną kwotę z tego portfela, który mam na kompie czy androidzie ?

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitpay..

Postautor: sodom2000 » piątek, 13 października 2017, 01:46

Ja na bitpay płacę ich portfelem tzn: kwotę którą potrzebuje przelewam na bitpay wallet w telefonie, następnie wchodzę w sent funds, skanuję qr kod, który pojawia się na kompie z poleceniem zapłaty od bitpay i gotowe ;)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zainstalowałem ten portfel z bitpaya...

Postautor: Mastek » poniedziałek, 16 października 2017, 13:14

Witam
Jak polecacie wypłacać gotówkę z karty BitPay?
Wypłata w złotówkach jak tak to jaki najlepszy Bank według Was, czy lepiej wyplatać Euro (taką mam kartę) w Euronet i wymieniać kasę w kantorze po negocjacji stawki?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zainstalowałem ten portfel z bitpaya...

Postautor: brogal11 » wtorek, 28 listopada 2017, 15:38

Dolaczam sie do pytania na ktore nikt nie odpowiedzial:
Jak najbardziej oplaca sie wyjmowac gotowke kartą Bitpay?
Rozumiem ze waluta rozliczeniowa jest zawsze USD.
Przelewam Btc na karte i mam okreslona kwote USD.
I teraz:
- czy mam wybrac przy zamowieniu karte USD EUR czy GPB?
- w Polsce nie da sie, jesli dobrze rozumiem , wyplacac w bankomacie waluty Eur z konta Eur (tak dziala Euronet, ze wyplaci Eur ale tylko po przewalutowaniu z konta w innej walucie) - zatem posiadanie karty w Eur ma sens?
- czy moze jednak wybrac karte w Eur i wyplacac po prostu Pln?
- najlepiej chyba miec karte Eur i wyplacac Eur kiedy sie mieszka w strefie euro:), wtedy unikamy kosztu 3proc. przewalutowania (There are no transaction fees for using the card to pay in the your currency's region of acceptance (EUR in the Eurozone, GBP in the UK). If you are using a USD card outside of the United States of America (or EUR outside of the Eurozone, GBP outside of the UK) you will pay a fee of 3% to cover the cost of currency conversion.)

Czy ktoś liczyl ile procent sie traci z początkowych USD do momentu wyplaty?
Jaka karte zatem wybrac jesli mieszkanm w Polsce, Eur?

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości