Bitcoin Gold (BTG) - jakie portfele, jak przenieść klucze? - UwagaGold to Scam!

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 6 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: XGrzesX » środa, 11 października 2017, 10:20

pm7 pisze:
XGrzesX pisze: w przyszłości jak będę chciał przenieść środku to mogę to zrobić za pomocą mycelium po zaimportowaniu klucza, zgadza się ?
Polecam środki przenosić bez importowania kluczy: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20911
Zainstalowałem Electrum i utworzyłem sobie "Standard Wallet". Gdzie w aplikacji znajdę klucz prywatny dla mojego adresu bitcoin ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: pm7 » środa, 11 października 2017, 16:08

Wallet -> Private keys -> Export
pm7 pisze: Obowiązkowa lektura przed dotykaniem pojedynczych kluczy prywatnych:
http://bitzuma.com/posts/five-ways-to-l ... addresses/
Uwaga, nieznajomość wewnętrznych mechanizmów Bitcoin może doprowadzić w nieoczywisty sposób do utraty znacznych środków jeżeli działamy na kluczach prywatnych. Były już takie historie na forum.
Generalnie jak używasz Electrum, powinieneś zrobić backup seed i nie ruszać kluczy prywatnych.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 6 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: XGrzesX » środa, 11 października 2017, 17:10

Ale gdzie jest klucz prywatny jesli chcialbym go w przyszłości wykorzystać ?

Od Bitbay mam informacje ze majac BTC u nich w portfelu po forku dostane Bitcoin Gold. Nie ma więc potrzeby transferu BTC na inny portfel przed forkiem. Pytanie tylko czy dotrzymaja słowa...

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G935F przy użyciu Tapatalka

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: pm7 » środa, 11 października 2017, 17:27

XGrzesX pisze: Ale gdzie jest klucz prywatny jesli chcialbym go w przyszłości wykorzystać ?
Portfele potrafią zregenerować wszystkie adresy i klucze prywatne z seed. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem komunikatów przy zakładaniu portfela?
XGrzesX pisze: Od Bitbay mam informacje ze majac BTC u nich w portfelu po forku dostane Bitcoin Gold. Nie ma więc potrzeby transferu BTC na inny portfel przed forkiem. Pytanie tylko czy dotrzymaja słowa...
BTC nie trzyma się na własnych portfelach tylko na wypadek forka, a żeby się zabezpieczyć przed problemami z giełdą.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: Jacky » piątek, 13 października 2017, 13:21

mecenas pisze: @XGrzesX, tak. Mycelium jednak obsługuje tylko BTC. BTC Golda będziesz musiał przenieść innym portfelem. Co do szczegółów technicznych i względów bezpieczeństwa środków zgromadzonych na adresie to trzeba poczekać na forka i śledzić temat, lub pytać osoby wysoko techniczne na tym forum.
A co trzeba zrobić żeby otrzymać BTG, trzymając BTC w Mycelium? Mam przenieść BTC do innego portfela np. do Coinomi? Czy BTG przepada dla BTC trzymanych w Mycelium?

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: batia » sobota, 14 października 2017, 12:29

Hej, ktoś wytłumaczy czy mając btc na papierze po forku da rade dostać btg? Czy przenieść btc na jakiś portfel online?

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: Jacky » sobota, 14 października 2017, 22:12

Znalazłem taki tutorial z poprzedniego forka w portfelu Coinomi:

[youtube][/youtube]

Myślę, że takie rozwiązanie jest idealne dla początkujących. Nie trzeba dokonywać jakiś specjalnych zabiegów z kluczami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 15 października 2017, 23:36

Przypominam wszystkim, że BTC gold to jawne oszustwo.

Na 10 dni przed forkiem nie jest obsługiwany przez żadną giełdę, portfel ani operatora płatności:

http://www.livebitcoinnews.com/no-excha ... days-fork/

Nie zarobicie na tym, bo nie będzie gdzie wypłacić ani sprzedać.

Więcej info:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=23854
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 października 2017, 00:40

@ShadowOfHarbringer, jakaś giełda się pewnie skusi jest tych giełd kilkadziesiąt. A niech ludzie sobie handlują , kolejny shitcoin , jest ich setki. Może nawet osiagnie te 1% wartości natywnego btc
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 października 2017, 00:47

koparki pisze:@ShadowOfHarbringer, jakaś giełda się pewnie skusi jest tych giełd kilkadziesiąt. A niech ludzie sobie handlują , kolejny shitcoin , jest ich setki. Może nawet osiagnie te 1% wartości natywnego btc
Po co mają handlować premine-scamem ?

Po co naciągać i zachęcać ludzi do takiego jawnego oszustwa ? Żeby jeszcze mówili otwarcie że to ponzi czy piramida, to rozumiem. Ale twórcy twierdzą, że to "normalny" fork.

Rozumiem, że i tak będą ludzie którzy się pokuszą, ale na tym forum chyba nie musimy tego popierać ? Moim zdaniem takie scamy powinny wylatywać do kosza bo się jeszcze ktoś natnie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: Jacky » poniedziałek, 16 października 2017, 08:30

ShadowOfHarbringer pisze: Na 10 dni przed forkiem nie jest obsługiwany przez żadną giełdę, portfel ani operatora płatności
Jak może być obsługiwany przez giełdy, portfele i operatorów płatności, skoro go jeszcze nie ma? Miałyby być obsługiwane opcje BTG czy jak?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 października 2017, 09:33

Jacky pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Na 10 dni przed forkiem nie jest obsługiwany przez żadną giełdę, portfel ani operatora płatności
Jak może być obsługiwany przez giełdy, portfele i operatorów płatności, skoro go jeszcze nie ma? Miałyby być obsługiwane opcje BTG czy jak?
Ekhm...

Normalnie.

Mógłby ktoś kod chociaż napisać, który byłby przygotowany technologicznie na obsługę tego łańcucha.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: lukkie002 » wtorek, 17 października 2017, 09:56

Witam.Jestem początkujący i ukopałem 0.2 ETH mam to na Myetherwallet i planuje wymienić na BTC.Moje pytanie czy po wprowadzeniu forka na BTC i trzymając dalej na Myetherwallet dostane BCG ? Czy muszę przenieść środki gdzieś indziej ? może bitbay ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 10:05

Oczywiście że NIE, masz przecież ETH a nie BTC. A fork już się odbył.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum - fork 10.17

Postautor: blackmind » sobota, 21 października 2017, 12:50

dzień dobry forumowiczom

jako nowy użytkownik forum i ogólnie kryptowalut przybywam z pytaniem, czy posiadając btc w portfelu electrum podział łańcucha spowoduje, że otrzymam również btc gold (czytając temat o forku z sierpnia wydaje mi się, że analogicznie tak, ale pytam dla pewności)? i w jaki sposób dostać się do btc gold po podziale, jak konkretnie postępować z kluczem prywatnym? użytkuję giełdę bittrex i tam chciałbym od razu sprzedać btc gold.

pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: sovas » wtorek, 24 października 2017, 07:42

blackmind pisze:przybywam z pytaniem
Odpowiedzi na twoje pytania padły już w tym temacie.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel BTC aby dostać BTG

Postautor: owen444 » wtorek, 24 października 2017, 11:25

mam btc na jaxx desktop jak otrzymac BTG musze przelac je na Bit bay???cfzy na jaxx beda dostepne ??

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem portfela Electrum -> Coinomi.

Postautor: sovas » środa, 25 października 2017, 09:05

1) Przed forkiem przesłałem BTC na Electrum.
2) Dziś zainstalowałem Coinomi, aby odebrać BTC Gold. Nie mam telefonu z Androidem więc użyłem emulatora Nox.
3) Kliknąłem restore wallet i wpisałem seed. Niestety po wpisaniu seedu, wyświetla się, że nie jest poprawny. Próbowałem też z kodem QR i to samo.
4) Próbowałem też zrobić sweep po prywatnym kluczu dla adresu na który przyszły BTC - wtedy dostałem komunikat, że na podanym adresie nie ma żadnych środków.

Nie wiem co teraz zrobić. Szukałem jakiejś alternatywy do Coinomi, ale nic sensownego nie znalazłem. BitBay niby wspiera BTCG, ale jak teraz wyśle tam BTC z walleta to niby z jakiej racji mieliby mi przypisać BTCG? Czy się mylę?
Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem portfela Electrum -> Coinomi.

Postautor: Bit-els » środa, 25 października 2017, 09:18

Jeszcze nie ma aktualizacji portfela. Coinomi jeszcze nie widzi golda.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem portfela Electrum -> Coinomi.

Postautor: sovas » środa, 25 października 2017, 09:23

Bit-els pisze: Jeszcze nie ma aktualizacji portfela. Coinomi jeszcze nie widzi golda.
Ok dzięki. Ale czy dlatego nie moge zimportować środków z electrum? Czy po aktualizacji powinno być ok?

Znalazłem odnośnie seed'a: https://coinomi.freshdesk.com/support/s ... o-coinomi-
Unfortunately the Electrum seed is not compatible with BIP32/BIP44 which is essentially what Coinomi implements so no, you cannot import your Electrum seed into Coinomi at the moment, although this might be possible in the future.

Pozostaje problem 'braku środków na adresie'.

PS: Rozumiem, że w tej chwili nie mogę ruszyć środków z portfela, bo stracę BTG.

Wróć do „SHA256”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość