Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: marluk » sobota, 30 września 2017, 23:29

Mam pytanie , być może już ktoś poruszał kwestie zamiany adresu bitcoin na liczbę kolejną przypadająca każdemu bitcoinowi w kolejności alfabetycznej. Jeśli nie to ja postanowiłem tą kwestie poruszyć. Nie wiem być może istnieje taki skrypt.
Jak wiadomo klucze prywatne można ponumerować od pierwszego do ostatniego a co z adresami.
Chodzi mi o zamianę np adresu składającego się z 1 i 32 znaków na cyfrę. Np adres 11111111111111111111111111 to pierwszy adres czyli 1, natomiast 1zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz to ostatni adres o numerze 999999999999999999999999999999999999999999999999999999 oczywiście to tylko przykład. Jak wiemy w adresach- pierwsze tworzone w kolejności są liczby potem duże litery na końcu małe litery.
Klucze prywatne np 5HpHagT65TZzG1PH3CrEgzaNV1JTNX5VKjbCGD4e28FujDEvVsy - to numer w kolejności 1461500906580084252752225730873866661514422717121 - adres do niego pasujący to 1HtQMYxjwPPdQWQXUnigUr55QdRg96MXYB i chciałbym przykładowo znać przypisany do niego numer wynikający z adresu bitcoin.
Darady napisać skrypt, który to by zamieniał taki adres na liczbę porządkową .

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 1 października 2017, 10:38

Ocho, kolejny specjalista uważa, że może kogoś okraść.
Jest tak: mając klucz prywatny NIE WIESZ jak będzie wyglądał klucz publiczny ani adres - dopóki ich nie policzysz.
Ponieważ używane są funkcje haszujące to wyniki obliczeń jest pseudolosowy - nie jesteś w stanie określić, że klucz zaczynający się na aaa da adres zaczynający się od bbb.
Twoje próby usystematyzowania adresów czy kluczy nie mają żadnego sensu.
Gwoli ścisłości: adres jest sposobem zapisu hasza klucza publicznego, obie te informacje to LICZBY.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: grzem » niedziela, 1 października 2017, 11:36

Kazdy adres podobnie jak klucz prywatny, są liczbami. Liczby można zapisywać w sytemie dziesiętnym (najpopularniejszy), binarnym, szesnastkowym, rzymskim i inyych, akurat adres bitcoin jest zapisany w systemie base58 "pięćdziesiecioósemkowym" (to raczej niepoprawna nazwa, ale może pomóc w zrozumieniu). Adresy są generowane losowo, ale też nie każda liczba jest poprawnym adresem, jest względnie trudno trafić poprawny adres generując losową liczbę. Żeby je uszeregować, trzebaby je prawdopodobnie wygenerować wszystkie (nie jestem pewny), a to jest niewykonalne.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: marluk » niedziela, 1 października 2017, 12:36

Nie ma czegoś takiego jak losowe tworzenie, ponieważ nie tworzy ich sztuczna inteligencja. Po pierwsze do każdego adresu pasuje 10^29 kluczy prywatnych i każdy jest prawidłowy. Sama liczba adresów do 10^48 wystarczająca aby do kolizji nie doszło zbyt prędko. Według mnie adresy są tworzone według algorytmu, wzoru, funkcji. Dlatego chciałem uszeregować adresy, wiem że gdyby ten sposób zadziałał oznaczałoby to koniec jakiekolwiek dzisiaj działającej kryptowaluty. Jakby algorytm działał losowo mógłby co jakiś czas powtarzać adresy, gdzie zagęszczenie wśród podobnych kluczy prywatnych byłoby bardzo duże, a gdzie indziej nie byłoby ich wcale. Poza tym nikt tego nie wie bo nie jest w stanie sprawdzić. Jeśli mam racje a mam pewność że mam to oznacza że gdzieś klucze prywatne mogą być gęsto upakowane, a gdzieś indziej może nie być wcale. Dlatego adresy się powtarzają 10^29 razy i to jest fakt.
Stwierdzam że klucze nie są tworzone losowo, tylko według określonego wzoru. Losowe to jest lotto.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: grzem » niedziela, 1 października 2017, 12:49

marluk pisze: Nie ma czegoś takiego jak losowe tworzenie,
Część adresów jest tworzona losowo, część pseudolosowo, jeśli aż takiej precyzji wymagasz.
marluk pisze: Stwierdzam że klucze nie są tworzone losowo,
To stwierdzenie łatwo obalić, np. "ja swój wygenerowałem losowo".
Zapraszam na https://cryptox.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 1 października 2017, 13:50

marluk pisze: Według mnie adresy są tworzone według algorytmu, wzoru, funkcji.
Zacznij od wiki.... https://en.bitcoin.it/wiki/Address
https://en.bitcoin.it/wiki/Technical_ba ... _addresses
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: asocjal » niedziela, 1 października 2017, 15:27

marluk pisze: Nie ma czegoś takiego jak losowe tworzenie
Czyli to również nie jest losowo?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: marluk » piątek, 13 października 2017, 17:37

To nie jest losowe - adres bitcoina jest tworzony tylko z wybranego klucza prywatnego. Tylko z konkretnego klucza powstanie adres. Losowy to jest wybór adresu za całej puli adresów. Jeśli to miałeś na myśli to się zgadzam.
Klucz prywatny wygenerowany online dla danego adresu będzie taki sam jak w sieci - wiec adres jest tworzony według pewnego wzoru, w który nie będe wnikał. Wzór krzywych eliptycznych dla bitcoina to y^2=x^3+7. Ale pewnie to już wiesz.
Co mam na myśli, że z danego klucza prywatnego wygenerujemy tylko i tylko taki adres, jaki jest możliwy.
A że kluczy jest stosunkowo więcej o 2^96=7,9*10^28 - to z tylu kluczy, teoretycznie można wygenerować ten sam adres.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: rav3n_pl » piątek, 13 października 2017, 18:30

Odwracasz kota ogonem.
Kolejność jest taka:
- wybieramy/losujemy/generujemy klucz PRYWATNY
- z klucza PRYWATNEGO obliczamy zgodnie z zasadami klucz PUBLICZNY
- z klucza PUBLICZNEGO obliczamy ADRES

NIE MA INNEJ DROGI.

Mając klucz PRYWATNY nie jesteś w stanie w ŻADEN sposób zgadnąć, jak będzie wyglądać ADRES.
Ze względu na użyte funkcje haszujące nie ma drogi "na skróty". Nie jest również możliwe zgadnięcie/obliczenie klucza PRYWATNEGO na podstawie ADRESU.
Jeżeli ktoś twierdzi inaczej - kłamie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: marluk » piątek, 13 października 2017, 18:50

No i o to mi chodziło.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamiana adresu bitcoin na liczbę porządkową

Postautor: Bit-els » piątek, 13 października 2017, 20:56

Może jeszcze to, że z adresu na którym jest tylko przelew przychodzący (nie został ujawniony klucz publiczny- przelew wychodzący go ujawnia) nawet komp kwantowy przyszłości priva nie wyliczy.

Znając adres i public key teeeeoooretycznie kwantowy mooooogłby. Ale to melodia przyszłości, jeśli w ogóle

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz, Zmarzniety0 i 23 gości