Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kobus » piątek, 13 października 2017, 18:38

Hm czyli co?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: nashdrake » piątek, 13 października 2017, 20:04

@Wymazywanie Taki komentarz jeszcze napiszę, że różnimy się sposobem w jaki patrzymy na te wszystkie rzeczy. Ja z natury jestem psychologiem, oceniam wartość kryptowalut przez pryzmat zaufania i wiary jaką można włożyć w daną walutę, to jest taka analiza fundamentalna każdej kryptowaluty z osobna, bardzo czasochłonna więc nie jestem na czasie ze wszystkim, bo sam za wiele tego czasu nie mam. Ty natomiast dokonujesz czysto analizy technicze kryptowalut, patrzysz na wykresy, na szybko jesteś w stanie ocenić wiele krypto, ocenić czy warto w coś wejść czy nie, bez zbytniego zagłębiania się w inne elementy. Dla mnie prognozy długoterminowe są wszystkim. Nie interesuje mnie jaki kurs będzie za 2 godziny, ani jutro, wybiegam pół roku do przodu, rok, niekiedy nawet dalej. Absolutnie zdaję sobie sprawę też z tego, że ta przyszłość, czy to przez wykorzystanie skalowalności bloków, czy też innego rodzaju master nody/huby, będzie miała jakiś rodzaj trzeciej strony w sobie (to tak już nawiązując do @mecenasa). Zdaję sobie sprawę też z tego, że krypto/blockchain, zwłaszcza regulowane, stwarza możliwości kontroli wykraczające znacznie ponad to co jest w przypadków fiatów. Nie chce mi się zbyt głęboko wchodzić w te wszystkie tematy, za dużo pisania i tłumaczenia, ale zapewniam, że nie myślę zero-jedynkowo, tak jak to może wynikać niekiedy z moich postów :)

@mecenas Czy komuś się to podoba czy nie, Bitcoin to jest kryptowaluta, to jest cały fundament dzięki któremu wszystko się kręci. Te wszystkie alt coiny, jakie by one piękne nie były, jakiej by one funkcjonalności nie tworzyły, są niczym bez BTC. To Bitcoin przeciera cały szlak dla całej branży kryptowalut i tylko Bitcoin jest w stanie wynieść tę branżę na wyższy poziom, pchnąć to wszystko w przyszłość. Ja nawet nie jestem żadnym fanboyem BTC, ani tym bardziej fanatykiem. Wiem jednak, że masa ludzi w niego wierzy i będzie wierzyć, bo jedno napędza drugie. Ja w tym wszystkim po prostu zdaję sobie sprawę z tego jak ważny jest BTC dla przyszłości crypto, dlatego go wspieram.

Znowu, jedno wynika z drugiego, niejako zmuszony jestem wspierać Bitcoina (bo chcę rozwoju krypto), więc trudno jest mi przejść obojętnie obok tego, że powstaje jakaś alternatywa, która używa słowa Bitcoin w nazwie i w żaden sposób nie jest tym czym miało być. Używałem słowa "scam" bo wielu się nabrało, bo rzeczywiste intencje przy tworzeniu BCH były zgoła odmienne. A im więcej scamów w krypto, tym gorzej dla krypto, więc mówię 'stop'.

Dzisiaj fajna dyskusja powstała na reddit/BTC, czekałem na taki temat, gdzie wszystko jest fajnie zebrane do kupy, mniej roboty dla mnie. Ktoś chce niech sobie poczyta do poduszki, przydatne rzeczy przy analizie wstępnej. Z ciekawszych rzeczy, w praktyce EDA Bitcoin Cash działa w ten sposób, że z każdym nowym cyklem EDA, który może być triggerowany coraz szybciej, wykopywane jest więcej bloków na godzinę, co tylko zwiększa inflację coinów BCH w czasie (odsyłam do https://fork.lol/blocks/time). Nowy algorytm regulujący trudność BCH już jest, nawet publicznie udostępniony, ale nikomu najwyraźniej z developer teamu nie zależy na wprowadzeniu go jak najszybciej, wręcz przeciwnie. Najwcześniej będzie to po kolejnym forku BTC, nieoficjalnie mówi się, że za pół roku. Fix się wstrzymuje bo ważniejsza prawdopodobnie teraz jest wygrana Segwit2X, nowego "prawdziwego" Bitcoina, a BCH w tym wszystkim będzie chyba takim kozłem ofiarnym, "take one for the team". Inna kwestia jest taka, że sam fix będzie raczej wymagał hardforka, chociaż specem nie jestem w tej kwestii, ale hardfork dla BCH w tym stanie oznacza chyba samobójstwo, czyli śmierć BCH (odsyłam do

Ponowie, wracam do aspektu "psychologicznego" całego tego biznesu kryptowalutowego, gdzie wszystko opiera się na wierze i zaufaniu, a za przykład niech posłuży sam BTC, który daleko w tyle zostawia całą resztę rynku. Przeciętny kowalski zainwestuje w coiny w które najbardziej wierzy. Mirek będzie kopał na swoich koparkach ETH, mimo że się to słabo kalkuluje ekonomicznie. Janek z YT z kolei namawia wszystkich do inwestowania w NEO, bo wydaje mu się, że ta waluta ma przyszłość i w ogóle. Gdzie bym nie spojrzał, wszystkim się coś "wydaje" i ten czynnik psychologiczny, czy to przy zachowaniach rynków, czy to przy zachowaniach kursów, czy ogólnie przy kapitalizacji tych rynków, jest dosyć ważny, więc proszę mi wyjaśnić, jak w obliczu tych wszystkich informacji, które otaczają BCH, wartość tej kryptowaluty ma rosnąć? Skąd ma się brać ten cały popyt? Bo jeśli chodzi o podaż to mamy inflację, a do tego nie wszystkie giełdy jeszcze wypuściły coiny casha. Jeśli by brać to wszystko na logikę to BCH wygląda na kiepską opcję, z dużym prawdopodobieństwem na stratę - przed tym właśnie chciałem przestrzec.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 13 października 2017, 20:10

nashdrake pisze: trudno jest mi przejść obojętnie obok tego, że powstaje jakaś alternatywa, która używa słowa Bitcoin w nazwie i w żaden sposób nie jest tym czym miało być
Jeśli mówisz o BCH, to mijasz się z faktami. Ale nie mnie to prostować.
Przypomnij sobie tylko, co czym miało być.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » piątek, 13 października 2017, 20:30

@sud, Raczej fake. Jest dowód, że to SN?

Dodano po 11 minutach 38 sekundach:
@nashdrake, Bardzo ciekawa wypowiedź - dzięki za nią. :)
Oczywiście, jestem głównie spekulantem, ale zależy mi też na rozwoju jakości tego rynku i naprawdę czuję dobrze klimat crypto i radość jaka jest z trzymania w nich wartości, możliwości wysłania na drugi koniec świata w 0.1 sekundy bez strony bankowo-rządkowej.
nashdrake pisze: Gdzie bym nie spojrzał, wszystkim się coś "wydaje" i ten czynnik psychologiczny, czy to przy zachowaniach rynków, czy to przy zachowaniach kursów, czy ogólnie przy kapitalizacji tych rynków, jest dosyć ważny, więc proszę mi wyjaśnić, jak w obliczu tych wszystkich informacji, które otaczają BCH, wartość tej kryptowaluty ma rosnąć?
Bardzo łatwo mogę to wyjaśnić: bo ludziom "się coś wydaje" i mogą to kupować i na tym polega spekulacja.

To jak opisujesz siebie w pierwszym akapicie, też podlega, że "coś Ci się wydaje". :) Skoro opisujesz w ten sposób różnych uczestników rynku, sam też pod to podlegasz, nieważne czy patrzysz czysto spekulacyjnie, emocjonalnie, technicznie, ideowo czy jeszcze jakoś.

W ogóle piszesz bardzo ciekawie, inteligentnie, a na koniec zostawiasz sam sobie banalną kwestie, że jak to może rosnąć. A to akurat prościzna i tu nie żadnej zagadki. Na crypto mnóstwo rzeczy rosło i spadało absolutnie w oderwaniu od tego co możemy nazwać wyceną czy wartością fundamentalną. Jeśli zrozumie się czym jest spekulacja na tak wysoce spekulatywnym rynku jak crypto, to nie takich zdziwień i zagadek, bo tu nie trzeba być Einsteinem by zrozumieć, ze Dogecoin, BCH, Cyckocoin mogą rosnąć i tyle. Uzasadnień, powodów niekoniecznie trzeba szukać w fundamentach, wystarczy prawo popytu i podaży i to rozwiązuje wszystko, bo to w większości jest czysta spekulacja, nie realne użycie.

Do rynku tak wysoce spekulatywnego podchodź nie tylko fundamentalnie, ale także czysto spekulatywnie, a będziesz miał znacznie szersza perspektywę. I BCH może rosnąć, nie ma żadnych przeszkód. Wystarczy tylko, że popyt będzie w czasie X wyższy niż podaż i że można zagrać na bazie BCH określoną melodię crypto-tłumowi.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: sud » sobota, 14 października 2017, 07:40

Wymazywanie pisze: @sud, Raczej fake. Jest dowód, że to SN?
Może fałszywka, nie wiadomo, bo takiego dowodu to raczej nie da się zdobyć, chyba że spytamy osobiście Satoshiego ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 14 października 2017, 11:19

@sud, No to wrzucasz fake po prostu. Są jego klucze? Jakiś podpis?
Przepraszam, ale muszę dać - za to.
Teksty SN są tu skompletowane: http://satoshi.nakamotoinstitute.org/
I od 2010 nie wykazuje on potwierdzonej aktywności.
To z 2014 jest fakiem, jego konto tam zaostało shakowane: http://satoshi.nakamotoinstitute.org/po ... ndation/4/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 października 2017, 18:17

sud pisze:
Authenticity of Satoshi's 2015 email has NOT been disproved
[obrazek]

Żródło https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 10238.html
Oszustwo.

Wszystko co nie ma podpisu bloku genesis lub nie ma oryginalnego podpisu PGP Satoshiego nie jest korespondencją Satoshiego.

W przypadku tego maila, nie ma takich podpisów. Nie zostało tylko udowodnione że ktoś się włamał mu na skrzynkę (ale włamać się można tak żeby nikt nic nie widział), poza tym to nic nie znaczy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: sud » sobota, 14 października 2017, 18:39

ShadowOfHarbringer pisze:
sud pisze:
Authenticity of Satoshi's 2015 email has NOT been disproved
[obrazek]

Żródło https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 10238.html
Oszustwo.

Wszystko co nie ma podpisu bloku genesis lub nie ma oryginalnego podpisu PGP Satoshiego nie jest korespondencją Satoshiego.

W przypadku tego maila, nie ma takich podpisów. Nie zostało tylko udowodnione że ktoś się włamał mu na skrzynkę (ale włamać się można tak żeby nikt nic nie widział), poza tym to nic nie znaczy.
Skasowałem. Dzięki za czujność, ja nie miałem czasu robić dochodzenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 17 października 2017, 18:09

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 23:01

Wymazywanie pisze:Pan fake Satoshi hypuje BCH: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg23127535
A Ty byś nie hype'ował że promowany przez Ciebie coin obsługuje bloki 1GB ?

To jest postęp technologiczny. Zamiast LN, które wszyscy tylko obiecują że będzie działać, tutaj mamy coś co działa od razu i obsługuje ilość transakcji jak VISA czy Mastercard.

Jak można tego nie hypować ?

Co do Craiga, zawsze po nim jeżdżę jak po burej suce gdy zgrywa mądrego na /r/btc. Uważam, że gość ma jakieś ukryte cele, niekoniecznie dobre dla Bitcoina.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 17 października 2017, 23:11

Dziwi mnie po prostu znów postać Craiga. Nie śledzę go, koleś może się podczepiać pod różne tematy crypto.
Jeśli nie jest SN i kłamał, a takie są fakty, to ciężko mi zwracać uwagę na jego zdanie na temat czegokolwiek.
Jako ciekawostkę wrzuciłem to do wątku, mnie zaskoczyło. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 19 października 2017, 00:29



To HF BCH w zw. z usprawnieniem EDA? 13 listopada, tuż przed HF BTC 15-tego?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Dopełniacz » czwartek, 19 października 2017, 13:56

O co chodzi z tym "nowym" haed forkiem" BCH?
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 19 października 2017, 13:58

@Dopełniacz, EDA poprawiają.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 20 października 2017, 08:45

Wymazywanie pisze:Dziwi mnie po prostu znów postać Craiga. Nie śledzę go, koleś może się podczepiać pod różne tematy crypto.
Jeśli nie jest SN i kłamał, a takie są fakty, to ciężko mi zwracać uwagę na jego zdanie na temat czegokolwiek.
Jako ciekawostkę wrzuciłem to do wątku, mnie zaskoczyło. :)
I słusznie Cię dziwi, bo gość jest znanym oszustem i scammerem (acz scammerem na małą skalę).

Trzeba na niego uważać, on ma jakieś ukryte cele o których nie mówi. Nie zdziwiłbym się gdyby chciał zniszczyć Bitcoina(Casha) po tym jak już go wypromuje na dominującego.
Wymazywanie pisze:

To HF BCH w zw. z usprawnieniem EDA? 13 listopada, tuż przed HF BTC 15-tego?
Tak, będzie hard-fork Bitcoin Casha naprawiający EDA przed hard-forkiem SegWit2X.

Będę jeszcze o tym pisał.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Canis Lupus » piątek, 20 października 2017, 08:49

ShadowOfHarbringer pisze: Tak, będzie hard-fork Bitcoin Casha naprawiający EDA przed hard-forkiem SegWit2X.
wytrącenie przeciwnikom argumentu. No to chyba już nie bardzo będzie się do czego przyczepić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Dopełniacz » piątek, 20 października 2017, 15:54

Problemem jest stabilny hashrate, a właściwie jego brak. Żaden hardfork tu nie pomoże.

Tak nawiasem mówiąc to też może w przyszłości spotkać BTC, po najbliższym hardforku.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 24 października 2017, 06:28

Ciekawostka: Monety Bitcoin(Cash) o przybliżonej wartości $171,261,000 zostały przehandlowane w ciągu ostatnich 24h na całym świecie:


Dla monety, która powstała w ciągu ostatnich 3 miesięcy tak duży obrót jest całkiem zaskakujący.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 244
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: dooomino » czwartek, 26 października 2017, 12:59

Pytanie początkującego - Bitcoina Cash kopiemy w taki sam sposób jak inne waluty?

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Krzysiek76 » czwartek, 26 października 2017, 22:49

ShadowOfHarbringer pisze: Ciekawostka: Monety Bitcoin(Cash) o przybliżonej wartości $171,261,000 zostały przehandlowane w ciągu ostatnich 24h na całym świecie:


Dla monety, która powstała w ciągu ostatnich 3 miesięcy tak duży obrót jest całkiem zaskakujący.
Faktycznie obserwowałem cały dzień wolumen i bardzo na wysokim i równym poziomie jak na razie faluje

Dodano po 50 sekundach:
oczywiście chodzi mi o dzisiejszy dzień :D

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość